Dnes mám termín

renka40
3. máj 2014

Už som zo seba blázon! 🙂 od 17tej hod. Mám bolesti ako na menzes každých 40 min. A tvrdne mi brucho. Potom to bolo trochu nepravielné a o 19tej som si ľahla a bolesti prestali v podbrušku začali ma skôr bolieť kríže. Som skôr zmetená čo mám robiť ? Kedy sa vybrať do pôrodnice?! Teraz som viac sústredená na seba , len aby všetko dobre dopadlo. Pred 20rokmi to bolo iné. Mala som riadne bolesti, alebo mi odtiekla plodová voda a už to išlo...
Teraz do mňa moji chlapci hučia, že nech už idem do tej pôrodnice 🙂 Nemôžu sa dočkať... a ja tiež už mám asi toho dosť 🙂

25daniela
14. máj 2014

@renka40 a ktory dr bol?

renka40
autor
14. máj 2014

@25daniela dr. Matta. ( dobre som napísala?) Trochu sa zajakaval. Hej, a ešte som zabudla, že mi prepichol plodovu vodu a povedal, že sa malá už vypýtala sama, lebo voda bola zelená. Keď som ju zbadala, vyzerala ako špenátova polievka.
A čo mi najviac chýbalo, bolo pochopenie sestričky, pomoc pri samotnom pôrode. Keby aspoň pridržala ramená, hlavu počas samotného pôrodu, kedy som ju už tlačila z posledných pozbieraných síl. Ale asi ja som bola zlá rodička. Tak som sa im po pôrode ospravedlnila, že mali so mnou toľko starostí.Že som možno rodila jak posledná cigánka, ale ja som skutočne nevedela to inak znášať.

martinka_martinka
14. máj 2014

@renka40 jeeeeej krasnučke klbko 🙂 gratulujem ešte raz, si silna žena 🙂

ushuaia
14. máj 2014

@renka40 tak to blahozelam a malinka je nadherna a teda klobuk dolu cim si presla......nasa mala sa narodila 40+2, den pred porodom sme boli na poradni, vsetko ok, na dalsi den 18 ma chytili bolesti cakala som do 21 doma, ako prvorodicka...na kliniku sme dorazili 21,15, sestra ma vysetrila vravi ze dnes porodim, dali ma aj na monitor, vsetko bolo ok, porodnik dorazil po 23 (bol to zaroven aj moj osetr. lekar) tu to tak je ze osetr. lekar si aj svoju pacientku odrodi...este som po svojich presla na kozu, aj sa mi ulavilo od bolesti, ked mi vsak lekar otvoril plod. vak vyvalila sa zelena voda a doplerom nemohli najst 15 sekund tlkot srdiecka, moj partner bol pri mne, inak najprv som nevesela co sa deje-nerodila som na sk, rozpravali franc., tych 15 sekund bolo ako 15 hodin, ked vodu vypustil mala sa mu zdala aj v ,,divnej,, polohe...to uz volali operacny tim a leteli sme na sal...kedze je to sukromna klinika, vsetci boli doma...ale dosli podstatne rychlo...uz som tu svoju skusenost niekde opisovala...,na sale som plakala, ale lekar bol skvely, aj anesteziolog, aj napriek recovej bariere ma upokojoval...partner cakal vonku...bolo to prenho najtazsich 45 minut v jeho zivote ci vyjdeme von obe, al. iba jedna z nas...pri tej spomienke sa mi aj teraz tisnu slzy do oci...mala ma uz 7 a pol mesiaca, je pekny ,,certisko,, a robi nam radost...predstava ze sme ju mohli stratit ma az desi a to som mala ukazkove tehu...ziadne problemy...nic, ale verim ze je ,,niekto tam hore,, a mame najkrajsi darcek v nasom zivote...

lulu369
14. máj 2014

@renka40 a ak sa smiem spýtať, to v ktorej nemocnici je taký skvelý personál....u nás v Brezne je celkovo nemocnica nič moc, ale aspoň pôrodnica a oddelenie šesťstonedelia je super...teda neviem ako ostatné, ale ja na svoje pôrody rada spomínam a aj na personál (možno, že som mala šťastie na tých "lepších")...

bianca
14. máj 2014

@renka40 je prekráááááááááááásna.Tvoje zazitky sa citaju ale velmi zle.Och joj moja si si prezila.Ja ked si spomeniem na seba,3 dni vyvolavany porod bez postupu,v kontrakciach a masina nic neukazovala.Dr chcela ist spat tak ma odbila a sestra mi vtedy sama povedala ze niekedy sa stava ze kontrakcie proste CTG nezaznamena.Este sa divila ze nic nezachytava ked dieta sa rvalo von pomaly cez brusnu stenu.Bolo vidno ze jej je zle nedobre.Sestra len pozerala na ten masaker v bruchu ,raz na masinu,raz na brucho.Ja bolesti neskutocne.Nakoniec ma rano vyslobodil cisarsky ktory mal zly priebeh pre mna.Ale uz zabudnute,prebolene,

renka40
autor
14. máj 2014

@lulu369 v KE. Viem, že keby bol pri mne manžel, tak si sestričky dávajú pozor. Manžel mal byť pôvodne pri pôrode, ale potom som ho ani nechcela volať, aby ani nevidel ako sa trápim a možno aj som sa hanbila sama za seba, aby to nevidel, a potom som si ešte hovorila, že tiež sa robí aj personálu uvoľnene, nie keď im niekto pozerá na ruky. A veľmi som verila, že to dopedne dobre. (Celú noc som sa modlila aby som to zvládla a preto sa volá Mária)...

renka40
autor
14. máj 2014

@bianca keď mi sestra tvrdila, že nemám bolesti, lebo mám dlhé intervaly a krátke bolesti a stále rovnako... tak som jej odvetila, že možno mám iný prah bolestivosti a mňa bolí. Nie vás. Či ten stroj cíti?! Je to len stroj! Ja by som bola radšej keby vás bolelo, nie mňa. Už nehovorila nič.

lulu369
14. máj 2014

@renka40 krásne meno 🙂 veď toto je to, niekedy si personál myslí, že vie všetko a vôbec neberú do úvahy čo im hovorí mamička 😒 a potom, že mamičky majú takéto zážitky s pôrodov, čo by pre každú mal byť nezabudnuteľný a krásny zážitok...

yanni
14. máj 2014

@renka40 az mi zle prislo pri citani, co s tebou robili. Alebo lepsie povedane, co s tebou nerobili. 😠
Ale maicka je krasnucka, gratulujem a vela zdravicka a radosti vam prajem 😉 Aj ja chcem taku pipinocku. A ake meno ste jej vybrali?

yanni
14. máj 2014

@renka40 teraz som docitala, ze mala sa vola Maria. Nejak som si nevsimla, ze je aj dalsia strana. Krasne meno, moja najmilsia zial uz zosnula babka sa vola Maria a moje druhe krstne meno je tiez Maria 😉

majdus
15. máj 2014

@renka40 chudatko, mrzi ma, cim ste si obe museli prejst. Super, ze ste uz konecne spolu a ze uz nikoho ineho okrem seba a rodinky nepotrebujete. Nech to tak zostane co najdlhsie! 🙂 Ja som sa stretla najskor s nepochopenim u dr., lebo som mala 5 porodnych priani, poplakala som si aj pred nim z toho, ze nechapem, preco z toho robi taky problem, ak to taky problem nie je. No, je to nadlho, ale nakoniec mi vyhovel vo vsetkom, lebo videl, ze viem, co a preco to tak chcem a bol to super porod. Starali sa o mna, mali so mnou riadnu trpezlivost. Ja som mala neznesitelne bolesti, ze som sla odtrhnut parapetnu dosku, uz od siestej, nepravidelne kontrakcie 6-5-2mins , bol to prvy porod, takze som bola totalne vyplasena a vycerpana hlavne psychicky, ze to nezvladnem. Bola som taka nestastna, ze to proste nezvladnem a ze neviem ako to dopadne, ze to pokazim...a porod nakoniec neprisiel o druhej, ako dr.predpokladal. Pupceka sme si prvykrat uvideli o 22.45 🙂. Po takejto skusenosti sa uz nebojim povedat, co si myslim pri dalsom porode. Maminkina priatelka, sestricka, vravela, ked som povedala, kto ma odrodil, ze dobre, ze som mu povedala, co si myslim, lebo byva arogantny. 🙂 Nakoniec ma este aj pochvalil, ako som to zvladla, ze pupcek mal siroku hlavicku. Takze az na bolesti a strach, vdaka Bohu za tuto dobru skusenost. Prajem vam vsetkym podobnu! 🙂

majdus
15. máj 2014

@renka40 toto ja nchapem, ze nemaju pochopenie. A o zenach sestrickach, ktore su samy matky, ze si tym tiez presli! ☹ to je uplne nepochopitelne pre mna! Ak im to uz aj pride ako rutina, tak nech aj rutinne pomahaju. Ci co?

majdus
15. máj 2014

@renka40 krasne meno....aj ja som 🙂 Mala som byt dorota, ale som po starkej, kt.zomrela mesiac predo mnou.

jul11
15. máj 2014

@renka40 inak to od sestriciek z monitoru poznam. jej to mate take slabe kontrakcie, z toho nic nebude. ja kazdych 5minut,lekarka pozrela, na 5cm otvorena 🙂 inak moja mala skoro identicke miery 🙂 prajem vela zdravicka

renka40
autor
15. máj 2014

No ženičky, je to pre mňa určite nezbudnutelný zážitok! Len až veľmi nezabudnuteľný! Dnes má Mária týždeň a dnes mi dochádza asi popôrodná únava. Ani som doteraz necítila takú vyčerpanosť ako včera a dnes.
Vidím, že skoro každá jedna si prešla nepochopením zo strany sestričiek... je to čudné, nielen to že sú ženy, ale aj tým, že pôrody tam majú dennodenne a stretávajú sa s rôznymi prípadmi, lebo každý je jedinečný a každý prežíva tú istú situáciu inak. Stroj by mal byť len pomôckou.
Jednoznačne vám všetkým ďakujem za pochopenie.Ste zlaté.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre