Ako vyvolať pôrod?

mirkava
15. mar 2014

Ahojte, prenášam už 7 dní a malému sa nechce na svet. Poraďte ako mu pomôcť 😲

katkabac
15. mar 2014

oprava list maliny ostruzinovej

nini1010
15. mar 2014

@mirkava Týždeň.Bábätko vie dobre kedy je jeho čas 🙂

mon84
15. mar 2014

@mirkava je to marhulovy dzus, frtan tvrdeho alkoholu a ricinovy olej. Nikde som nevyguglila, ake mnozstva sa maju pouzit (hlavne toho oleja), tak ja som dala cca 1,5-2 dcl rozmixovaneho marhuloveho kompotu (nezohnala som dzus), 0,3dcl hruskovice (ine sme nemali), a 0,3dcl oleja. Pri prvej dcere som to vypila vecer o 19.00, od 3 ma prehnalo asi 10x, rano o 7 praskla voda, o 14 sa narodila🙂. Pri druhej som vypila o 21, o 6 ma prehnalo, o 7 zase...o 9 sa narodila😀. Ma to mat silny prehanaci ucinok, co by malo vyvolat kontrakcie... Mne dokonale zabralo😉....ale je to individualne, kamoske to sice spustilo kontrakcie, ale sa jej to potom zastavilo...

nini1010
15. mar 2014

Este by som dodala že som nechala lekárov vyvolať mi pôrod.Nebola som otvorená ani trošičku.trápila som sa dlhých 27 hodín v nekonečných bolestiach z vyvolavacky a nič.ked to vzdali a utisili mi bolesti dve hodiny na to mi krásne praskla voda 🙂 už by som nešla na vyvolavacku.opakujem- babanko vie kedy je jeho čas 🙂

mirkava
autor
15. mar 2014

@mon84 a neublizi ten alkohol malemu?

mirkava
autor
15. mar 2014

@nini1010 v stredu som este nebola ani trosku otvorena v pondelok idem zase a mam obavy ze uz budu vyvolavat...

jaja018
15. mar 2014

Ja som prenášala 4 dni a to som sa snazila robit vsetko pre to aby uz mala prisla na svet. Poharik cerveneho vinka, horuci kúpeľ, sexik, chodenie po schodoch na 3 poschodie s 15 kg staršou dcerkou, bicyklovanie este den pred porodom, hrabanie listov, cas s ostruziny malinovej, lanove semienka... Toto vsetko som robila uz týždeň pred porodom a nepomohlo nic... Malá sa vypytala vtedy kedy ona chcela. Takze len trpezlivost 🙂
@mirkava

mon84
15. mar 2014

Tak male mnozstvo nie...mojim neublizilo🙂. Inak je to z nejakej knihy a je tu o tom aj tema...skusim pohľadať...

jaja018
15. mar 2014

@mirkava ja som bola este vo stvrtok zavreta na 100 zamkov a to uz po termine. Dr. povedal ze v pondelok na poradnu aj s taškou, ze pôrod nehrozí... No a v pondelok som sa uz na poradnu nedostavila lebo uz sme boli dve...

nini1010
15. mar 2014

@mirkava Budem držať palce aby to prišlo samo,čo by som za to ja dala.ale zase povedz si že ak nie tak to už budeš mať za sebou.ani prenášať nie je dobre viac ako dva týždne.čoskoro uvidíš svoje babatinko a to je hlavné,mysli len na to 🙂

hamca
15. mar 2014

@mirkava mne pri druhej dcerke nezabralo nic, skusala somvsetky babske recepty, co tu boli spomenute, nakoniec mi porod na osmy den vyvolali a to som si povodne myslela, ze urcite porodim pred terminom, lebo som vkuse behala okolo starsej dcerky a vobec somsa nesetrila. Prajem pekny a rychly porod 😉

mon84
15. mar 2014

@mirkava nenašla som tu temu, co som myslela, ale ked das do vyhladavaca "ricinovy koktail", vypluje ti toho dost😉

hamca
15. mar 2014

@mirkava a este jedna poznamocka, nemaj obavy z vyvolavania, ja musim povedat, ze vyvolany porod bol ovela lepsi a rychlejsi ako moj prvy, ktory prisiel spontanne. Sustred sa len na to, ze porod bude super zazitok, nech uz zacne akokolvek.

mirkava
autor
15. mar 2014

@mon84 dakujem 🙂

mirkava
autor
15. mar 2014

@hamca uz sa ani nebojim tej bolesti len chcem aby to uz bolo a to mam uz "poslickov" asi dva týzdne, tvrdnutie bruska, bolesti ako ked mam dostat ms, dokonca som sa par krat v noci zobudila na take zvlastne stahy a uz som si myslela ze to bude ale preslo to...

mon84
15. mar 2014

@mirkava prajem vela stastia a rychly koniec😉. Daj potom vediet, ako si dopadla😉

sisaa
15. mar 2014

@mirkava mne lekar povedal, ze ziadne umyvanie okien, alebo ina namaha nepomoze :( , jedine tak ten sex, pretoze spermie obsahuju nejaku latku, ktora pôsobi na krcok maternice. Ja som bola den pred terminom v poradni o 13:00, vtedy mi lekar povedal, ze to ale vooobec nevyzera na pôrod, ale on pouzil taky hmat (neviem teraz presne ako sa vola) a my sme to doma s manzelom este doklepli a to potom bola rychlost 😀 😀 😀 o 22:39 sa nam mala narodila.... tot z mojej skusenosti

dannizeta
15. mar 2014

Juuj,si pamätám tú predpôrodnú netrpezlivosť 😀 Už tých pár hodín,či dní vydrž! 🙂 Neoplatí sa veľmi experimentovať.Mne sestričky vraveli len SEX,SEX, SEX! :D Ejakulát obsahuje tie potrebné prostanglandíny. A úpne vypni, nemysli na to kedy to už príde.Nervozita zabraňuje vyplavovaniu oxytocínu a ten práve spúšťa pôrodné bolesti.Hlavne nie vyvolávačku, ja som bola hlúpa, že som sa pri prvom nechala presvedčiť.Boli to strašné 18 hodinové muky! A to som bola týždeň po termíne.A druhé tiež týždeň po t.p.To som bola v pondelok na monitor aj prehliadku a že nič , že som úplne zavretá, že to vôbec na najbližšie dni nevyzerá.Na druhý deň mi začala odchádzať hlienová zátka a v noci som sa zobudila na bolesti.V stredu na obed sme to mali za sebou. 😅 Tak tfuj,tfuj! Veľa síl a nech to máte rýchlo za sebou 😉

kazunomiya
15. mar 2014

@mirkava ja som skusala pohyb a fyzicku namahu (od skackania na fitlopte po umytie vsetkych okien v byte), korenene napoje, masaz bradaviek, teplu vanu, sex... najdes si tie rozne sposoby napriklad tu: http://tehotenstvo.rodinka.sk/rodime/porod/ako-...

Mala som naordinovane, ze ked sa maly nevypyta do isteho datumu, tak mam ist na vyvolanie. Vsetko, co som skusala, malo trochu efekt, hlavne sex naozaj vyvolava kontrakcie, aj masaz bradaviek, oba sposoby maju vedecky podlozene vysvetlenie.. ale nic nestacilo, kontrakcie sice boli hned tak po 4 minutach, ale vzdy ustupili, akurat som sa vycerpala tymi snahami a nakoniec som musela nastupit do nemocnice na vyvolanie. Trvalo to 22 hodin a bolo to mimoriadne unavne a neprijemne, aj porodnik bol prekvapeny, lebo necakal, ze to bude tak pomaly postupovat (ale on zvolil menej agresivnu cestu, nechcel to urychlovat prilis silno), a doteraz rozmyslam, ci to bolo naozaj nutne. Ale uz som bola v rukach lekarov a oni ten porod cely odviedli a riadili, takze som sa svojim sposobom citila bezpecne, hoci obmedzena (je to ine nez keby to islo spontanne) a najma - babatko stoji za to 🙂 to je ta hlavna vec, na ktoru treba mysliet. 🙂

bosoriak
16. mar 2014

@mirkava Tak moj vyvolany porod trval presne 2 hodiny, nestihli mi ani epidural pichnut, a citila som sa potom super, tri hodiny po porode uz som bola sama na toalete a mala som krpanu pri sebe. Je to velmi individualne, na druhej strane, nemozu tam dietatko nechat naveky.
A ricinovy koktejl pokial ma pamat neklame, tak ta po nom len silno prezenie, co vlastne sposobi rozbehnutie porodu v niektorych pripadoch. Ale opatrne s tym, aby si sa nepredavkovala, skus sa porozpravat s lekarom.

mirkava
autor
16. mar 2014

Dakujem baby za rady 🙂 uz sa tesim na drobca.

erickaa
16. mar 2014

@mirkava U mňa pomohlo behanie po schodoch. Len upresním, treba po nich behať dole..nie hore 🙂 Ja som prenášala 6 dní a išla som do nemocky. Tam mi povedali, že tak skoro neporodím, že počkajú ešte 2-3 dni a potom vyvolajú. Do mňa "fras", tak som sa vyviezla na Antolskej výtahom na 7. poschodie a odtiaľ zdupotala dole na prízemie a takto asi 3x. Do rána som porodila 🙂 Ide o to, že pri behaní dolu po schodoch, sa bábätko natriasa a tlačí na krčok maternice, ktorý začne pracovať. Podotýkam, že v ten deň som bola úplne zavretá a pôrodné cesty nezrelé 😀

lucia20
16. mar 2014

@mirkava no ja som zvedava, co ti zaberie. lebo ja som prenasala prve dve a vyskusala som vsetko co som pocula. prvu som prenasala 11 dni a druhu 12dni. ja uz teraz sa desim toho, ze toto posledne nevylezie dobrovolne. a uz nechcem vyvolavany porod... tak silno drzim palce, aby cosi zabralo.... daj potom vediet.

laila22
16. mar 2014

@mirkava na to su asi lekari...

lucia20
16. mar 2014

@martinkatinka mna nechali prenasat 11 a 12 dni. ja neviem na co cakaju.... druha dcera uz mala zapal v krvi z pokazenej plodovej vody. 😖

mirkava
autor
16. mar 2014

@lucia20 ouuu to aj také sa môže stať?

deni86
16. mar 2014

Mne pomohol cesnak. Večer o desiatej som mala nan strasnu chuť. Zjedla som pol strucika a o druhej v noci už mala kontrakcie.

lila77
16. mar 2014

chodenie po schodoch urychlilo a uzivni magnezia zabrzdilo

lucia20
16. mar 2014

@mirkava no bohuzial. pri druhej dcerke mi lekar na poradni zadrel, ze nalez neni dobry, ale nemaju ma kde prijat. akoze mala som dost.... ten strach ci sa cosi nestane.... no na porazenie.

mirkava
autor
16. mar 2014

@lucia20 to hadam ani nie je možné...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre