Bolesti po cisárskom reze

barbi1250
4. feb 2013

Ahojte, neviem či tu už taká otázka bola, ale chcem sa spýtať k čomu by sa dali prirovnať bolesti po cisárskom reze?

iwesska
4. feb 2013

@mirka178 To bola pre mna najhorsia bolest co som v zivote zazila, aj ked len par sekund, ale fakt masaker 😝

anicka87
4. feb 2013

@iwesska aku dren? ja som po SC a to ani neviem co je

anicka87
4. feb 2013

ja ani neviem ze som rodila, bolest taka ze mi nebolo treba ani lieky od bolesti takze pohoda jahoda u mna 🙂 na druhy den som tam behala ako srnka 🙂

xlucia
4. feb 2013

@anicka87 drény do rany nezavadzaju standardne. je to nieco ako cievka na odvod hnisu. ja som to nemala ani pri jednom cisarskom

mukiii007
4. feb 2013

Je to fakt individuálne. Za seba môžem povedať, že výber mandlí bol 100x horší. 3 dni po CR som poskakovala ako srnka... 😀

llluckaaa
4. feb 2013

Je to různé. Já mám za sebou dvě sekce a obě jsem prožívala jinak. První byla masakr. Když jsem se po dvanácti hodinách měla zvednout a dojít si na záchod, brečela jsem bolestí 😅 Prostě hnus, velebnosti 😝 Rychle se to ale zlepšovalo a za pár dní jsem o ničem nevěděla. Při druhé sekci (která proběhla ve stejné porodnici) už to nebolo takové drama, první postavení se po 12 hodinách sice bolelo, ale dalo se to přežít a po 24 hodinách jsem už poskakovala kolem mimina jako gazela 😀 Zajímalo by mě, jestli je to pravidlo, že druhá sekce bolí míň než první. Holka, co byla se mnou na pokoji, to měla podobně.

janinah
4. feb 2013

som 7 rokov po cisárskom a bolia ma zrasty,no ale dá sa,ten môj mládenček za to stál 😉

alena7070
4. feb 2013

ja som mala tri orody cisarskym rezom a odporucala by som to kazdej jednej zene mne je super

iwesska
4. feb 2013

@anicka87 To nie je "ta dren", ale "ten dreeen" 🙂 To je taka hadicka ktoru ti zavedu do rany, na jej konci je flasticka a do nej ti vyteka prebytocna tekutina z rany. Neviem ako je mozne, ze niekomu to davaju, niekomu nie, ale aspon je istota, ze vsetko zle odtial vytecie a rana sa nezapali. Chodila som s tym ako dilino 2 dni, vsade som to vlacila so sebou, akoze ina hruza sa s tym pohybovat...

anicka87
4. feb 2013

@iwesska jaaaaj, tak to ja fakt ani neviem ze som mala vlastne operaciu. to prve postavenie bolo neprijemne, ale potom som fungovala akoby nic 🙂

kamino
4. feb 2013

Tak jestli budu mit nekdy druheho cisare,tak uz budu take klidnejsi a hlavne budu vedet,ze se mam o leky na bolest hlasit😉 taky myslim,ze nejsem padavka,nohu jsem si na cvicaku sila sama,ale ta bolest (zvlast pri skytavce 😉😉 ) me prekvapila. Kdyz jsem po par hodinach sestre rikala,ze to boli,tak koukla do papiru a rika " to jste mela rict,to ja nemuzu vedet..." no tim me dostala 😉 druhy den sprcha nebyla niic moc,ale vecer uz jsem mela prcka na chvili u sebe ((na noc jsem si jeste netroufala ) a slo to. Jak pisou holky,nejhorsi je,ze jsou rozrezane brisni svaly a to teprve budes koukat,na co je potrebujes 😉 ale fakt to neni nic strasneho,sla bych do toho znovu 😉

lamarika
4. feb 2013

První CR byl v celkové narkóze a možná to mělo i za příčinu, že jsem se z něj sbírala nejdýl. První postavení bylo jako v tom nejhorším snu. Měla jsem co dělat abych se nerozbrečela. . . Pak jsem měla ještě pár měsíců problém i s nošením syna. Chodila jsem pořád shrbená, nemohla jsem se narovnat. Jizva mě dlouho bolela i při stolici na wc.
Druhý CR byl ve spinále a pokud jsem si do té doby myslela, že nejhorší byly kontrakce či se postavit po prvním CR, tak napíchnutí do zad mě vyvedlo z omylu. Nedařilo se jim mě napíchnout a přísahala bych, že jsem slyšela jak mi jehla vrže po obratly. Po tomhle měještě dlouho bolely záda, ale první postavení nebylo taková katastrofa a do týdne jsem byla jak kdybych žádnou operaci ani neměla.
A třetí CR opět ve spinále. Tentokrát proběhlo vše jak mělo díky skvělé anestezioložce, která se před napíchnutím zajímala o mé záda a zjistila, že jsou lehce vychýlená, takže tomu musí přizpůsobit vpich. První postavení bylo zas o něco lehčí a odpoledne jsem už běhala za malým na Jipku jak dostihový kůň. Po tomhle CR jsem se vzpamatovala úplně nejlíp a nejrychleji. I jizvu mám nejhezčí 😉
I když to bolelo, vždycky jsem to zkousla, ty děti za to stojí 😉

yidaky
4. feb 2013

No ja som mala dve sekcie. Obe v inej nemocnici a trosku s inym priebehom. Obe boli v spinale. Pri prvej ma postavovala sestricka az po 24 hod. Vtedy to bola asi najvacsia bolest a este aj na druhy den. Hlavne ked som vstavala z postele alebo si sadala a tak. Este asi 2 tyzdne som citila ranu, hlavne ked som sa smiala, kychala a tak. Inak vsetko bez komplikacii. A druha sekcia...postavenie po 12 hod. Mala som zavedeny dren. Dostala som viac infuzii, viac liekov proti bolesti. Bolesti som nemala skoro vobec. Samozrejme s vynimkou postavenia sa a sadania a tak. V oboch pripadoch som z nemocnice odchadzala po 4 ci 5 dnoch /uz si ani nepamatam, kolko bolo treba kvoli dietatku/ . Rozkojenie bolo uplne v poriadku. A po druhej sekcii som odchadzala z nemocnice uplne bez akychkolvek bolesti. Akoby som nebola ani operovana. Este som zabudla, ze mi malu aj na chvilku prilozili, ked ju lekar vybral 🙂.

zuzana1207
4. feb 2013

ahoj, ja som mala som len jednu sekciu- dvojičky a celková anestéza. Ja môžem povedať že bolesti boli celkom znesiteľné, najhoršie bolo iba to ked mi vyberali drén. postavenie prebehlo celkom v pohode, celkom som vedela ako a čo. Bolesti aj v iných dňoch boli znesiteľné.Fungovala som ako predtým.

kobrtko
5. feb 2013

Ja osobne mám skúsenosť takmer 4 roky starú... ono asi záleží najmä od toho, ako poctivo ťa pozašívajú, potom aj od schopnosti tvojho organizmu sa s tým vyrovnať a regenerovať. Mne osobne sa jazva liečila veľmi dobre.
Viem, že som okolo 23.hod. večer pricestovala na posteli na pooperačné, malátne zaspávala a stále sa budila, bo tam bol frmol... (teda tým sestričkám - klobúk dole)... potom hneď ráno nám všetkým vyťahovali kanily z rezu (len zrazu začala vzdychať od bolesti jedna, potom ďalšia...že čo sa deje? No vyberáme vám kanily...jaj, a to mám aj ja? No, že jasné, 😎 tak som si zastenala aj ja, lebo to bola dosť nepríjemná bolesť - ťahanie rúrky priamo z jazvy auauauau 😝
No a po tomto super úkone sme museli každá vstať a ísť si umyť ksicht a ruky... to bolo preto, lebo aby sme na tých lôžkach nezdreveneli... som mala šťastie, lebo som bola pri úmývadle najbližšie 😉. tak to bolo takú šokujúce, ale fakt musím uznať, že keby tam človek bez pohnutia ležal dlhšie, tak sa zdvíha oveľa ťažšie a bolestivejšie.
Potom mal previezli na izbu, kde sme boli dve, takže pohoda... jazva bolela, no čakala som niečo horšie a keď sme sa začali s babenkou smiať, tak ona mala jazvu dole, ja na bruchu, vtedy to boli len horory 😀
Najviac som sa bála malej a veľkej potreby...no aj ta som zvládla pomerne v pohode, dokonca cikanie bolo o trošku bolestivejšie. Pekne sa to liečilo, potom ma doma chytila bolesť krížov (asi prechladnutie), ale jazva peknučká 😎

kaja173
5. feb 2013

druhy CR uz budem urcite znasat lepsie,cievku mi zavadzali az po spinalke,lezala som 24 hodin.podla mna su najhorsie tie "prdy"..bolo nas 5 na ISKE a ked rozdavali injekciu proti bolesti do zadku a tie tri zajacali od bolesti,tak som odmietla.jedna tam celu noc chrapala a o stvrtej rano prisli prdy 🙂 a ked som vstavala z postele,akoby mi ktosi sadol na pluca,lapala som po dychu...

11nika11
8. feb 2013

Ako tu uz baby pisali,je to individualne.No myslim,ze ziadna z tych ktore mali cisarak ti nenapise,ze vobec nemali bolesti..tomu da mi nechce verit 😀 .U mna bol tazky cca ten prvy tyzden,kedze som dost utla tak som bola totalne zoslabnuta.Ked nas partner viezol domov z porodnice tak som sedela so zatatymi zubami a slzami v ociach,citila som kazdu dieru cez ktoru sme presli 🙂

ninison
8. feb 2013

@11nika11 tak ja som asi prave ta co mala stastie prezit cisarak bez bolesti. bol to akutny cisarak na ktory som psychicky nebola vobec pripravena - pocitala som len s prirodzenym porodom (davnejsie som mala drobnu operaciu a rana sa mi nehojila. po troch sitiach sa vzdy rozpadla az nakoniec sa to len "ususilo" gencianovou violetou, takze som bola presvedcena ze po sekcii mozem aj zomriet ak sa rana nebude hojit). najhorsi bol 4.den ked vysadili lieky na bolest, vtedy som ranu citila, inak fantazia. cakala som ovela horsie bolesti. sestricky na mna pozerali na druhy den ked som uz behala za malou ze ci som naozaj po sekcii ze tak beham. teraz som 2,5m od porodu a zacinam chodit na jogu a doma sa uz natahujem. takze drzim palec vsetkym ostatnym. a este - dobrovolne by som si sekciu nikdy nevybrala.

tinushka13
8. feb 2013

Ahojte kočky.. ja mám tiež skúsenosť so sekciou. Viac menej sekcia vbola moje vykúpenie keď ma nechali 27 hodín v bolestiach prechádzať sa.. proste krčok nepovolil ani náznakom a plodová voda tiekla prúdom. Vyvolávačka mi vyvolala zvracanie.. takže jednoznačne sekcia.. Možno to bude znieť hrozivo.. ale j asom bola normálne vďačná za ňu. po toľkých hodinách som bola totálne vyčerpaná aj fyzicky aj psychicky.. spinálku som absolútne necítila.. necítila som vlastne nič.. ani cievkovanie.. 😀 po sekcii mi bolo povedané že po 12 hod musím na nohy tak mám pomaly cvičiť. No hneď ako som precitla. som s tým aj začala. a verte či nie.. dokázala som sa prevrátiť na ľavý bok. pravý ani za svet.. ten bolel.. 😠 po 12hod som sa postavila aj keď s bolesťami.. urobila som 4 kroky tam a 4 naspäť a šup do postele.. neprestávala som brucho zaťažovať. stle som sa hýbala aj keď len na posteli. na ďalší deň som chodila už po chodbe aj keď nie celkom vystretá ale bolo to OK.. no na ten ďalľí den ciže 48hod po sekcii som bola OK. akoby ma ani nerezali. 😀 takže ak budete mať sekciu či plánovanú a či nie.. odporúčam rpremôcť sa kvôli drobčekovi a cvičiť.. v stredu som rodila.. a v sobotu som JA bola prepustená domenko.. 😉 len Zarinka až v pondelok.. 😀 Kočky držím palčeky nech sa všetko podarí na jednotku.. bez komplikácií a rodia sa nám krásne zdravučké voňavučké bábatká.. 😉

lenkakrpcek
27. mar 2017

Ja poviem za seba...som dost citliva baba na bolest a cele 3 dni po cisarskom boli hotove peklo. Vstat z postele bolo ako keby ma chcel niekto prerezat nozom cez brucho.
Pred cisarskym sa mi snazili vyvolat porod tym oxytocinom a mala som kontrakcie kazdu minutu ale neotvarala som sa ani po 6 hodinach, ani o centimeter, preto bol nakoniec cisarsky, ale tie kontrakcie boleli ovela menej ako cisarsky.
Teraz som 5 tyzdnov po cisarskom a stale citim pri prudsom pohybe ako ma to vnutri boli. 😒

espeo
5. apr 2018

Moj cerstvy zazitok. Druhy porod. Prva sekcia. Po odteceni plodovej vody som bola po 30 hodinach kontrakcii otvorena

espeo
5. apr 2018

Na 4 cm. Nasledovala akutna sekcia v spinalke. Vsetko bolo ok. Az kym mi po 6 hodinach neprestali ucinkovat lieky od bolesti. Zobrala som o dalsie a sestricky mi na jiske odmietli dat. Nastastie sa zastavila anesteziologicka, ktora mi nieco dala. Vstavanie rano bol moj najhorsi zazitok v zivote. Dostala som normalne zachvat. Dalsich pat dni som pri vstavani z postele vzdychala od bolesti. Mala som zavrate, zle sa mi dychalo. No hroza. 2 tyzdne po to bolo uz celkom ok. Ale mozno ta moja reakcia bola sposobena tym, ze ma to strasne prekvapilo. Nikdy som so sekciou neratala, nic si nenastudovala, nikoho sa nepytala. A od personalu na JIS som sa teda tiez nic normalne nedozvedela.

damoska
5. nov 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

hned tesne po samom cisarskom vela žien použiva pumpičku, ktorá má v sebe analgetika a ranu tzv,umrtvi a žena može normálne fungovat

zabka788
8. dec 2018
Používateľ zabka788 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zabka788.

@damoska čo to presne je? Na čo všetko sa to použiva? Davaju to v nemocnici hned po operacii uplne každemu, alebo ako to je?

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
essenceee
20. feb 2019

myslíte si, že ju možu použivat aj dospievajuce deti, ktore su po operacii? Alebo je určena iba pre dospelych? Mate niekto skusenosti?

0martina0
20. feb 2019

ja so mala dva cisarske po prvom jak mrtvola,tam ma boli tam ma pycha,s ostele len ked som musela,a o druhom som si povedala čo najviac chodiť,pohybovať sa aj za cenu bolesti a po siedmych dnoch som doma prezliekala posteľne pradlo a v pohode,jak srnka,tak asi to treba rozchodiť aleprvy som mala pod celou narkozou a druhy iba od pasa nadol,tak si myslim že to preto som bola lepšie na tom,ale bolesť vydržiš,pre mna ešte bolo najhoršie ked som si kychla alebo niekto povedal niečo nad čim som sa musela zasmiať,to bol koniec

tiimka
20. feb 2019

@barbi1250 ja som si tiez myslela ze bolest je u kazdej zeny individualna pri sekcii, ako moznocadti aj to zavazi, no podla mna najdolezitejsie je ako tu sekciu urobia. Prva sekcia ma tak neskutocne bolela (lieky proti bolesti moc nepomahali), ze som mesiac nedokaza chodit a vystriet sa, chodila som ako zhrbena babka, vsetci mi hovorili, ze som asi citlivejsia, pricom ja som vzdy bola odolna voci bolesti viac, ako moje kamosky takze mi to neslo do hlavy, stale som mala pocit, ze ma akoby silno "napevno" zosili, taky som mala pocit. Samozrejme nejak som sa z toho dostala, ale za mna masaker, trauma na pekne dlho potom este. Vsetko ukazala druha sekcia, kde mi aj dr. co ma rezal povedal ze som to nemala dobre urobene, nejdem vysvetlovat dopodrobna, no prve co sa ma opytal ako som sa zotavovala po prvej sekcii, lebo mam to a to, to mi hovoril priamo pocas operacie druhej sekcie. No a po druhej sekciu som bola fit v podstate hned, najhorsie bolo prve postavenie sa a potom pohoda. Pri prvej sekcii som nedokala sa vystriet asi mesiac, pri druhej som s tym nemala ziadny problem. Takze ak tu niekto pise ze behal po par dnoch ako srna, verim tomu, no podla mna hlavne vdaka sikovnemu dr.

0martina0
20. feb 2019

@tiimka no ved aj ja si myslim,bola som na druhom v bratislave a prvy v trstenej ale to sa neda ani porovnať,ten pristup a ochota,v blave ako nahle som začala ciťiť nohy hned rehabilitačne sestričky s nami cvičili,a tak nas pripravovali na prve postavenie sa s postele,a v trstenej som sa nemohla ani posadiť a sestička mi povedala že kde tak zajde ked bude každej pomahať,no ako moja skusenosť riadny rozdiel,a myslim že aj preto som sa tak rychlo zotavila

mirkazdenko
20. feb 2019

Ja mam nizky prah bolesti, a velmi sa jej bojim.... ale co sa tyka cisarskeho, tak vsetko super!...hned po porode ziadna bolest, polka tela sa pomalu preberala k zivotu, to je nic, potom 1x analgetika a rano vstavat, to samozrejme troska boli, ale nebolo to nic tragickeho, vstala som v podstate hned a bez pomoci, ...sestricky boli v uzase 😀 prva sprcha a potom uz len rozchodenie a normalne som fungovala 😊 po obede uz som bola vybehla aj vonku a starala sa o maleho 😊 ziadne lieky od bolesti, nic, to uz sa dalo vsetko vydrzat 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre