Aký ste mali pocit, keď vám odtiekla plodová voda?

zuzkal99
9. feb 2012

baby aky ste mali pocit ked vam odtiekla plodova voda a ako ste citili kontrakcie? lebo ja mam za tyzden termin a mam s toho strach ze nebudem vediet co sa robi 🙂

martinkatinka
9. feb 2012

Tak bola to úľava, lebo tá voda bola teplá 😀 a zdá sa mi, že kontrakcie sa mi zmiernili.. ale mne ju prepichovali, neodišla sama...

jankaja
9. feb 2012

Kontrakcie som "zistila" tak, ze som si vsimla, ze mi tvrdne brucho celkom pravidelne, spocitala som to na kazdych cca. 8 minut. Sla som sa osprchovat teplou vodou, lebo vraj ked su to falosne kontrakcie, tak by to malo prejst. Nepreslo, tak som volala porodnikovi a on ze mam ist do porodnice. Tam si ma uz nechali, monitor ukazal nepravidelne kontrakcie kazdych 6-8 minut. To bolo v pondelok vecer. Dalej sa nedialo nic. V utorok poobede som dostala vyvolavacku, lebo kontrakcie boli stale rovnake. V utorok vecer mi potom zacala odtekat plodova voda - plodovy vak sa ale nepretrhol, tak to bola len troska, pocit bol taky, ako pri silnej menstruacii - skratka ked citis, ze z teba nieco vyteka. No a samozrejme "nalez" na vlozke. Porodila som nakoniec o 4 hodiny neskor akutnym cisarskym rezom.

katkaagabko
9. feb 2012

No voda ti moze zacat odtekat pomaly, pstupne, alebo ako mne naraz. Bola som sa v noci vycikat, lahla do postele a zrazu som citila, ze zo mna nieco tecie. Vela, vela. Nevies to nijako zastavit, nic ma nebolelo, nic som necitila a kontrakcie prisli az za niekolko hodin. Ale to som bola uz davno v porodnici na antibiotikach.

klara9
9. feb 2012

mne odisla v noci ked som spala....cela postel mokra uplne ako ked nestihnes na WC. A kontrakcie som nemala ziadne. 🙂 . Ja som pred 1. porodom tiez rozmyslala, ze co ak si to nevsimnem 😎 . Neboj vsetko dopadne ok, a urcite si vsimnes, ze sa nieco deje. Drzim palce.

cmulinko
9. feb 2012

neboj sa...je to velmi podbny pocit tomu,ked cikas,len teplejsie 😀 ...akurat toto nevies zastavit a len to z teba tecie a tecie 😀 ...hlavne nerobit paniku...pockat si kym odtecie...dat si pod seba paradne hrubu vlozku pre pripad este mensich unikov 😀 a kludne si to namierit do nemocnice.Mne vzdy porodne asistentky vraveli,ze od prasknutia plodovej vody mam cca 4 hodiny na to,aby som sa dostavila do porodnice....po tych 4 hodinach sa zacina ''zabava'' 😀 a vzdy mi to tak aj vyslo.

daniella11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
argyro
9. feb 2012

Kontrakcie - také slabšie menštruačné bolesti, teda aspoň tie prvé a hlavne pravidelné..potom sa bolesť stupňovala - určite budeš vedieť, že rodíš 🙂 držím palce 😎

lenka_l
9. feb 2012

Mne tiez zacala odtekat voda zrazu a rychlo, drobec sa mrvil, ja som sa postavila a v tom "splech" a mokro vsade... zatial bez kontrakcii, kym sme sa dostali do porodnice, uz boli (taka bolest ako ked boli podbrusko pri kramoch, ktora sa postupne zosilovala) a do 4 hodin od prasknutia vody bol na svete, takze u nas sa dost poponahlal... inak taku tu bolest v podbrusku, som citila uz aj predtym, nie pravidelne ale sem tam.... myslim, ze ked to pride, spoznas ze je to ono 😉 tak vela sil a hlavne zdravicka vam obom 🙂

rora
9. feb 2012

mne praskla voda ked som v noci uz zaspavala a pretocila som sa na druhy bok, v tom som zacitila ze lezim v mokrom 😀 som sa zlakla ci som sa nepocikala alebo co kedze som mala do porodu este 2 tyzdne 😀 no ked som vstala tak som zbadala o co ide ked to neprestavalo a po troskach to zo mna islo kazdu chvilu. kontrakcie som nemala asi hodinu a pol ziadne, no potom zacali take slabulinke, ako ked zacina menzes, no potom asi po 2 hodinach prisla taka silna ze keby stojim na nohach tak padnem, ked presla nasadli sme do auta. mala sa narodila asi po 4 hodinach od prasknutia vody

miriem
9. feb 2012

Ja som isla budit mm, ze uz asi pojdeme a ked som vstala od neho z postele, tak prask! - bolo to ako keby si sa obliala litrom teplej vody, ani na zachod som nestihla dobehnut, ostala po mne mlaka. Myslela som, ze mi odtiekla cela, ale este aj v aute to tieklo a cestou na urgent sme este zartovali, ze mam pocit, ze "tece do bot" no a nebol to len pocit 😀 proste cela mokra som dosla na porodnice, ani hrube vlozky nepomohli. Ale uz som mala doost silne kontrakcie, tak posledne co som riesila, bol ze na mna vcetci v cakarni divaju jak na zazrak. No a do hodinky bol maly von. A k tym kontrakciam, zacali mi okolo 9 vecer ale take slabucke, ze som ani nepredychavala, do 11 som stale nevedela, ci uz idem rodit, tak som si dala horucu vanu, kontrakcie zosilneli, do 1 som predychavla pri svieckach, na deke, na fitlopte 🙂 a o 1 mi praskla ta voda. Pred 2 sme dosli do nemocky a 2:53 uz bol maly von.
Neboj ono sa to neda s nicim pomylit, ked to pride, budes vediet- mozno nie od uplneho zaciatku, ale ak sa to bude zosilnovat a intervaly skracovat, treba byt v strehu 😀

zubrienka1
9. feb 2012

chytila ma panika 😀 a zaroven radost, ze uz konecne budem rodit...

lebo predtym som mala cvicny vyjazd do porodnice, kontrakcie boli, ale porod sa nekonal...

sigiinka
9. feb 2012

Zuzka, hlavne buď pokojná, keď to príde, treba pravidelne dýchať, asi tak, že sa zhlboka nadychnes a vydychnes cez bruško, tak aj maličkému dostávaš vzduch, sebe tým pomôžeš, a ak budeš tak dýchať aj pri každej kontrakcii, ktorá po čase príde, určite to zvládneš moja.Ja som mamou 7 detí, voda mi odišla vždy inak, ale u každej ženy je to inak.Mne väčšinou ale kontrakcie zosilneli a to už je len kusok k milovanému bábätku, držím ti palčeky ,všetko dobre dopadne, len treba byt v klude............🙂

monuska342
9. feb 2012

mne zaskvrkalo v bruchu a vysuchlo zomna aspon za vedro vody 😀 to bol teda pocit kontrakcie sa spustili asi za hodinu a o 4 hodiny bol maly na svete...ale porod ty nemusi zacat odtokom plodovej vody ale podla mna je to tak lepsie aspon vies naisto ze ides uz rodit 😀

cica28
9. feb 2012

mne odtiekla plodova voda doma v noci o 1h a mala som pocit akoby som sa pocurala 😀 😀 😀 😀 kontrakcie zacali az rano

desmodka
9. feb 2012

zly, lebo mi ju pustili a este som nestihla prejst ani na vzdycharen (cca 5m) a hned zacali kontrakcie a hned naplno ziadne postupne, kazde 2 min. a trvalo to 7 hodin

mariabilla
9. feb 2012

Mne odtiekla plodova voda vecer asi okolo pol jedenastej a bola to hotova potopa, ziadne kontrakcie a mala sa narodila az o 28 hod. sekciou.

jaruska74
9. feb 2012

no mne odtiekla plodova voda doma, rano som sa zobudila a isla na zachod a ked som sa postavila, tak akoby som sa pocikala, nie je to podla mn aako vo filmoch ze akoby ta s vedrom vody oliali :D je toho menej. Tiez som si nebola 100% ista co to je 🙂 ale to s anemusis bat, ked odtecie plodova voda tak to ma est edaleko k porodu....ja som rodila az o 12 hodin. drzim silno palce a hlavne sa neboj 🙂

vinifred
9. feb 2012

..každá rada drahá..hádam nebudeš sedieť doma a čakať,ktorá odpoveď sa Ti najviac hodí a či je to tá správna.. 😀 v prvom rade maj zbalenú tašku do pôrodnice a keď to začne hybááááj tam.. 😀

bocianka123
9. feb 2012

... ako ked sa pocikáš, nedá sa to zastaviť a je taká "mazľavá" a bledá by mala byť ... ja som kontrakcie nemala ani jednu jedinú.. a cítila som tesne predtým dosť silný tlak na močový mechúr ... to zbadáš určite, nedá sa to prehliadnuť. zo mňa tiekla ako z cisterny - naraz ... ráno o 5-tej a na obed bol malý vonku cisárskym. Drž sa , nech pôrod prebehne bez problémov 🙂 .

lady511
9. feb 2012

ahoj mne ju prepichli....ked prišli za mnou s takou dlhou ihlou až soms a zlakla kam mi to ide akože strčit haha 😀 😀 😀 a ked prepichli nastalo to prave "orechove"je to taka tepla voda...ja som nevidela akej farby...ale bolo jej celkom dost 😀

katka226
9. feb 2012

mne odtekala veľmi pomaly, začalo to v spánku a pocit akoby odtekala krv cez menzes... bolesti žiadne, až o 8hod. neskor ako slabé menštruačné

evuska32
9. feb 2012

no mne pri prvom odtiekla naraz o 9:30 ráno ako keby z kýbla vyliali 😀 bola som cela mokrá to sa nedalo prehliadnuť, ale kontrakcie som dostala až večer aj to po pichnutom oxytocíne až 😖 no a pri druhom mi odtekala postupne asi o ôsmej ráno, ako pri menzese mala som vložku a to som stihla ráno ešte zubárku vybaviť, pobehať po meste o druhej som som išla domov, všetko si pobalila o 17:30 som išla do nemocnice a o 22:50 bola malá na svete 😀

lenkaks
9. feb 2012

Mne praskla voda rano o 3.30h ,3tt pred terminom a tiekla cicerkom 😀 A do 6h ma zacalo pobolievat brucho,kazdych 5min ,tak sme volali do porodnice a ze hned mame prist...O 10h zacali riadne kontrakcie a o 13.27h bol maly na svete 🙂 Tak drzim palce 🙂

siusinocka
9. feb 2012

ahoj. ja som si kýchla a niečo mi dvrklo... to bolo poobede a pocit mokra som mala do večera.. tak som nejako vydedukovala že to bude asi plodová voda... išli sme večer do nemocky a bola... do rána ma nechali na izbe, normálne ma kontrolovali a ráno mi dali vyvolávačku - ale len ifúzku a potom mi vodu ešte dopichli... lebo vraj mi to prasklo niekde hore a ako sa drobec hýbal tak mi to len vyčlapkávalo... a kontrakcie prišli až po dopichnutí vody... u druhého malého mi pichli a za hodinu prišli kontrakcie.. neboj hlavne v klude... ja som si vtedy povedala že rodilo milion žien predomnou a bude aj po mne a ked to iné zvládli tak s ,,prstom v nose" to zvlándem aj ja.. a zvládla som aj bez epidurálky a bol to najkrajší pocit. inak mne tiež pomohla teplá voda ale sestre fit lopta... ma fitlopta tlačila. drž sa

katmi
9. feb 2012

zo mna vodia tiekla potokom 😅 😀 ale to som uz bola v porodnici, lebo mna prijali s nejakymi komplikaciami, takze som bola na rizikovom "umiestnena"

mmaattuuss
9. feb 2012

Mne sa plodova voda pustila v 37 tyzdni v noci po prichode z WC. Bola som dost prekvapena, ze tak skoro. Co najskor som chcela ist do nemocnice, lebo lialo zo mna dost, no ale nakoniec kontrakcie neboli take silne a nebola som dostatocne otvorena ani po 13 hodinach, tak to skoncilo SC pre nepostupujuci porod a KP. Inak aj ja som mala predtym obavy, ci spoznam, ze ide o plodovu vodu, no ale bola to taka "vlna", ze som hned vedela, ze je to voda 🙂

martaniana
9. feb 2012

Mne pôrod vyvolávali, voda mi odtiekla dosť naraz, musela som si sadnúť na postel na uterák, lebo by som všetko zamočila( v nemocnici), Držím ti palce, všetko zvládneš ako sme aj my všetky ostatné museli zvládnuť 🙂

mata1826
9. feb 2012

mne prvý krát odtiekla plodová voda už keď som mala kontrakcie sedela som v nemocnici na príme sestrička mi merala tlak pýtala sa že plodová voda odtiekla a vtom že prásk akoby vedro vyliali a ona že áno si aj odpovedala tak sa smiala a druhý krát žiadne kontrakcie ale keď som sa vycikala tak mi pomaličky začala odtekať som čakala také veľké bum ako prvý tak som aj premýšľala či to ono bude a bolo. 😀 😀 😀

lutia
9. feb 2012

mne odtiekla voda postupne -skoro 20 hodin 🙂) takze ja som stale menila vlozky co boli stale nasiaknute 🙂 takze neviem ci bola tepla alebo ake to je ked je to naraz 🙂 a kontrakcie som dostala az po 20 hodinach dovtedy nic len tak som lezala a potom kontrakcie - no mne sa to neda opisat - nebolo to nic prijemne ale hned na to vsetko zabudnes akonahle porodis 🙂) ja som mala pocit ako keby som sa znovu narodila - taky pocit ako "ocistenie" a priprava na novy zivot s tym malym cloviecikom 🙂)) bolo to nieco uzasne, neda sa to opisat aby to niekto pochopil tak ako som to prave v tu chvilu pocitovala (mozno... ze bolesti a len bolesti a naraz ako keby utal - ked je babatko uz na svete - pokoj, pocit spokojnosti a neskutocneho stastia.....
ALE HLAVNE SA MOC NEZAMYSLAJ NAD PORODOM...BUDE TO UZASNE a hlavne ked uvidis syna ci dceru ani si nespomenies na to co bolo pred tym 🙂)

marekdani
9. feb 2012

mne plodová voda odtiekla práve, keď som vychádzala na pôrodný stôl :o) a tiekla a tiekla. Nechápem, kde sa jej vo mne toľko nachádzalo... ale bolo to super, lebo kontrakcie už boli v plnom prúde a vedela som, že "zachvíľu" budem mať po tom a synáčik bude na svete....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre