Ako vyvolať pôrod?

mirkava
15. mar 2014

Ahojte, prenášam už 7 dní a malému sa nechce na svet. Poraďte ako mu pomôcť 😲

luba28
15. mar 2014

@mirkava tonic,...alebo sexik,..🙂

mirkava
autor
15. mar 2014

@luba28 sexik ano ano 🙂 na tonic som zabudla 🙂

luba28
15. mar 2014

@mirkava vela stastia a 🙂 radosti ked bude potom,...

mirkava
autor
15. mar 2014

@luba28 🙂 dakujem, uz mám pocit ze ostanem naveky v tom 😀

mastulka
15. mar 2014

Mne zabrala prechadzka na cerstvom vzduchu a ostrokysla polievka 🙂 ale to nebolo zamerne 🙂 no je fakt, ze na druhy den bol maly na svete

zuzi0110
15. mar 2014

@mirkava horčík alebo nejaké multivitamíny s jeho obsahom naberieš? To brzdí porod a niekedy gynekológovia na to neupozornia.

mirkava
autor
15. mar 2014

@mastulka prechádzam sa, dokonca "behám" po schodoch a nič. Dohovárom drobcovi, ale je tvrdohlavý asi po tatovi 🙂

mirkava
autor
15. mar 2014

@zuzi0110 beriem vapnik a teraz čítam že obsahuje aj horčík. waw o tom som nevedela, dnes už neberiem 😒

hanelka1
15. mar 2014

po schodoch pobehat aspon na 12.poschodie 🙂 🙂 🙂 mne pomohla vychadzka na Slavin (tam je zopar schodov) a v noci ten den mi praskla voda 🙂 🙂 🙂

mirkava
autor
15. mar 2014

@hanelka1 pratam, vysamav, umyvam okna.... 😲 ja verím ze tento týžden to už príde

emma_932
15. mar 2014

@mirkava muz ti urcite rad pomoze 😅 no a ked to nevyjde, pozri si moj album "homeopatia" tam to najdes

jasminet
15. mar 2014

sex a potom big tasty bacon s bbq omackou 😀 😀 😀

dobromila1111
15. mar 2014

Ahoj.Den pred porodom sme boli na dvojhodinovej prechadzke do kopcov,strasne som sa zafucala:D potom sexik a o 18 mi zacali kontrakcie🙂

zuzi0110
15. mar 2014

@mirkava no, to nie si prvá čo ju na to neupozornili. Horčík je proti kŕčom, teda aj proti tým porodným... Už v 36. týždni si nemala brať žiadne doplnky s jeho obsahom. Hádam to nebola vysoká dávka. Musíš veriť a spustí sa to. Prajem skvelý porod a nech sa tešíte spolu čím skor 🙂

martinkatinka
15. mar 2014

Mňa už 4 dni po termíne posielali na vyvolávačku, respektíve na CR.... to niekde nechávajú aj týždeň?

mirkava
autor
15. mar 2014

@martinkatinka po desiatich dnoch musia hospitalizovať, takze ak sa mi to nespusti do pondelka tak uz si ma tam nechaju, ale chcela by som aby to prislo same 😒

mirkava
autor
15. mar 2014

@zuzi0110 kedze nemozem laktózu a preto jem aj malo mliecnych výrobkov tak som brala vápnik a ani ma nenapadlo ze to obsahuje aj horčík. Ďakujem za upozornenie

nini1010
15. mar 2014

Z vlastnej skúsenosti viem,že pokiaľ babo este nie je pripravené nepomôže tí nič a môžeš sa aj hojdať na lustri.skúsila som všetko,úplne všetko.

tjajka
15. mar 2014

ahoj, ja som pocula ze aj teply kupel vyvolava porod a hladkaj si pri tom brusko 🙂 vela stastia

mimake
15. mar 2014

my sme sexovali o 106 a nic 😢 a potom manzel zapadol autom a ja som vzala lopatu a sla ho vyhrabavat 😉 to bolo vecer o 7 a rano o 11.10 bola mala na svete. Prenasala som presne 14 dni

bosoriak
15. mar 2014

@mirkava Ahoj, ja som druhu dceru prenasala 12 dni a vobec nic mi nepomohlo, sex, umyvanie okien, upratovanie, praca v zahrade, horuci kupel, stiplave jedlo, proste vobec nic. Pomohla mi az tabletka prostaglandinu v nemocnici. 🙂

mirkava
autor
15. mar 2014

@bosoriak no ja som na tom podobne, dr. mi povedal, ze este nie su pripravené porodne cesty, jednoducho ze sa nic nedeje (to bolo v stredu), len sa bojim ze to bude viac boliet a ze bude tazsi porod 😒

mirkava
autor
15. mar 2014

@nini1010 ako dlho si prenášala?

ajka006
15. mar 2014

@nini1010 veľký súhlas, ja som rodila v Štiavnici, a tiež sme s mužom robili všetko možné - chodili na prechádzky, behala som po schodoch, lebo výťah nebol, "driapala sa do kopcov", párkrát sme sa boli kúpať v kúpeľoch v horúcej vode a nič, a potom z ničoho nič raz ráno to prišlo a krátko po desiatej bola dcéra na svete. bolo to akurát v deň, keď bola v Tatrách prvá pamätná víchrica, ktorá ich položila, a z dôvodu, že pochádzam z Popradu a do nejakého času som tam mala stále trvalé bydlisko, si robíme s mužom srandu, že kdo vyvolal koho - dcéra víchricu alebo víchrica dcéru. 🙂 🙂 🙂

ajka006
15. mar 2014

@mirkava viem, že sa to ľahko povie, ale treba sa prestať báť a nemať žiadne obavy. skús myslieť pozitívne a predstav si, že všetko pôjde hladko, bez bolesti. zapoj fantáziu a zruš úplne myšlienky na bolesť a na to, že to bude ťažký pôrod, už nemysli vôbec, pretože si to privoláš!

mon84
15. mar 2014

Mne pri oboch detoch pomohol ricinovy koktail 🙂

mirkava
autor
15. mar 2014

@ajka006 dakujem 🙂 ja som tiez z Popradu 🙂 najprv som sa strasne bala, ale myslim ze ma to aj preslo, uz len chcem aby to uz konecne prislo..

mirkava
autor
15. mar 2014

@mon84 ako sa prsne robi?

ajka006
15. mar 2014

@mirkava neboj, bábo presne vie, kedy má prísť na svet, len nenechať lekárov, aby sa do toho montovali. hovorím z vlastnej skúsenosti. tak prajem veľaaaaaaaaaaaa pohody, užívaj si to, púšťaj krásnu hudbu - určite sa aj bábo bude tešiť a tancovať a možno aj spievať - a možno sa s ním porozprávaj, že by si už ho chcela vidieť, držkať ho, maznať sa s ním a možno si to rozmyslí a rozhodne sa, že už je predsa len čas, aby sa narodilo.

katkabac
15. mar 2014

ja som neprennasla ale mne k porodu dopomohlo stahovanie nabytku.Samozrejme som ho nedvihala len posuvala a behala okolo manzela.Zafucala som sa riadne.A rano o 4 mi odtiekla plod.voda a pred obedom bola slecna na svete.Vraj pomaha caj-list maliny oattruzinovej(ale ho treba pit uz skor).....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre