Cisársky rez pri dvojičkách

anusik2
21. feb 2012

chcem sa spytat aky ste mali pocit z cisarskeho .. pri dvojičkach, je lepšia spinalka, alebo celkova narkoza? ktora sa vraj neodporuca z dovodu, ze sa uspia aj detičky. pri spinalke citit čo vam robia? ake to bolo potom, prve dni?

votaress
21. feb 2012

ja som mala spinalku a nic som necitila, horsie potom 🙂 ale da sa prezit v pohode

cecil36
21. feb 2012

Nemam skusenosti s cisarskym pri dvojickach iba pri jednom babätku, ale kocka co bola so mnou na izbe a rodila tesne po mne mala dvojicky a sla spinalom. Osobna skusenost, nic som necitila a netusila som co so mnou robia lebo som sa bavila s anesteziologickou, ktora absolutne odputala moju pozornost. Takze ziadne bolesti, ziadne tlaky ani problemy s dychanim.Kedze mam za sebou aj prirodzeny porod mozem potvrdit, ze bolesti po spinale som mala neporovnatelne mensie (boli ta iba rana) ako porodne bolesti pri prirodzenom porode (tie boli doslova sialene a trvali 48 hodin).Prvy den necitis nohy (to bolo trochu pre mna neprijemne lebo ja sa stzale vrtim a vtedy som sa nemohla 😀 )a potom zacinas pomaly cvicit, stavat sa a pomaly chodit. 😀 Ale púodla mna cim skor zacnes tym to rychlejsie rozbehas 😉. Nas pustili domov kvoli maleho zltacke na 9-ty den a to som si pekne odkracala na vysokych opätkoch v ktorych som do porodky prisla. Ziadne bolesti podbruska (asi si lekar odviedol skvelo svoju pracu 🙂 ). Dva tyzdne po porode som nevedela, ze som rodila. Po prirodzenom porode som si este o pol roka nevedela riadne sadnut. Ja som povodne chcela celkovu, ale nejako ma anesteziologicka ukecala na spinal 🙂

krtica11
21. feb 2012

ja som mala spinalku a citiš len ked ťa zašivalu take ťahanie ale inač nič pohoda tiež si myslim že to potom je horšie ale da sa to zvladnuť 🙂

juliagregor
21. feb 2012

mala som spinal...

anusik2
autor
21. feb 2012

dakujem za prispevky.. kazdy ako vidim to preziva inak.. tak som sama zvedava ako ja dopadnem 😉

lucila83
21. feb 2012

@anusik2 - ahoj. Ja som mala celkovu narkozu a som rada 😎 . Pri cisarskom sa vyskytli nejake komplikacie (so mnou, nie s detmi) , tak som rada, ze som nemusela pocut, ako tam doktori stresuju. Deti boli uplne v poriadku, ziadne komplikacie. Za jedinu nevyhodu povazujem, ze som ich videla az niekolko hodin po porode, kedze som dospavala.....
Drzim palce 😉 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre