Dovolili by ste, aby vás pri pôrode fotil súrodenec?

adamko23
29. dec 2015

Ak áno, za akých okolností?

petulda333
29. dec 2015

Preboha...urcite nie..ja som pri porode nechcela ani muza..nemyslim si zeby ma takto mal niekto vidiet..staci ze tam bol dr a sestricky..

miahavash
29. dec 2015

Súrodenec? Isto nie

bianca
29. dec 2015

v ziadnom pripade

magic08
29. dec 2015

NIE

miriam11
29. dec 2015

Zvratena predstava, nechutne.

michalamala
29. dec 2015

Ani manzel nieto surodenec ...

pribinak
29. dec 2015

NIE

terezka1947
29. dec 2015

rodila som sice 2x cisarskym,ale nedovolila by som ziadne foto pri porode,nevidim zmysel takych fotiek

sissy27
29. dec 2015

v prvom rade by ma zaujímalo, aké dôvody má súrodenec na to, že ma potrebuje fotiť pri pôrode... MOŽNO ak by mi to dostatočne ozrejmil a mali by sme dobrý vzťah, tak by som to za určitých okolností dovolila...
ale v princípe nechápem pointu fotiek z najintímnejších chvíľ v živote ženy a jej dieťaťa a už vôbec nechápem potrebu to niekde zverejňovať...

zuzmor002
29. dec 2015

Závisí od toho, či ty chceš takéto fotky. Videla som veľmi zaujímavé umelecké fotky z pôrodu a také by možno stáli za to. Ak ty chceš, prečo nie a ak nechceš, nie je o čom rozmýšľať. To závisí len od Teba 😉

bonaqa2013
29. dec 2015

niéééé

janinah
29. dec 2015

nemám fotky z pôrodov a ani ich nepotrebujem,tie chvíle mám naveky v srdci...už sa to preháňa,fotí sa každý okamih,dieťa má pol roka a tisíc fotiek....a hlavne sa tie fotky vycapujú na net,akoby bez fotky na nete dieťa ani nebolo...kam to spejeme? 😒 intimita,súkromie 😒

siusinocka
29. dec 2015

mne bola pri pôrode sestra a fotila len malého hned ako sa na rodil, ako ho očistili,dali na mna, ked ho merali, vážili... a je tam jedna fotka čo som ešte s bruškom na čakačke na fit lopte... iné nič! to by som nedovolila..

zunolu
29. dec 2015

Pri druhom pôrode so mnou bola setra a mňa aj dcérku fotila dopredu sme sa na tom síce nedohodli, ale popri bolestiach som si to nejako ani neuvedomovala. Samozrejme to neboli zábery priamo na intímne partie, len moja tvár a ako držím prvýkrát malinkú. To čo sa mi nepáčilo som následne jednoducho vymazala. Ty musíš vedieť či chceš mať fotky z pôrodu a ak áno aké....

ervenka
29. dec 2015

Ja mam fotky z porodu, lebo bola pri 2. porode aj praktikantka. Nesmela nic robit, len sa divat. Tak jej mm dal fotak a chudat netusil, co vykonal... Myslela som si,ze bude fotit len ked sa mala narodi, a ona mi nafotila CELY POROD. Len z tlacenia mam cca 20fotiek, pripadalo mi to, ze kazdy milimeter= 1 fotka. Osobne mi trvalo nejaku dobu, kym som si ich pozrela. Mam ich v PC, schovane a utajene. Zaujimave to je,ale pre jemnejsie povahy (a vela muzov) by som take neodporucala. Ale surodencovi dat fotit. Neeeeeee.

evka1247
29. dec 2015

určite nie,kamoškin manžel nám chcel minule ukázať video z pôrodu, odmietli sme

horana
29. dec 2015

Ani surodenec, ale ani manzel, ani lekar, ani profi fotograf.
Porod je intimna vec.
To je ako keby ste sa pytali ci by sme dovolili keby nas surodenec fotil pri sexe alebo pri operacii.
Porod je o prezitku, preciteni, zaziti...natacat nech si idu na oslavu, svadbu a ine predvadzacie akcie, porod nie je promocia ani hula hula oslava. Je to zaroven nieco dostojne ale pritom vnutorne a intimne.

moni244
29. dec 2015

Kriste pane, ty si nesvojpravna, ked sa v takejto veci nedokazes riadit vlastnym rozumom?

zusskaa
29. dec 2015

No mna by hlavne zaujimalo, co chces s tými fotkami robiť. Chces ich niekomu ukázať? Myslíš ze by to niekoho zaujimalo?

medynka82
29. dec 2015

Podla mna zavisi od toho aky vztah mate, ci si doverujete. Ja napriklad svojej sesternici doverujem, jej by som fotak zverila uplne bez vyhrad, lebo viem, ze by nafotila len veci, ktore su v urcitych hraniciach. Ale asi nikomu inemu by som nedoverovala. Ale kazdy ma svoje hranice, ktore je ochotny akceptovat. niekomu nevadia ani fotky z celeho porodu do detailov. Zavisi na tebe, musis sa rozhodnut hlavne ty. 😉

lajlilinka
29. dec 2015

Manzel bol pri pôrode, bol tam na to, aby mi pomohol, aby sme našu dcéru priviedli na svet spoločne. Spolu sme predychavali, tlačili, nosil mi vodu, utisoval.... Nebol tam na to, aby to nejako dokumentoval....
Dokonca aj keď bola malá už na svete, už ju odnášali sa ho musela sestrička opýtať či si ju nechce odfotit....
Jediné čo by som dovolila, keby to malo byť pre učebné pomôcky pre medikov. Samozrejme bez toho, aby sa vedelo o koho ide... Aj pri samotnom pôrode som mala za ten čas cca 30 študentov....

stastna
29. dec 2015

Načo sa to pýtaš, urob to čo chceš ty, iní ti mozu byt šumafuk

henikav
29. dec 2015

U nas by to neprichadzalo do uvahy, lebo pri porode moze byt len jeden clovek okrem lekarskeho tymu a tym je automaticky v nasom pripade manzel, kedze je to nase spolocne dieta. A nie aj keby to bolo mozne, nezelala by som si aby ma niekto v takej intimnej chvili fotil, ci uz manzel, surodenec ci fotograf. . Az ked bolo po porode, samozrejme nas s malou odfotil a fotil malu

jana_eyre
29. dec 2015

No pri mojich porodoch bol manzel, aj fotil, sice iba moju tvar a deti 😅 neviem co je na tom take strasne zvratene.. Tie fotky sme videli a uvidime ich iba my dvaja, mam ich skryte ako spomienku, ja mam asi naozaj divnu optiku ak mi to nepride divne.. (Su ludia co si porod aj natacaju..)

Ale ty sa pytas na surodenca - no ja by som surodenca k porodu nevolala, ani keby som tam mala byt sama bez muza, takze by nefotil.. Ak mas ale so surodencom taky dobry vztah, ze ho pozyvas k porodu, tak nech aj foti - no a? Ved je tam, aj tak uvidi vsetko.. Moja svagrina bola pri porode svojej kamaratke, lebo jej veri.. Mozno aj fotila, to by bola diskusia na mk, keby to tu niekto rozoberal 😀

julia204
29. dec 2015

Ja som nasla po porode v mojom mobile foto ako malickeho este s pupocnou snurou pokladali na mna neviem kedy to priatel stihol cvaknut a bolo zaujimave pozerat aky som tam mala vyraz 😂 samozrejme cast intimnych partii sa po stiahnuti do pc upravila a urezala ....takze je z toho foto od pasa hore a som radu za tuto fotku ..vidiet tam unavu vycerpanie ale aj to stastie z nadherneho cloviecika ktory rastol 9mesiacov pod mojim srdieckom 😍

fidorka7
29. dec 2015

podelím sa s vami s jednou mojou nechutnou skúsenosťou... Nechápem zmysel týchto fotiek a naozaj mi uniká pointa, komu to preboha bude kto ukazovať???
Asi tak 3 roky dozadu prišla vybavovať na úrad niečo mne celkom neznáma žena - klientka, ktorá sa predtým zastavila na pošte pre balík - fotoknihu z pôrodu jej dieťaťa,profesionálne spracovanú. Bola tak nadšená a netrpezlivá, že si to priamo predo mnou a mojou kolegyňou rozbalila a čo viac, nútila nás prezerať si to s ňou, strkala nám to pod nos že aha, tu už vidno hlavičku, tu mi odteká voda... otrasné, nechutné.... musela som ju požiadať, aby si to zbalila, lebo naozaj nemám záujem o túto časť jej výsostného súkromia. Neviem či bola natvrdlá alebo úchylná alebo na niečom šlapala, ale keď vošla dnu ďalšia klientka, aj tej tie fotky ukazovala kým som ju nepožiadala, aby s tým išla von na chodbu, tam už neviem, čo sa dialo ale predpokladám, že všetky jej návštevy museli knihu povinne preštudovať.... možno je to moderné a ja som tým pádom out, ale toto naozaj nepochopím. 😕 😕 😕

evittam
29. dec 2015

@fidorka7 Lepšie si to ani napísať nemohla... 😉
Ja som raz videla jedno video z pôrodu - myslím že z Ameriky-ale to je jedno - bolo to zverejnené na Zone Reality alebo tak nejak-bežalo toho viac, no a ten konkrétny - okolo matky hádam celá rodina (tá celá nahá v bazéne) - muž, sestra,brat,deti, svokrovci, rodičia, susedia, pes, mačka.....no a ešte neviem kto a "najlepšia" bola pôrodná asistentka keď jej vopchala zrkadlo vo vani medzi nohy a zavolala cca 7-8-ročného syna - "jéééj, aha už sa tisne hlavička, to je super,že?" Chudák chlapec - trauma na celý život 😀
Nie som teda prudérna a ani nič podobné - ale o takýto pôrod by som teda vôbec nestála.....
Pri oboch mojich pôrodoch bol len partner a nikto iný - fotku spravil malého aj malej hneď ako sa narodili a ho zavolali sestričky.

sardinka335
29. dec 2015

evittam - ano to bolo na Zone Reality a volalo sa to ,,Děti, které se rodí doma,, a viac menej to viedla taka porodna asistentka v okuliaroch tuším sa volala Andrea Prescotová a bolo to v Británií, do obyvačky si dali taky bazenik nafukovaci a tam rodili, dokonca jedna tam mala upratovačku čo jej prišla upratať a ona ,,zatial rodila,,.
Ja som teda bola pri 3 porodoch (svojich) ale ziadny porod som nevidela.... 😀 😀 😀 😀
No, ani by som nemala velmi chuť vidieť ,,moju onú,, po tom ako my ,,tade,, prešiel parny valec.... 😀

spoony
29. dec 2015

Ja som obe deti rodila CR ale pri obidvoch pôrodoch bol môj manžel prítomný. Pri prvom, ktorý bol plánovaný bol na chodbe a primár bol taký milý, že nechal mm pootvorené dvere sály, tak mm natočil krátke video - na videu vidieť pár sekúnd jeho nohy ale hlavný je zvuk - je to prvý krik nášho synčeka a potom je video dve minúty, kedy mu malého sestrička dovolila natočiť pri vážení a vtedy mu mm urobil aj prvú fotku. Druhá dcéra bola akútným CR, takže sme neboli pripravený, ale pri vážení, ku ktorému ho zavolali urobil malej tiež jej prvú fotku.
Tieto fotky sú krásne, lebo je to prvý okamžik toho malého tvorčeka na tomto svete. Ja mám ešte jednu krásnu, keď odchádzam y domu do pôrodnice ešte z bruškom. Ale iné by som z pôrodu nechcela, možno nejakú decentnú na fit lopte (v období mimo kontrakcií).
Ale inak nie a je jedno kto by fotil...

natasa_1990
29. dec 2015

Veľa záleži aj od vzťahu s tou osobou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre