Dnes mám termín

renka40
3. máj 2014

Už som zo seba blázon! 🙂 od 17tej hod. Mám bolesti ako na menzes každých 40 min. A tvrdne mi brucho. Potom to bolo trochu nepravielné a o 19tej som si ľahla a bolesti prestali v podbrušku začali ma skôr bolieť kríže. Som skôr zmetená čo mám robiť ? Kedy sa vybrať do pôrodnice?! Teraz som viac sústredená na seba , len aby všetko dobre dopadlo. Pred 20rokmi to bolo iné. Mala som riadne bolesti, alebo mi odtiekla plodová voda a už to išlo...
Teraz do mňa moji chlapci hučia, že nech už idem do tej pôrodnice 🙂 Nemôžu sa dočkať... a ja tiež už mám asi toho dosť 🙂

lyzzy
3. máj 2014

@renka40 .....tri deti....stvrte na ceste......a ona na MK....ano,pred 20 rokmi bolo vsetko ine.....PREBOHA,CHOD DO NEMOCNICE....BABATKO SA UZ TESI

martina833
3. máj 2014

stvrte pojde podla mna riadne rychlo, neriskuj a chod co najskor do porodnice!

martinka_martinka
3. máj 2014

@renka40 zlatá 🙂 chod do pôrodnice :D ja takto pred rokom som tiež čakala a čakala ale u mna stale nič :D a vidím, že ku chlapcom pribudne dievčatko 🙂 teda nech je všetko ok 🙂

renka40
autor
3. máj 2014

@lyzzy 🙂 😀 😅 som z toho hotová... myslím, že ma pošlú domov. Bolesti sú také slabunke a ja som tak akurát nervózna až je mi doplaču... rada počkám na rady viacerých žien. Ale strašne ma potešila tvoja promtná odpoveď !!!!!! Že je niekto koho to zaujíma. Ďakujem

renka40
autor
3. máj 2014

Ženy, ale posledný pôrod bol pred 17 rokmi. Vraj teraz akoby som bola prvorodička. Či?
@martinka_martinka
@lyzzy
@martina833
Ste zlaté, že sa mi nesmejete, že 4ty pôrod a ja sa bojím a neviem rozoznať

martina833
3. máj 2014

@renka40 mne gynekolog hovoril, ze nech po termine pekne krasne uz idem do porodnice, aj ked nebudem mat bolesti, ze 2. porod bude rychly a naozaj sa to vsetko tak rychlo zomlelo, ze ani neviem ako
urcite to nebude take, ako keby si bola provorodicka 🙂

jul11
3. máj 2014

@renka40 tazko povedat.doma je doma a je super,ked clovek pride do porodnice a je na 5-7 prstov ako ked je na 1 a uz ta domov nepustia a stravis tam hodiny casu. ale stvrty porod moze byt sup sup.poznam pripad porodu doma druheho babtka.skoro ziadne bolesti,ze naco sa hnat do porodnice a uz nestihli 🙂 po prvotnom soku ale nakoniec z toho bol velmi pekny porod a zazitok aj pre partnera 🙂
doktori vravia,ze ked su kontrakcie kazdych 10minut,treba ist. ja som mala kazdych 5 a isli sme a na ozvoch-to mate take slabulinke,z toho nic nebude,som myslela,ze si robi srandu sestricka a bola som na 5 prstov.ale prvorodicka.pozoruj bolesti,ak sa to stupnuje chodte,ak je to konstantne,tak skuste pockat.ale ked zvladas pisat na MK,tak je to asi este fajn 🙂 drzim palce

renka40
autor
3. máj 2014

@jul11 mňa to už asi prešlo. 🙂 budem nosiť 22mesiacov ako slon 🙂 No keď do rána neporodím, tak zajtra sa poberiem

katyt
3. máj 2014

Ja som mala tri dni takéto nepravidelné kontrakcie, ale vždy len večer od 22.00, dokonca každých 10 minút, ale hovorila som si, že do pôrodnice idem až keď budú každých 5 minút. Počkala som si do rána a ráno vždy kontrakcie ustúpili a celý deň skoro nič, len občasne nejaká prišla. No a posledný tretí deň som mala už celú noc poriadne bolesti, každých 10 minút. Vydržala som do rána a ráno išla do plánovanej poslednej poradne a doktorka ma potešila, že už som otvorená na 7 cm a môžem ísť rodiť. Do 1,5 hodiny som porodila, takže ja som bola rada, že som do pôrodnice nešla skôr. Držím palce, nech pôrod dobre dopadne a hlavne nech je rýchly. 🙂

martina833
3. máj 2014

@renka40 a ziadne dalsie indicie porodu ako odtecenie hlienovej zatky, nemas? samozjrejme je to individualne, ale mne napr. v oboch pripadoch odisla den pred porodom
na kolko si otvorena? co hovoril gyn, je dietatko uz uplne dole?

lulu369
3. máj 2014

no určite by som nestresovala apočkala doma ako to bude napredovať. či je to prvý alebo štvrtý pôrod, každý je úplne iný 😉 Držím palce nech to máte skoro za sebou a čo najlahší pôrod 😉

lulu369
3. máj 2014

@martina833 Mati dieťatko nemusí byť úplne dole ani tesne pred pôrodom. moje deti určite neboli...Pri dcérke pomohlo asi to, že mi voda praskla až na pôrodnom stole a malá bola do minúrty von (a keď ma pozeral doktor tak povedal, že hlavička nie je v pôrodných cestách - bolo to asi 2 hod. pred pôrodom). Synovi museli dokonca smerovať hlavičku do pôrodných ciet

renka40
autor
3. máj 2014

@martina833 nič viac sa nedeje. Dieťa je hlavičkou dole a v stredu, keď som bola na monitor, tak ma pozerala ale len praktikantka a starší lekár pozoroval. Vraj som na centimeter otvorená a ucebnicovy príklad ako má byť plod, monitor aj USG. Tak som išla preč spokojná a ešte, že keď neporodím, tak mám prísť v pondelok.(Znova na centrálny príjem)

marionmarion
3. máj 2014

@renka40 kym ti neodteka plodova voda, neodisla hlienova zatka a nemas pravidelne kontrakcie tak cca kazdych 20-30 minut, kludne ostavaj doma 😉

renka40
autor
4. máj 2014

Stále som doma. Občas nejaká kontrakcia , ale nič moc.

lyzzy
4. máj 2014

@renka40 ...ty sa vobec nebojis?

25daniela
4. máj 2014

@renka40 uz to bude 🙂 parada ja som mala problem, ze klesali ozvy dietatku, tak so ma nechali v nemocni ci a kym ma stihli prijat tak mi praskla voda a porod zacal a od prvej kontrakcie k poslednej preslo iba 5 hodin. Bol to iba moj druhy porod a dr bola mudra, ze to si poskame do rana. Nechcela ma pocuvat ze to bude rychlo
😀 😀 😀 Typicke pre lekarov co si myslia ze vedia viac ako clovek sam o svojom tele. Este ma aj na moju vlastnu ziadost odmietla nastrihnut, lebo jej sa zdalo ze dieta je malicke, ale vobec ma nepocuvala, ze som mala skoro cele tehu zapal a ze sa strasne roztrham, co sa aj stalo a sila ma strasne dlho, stopkala az vysivala 🙂

mata128
4. máj 2014

@lyzzy preco by sa mala bat???? Zalezi teda aj od toho,ako daleko ma do porodnice....moj syn isiel bleskovou rychlostou....4:50 mi odtiekla plod.voda,5:45 sme prisli do porodnice a maly sa narodil 6:15 🙂
Ale bola to parada,ziadne stresy v porodnici ako pri dcere,takyto porod bysom priala kazdej jednej mamine 🙂
A tiez som len den pred tym mala mierne bolesti....a to si zober,ze maly sa narodil v pondelok,ja som 5dni predtym,cize v stredu,bola na poradni a na 4cm otvorena!!!!!

lyzzy
4. máj 2014

@mata128 ....ved v poriadku.....ale ja by som uz bola daaaavno v nemocnici

mata128
4. máj 2014

@lyzzy niekto stresuje viac,niekto menej 😉

emma_932
4. máj 2014

@renka40 drzim palceky 😉

renka40
autor
4. máj 2014

@lyzzy
@25daniela
@mata128
@emma_932
Bojim, bojim, bojim 🙂 , ale malá sa hýbe a cítim sa tak normálne... a zasa mám bolesti každých 40 min. 😀
Aaaaaa, dám vám vedieť čo a ako 🙂 dufam, že nezmeškám vlastný pôrod 😀 urcite si to vsimnem 🙂
Ďakujem vám za podporu.

emma_932
4. máj 2014

@renka40 mam v albume homeopatia "gulicky" na urychlenie porodu /aj proti bolesti/. kukni na to a este rychlo posli manzela do nejakej homeo lekarne 😉

renka40
autor
4. máj 2014

Už som tu na MK prečítala kadečo 🙂 aj rady ako si privodiť pôrod, medzi inými radami prevládal sex, ale tu sa názory líšili. Musím povedať, že v mojom prípade aj keby chuť bola, tak ma odrádza moja nemotornosť a môj muž sa tiež nemá k tomu, on mi nechce ublížiť a myslím, že tiež nejako príťažlivo nevyzerám. No a čo sa týka toho sexu, tak je to skôr o hrúbke penisu, nie o sexe. 😨 Prišla som na to tak, že keď ma vyšetrili v stredu, ja som mala cestou domov také bolesti, že som myslela, že sa vrátime naspäť 🙂 potom to prešlo. Asi pri vyšetrení sa porozťahuje krčok maternice a potom sa to spustí... to je moja dedukcia 😀

bosoriak
4. máj 2014

@renka40 S tym sexom je to jednoduchsie - spermie obsahuju prostaglandin, co je latka ktora sposobuje otvaranie krcka. Prostaglandin (v ovela vyssej koncentracii) obsahuje ta tabletka, co sa vklada ku krcku, ked sa nechce otvarat 🙂

renka40
autor
4. máj 2014

@bosoriak hej, čítala som o tom... 😀 ja len tak na pobavenie, lebo celé tehotenstvo som nebola nervóznatak ako včera, dnes... 😀 skutočne je to na nervy čakať na ten čas, tak som prečítala vari všetko možné 🙂

renka40
autor
5. máj 2014

@lyzzy
@martina833
@martinka_martinka
@jul11
@emma_932
@mata128
@25daniela
Noooo a zasa som doma! 😢 monitor zaznamenal kontrakcie, vyšetrili ma a zistili, že kontrakcie sú, ale sa neotváram, tak ma poslali na prietoky. Tam zistili, že dieťa je 4kg a že mi každú chvilu tvrdne brucho, že prietoky sú dobré, placenta je ako má byť, že ešte môžem čakať . Tak som išla s vysledkom z USG dole a tam pán doktor povedali, že o 2 dni mám prísť znovu !
No ja si myslím,že keby som niekoho mala, tak by ma nenechali takto sa trápiť. Aaaani sama neviem. Hovorila som im, že ja som sa ani pri prvých troch neotvárala , že ja mám s tým problém... treba niekoho popýtať a koľko eurovou bankovou???? Alebo mám to nechať na Pána Boha, byť trpezlivá, ukľudniť sa a poručeno ?....

martinka_martinka
5. máj 2014

@renka40 tak to sa čudujem, mne ked zistili, mierne kontrakcie a mala som aj pravidelne tvrdnutie brucha tak si ma tam automaticky nehali a tiež aj kvoly tomu, že som mala velke dieťa, mne ale povedali že ma 4,7kg 😀 mrakoty ma chytali. ale bola tam na poradni aj jedna pani tiež s vekym bruskom už a ta tam dupkala nohami dokym ju nevzali už ležať na pozorovanie, tak možno nenehať sa odbiť, že máš strach a, že už citiš, že každu chvilku to pride ved si už v 41tt

emma_932
5. máj 2014

@renka40 no vitaj na slovensku 😠 len pre zaujimavost: mna chcel dr /zaplateny!!!!! / odrodit len a len vyvolavackou aby stihol lyzovacku 🙄 co k tomu dodat....

25daniela
5. máj 2014

@renka40 no ja neviem, ja by som urcite stresovala a nedala by som sa odbyt a ci dieta bolo prenasane, zistis potom ked bude vymocene a nie krasne zabalene do tuku, ci ako sa ta vrstva vola... Ono, tazko povedat, co doky to nazor, iba ty musis vediet a ked to je stvrte, uz by som im tam urobila cirkusu, keby ma ignorovali. Ale ja a moje tehu problemy nezelam nikomu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre