Ako veľmi bolí pôrod?

clair1
29. máj 2012

Ahojte. Mám 21 rokov, som tehotná a termín mám na august. Už teraz sa ale dosť obávam pôrodu. Je tá bolesť veľmi silná? 😒 Vopred ďakujem

rainee
29. máj 2012

ja som mala uplne otrasny porod, rodila som 24 hodin + vyvolavacka atd. taku bolest som v zivote nezazila, ani epi mi moc nepomohla. aj preto zostavame pri 1 dietati, uz si na to proste este raz netrufam. ale moze byt ze budes mat rychly bezproblemovy porod, takze to sa asi da vydrzat a hlavne za to babo to stoji. 😉

kali23
29. máj 2012

@clair1 jáj tak takých kámošiek som mala v živote dosť, a z toho pramení aj môj strach z porodu... ale ja sa nebojím tej bolesti, skor toho všetkého okolo... je na čase začať inak myslieť, a hlavne začať sa tešiť na výsledok 😉

tea333
29. máj 2012

@clair1 tak chcela sa hrat na dolezitu, aby to vyznelo ze je vojnovy hrdina 😀
ja by som toto kamoske nehovorila. aj moja mama mi hovorila o tom ako rodila 20 hodin.
ja som napriklad mala kontrakcie (take mierne) celu noc, potom rano ma zobrali na porodnicu, tam sa to stupnovalo, poobede som uz mala fakt silne kontrakcie ( dr bola spokojna, zaviedli kateter na epi a pichli mi vodu) a pritom mne vobec neprisli take hrozne. jasne, bolelo to, ale bolest zas odisla, a ja som sa pomedzi kontrakcie smiala s muzom. a to mi uz chceli zavadzat epidural.neviem posudit tie najhorsie kontrakcie a tlacenie, ale mnoho bab popisuje, ze ta to dostane do takeho zvlastneho stavu, tranzu. cize bolest tam je, to je jasne, ale podla mna ak sa psychicky naladis na to ze na svet privadzas svoje dieta, bude to najlepsie ake moze byt.
vela zien to zbytocne preziva v panike a strese.

irriss
29. máj 2012

@rainee
Rika se, ze dalsi porod je lepsi...urcite se nebude opakovat "hruza" s prvnim, kdy telo reaguje zle, pokud je i "vytrenovane" mlade a uzavrene svalstvo.. 😉

Skoda se pripravit o dalsi tehotenstvi a Zazrak kvuli jedne osklive zkusenosti..😉 🙂

tea333
29. máj 2012

@irriss pri uceni mam vzdy najvtipnejsiu naladu 🙂

petjka
29. máj 2012

najhorsia bolest, aku som kedy zazila, na to, ze budem rodit bez epi som nebola psychicky pripravena, najhorsi a zaroven najkrajsi zazitok v zivote. v podstate krasne bolo iba to ze som prvy krat videla drobca, vsetko ostatne bolo priserne. ale sestricky boli uzasne tie mi velmi pomahali, po cely cas co som lezala v nemocnici.

jezibosorka
29. máj 2012

ja si myslim, ze je dolezity aj pristup personalu, a celkove prostredie, so mnou cakala na chodbe cela moja rodina a muz bol pri mne,personal bol mily a mala som pocit sukromia, rodila som tam sama ten den, a verila som si,ze to dokazem, a ked babetko nejde vytlacit,,...preto sa rodi v nemocnici, aby lekari vcas zasiahli, vselico sa moze stat, moja babka vravievala, ze zena co rodi je jednou nohou v hrobe,,, ale porodna bolest je z tych na ktore sa rychlo zabuda, a keby to bolo fakt take strasne, tak by zeny nemali po viacej deti,,,, po prvom uz by dalsie nemali,,,, ja som rada, ze som mala pekny porod , som za to vdacna, aj za zdrave babo, a aj za to, ze som ostala cela a maly mi niako neublizil,,, a som rada, ze tam bol so mnou muz, nas to velmi spojilo ako rodinu,,, drzim palce vsetkym buducim mamickam, nech maju krasny porod a radi na neho spominaju,,,, 😵

irriss
29. máj 2012

@tea333
Se ucis nejak casto 😀 😀 😀 😀

rainee
29. máj 2012

@irriss uprimne ja som rada ze som to vobec prezila a mala je ok, mala 4kg a rodila som normalne so vsetkymi moznymi problemami, cela som bola dotrhana a doteraz mam problemy. lekari uz potom videli ze je zle, mali spravit sekciu kym sa este dalo, ale naco si robit robotu navyse 😝 len ma trosku stve ze sa porod dost podcenuje a zlahcuje, je to urcite velky zasah do organizmu a mozu nastat rozne komplikacie kedy je ohrozeny zivot matky aj dietata, ale to je uz na inu temu....

kathka0022
29. máj 2012

ja som tiez pocula o porode,ze je to strasna bolest ale zase aj ze to nie je az tak hrozne,ja sa na porod tesim a nepripustam si k sebe ziaden strach a trosilinku verim,ze budem patrit k tym maminkam kt.nemali az tak moc bolestivy porod ale ze to bude cuby-dup 😀 Takze na porod som pozitivne naladena 🙂)

clair1
autor
29. máj 2012

@kathka0022 tak držím palce 🙂

kohutovci
29. máj 2012

ja som mala porod ako z horoveho filmu.. dlhy.. bolestivy.. s komplikaciami.. mala ma 4 mesiace a este stale sa zotavujem a asi aj dlho budem.. no pojdem do toho druhy krat.. tentokrat s vierou, ze to dopadne lepsie.. 😉

kohutovci
29. máj 2012

hlavne budem mudrejsia.. uz pocas teho.. treba sa vela hybat.. cvicit cviky pre tehulky.. ani nie tak dychacie ako posilnovacie.. pri porode si to fakt najdete..

mimave
29. máj 2012

kocky a vy si aj pamatate ze kolko ste mali najvacsie kontrakcie na monitore? lebo ja ked som bola na monitore uz ako som isla rodit, tak som mala 99tam, bola to bolest riadna, ale neplakala som ani neskucala, nepotrebujem byt stredobod pozornosti len som dychala a zavrela oci pri tom. ale baba co bola pripaskovana vedla mna tak akoze isla tiez rodit, pozerala som na jej monitor a ona tam mala nieco cez30!!! a keby ste videli ako hystercila ze ona to nevydrzi ze ju to strasne boli a ona sa asi zblaaaazni a ona tam umre- no dovidenia. no ked jej sestricka povedala ze moja zlata toto je este len zaciatok tak skoro vyskocila z koze, ja som mala sto chuti jej jednu trafit. taka cirkusantka. no moja kamoska mi hovorila ze mala az cez 100vku, pamatate si to?

petjka
29. máj 2012

@rainee moj mal 4300 g, tez som rodila normalne a tez som bola cela dotrhana, ramenami mi vo vnutri dotrhal zily a stratila som vela krvi a porodnik mi po dost tazkom porode povedal, ze som ich aj maleho poriadne vytrapila. ked videl ako som na neho pozrela tak sa zhacil a povedal, ze "aj my vas, aj my vas sme vytrapili" . vzdy budem tvrdit, ze pri takych velkych detoch sa ma robit cisarsky. lutujem, ze som za cisarak viac nezabojovala

petjka
29. máj 2012

@mimave kazdy ma iny prah bolesti a kazdy sa s bolestou vyrovnava inak, preto neodsudzujme

mireag
29. máj 2012

Ahojte, pridam svoju skusenost.
Pre mna to bol masaker a ano, bolelo ma to ako svina. Porod trval 17hod. = 17hod. bolesti. Odtiekla mi voda, prisli zatial jemne bolesti, nebola som otvorena ani na 1 prst... Sestricky ma upozornovali, ze to este len pride... 😀 Vtedy som nevedela CO pride, teraz uz viem. 😀 Bolesti sa postupne stupnovali a ja som sa veeelmi pomaly otvarala. 😖 Po 14 hod. som bola konecne na necele 4 prsty a uz som ujukala, ze chcem epi. Kedze mam krive stavce, nevedel mi to pichnut. Skrcena v kontrakciach som tam sedela asi pol hodinu. Ulava??? Urcite. Davaj dalsie 3 hod. natvrdo aj s oxytocinom. To uz som videla vsetky hviezdy. Sedela som na fitllopte, drzala sa kozy a myslela som, ze roztaham tu zeleznu konstrukciu. Pauza medzi kontrakciami? Ziadna! To uz som bola v tranze a cela sa triasla. Na bolest som tak skoro nezabudla. Trvalo to nejake tie mesiace.
Endorfiny som tiez nejako nepocitovala, lebo som bola v soku, ze co to akoze malo byt?! 😀 Na zaver samozrejme este sitie...
Ale idem do toho zase a zase to prezijem. Myslim pozitivne. Druhy porod bude trvat max. 8 hod. a uvidime, ci bude aj tak boliet. 😉 No nic, predycham. 😉 Mam krasneho syna a cakam krasnu dceru. 😵

rainee
29. máj 2012

@petjka presne tak, ale u nas si bohuzial nemozes vybrat ako chces rodit. ja len nerozumiem preco sa tak brania cisarskym, ved potom je to este horsie a ohrozuju na zivote rodicku a dieta. hlavne ze nase celebritky rodia vsetky sekciou zo "zdravotnych dovodov" 😕

samdar
29. máj 2012

@mimave suhlasim, co si napisala, ale ak to niekoho povzbudi, chcem povedat, ze ani monitor (teda ten CTG zaznam, ci ako sa to vola 🙂 nie je vsetko...ja som mala hodnoty len 50, bolelo ma to poriadne, ale doktorka, ked pozrela zaznam tak mi povedala, ze nerodim, ze je to len 50%, ze to este nic nie je...pre istotu ma vsak kukla zo spodu a cuduj sa svete, hlavicka isla, babo bolo do polhodiny von 🙂 tym chcem povedat, ze ani zaznam nevie vsetko, u kazdej zeny je to individualna zalezitost, kazda ma iny prah bolesti, kazda rodi inak...hlavne sa netreba bat, i ked je to tazke...

betina1984
29. máj 2012

Kazdy porod boli. Prvy u mna trval, ako mi prepichli vodu, dovtedy som kontrakcie nemala, pak boli 3 hodiny ukrutnych bolesti a narodila sa mi dcerka. Pri dvojke mi prepichli vodu, hodku som mala slabe kontrakcie a pak sa narodili. Takze ja nemala dlho bolesti. Mala som pekne porody, rada na ne spominam...

ajca123
29. máj 2012

@clair1 áno boli,ale ked ti ukážu babo zabudneš na všetko zle.. A preto máme tri deti a plánujeme štvrte 🙂))
Neboj je to krásny zážitok,chlapi prišli o veľa... Lebo rodit nemôžu a necitia tie kopanceky našich deti

zahadka
29. máj 2012

@clair1 ahoj, ja som si pri prvom povedala, ze sa nemam coho bat, lebo neviem, coho sa bat, len budem spolupracovat s personalom...Mala som 3 vyvolavacky, lebo ma museli rychlo odrodit a vraj, ked takto vyvolavaju, je to ovela vacsia bolest. Bolest som sice citila, ale vobec to nie je nic hrozne, ako to niektore citlivky opisuju. A ako tu baby pisu, ked sa babo narodi a uvidis ten prekrasny uzlicek, tak okamzite na vsetko zabudnes. Teraz viem, coho sa mam "bat" a tiez sa nebojim, lebo viem, ze je to chvilkova zalezitost a potom ten drobcek... 😵 😵 😵 normalne sa na porod tesim. Pre zenu je to asi ta najuzasnejsia chvila na svete...Pre mna bol najsilnejsi zazitok, ked hned po narodeni mi dali maleho na brusko a on sa pri mne upokojil, hned prestal plakat a akoby sa privinul. Takto si predstavujem pocit v raji. Takze sa nicoho neboj, lebo ta caka nieco nadpozemske 😉

luciaq
29. máj 2012

mna napriklad bolelo viac sitie ako porod. na to doteraz mam zle spomienky. jaska aj porod boli,ale ja som si stale hovorila,ze to co ma boli teraz sa este aspon 10x zvacsi ta bolest . a nejako som si vravela,ze to nie je este moj strop bolesti este to nie je take zle a to som uz sla rodit. mne sa maly otocil pomedzi kontrakcie a siel tvarickou hore. takze nakoniec mi ho aj tak tahali zvonom,ale aj na ten mam fajn spomienky. uz som vedela ked poslali priatela prec,ze bude zvon, len som sa spytala lekara,ci zvonom pojde a ked prikyvol aj som si vydychla. slo to potom uz ked som mala zvon strasne rychlo a bola to riadna ulava. ale to sitie.z toho mam vacsiu paniku aj teraz pri druhom babatku ako z porodu. neboj sa . ja som si vzdy vravela,ze miliony zien kazdy den rodi na celom svete v ovela horsich podmienkach ako mame my a preziju to. prezijes . hlavne sa toho neboj

ritusuk
29. máj 2012

Ahoj 🙂 Podla mna vela zavisi aj od prostredia v ktorom rodis 🙂 Napr. ja som zacala rodit okolo desiatej vecer, ale na cisarak ma viezli az o deviatej rano dalsieho dna 😒 Medzitym som sa vsak ocitla na vlastnej izbe so sprchou, bol pri mne cely cas partner a sestricky boli velmi mile, pritisli mi rajsky plyn a snazili sa ma rozveselovat 😀 Takze samo o sebe sa ta bolest prezit dala, najhorsie to zacalo byt o piatej rano, dochadzali mi sily a ked prisiel doki, uz som ho ani velmi nevnimala, len som pocula sekcia a zacala som besne prikyvovat cez masku 😝 Drzim palce, aby to slo co najlepsie 🙂

andys11
29. máj 2012

ja som si vzdy pred tehu myslela, ze budem chciet jedneho dna jednoznacne cisarsky. ked som otehotnela, ako sli mesiace a malu som citila, tak som cisarsky nejaky planovany uplne zavrhla. som vsetky svoje myslienky sustredila na to, ze porodim normalne, zahovorila som si epi, keby prisiel dlhy vycerpavajuci porod. no a den d prisiel takmer dva tyzdne pred terminom, v noci o jednej mi praskla v posteli pocas spanku voda, pekne krasne sme sa s drahym vychystali, sli do nemocky, ked ma tam prvykrat dr. pozeral, bola som uz na 5 centi, zacala som ziadat o epi, ale vydrzat sa to v pohode dalo. epi nedali, ze najskor klystir, ked sa vratim z vecka, ked som sa vratila z vecka bola som na 8 centi, takze epi uz nic. nebudem ti klamat, bolelo to a dost, ked som malu vytlacila, prve slova muzovi boli, ze toto naposledy a cuduj sa svete, teraz by som uz opat sla bez problemov do toho. takze urcite to zvladnes, verim ti 😉

mimave
29. máj 2012

@petjka ja som s nou bola na izbe jednu noc, to bola herecka strasna, potrebovala na seba upozornovat a tak vykrikovala od bolesti a to uplne od prvej kontrakcie🙂

solinkarka
29. máj 2012

Mna tiez sitie bolelo viac ako samotny porod a kontrakcie...porodu som sa nebala lebo som ani nevedela ze do coho vlastne idem...po tom siti som si povedala ze ziadne dieta uz nechcem mat,...teraz s odstupoom casu sa nad tym len pousmejem ked sa pozriem na maleho a pomyslim si stalo to za to 😵 na druhy porod sa uz asi tak velmi tesit nebudem 😀

koralinka
29. máj 2012

mne tiež vyvolávali, trvalo to 10 hodín, všetky čo boli so mnou pred a po mne na vzdychačke už porodili a ja som tam stále trčala - už len z toho ma porážalo že hádam ani neporodim 😅 o pol 3 ma vzali na kozu a tam sa začalo rošambó - o 6 som porodila, inak neskutočne rýchlo mi bežal čas hlavne už na koze, jasné že bolelo ale skôr som mala psychickú bolesť, pretože ked sa striedali sestry - zmeny vyfasovala som starú kur-vu prepáčte za výraz ale to nebola ani žena alebo bola taká čo nikdy nerodila - dovtedy so mnou sestry nemali problém, dokonca ked hentá na chvilu zmizla ma sestra hladkala ako skvele mi to na prvorodičku všetko rozdýchavam žiadne revy a došla hentá kukla na mna štýlom moja s tebou je amen začala šuškať druhej - mne ustávali kontrakcie bála som sa čo sa deje tak mi začali stekať slzy a pýtala so msa čo sa deje a hentá začala blačať že nerevte dýchajte potom zavolali lekára a odrodil ma

po pôrode s malou dušičkou - pretože mala nechcela ist von musela vakuom + henta na mne ležala som sa pýtala že či sa malej nič nestalo ked musela vakuom - zas začala zbliekať že som mala tlačiť normálne a nič by sa nestalo, podotýkam - že mala mala tiež skoro 4 kg - vyvolávana - jednoducho sa jej nechcelo von 😕

gól bol - muž priniesol dezert,kávu pre sestru - nevedel čo je zas a dal jej to a tá krava došla za nami a že: to si mám rozdeliť s tou druhou sestrou alebo dáte aj druhej niečo????

SKORO SOM ODPADLA Z TEJ KOZY

tkmama
29. máj 2012

Je to tá najhnusnejšia a najzmysluplnejšia bolesť na svete!

kacsik
29. máj 2012

Bolieť to asi bolí...ale načo sa dopredu stresovať, že je to veľká bolesť, že sa to nebude dať vydržať a podobne....najviac podľa mňa zohrá psychika, a aj keby to bola najvačšia bolesť na svete, stojí za to, veď na konci budeš mať pri sebe svoje dieťa 🙂 držím palce aby ti všetko dobre dopadlo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre