Čistenie maternice po pôrode - zostatok placenty

adriana9263
26. apr 2016

Ahojte zienky, prosim Vas mate niektora skusenost s cistenim maternice po porode, sestonedeli? Mne po porode nerobilo sono, ani ma to akosi nenapadlo. Ked som bola doma z nemocnice vsimla som si, ze mi trci nieco zo spodu a nejde to vybrat. Druhy den som sla k mojmu Dr. zaniest prepustaciu spravu z nemocnice a tak ma vysetril a bol to kusocek placenty zrejme. Spravil mi i sono s videl i v maternici kusok placenty, ale nebol si isty, lebo to bolo zaplavene ocistkami a tak mi kazal prist hned ak by bol nejaky problem a inak az po sestonedeli. Ja som vsak cele sestonedelie krvacala, ale raz slabsie, raz silnejsie a citala som, ze to je normalne. Po sestonedeli som vsak zacala krvacat viac, ako keby menstruaciou. Trvalo to zhruba 8-9 dni a teraz som uz len spinila. Dnes som bola na kontrole a lekar povedal, ze tam vidi kusok placenty a pockame, ci sa s najblizsou menstruaciou vyplavi a ak nie alebo by nastalo skor nejake krvacanie musim ist na cistenie pod celkovou narkozou ☹ Mate niektora s tymto skusenost? Ako dlho by som bola v nemocnici. Ja len kojim, co s malinkym? Mam si uz pre istotu teraz odstrekovat? Pripadne do coho si odstrelovat? Stacia i pohate od detskej vyzivy? Nezvysi sa mi potom privelmi tvorba mlieka do buducna, ci to sa potom opat upravi podla toho ako bude maly papat? V ten den ho asi kojit nemozem, vsak? Dakujem Vam za odpovede 🙂

saska.t
26. apr 2016

@adriana9263 skusenost nemam co ale urcite viem,ze na kojenie ti mozu maleho nosit a kojit mozes aj hned po narkoze

adriana9263
autor
26. apr 2016

@saska.t Dakujem. Velmi si ma potesila. Toto vsetko som sa chcela spytat Dr., ale v tom momente som ostala v soku a napadol ma len moj syncek. A stale nato od vtedy myslim. Viem, ze to asi nie je vazny zakrok, ale i tak mam obavy z tej narkozy ☹

emarekova
26. apr 2016

@adriana9263 zatial nestresuj 🙂 mne sono robili,tiez mi kusok ostal. V priebehu pol roka som bola 2 ci 3-krat u mojej dr.na kontrole ci sa to lepsi. Raz som si vsimla kustik este pocas sestonedelia a dalsikrat pri niektorom menzese. Postupne to odislo. Ale urcite zalezi ake to mas velke..

cichlida
26. apr 2016

Ahoj, ja som mala tento problem po druhom porode, ale mne tie kusy placenty vychadzali uz v nemocnici, bezala som za doktormi ( bolo to ozaj nechutne) porobili sono a dalsie po sestonedeli a vsetko mi to vyplavilo pri prvych dvoch menstruaciach- ale teda uz to neboli take kusy ako v porodnici, ale aj tak to bolo take vacsie- a presne som mala toto dlhodobe krvacanie a tie prve menzesy boli hrozne silne. Drzim palce az to prezijes bez toho cistenia. Mlieko si pripadne zmraz, keby predsa len.

7rebeka11
26. apr 2016

Ahoj, mna cistili 8 tyzdnov po porode. Je to jednodnovy zakrok, poobede ides domkov neboj. Ms tak skoro dostat nemusis, mne bude mat malinka 1 rok a stale nemam. Cakam na nu tiez ci sa zvysky vyplavia. Mna zial dobre nevycistili, lebo doslo k perforacii. Prebudenie na jiske a jedna noc bavyse stravena v nemocnici. Malicka mohla byt na noc so mnou aj manzel, ale myslim ze ak by sa nestalo co sa stalo, nedovolili by to. Mozno zaplatit nejaky nadstandard, ale podla mna zbytocne

7rebeka11
26. apr 2016

Pretoze po zakroku nesmies 6 hodin kojit. Pre istotu si odstriekaj na tie 2-3 pitia. Len ci bude vediet pit z flase ☹ mojej davali za ten cas umele a v pohode sa prisala

adriana9263
autor
26. apr 2016

@emarekova Dakujem, som kludnejsia 🙂 No malo by to byt cca 2 cm, len to som vycitala, ale sirku neviem. Ja som si tiez vsimla, ked som zacala silno krvacat po sestonedeli, ze tam bol nejaky kusok. Dnes som prestala krvacat, len som spinila a uz i to preslo...zatial...Takze je stale moznost, ze sa mi to i same vyplavi? 🙂

miricka77
26. apr 2016

Mna cistili mesiac po porode.rano som prisla,poobede odisla.maleho som kojit nemohla,pil doma odstriekane mlieko z flasky,nemal s tym problem.zakrok bol v pohode,po nom som len malo krvacala.kojila som do 10 mesiacov a menzes som dostala asi rok po porode.

adriana9263
autor
26. apr 2016

@cichlida No mne taky velky kus vychadzal tyzden po porode. Vtedy mi ho moj doktor vyberal. Tiez to bolo nechutne a tak to zapachalo. A i tato "asi" prva menstruacia po sestonedeli bola na zaciatku taka zapachajuca ako skazene vajicko ☹

adriana9263
autor
26. apr 2016

@miricka77 A prosim ta kolko si mam odstriekat asi na jednu davku? Su dobre aj tie sacky? Tie mam doma. Jeden je 180 ml. Pripadne ako si zberala to mlieko? Mala si pohar v chladnicke a pocas 24 hodin si zberala? Dakujem 🙂

emarekova
26. apr 2016

@adriana9263 myslim,ze mozne to je,ale zalezi co lekar povie,drzim prsteky 🙂

adriana9263
autor
26. apr 2016

@7rebeka11 V nemocnici druhy den pil z flasky, bol hlados a ja som este nemala dostatok mlieka a tak mi dali oni vo flaske a pil hned bez problemov a hlados je doteraz, tak snad s tym nebude mat problem a snad nebude mat problem potom zasa z prsnika papat. Ale tak mam kamosky, co davaju UM aj MM a pekne aj koja aj flasku daju 🙂 Len neviem kolko hodin sa moze to odstriekane mliecko skladovat v chladnicke a kolko potom v mraznicke.

adriana9263
autor
26. apr 2016

@emarekova Dakujem pekne. Obavam sa len narkozy a aby malemu hned moja svokra miesto odstriekaneho mlieka nedala UM. Lebo od zaciatku ked mal bolenie bruska kazala UM. A ze ona ked kojim ho nemoze mavat na noc.

7rebeka11
26. apr 2016

@adriana9263 odstriekane 24h v chladnicke a niekolko mesiacov v mraziaku. Ja som mala tiez odstriekane svoje, ale nechcela ho z flasky, teda vobec nechcela flasu, az potom ked uz bola asi moc hladna vypila. To jej dali UM, ale s opatovnym prisatim problem nebol, kojime sa doteraz

adriana9263
autor
26. apr 2016

Dakujem 🙂 A vraj aj to zmrazene chuti inak, ze ho niektore babatka nechcu, tak snad neodmietne a bude papat. On aj cumel zboznuje, tak hadam flasou nepohrdne 😀

zanetamatej
26. apr 2016

Ahoj Mm moze byt v chladnicke max 24 hodin, v mraznicke viem tak ze 3 mesiace ale to si nemyslim ja som to po 2 mesiacoch rozmrazila a zdalo sa mi to divne odvtedy som nezmrazovala.Kyretaz je jednodnovy pobyt v nemocke mne to tiez hrozilo kvoli zvyskom placenty ale gynekolog mi dal na 10 dni hormonove pilulky Norethisteron, pomaha pri tomto probleme,odlucuje vystelku maternice,po nich som dostala menstruaciu a zvysky odisli same,ked chces spytaj sa na to gyn, ja som to nechcela ale moj gyn.tvrdil ze to neuskodi pri kojeni..

hradnapani
26. apr 2016

@adriana9263 mam s tym skusenost, konzultovala som to aj s laktacnou , aj s lekarmi. Po tej narkoze mozes uplne v pohode kojit (ak bude moznost mat dieta hned pri sebe), nemusis cakat, ale prvu davku mlieka odporucaju odsat a vyliat, druhou uz mozes normalne dieta nakojit.
ale ak chces mat dopredu odsate, tak v chladnicke vydrzi 24 hodin, mozes dat do cisteho poharika od vyzivy, v mraznicke samozrejme dlhsie.

0silvia0
26. apr 2016

@adriana9263 prečo by svokra mala mať tvoje dieťa na noc? 2-mesačné dieťa aby spalo mimo matky? Ja fakt nechápem 😕
A prečo svokra má kázať dávať UM, ženy, majte svoj rozum a nenechajte sa manipulovať...

miricka77
26. apr 2016

@adriana9263 uz ti baby odpovedali za mna.kludne odstriekaj do presnid.flase.predtym ju vyvar.daj do mraziaka a potom zohriat vo vodnom kupeli.neviem,kolko ti maly vypije.kazde dieta papa inak.ja mam skusenost,ze moj maly,ked pil z flase,tak vzdy vypil viac.zamraz si viac a uvidis,ked hude svokra potrebovat,tak si zohreje.

adriana9263
autor
26. apr 2016

@0silvia0 No u nich je to tak zauzivane. Ja by som jej ho nedala samozrejme tak skoro ani keby nekojim. Nech by sa hnevala kolko chce. Ja by som jej ho najradsej na noc ani nedala nikdy, ale to by bolo... Ked prestanem kojit neviem dokedy sa mi to podari este zdrzat. A na UM som jej povedala svoj nazor, ze pokial mam MM dost, tak naco UM? Ved robim pre jeho zdravie teraz co najviac. A to samozrejme neodsudzujem zeny co nekoja. Ja som len spokojna, ze taku moznost mam a snazim sa ju nicim neohrozit.

ivana2301
26. apr 2016

@adriana9263 Ahoj,dcerka ked mala tri mesiace bola som na operácii prsnika na gynekologickom oddeleni a dcerka bola so mnou prijatá.Boli sme tam 3 dni. Takže aj takáto vec je možná. (alebo sa môže stať že ťa síce papierovo prijmu ale ty budeš doma potom prídeš ráno na zákrok a poobede ak bude všetko v poriadku pôjdeš hned domov a potom zase dodatočne ti vystavia prepušťciu správu kvôli poisťovni) Určite sa s lekárom neako dohodneš aby tvoje tak maličké dieťatko nebolo bez maminky.drž sa

adriana9263
autor
27. apr 2016

@ivana2301 Ahoj. Dakujem za povzbudenie 🙂 Ako velmi by mi malicky chybal ale vedela by som, ze na priatela je spolah. Maleho aj kupe sam aj s nim cvici (mame hypertonus), uz sa vsetko naucil, prebalovanie bez problemov, len krmenie z flasky sme este neskusali. Ale uz i mama i svokra sa ponukli, ze si vezmu v ten den dovolenku ak budem priatel doma s malym. Len ako oznamit potom svokre, ze chcem radsej aby mi s malym ostal priatel s mojou mamou....

0silvia0
27. apr 2016

@adriana9263 to, že je to u nich zaužívané nič nemení na tom že ty si mama, svokra sa nemá čo na teba hnevať a starať sa do tvojho kojenia. Nech ti dobre všetko dopadne a buď silná nemanipulovateľná žena a matka!

7rebeka11
27. apr 2016

@hradnapani to ti lekari povedali, ze mozes po narkoze kojit? Akoze laktacne to ano, podla tych mozes dojcit po alkohole, liekoch, drogach, kojit aj cez mrtvoly. Ale o tom nechcem, mne teda dr v nemocnici povedala, ze radsej 12h nie a potom anesteziologicka ze 6h a prve mlieko odstriekat. Napisem vsak moju skusenost. Ako som sa prebrala z narkozy (12:30) som si okolo 17-tej odstriekala a vecer malu 1x nadojcila. Ale co sa s nou dialo, neprajem nikomu, zvracala prudom, ale take mnozstva, velmi som sa o nu bala. Za mna by som urcite pockala, aj ked sa hovori ze do mlieka prejde minimalne mnozstvo tej ktorej latky.

adriana9263
autor
27. apr 2016

@7rebeka11 Kolko by som teda mala najlepsie pockat? 🙂

hradnapani
27. apr 2016

@7rebeka11 ano, osetrujuci lekar, aj anesteziologicka. Ze pri tychto zakrokoch je ta narkoza "nizka", ina vec je to pri velkej operacii. urobila som teda, ako mi odporucili a na dietati som nebadala ziadne priznaky.

7rebeka11
27. apr 2016

@adriana9263 asi najlepsie co ti povie lekar. Tak drzim prsty, aby nebolo cistenie potrebne.

ingrid77
27. apr 2016

Ja som bola na operacii zlcnika, ked mala dcera 7 mesiacov a viac sa neprisala, vraj citila vonu po narkoze, bolo po kojeni, ale mozno ked si odsajes a das az prisat az po niekolkych hodinach, no dufam, ze narkozu nebudes potrebovat, drzim palce, IK 😉

lucijag
27. apr 2016

@adriana9263 ja mam skusenost bola eom v celkovej narkoze a rano ma robili okolo obeda ma pustili fo vecera mi kazali hekojt a potom uz dobre nebol problem s kohenim a mala som odsate

adriana9263
autor
27. apr 2016

@lucijag Ani si si pred tym kojenim neodsala? Ako po tom zakroku myslim.