Bolesti po cisárskom reze

barbi1250
4. feb 2013

Ahojte, neviem či tu už taká otázka bola, ale chcem sa spýtať k čomu by sa dali prirovnať bolesti po cisárskom reze?

lucinka311
4. feb 2013

To je asi u kazdej zeny ine, za seba mozem povedat, ze urcite su tie bolesti mensie, nez kontrakcie 😅 a daju sa trosicka stlmit liekmi 😉 prirovnat to neviem k nicomu specialnemu, asi fakt len k velkej reznej rane 😖

xlucia
4. feb 2013

@barbi1250 prejdenie parnym valcom 😉

kukuiii
4. feb 2013

Ahoj, asi je to dost u každé jiné, ale sebe musím říct, že dokud jsem byla v porodnici, tak jsem dostávala léky proti bolesti, takže bolest nehrozila a ani po návratu domů o bolestech nevím. Takže za mě bolest nic, jen svědění jak se jizva hojí 🙂

mirka178
4. feb 2013

ano aj ja som brala lieky proti bolesti, no na druhy den ked som sa musela postavit, tak to bolelo dost teda, ale ovela viac ma bolelo ked mi na druhy den vytiahli ten kateter, ci co to je z brucha, neviem ci to davaju kazdej po cisaraku, ale to bola taka bolest, ze som tak skrikla, urcite ma bolo pocut na celu nemocnicu

zuzlik_666
4. feb 2013

no mna to bolelo teda dost, ked ma prvy krat postavili, tak ako keby sa mi noz otvoril v bruchu... ale lieky od bolesti a rozhybat sa urobia svoje a je to znesitelne... 😉

luckybara
4. feb 2013

ahoj já bych to přirovnala k hodně silné menzes,nejhorší pro mě bylo probuzení než jsem dostala léky proti bolesti a 1.postavení.pak už lepší dokonce jsem pak spiše cítila dělohu než jizvu.jinak 2týdny po bylo horší vstávání s postele ale 5 týdnů po už jsem běhala na cvičáku.za mě teda nejhorší první 4dny...ale dá se to vydržet jelikož ti automaticky pichájí inj.proti bolesti

ginger_fox
4. feb 2013

bolesti po cisarskom reze nie su ziadna slava, ale aj tak mam na ne lepsie spomienky ako na jednu kontinuálnu 10 hodin trvajucu kontrakciu predtym 😝

mirka178
4. feb 2013

a este horsie bolo, ked som po cisaraku uz lezala na izbe, mala som len spinalku, nemohla som pohnut ani prstami, nic nedalo sa, bolo leto, vonku horucavy a ja som taku triasku dostala , ze na mna hodili dva paplony, najhorsi je prvy a druhy den, potom to uz pomaly rozchodis, isla som domov na 6 den a to som uz normalne chodila, teraz po roku a pol tu jazvu skoro vobec nevidno

stanislavao
4. feb 2013

@barbi1250 tak bolesti, ktore som po sekcii mala ja sa nedaju prirovnat k nicomu. mozno jedine k tomu, ze niekto zvnutra brucha vas chce tupym nozom nasilu prerezat. ja som mala asi tyzden neznesitelne bolesti a bola som na liekoch. druhy tyzden som este nevedela sama vstat z postele. ale je to individualne, lebo poznam zenu, ktora nemala vobec ziadne bolesti. nechapem. ale sekcia nikdy v zivote. u mna kontrakcie neboli ani z desatiny take, ako tie bolesti po sekcii. fakt, ale je to individualne.

ewisam
4. feb 2013

Ja poviem za seba, nic strasne...Najhorsie na CR podla mna bolo cievkovanie a keby tie sprievodne ukony boli za nalady personalu, tiez by som nebola proti...

daniela242
4. feb 2013

za seba môžem povedať že bolesť kým som ležala nebola žiadna. až prvé postavenie bol masaker. To bolo ako keby mi niekto dal do brucha niekoľkotonový kameň a ja som ho mala vliecť 😝 Ďalší deň už bol v pohode ...a druhý cisársky už bola úplná pohodička, už som vedela do čoho idem, tak ani tá bolesť pri vstávaní už nebola taká hrozná

barbi1250
autor
4. feb 2013

dakujem za info, ja som niekde počula také prirovnanie, že vraj je to ako silná svalovica na bruchu, ale neviem každý to popisuje inak

danjelca
4. feb 2013

bolesti po sekcii žiadne🙂 A na druhu noc už bez liekov proti bolesti.
Prvu noc ma nadopovali spala som ako bábätko.

alenkababa
4. feb 2013

aj ja budem mať cisársky rez, a už teraz sa bojím, jak hovado 😒 už ma raz operovali na žlčník, tak len dúfam, že väčšie bolesti ako vtedy, nebudem mať ..

danjelca
4. feb 2013

@barbi1250 chodíš zohnutá to jejasné a prvý druhý den si slabá-pýtaj si infuzku od bolesti, ja som stále čakali že kedy už prídu tie bolesti...a neprišlo nič🙂 Bola som strašne rada. druhý den som sa komplet starala o malého🙂

marcelatje
4. feb 2013

Dá sa to vydržať, ja som v pôrodnici už ani lieky proti bolesti nebrala. Najhoršie je vstávanie robíš to cez brušné svaly ktoré máš práve rozrezané, ale pravdu povediac ja už ani neviem ako to bolelo, len si pamätám že som hovorila že bolí, ale bolesť si už vybaviť neviem 😀 Myslím že to bude to najmenej čo ťa bude trápiť a za pár dní ani nebudeš vedieť 😉

alenka600
4. feb 2013

@barbi1250
@alenkababa Ja som mala bolesti uplne minimalne - ako ked mas svalovku na bruchu a je Ti preto tazko vstat z postele, lebo nevies napnut svaly. Este v den cisarskeho som stala na nohach a nosila dceru^. Lieky od bolesti som nebrala ziadne, aj ked ma v porodnici nutili, ale vazne ma to nebolelo.

muca1212
4. feb 2013

@barbi1250 viem porovnať bolesť kontrakcií vs. sekcia a ver mi sekcia je omnoho menej bolestivá. Bolí to asi len prvý deň, keď je to čerstvé, ale dostaneš lieky na bolesť a dá sa to v pohode vydržať. Dôležité je aby si sa rýchlo rozchodila 🙂 hneď ako sa bude dať sa postav a o to rýchlejšie budeš fit. ja som na tretí deň bola uplne v pohode 🙂

marcelatje
4. feb 2013

@alenka600 asi závisí aj od toho kto má kde prah bolesti, niekto je od prírody s prepáčením "padavka" že odpadne aj pri porezanom prste, niekomu to nič nerobí a prevažujú pozitívne emócie po pôrode.
Nevravím že nebolelo, ale dalo sa to vydržať 🙂 nemala som pocit že umieram 😀 😀 😀

apollo11
4. feb 2013

Tak to se divím, že v tolika případech to "nic nebylo".. teda to je jen dobře 🙂 Mně to bolelo hodně a to myslím, že nejsem máslo. Ale mám pocit, že mi po vymizení anestezie dali buď špatná analgetika nebo málo 😒 prostě to nezabralo. Radši jsem nic neříkala, ale příště bych se asi hlásila víc. Pak už to bylo dobrý, rychle se to zacelí.

alenkababa
4. feb 2013

@alenka600 som počula, že keď uvidím svoje mimino, tak na bolesť ani myslieť nebudem 🙂 tak dúfam 🙂 ešte máme času viac než dosť 😵

xlucia
4. feb 2013

@alenkababa bolest budes mat a riadnu, je to 7 sitych vrstiev a je to riadna velka brusna operacia. ty uz teraz vies ze budes mat sekciu???

zonjushe
4. feb 2013

no u mna to bola bolest ako ked boli rana - velka, cerstva rana..zavinovanie maternice ma bolelo minimalne, oproti bolestivemu menzesu, co som mala kazdy mesiac to bola lahoda..najhorsia bola hodina po sekcii, potom mi vsak zabrala infuzka a do odchodu domov som nic proti bolesti nedostala, odmietla som..vstavanie bolo horsie, nebolelo to, len tahalo a musela som chvilu chodit zhrbena ako stara babka 🙂

veronika1306
4. feb 2013

@barbi1250 hmm no to je tazek odpovedat lebo kazdy z nas je ina....ale urcite sa to da prezit hlavne ked ti donesu malicke to ta postavi na nohy a prestanu aj bolesti....

zivika
4. feb 2013

ja to viem prirovnat len ku bolesti po vyberani slepeho creva 😀 ja som bolest po cisarskom zvladala v celku v pohode, s liekmi od bolesti len prvy den, pretoze bolest som citila iba pri vstavani...ked som lezala, alebo uz stala na nohach, nebolo to take zle...ale absolvovat by som ho dobrovolne nesla 🙂 hlavne kvoli tomu zotavovaniu...druhy den po SC som sa ledva postavila, aby som sla na wc a mamina, ktora prisla ku mne na izbu, porodila dvojicky a za chvilu sa sla sprchovat, behala jak lanka a ja som krivkala jak zdochlina...takze dufam, ze na druhy pokus sa to podari prirodzene... ale na druhej strane, ked si predstavim to, co som zazila pred tym, ako zahajili sekciu, tak som rada, ze ju urobili, lebo dlhsie by som to uz asi nevydrzala 😅

alenkababa
4. feb 2013

@xlucia no tak ďakujem za povzbudenie 😉 áno, viem, som epileptička, neurologička ma vypísala na CR.

alexmokrosova
4. feb 2013

Ja som mala pri druhom porode akutnu sekciu kvoli odlucovaniu placenty, v prvy den po som dostala nieco od bolesti, ale kamoska mi poradila co najrychlejsie vstat a rozchodit to. Pomohlo.🙂 Ja som to pocitovala ako silnu svalovicu s takym akokeby neprijemnym tahanim - mozno tych stychov- najhorsie je vstavanie z postele...ale na treti den uz pohodicka. Mozem to porovnat s mojim prvym prirodzenym porodom a to bolo ovela horsie - kontrakcie, zasivanie, vyhnuta kostrc ktoru som citila este dalsi jeden rok a nevedela som si poriadne ani sadnut...

iwesska
4. feb 2013

Tie bolesti su v pohode podla mna - ako kramy a dostavas analgetika, takze to ma najmenej trapilo. Zato ked ti vytahuju dren z rany, co trva par sekund, tak mas pocit, ze ta rezu sklom za ziva a trva to aspon 30min., ale aj to som prezila 🙂

p69majka
4. feb 2013

Najhoršie je, že po SC si vlastne pripútaná na lôžko, lebo dostávaš infúzie. Mňa bolela aj hlava po narkóze. Pri prvom postavení bolí samozrejme jazva po zákroku, ale je to znesiteľná bolesť, obzvlášť ak máš pri sebe bábinko a tešíš sa z neho, tak človek dosť vydrží. Dávajú aj analgetiká od bolesti. Chodenie veľmi opatrne a bolí aj močenie po cievkovaní a prvá stolica. No dá sa to všetko v pohode vydržať. Mňa napríklad vyťahovanie stehu vôbec nebolelo, len to trošku zaštípe a je to rýchle. 🙂

mirka178
4. feb 2013

@iwesska presne tak ta dren to bolo daco strasne, sice len par sekund, ale krik na celu nemocnicu 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre