Bola to plodová voda?

erikasofiina
23. máj 2013

Ahojte mam na vas otazku.Rano som vstala isla som sa napit do kuchyne v tom ma natiahlo a bezala som rychlo na wc cupla som si ku zachodu a ked som sa isla vyvraciat tak som sa ako keby pocikala...ale niesom si ista ci tym tlakom som sa ozaj pocikala alebo islo o plodovku...dakujem za kazdu odpoved 🙂

cicamica1980
23. máj 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

ja som mala nieco podobne. rano som sla do kupelne a nieci mi stieklo jemne po nohe. myslela som, ye som sa pocikala. urobila si ranajky, sadla som si na pol hodiny. potom ked som vstala, tak zas mi tieklo po nohe a uz mi to bolo jasne. sadni si na 15-30 min, potom pochod a ked bude este tiect, tak je to jasne🙂

erikasofiina
autor
23. máj 2013

@cicamica1980 Dakujem velmi pekne 🙂 vyskusam

rencakm
23. máj 2013

Na tvojom mieste by som sla do nemocnice, moze to byt plodova voda a v tom pripade Ti daju antibiotika..koli moznej infekcii, a ides rodit !!!!!!! V nemocnici to zistia, ci to bola plodova voda, maju taky pripravok,a podla toho ako sa zafarbi,tak vedia,ci Ti tiekla plod.voda. Mne takto tiekla ale len trosicku,dalej uz netiekla, a som si este lahla, ze ved nic sa nedeje...a ked som prisla do nemocnice tak ma lekar zvozil, ze to som mala prist hned...ze musia dat antibiotika, ze koli tej infekcii.....

erikasofiina
autor
23. máj 2013

@cicamica1980 a kedy ti nastali bolesti po odteceny?potom si kedy porodila??vies ja som druhorodicka ale mne vodu prepychovali tak preto neviem.

rencakm
23. máj 2013

@erikasofiina Inac, aj ja som bola druhorodicka a prvy raz mi ju prepichovali v nemocnici.

Ako to spoznám?
Odtok plodovej vody sa nedá sa predvídať, prichádza bez ohlásenia.
Voda môže odtiecť i predtým, než začnú akékoľvek kontrakcie.
Plodová voda odteká buď po kvapkách alebo prúdom. S náhlym odtokom veľkého množstva plodovej vody je to jednoduchšie, spoznáte ho okamžite. Je to veľký „šplech“. Ako vzniká tento rozdiel si prečítajte v závere článku - o naliehaní.
Neistota vzniká skôr pri odtoku malého množstva, kde môžete pochybovať, či ide o moč, plodovú vodu, alebo vaginálny výtok spôsobený infekciou, alebo niektorými vaginálnymi čipkami.
Rozdiel medzi močom a plodovou vodou – odtok plodovej vody nemôžete zastaviť stiahnutím svalov (na rozdiel od moču), bude stále odchádzať, moč má tiež špecifický - močovinový zápach.
Za normálnych okolností je farba plodovej vody belavo jasná až ľahko zakalená do žlta (akoby vaječný bielok rozmiešaný vo vode).
Zafarbenie plodovej vody na zeleno, zelená alebo hnedá plodová voda sú vždy signálom na zvýšenú pozornosť musíte ich oznámiť pri prijme do pôrodnice, ktorý neodkladajte.
Plodová voda odteká počas celého pôrodu, až do narodenia bábätka, a priebežne sa tvorí nová, takže bábätko nie je „na suchu“.

Do dvoch hodín od odtečenia vody by ste mali byť v pôrodnici - vychystať sa a ísť – ak vám plodová voda odtiekla v termíne pôrodu, teda od 38. týždňa tehotenstva.

danim
23. máj 2013

Dat si vlozku a ist do nemocnice, oni tam streknu taku tekutinu a budu vediet hned ci je to plodova voda... v ZA to tak funguje.
@erikasofiina

TO BOLO ODPORUCANIE Z PREDPORODNEHO KURZU... urcite by som sa "netestovala doma"

rencakm
23. máj 2013

@erikasofiina
Naliehanie a odtok plodovej vody
– teda prítomnosť, umiestnenie či „vzťah“ hlavičky alebo zadočku dieťatka ku vnútornej strane krčku.
Naliehanie sa v tehotenskej knižke zaznamenáva v troch pojmoch:
Prázdne klenby – znamená to, že dieťatko je ešte vysoko, ešte „nenalieha“, je tam na pohmat „prázdno“, v takejto situácii prevažne odteká väčšie množstvo plodovej vody naraz.
Voľné naliehanie – hlavička (či iná časť tela) už do tejto oblasti vstúpila, ale ešte nie je pevne usadená.
Formácia dolného segmentu – naliehanie je intenzívne a pripravené na pôrod . V tejto situácii môže bábätko fungovať ako "zátka", takže odtok vody môže byť po kvapkách.

petratje
23. máj 2013

Mne sa stalo presne toto dnes rano, ale mna natahovalo ostosest tak sa mi zda ze u mna to bol moc, ktory sa mi nedal udrzat. Vsak myslela som ze cely zaludok vyvratim 🙂

rencakm
23. máj 2013

@petratje Kedze si v 40 tyzdni, sla by som pre istotu do nemocnice, kludne to mohla byt plod. voda, citaj vyssie, co som pisala. 🙂

cicamica1980
23. máj 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@erikasofina mne zacala odtekat voda v stvrtok rano, kontrakcie slabe zacali stvrtok vecer - slabe, v stvrtok vecer mi dali ATB /ATB sa davaju 12 hod po zacati odtekania plodivej vody/ v piatok rano boli kontrakcie slabe, tak mi yacali porod vyvolavat a porodila som v piatok 14:30.ale ty si druhorodicka, to bude urcite rychlejsie🙂 drzim palce a naps nam🙂))

januliku
23. máj 2013

@erikasofiina Myslim, ze to bude plodova voda, cikanie by si citila. Aj mne zacala odtekat po troske, ako by som si len cvrkla, ale do hodiny mi odtiekla komplet (to uz som bola v nemocnici). Kontrakcie neprisli same, len velmi slabe a nepravidelne, takze po 24 hodinovom cakani bez plodovky, mi nakoniec pichli vyvolavacku ...

ingmiriama
23. máj 2013

ja si myslím že to bolo len ciknutie ....ako si vracala tak tlak na mechúr trocha si si cvrkla 🙂 však ešte počkaj ak sa to zopakuje tak daj vložku a chod do nemocnice ...aj mne sa to stalo ako som vracala tak som si cvrkla v tehotenstve....a odtok plodovej vody začal tak ako keby mi pukla plastová fľaša ...sedela som na pohovke a nič počula som puknutie ...a sedela som ďalej a keď som sa postavila tak bum ako keby som cikala 🙂 voda podomnou a rodila som až po 16hodinách žiadne kontrakcie som nemala

petratje
23. máj 2013

@ rencakm No to bolo okolo 6h rano a od vtedy nic ani kvapka, kebyze idem do nemocnice nemala by som im co ukazat na vlozke nech skontroluju... Plus ja som v belgicku a tu su trochu ine systemy ako na sk, napr. Ja chcem rodit bez epiduralky tak mi kazali prist na poslednu chvilu do nemocnice, lebo tu vas daju na monitor a musite ostat na posteli ( ziadne prechadzanie, sprcha alebo skakat na lopte ako na sk ) ☹

rencakm
23. máj 2013

@petratje
Mne tiez odtieklo len trosku vody ,som myslela ze som si cvrkla,a tiez som nemala vlozku,lebo mi nic neslo...ale on mi polial trosicku tam dole a zistil,ze to bola voda a dali mi antibiotika. A to som prisla len na kontrolu v 38.tyzdni,ale pre istotu som vzala aj veci...🙂
Neviem,aky je system v Belgicku,ale myslim,ze aj tam by zistili,ci to bola voda,alebo nie...... Tiez som len lezala,alebo skor polosedela a nemala epidur. len vyvolavacku a cakala na kontrakcie.
Ak kuknes vyssie,tak ked je hlavka dole zostupena, tak voda velmi neodteka, nema kade. Ja neviem, mozno radsej falosny poplach ako neskoro...uz mas dve deticky, tak tretikrat to moze mat rychly spad. Kazdopadne ja by som sa sla dat skontrolovat pre istotu,ale urob ako Ty myslis a citis... 🙂

jarmila83
23. máj 2013

Tiež sa mi dnes stalo niečo podobné. Ja som v 28 tt a od včera som mala časté tvrdnutie bruška ale nie pravidelné. A dnes po prebudení sa cítim dosť mokrá. Na nohavičkách som mala mokrý fľak a cítim aj dosť silnu bolesť v slabinách ale iba pri pohybe. Kedže mám hroziaci porod, neviem čo si o tom myslieť, dala som si vložku a čakám čo bude, no mám strach. Dnes mi ma kurier priniesť postielku, tak pevne dúfam ,že do nej budem môcť koho dať ☹ . Moju Elišku. Čo sa týka Teba tiež si myslim, že to bol moč, ale pre istotu si tiež daj vložku a počkaj kým sa to zopakuje. Si už v 39 tt tak aj keby si išla rodiť, nemusíš sa báť Tvoje mimi už je zrelučke. Nebojkaj 🙂

erikasofiina
autor
23. máj 2013

No baby bola som v nemocke a mi povedal dr ze je to take 50 na 50...robili mi zaznam mala som kontrakcie ale pustili ma domou ze ked mi este raz vytecie tak mam prist ale bolesti mam slabe tak s mm cakame co bude🙂 doktor mi vravel ze vecer sa mozno este uvidime tak cakame ako bude dalej

jarmila83
23. máj 2013

daj si teplu sprchu a ked tie bolesti budu silnejšie je to tu a ked prestanu tak budes vedieť, že ešte je čas, v každom prípade si priprav veci do nemocnice, držim palce. A čo to bude? chlapček či dievčatko?

drobcek11
23. máj 2013

@erikasofiina mne takmer od zaciatku tehu byvalo nevolno a takmer vzdy som si pocas vracania cvrkla proste sa to nedalo regulovat, tiez si myslim ze to bol iba moc lebo plodova voda by pravdepodobne stekala nadalej aj ked iba v malych mnozstvach, ja sama som prvorodicka porod ma este len caka neviem co bude no kazdopadne ti drzkam palce mozno uz dnes uvidis svoj pokladik 🙂

erikasofiina
autor
23. máj 2013

@jarmila83 chlapceka budeme mat 😀
@drobcek11 dakujem velmi pekne🙂

rencakm
24. máj 2013

@erikasofiina No ako? uz ste na svete?

erikasofiina
autor
24. máj 2013

@rencakm nie este sme doma 🙂

bumbalko
28. máj 2013

Ja som tiež doma, no neviem čo robiť,keď mi po troške tečie voda, mám sa báť ,že hrozí nieco babatku?, aj hlienova zátka odišla a bolesti žiadne, otvorená som na 3.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre