Dajú mi niečo, aby som pri pôrode necítila šitie?

tereza33
10. okt 2012

Baby prosím vás ako to je, keď by som rodila bez epi respektíve by mi ju nestihli pichnúť, potom pri zašivaní mi dajú niečo, aby som to šitie necítila alebo vôbec nič? Mám síce už jeden pôrod za sebou, rodila som prirodzene s epidurálkou. Po pôrode má šili trištvrte hodinu a vtedy mi tiež dali dávku epi, takže som to necítila, ale ako by to bolo bez epi? Ďakujem za každú vašu odpoveď 🙂

hradnapani
10. okt 2012

ano, daju, ved nie sme v praveku 😉 Otazne je, ci zaberie. Keby nestacilo, tak sa ozves. Nieco citit zrejme budes. Co zena, to ina skusenost, jedna necitila nic, pre druhu je to zly zazitok. Ale anestetikum sa podava urcite.

ela2710
10. okt 2012

@tereza33 na sitie zvonku davaju lokalnu, ale ja som aj tak citila, i ked zasa nic co sa neda vydrzat, ale co sa tyka sitia zvnutra, tak to citit riadne, lekar mi pri prvom povedal, ze by ma to tak nebolelo, keby som mala epi, ale aj keby som chcela ani pri jednom porode mi ju dat nestihli 😀 da sa to vydrzat 😉

sante81
11. okt 2012

mna sili prvykrat tiez 40 min, citila som všetko, ale po pôrode mi to uz viac-menej bolo jedno, pri druhom som citila tiez, hlavne vnutorné, ale ide tam aj o to, ako sa citis po psychickej stránke, ja som sa snazila dychat po pôrode a mysliet na to ze uz mam po všetkom.

sea23
11. okt 2012

ahoj,ja som bola potrhana aj z vonka aj z vnutra...dali mi lokalne proti bolesti...a bola som v pohode....sili ma dost dlho...ale neboj dalo sa ...nic hrozne... 🙂

chovancova27
11. okt 2012

Jasné že dajú... mne epi pri pôrode nezabrala, ľutujem že som si ju dala, dá sa to v pohode prežiť aj bez nej, malému to akurát rozbehlo ekzém:( no a šitie som cítila, tak mi to opichali a v pohode, šili pol hodinu a ja som si zatiaľ obtelefonovala rodinu🙂)

ivani
11. okt 2012

mna sili iba 10 min a necitila som vobec ale vobec nic. sice som mala iba vonkajsie sitie ale ked som lekarovi povedala ze nech mi nato nieco da, tak sa divil ze preco si to pytam, ze ved to je samozrejme ze ma nebude sit zaziva 🙂

marmete
11. okt 2012

Ano, daju, ale ako tu uz mamina pisala ide o to ako ti zaberie 😉 tak pre mna bolo sitie horsie, ako samotny porod, citila som hlavne vnutorne a kedze som sa potrhala tak ma sili cez pol hodku. Aj ked som sa ozvala, ze ma to dost boli, tak mi bolo povedana, ze ak by som mala epi, tak nic necitim, ale kedze som rodila bez, lebo som bola dost po prichode otvorena, takze mi rada o epi bola na dve veci 😀

janine01
11. okt 2012

ano daju,,ale pri prvej som aj tak citila,,sitie bolo najhorsie z celeho porodu,,,a pri druhej dcerke som zas necitila nic :Depi by som si nedavala...

ematko29
11. okt 2012

určite ti to opichaju aby si to necítila velmi.Mna sitie pri prvom pôrode bolelo viac ako samotny pôrod,aked som mala rodiť druhykrát tak som povedala lekárke o mojich obavách zo šitia.ana prekvapenie som šitie skoro vôbec necítila ,zastrihla ma iba trošku ašila ma možno 5minut.zotavila som sa skoro 🙂zato pri prvom som nemohla stáť ležať skoro nič tak ma to bolelo.ešte asi 2týždne.

lucianka222
11. okt 2012

opichávajú miesto väčšinou Mesocainom, ja som pri šití cítila také pichanie, jemné, nič strašné... A miesto šitia som si začala cítiť po cca 5 hodinách a nebolo to až také strašné... 🙂

zuzka1008
11. okt 2012

mne epi dat nestihli, strasne som sa zlakla ze ci to nebude bolet, ale možem ti povedat že to nebolo nič, pri zasivani mi pichli nieco aby som to tak necitila do zadku

barunka
11. okt 2012

@tereza33 dajú 🙂 neboj... ja som prvú dcérku rodila bez epi, pri šití mi pichli nejaké lokálne umŕtvenie a keď som povedala, že ma to stále veľmi bolí, tak mi doktor so smiechom pichol ešte jednu dávku 😀 😀
v pohode sa to dalo zvládnuť aj bez epi a druhé bábo plánujem rodiť rovnako 😉

zuzana84
11. okt 2012

Mna sice po porode napichali injekciami, vnutorne sitie som necitila, ale vonkajsie bolo ovela horsie ako samotny porod. Takze ja mam na sietie uplne strasne spomienky. 😒

anasstazia
11. okt 2012

Ahoj, ja budem ten horší prípad. Mňa šitie tak veľmi bolelo, že pôrod nebol nič v porovnaní s týmto. Pri prvom pôrode mi tiež niečim opichali okolie, ale bola to hrozná bolesť, že mi slzy tiekli prúdom a trvalo to dlho. Pri druhom pôrode to bolo o niečo lepšie, tam ma opichali až nadmieru, lebo to zas veľmi bolelo a hlavne malý mal obrovskú hlavičku, tak ma riadne potrhal. Lekár mi povedal, že mám veľký prah bolesti. Ale rýchlo som zabudla a keby dačo, som pripravená rodiť 3-krát 😀.

matinka87
11. okt 2012

Ahojky a ja som si mylslela ze iba mna sili tak dlho 😀 tak ako pisu kocky pichnu resp. lokalne umrtvia a moj nazor je ze stale to bude zena citit mozno niektora viac niektora menej 🙂 bolelo to aj mna velmi horsie ako samotny porod ale kontrakciam sa to nevyrovna tie ma potrapili najviac 😀 a ked ma sil nohy mi taaaak mykali div ze som doktora nekopla 😀 a vkuse som mu hovorlia ze ma dlho sije a to ma sil len nejakych 20min. tak to som mala eno nuno potom 😀 😀 😀

li_la
11. okt 2012

Ja som rodila bez epi a pri šití mi nič nedali. Tiež to trvalo dlho a myslela som, že ak tá doktorka s tým rýchlo neprestane, kopnem ju do hlavy. Neviem, ako dlho to trvalo, ale nedali mi nič, teda rozhodne nič také, čo by zabralo, lebo som si to dokonale "vychutnala" a hodnotím to ako najhoršiu časť pôrodu...

erika3011
11. okt 2012

Ahoj, ja som pri prvom pôrode mala Epi a šitie som cítila riadne...au aj teraz boli ked si spomeniem 😀 No teraz pri druhom pôrode mi Epi nevedeli dať tak mi navrhli alternatívu k pôrodu - rajský plyn, ten mi dali aj počas šitia a či veriš či nie, cítila som len jemné štipkanie, fakt nič hrozne iba ako ked si trošku štipneš do ruky 😉 takže som bola nadovšetko spokojná 🙂 Samozrejme dali mi aj lokalnu anestezu, injekciu aby šitie nebolelo ale to nepomohlo ani pri prvom pôrode a teraz by tiež isto nepomohlo, tak za všetko dakujem len tomu plynu 😀

nikolka2
11. okt 2012

Aj ja to hodnotim ako li_la pre mna to tiez aj pri dcere a aj pri synovi bola najhorsia cast porodu ,,,tym ta nechcem strasit , alebo co ...tiez by som jej jednu kopla do hlavy 😀

hajajanka
11. okt 2012

Ja som mala sitie bez problemov. Pri prvom porode mi miesto znecitliveli lokalne (nebolelo) a pri druhom porode som dostala liek do zily. Ja som sa pred prvym porodom bala najviac prave sitia (viac ako tlacenia babatka 🙂 ), lebo moju sestru u Kocha sili bez lokalnej anestezie a dva tyzdne si ani nesadla. U mna, nastastie, to bolo uplne v pohode.

zuzi0911
11. okt 2012

Ahoj tak u nas pichaju asi nejake umrtvenie.ja son zo zaciatku necitila nic ale kukoncu ma uz skrucalo. Ked zvladnes niekoljo hodinovy porod tak zvladnes niekolko minutove sitie nie je to az take hrozne .a rodila som 2.krat bez epi.

nikuska265
11. okt 2012

ahoj! ja som rodila bez epi, šili ma tiež večnosť, niečo mi tam nestriekali , že na umrtvenie,ale aj tak som to všetko poriadne cítila,ale som tu celá a zdravá. mala som pri sebe celý čas manžela,až kým ma nepreviezli na izbu a to mi veľmi pomohlo. celý ten čas ma držal za ruku a rozprávali sme sa, to trošku myšlienkami zaviedlo inam a nemyslela som tak na to šitie, tak sa to dalo zvládnuť. tak ako tu bolo spomínané, veľa z toho je o psychike a celkovej naledenosti 🙂

lilysk
11. okt 2012

Ahoj
Rodila som bez epi -od zaciatku tehotenstav som vedela ,ze nic do chrbtice nechcem -sa mi zdalo take divne ,ze radsej porodim bez hoci ked som dostala kontrakcie som chytila doktora pod krkom a ziapala som na neho nech mi da vsteky lieky co maju 🙂)) No to bol koniec mojho hrdinstva ,lenze ja som uz rodila vlastne ked som mala 1 kontrakciu takze uz cas na epi nebol ....porodila som za 20 min ...samozrejme nastrih hradze v momente bol kedze dieta malo 4 kg -to som tiez od 1 dna ked som vedela ,ze som tehotna zasadne odmietala ,ze nastrih nieeeeeeeeeeeeee 🙂) Co sa tyka sitia ja si ani nepamatam ,ze ma sili ,len si pamatam ,ze mi bola taka zima ...som sa triasla uplne cela a som sa nevedela zohriat a dokoto nieco v kuse mlel a tak ma sil ,ze uz len 1 steh a uz bude toto povedal asi 20 krat 🙂))) Ale nepamatam si ,ze by to nejako extra bolelo ....moj manzel bol pri porode a tiez tam nieco mlel s tym doktorom a ja som si len zelala aby boli ticho a som sa sustredovala na to ,ze uz nech su ticho 🙂)))))

lussy83
11. okt 2012

no mna tiez caka porod ako terezu33 a rozmyslam tiez nad epiduralkou..lebo som cintlavka popravde na ihly ale zase som pocula nazor ze ked tej zene zaberaju lokalne anestezie teda napr.u zubara ze potom by mala zabrat aj tu lokalka,tak neviem..ale isto nebudem rodit a nasledne ma zasivat len tak bez akehokolvek umrtvenia..na to som posero popravde dost velky.. 😅

katecameron
11. okt 2012

no pokial viem mne dali aj dvakrat a bolo to otrasne najhorsí zazitok porod bol nic oproti zasívaniu aj napriek dvom iniekciam aby som akoze nic necítila tot moj zly zazitok

ludka140281
11. okt 2012

daju???? ja som rodila prvu dcerku nastrih a potrhanie sa a bez iniekcii(32stehov) ☹ ...druhu dcerku nastrih a opat potrhanie sa(28 stehov)...bez akejkolvek umrtvovačky či čo...... ani sa nik nechystal mi niečo pichat,len som tiško stonala a plakala ☹

zlatovlaska123
11. okt 2012

No tak ja som mala pôrod naživo aj šitie naživo, žiadna epidurálka ani umŕtvenie...nič. A to šitie mi vtedy pripadalo strašnejšie ako celý pôrod.

evickapooh
11. okt 2012

no neviem ci bezne daju...ja som mala dohodnuteho porodnika,a dostala (by) som-ale ako tu citam nie je to v kazdej nemocke samozrejmost.......okolo nastrihu pichli mi asi 3 injekcie...cele okolo nastrihu mi chcel popichavat ale po 3 pychov som sa rozhodla ze DAKUJEM NIE!,....radsej ma zasite bez umrtvenia.co sice bolelo, sil ma 3/4 hodin ale vydrzala som...sice to bolo najhorsie z celeho porodu...

keiko33
11. okt 2012

Prvy porod som mala dost tazky, takze to sitie som uz ani nevnimala, len ako jemne stipanie. Pri druhom som mala epidural, ale ku koncu porodu uz asi vychadzala, lebo kym som nezacala tlacit, skoro nic som necitila, ale ked ma sili, som myslela ze vyskocim z koze. Dovtedy skoro ziadne bolesti necitila, ale to sitie bolo strasne, rovno do ziveho. Tak som skakala, ze nakoniec ma aj blbo zosil. No a pri tretom porod bol rychly, ale tiez sa nepamatam aby mi to umrtvovali, lebo zase som doktorovi skakala, nastastie to sitie netrvalo tak dlho. Aj som sa chcela spytat, ci mi nieco nepichnu, ale v tych bolestiach som na to aj zabudla. 😒 Ale vsetko dobre dopadlo, da sa to prezit, hoci v tej chvili sa zda, ze to trva vecne. 😠

sandrikacsg
11. okt 2012

ja som si na sitie dala pichnut epi, nezabralo, tak mi pichali este zvlast dve injekcie, ale citila som aj tak sakramentsky vsetko a to ma sili hodinu a pol, takze som si to uzila 😅 😀

vinifred
11. okt 2012

..anestetikum Ti dajú..vpichom..ale ja som bola tak strašne dotrhaná,že mi ju dávali dva krát aj tak som všetko cítila a myslela som,že už tam odpadnem od bolesti..jednoducho som malú vytlačila na tretí krát až tak,že som mala natrhnuté stehno,doktorka ma nevedela zašiť,tak volala primára..pri druhom ma iná doktorka tak perfektne odrodila,že som mala len dva štichy..,pomaly,pomáhala mi rukou,síce to trvalo dlhšie ale nebolo mi vôbec nič..asi aj preto,že ju sestričky,ktoré boli pri mojej prvej dcére a pamätali si ma,upozornili,že to bolo predtým dosť zlé. to záleží aj od toho,ako Ti doktori pri tom pomôžu..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre