Druhý pôrod cisárskym rezom

ywula
25. júl 2012

Ahojte dievčence....hľadám ženičky, ktoré už rodili dvakrát, alebo viackrát cisárskym....aké to bolo po druhýkrát, na čo sa mám pripraviť....bolo to bolestivejšie, alebo rovnaké, a hlavne ako prebiehalo tehotenstvo...často mávam v noci kŕč v brušnom svalstve....môže to byť spôsobené predchádzajúcou sekciou?
....ďakujem.... 😉

stellamaris
28. máj 2013

@maca_p neviem presne,ci myslela kateter z mocoveho mechura alebo drenaz....ako pises,kateter davaju na 24hodin,drenaz na 2-3 dni,aspon ja som tak mala.

brumka
29. máj 2013

@maca_p @stellamaris ja si pamatam ze som mala hadicku na moc(cievku), 4dni kateter na ruke a potom aspon tak mi bolo povedane ze ma museli intubovat ci sa to robi bezne ale ja som mala trubicku na dychanie asi koli astme a ta mi robila problemy a z nej mi zaniesli infekciu do priedusiek. ale hadicku na krv z rany to som nemala, ked som sa zobudila z narokzy hodinu som maala vrece z pieskom na rane, a potom prelepenu ranu ktoru mi neviem ci na druhy ci treti den odlepili ja som po sekci nebola ja jiske ale rovno na izbe pre nedostatok miesta

ospravedlnujem sa zaslovnik ale moja prva operacia v zivote

olejka
29. máj 2013

@maca_p asi sme jedna aj druha narazili na svoje ,,zrkadlo" takze ja napisem ze som zvracala...ty ze treba dobreho anesteziologa...

ja ze nemusite suhlasit so sterilizaciou{skusenost mam ze Ta budu prehovarat} a ty ze nie...ze sama si o nu ju musis poziadat...v kritickym pripadoch je lekar nuteny...viazany prisahou...takze eticky kodex mu kaze podviazat vajcovody proti suhlasu pacienta...toto mi vravel lekar...ja si to nevymyslam...
ak by to spravili tak ich nezazalujem ale zrejme az tak kriticke to napriek ich,,bububu" nebolo...ked ma nechali tak..mame to proste v mentalite...strasit pacienta a asi s tym nic nspravime...

Mala som zaludocnu nevolnost po vsetkych troch narkozach{alebo odborne celkovyh anestezach} ktore som uz v zivote mala pri operaciach...proste su ludia ktori po tom mavaju nevolnost...alebo aj dvojite videnie niekto ma...problem s pamatou...zhorsenie sluchu...zraku, rozne poskodenia mozgu...takisto psychicke problemy...podvedomie neoklames...telo a mozog je mimo vedomia ...no dusa nie...dusa si vsetko pamata...Tazka to je tema...

Nebudem sa hadat...nebudem viac Tvoje smece komentovat ...ide o to ze kazda mame inu skusenost a pisat ze toto je pravidlo a neuznavam ze niekto ma iny nazor a inu skusenost...pozri keby som nezacala so sterilizaciou...mozno ani Ty by si tu nenapisala..takze ver tomu ze to zmysel malo...minimalne taky ze si kazdy spravi obrazok pre a proti...
hawk 😵

tepka
29. máj 2013

Maminy minule som čítala že tá Misska Amenova že ona mala sekciu a hned po pôrode otehotnela ... http://www.cas.sk/clanok/232008/misska-amenova-...

fanynka83
29. máj 2013

@brumka
@dionyzka baby takze vo svojej podstate zrejme ma caka zas cisarak ako tak citam..pochybujem ze ma budu chciet nechat porodit normalne ked uz budem tehotna zas..ja som to mala velmi komplikovane a mala som cisarak pre istotu len lebo mam vysoky ocny tlak...tak sa bali ze sa nieco moze pokazit,mne stat a nakoniec sa stalo mojej babike... 😢

fanynka83
29. máj 2013

@vejula no tak snad mozno..uvidime..ja by som chcela rodit normalne pripadne s epiduralkou kvoli tomu ze mi nasli pruh a predsa len nie je to take rizikove ako cisarak hoci som mala len spinal vtedy..

brumka
29. máj 2013

@fanynka83 kde ti nasli pruh aj ja mam to mam jedno odporucanie na sekciu ak o rodi sa o prirodzene ale mne sa tam nabalila astma, predchadzajuca sekcia cosa zle hojila a este daco s nohami co nik nema paru co s tym.

fanynka83
29. máj 2013

@brumka no nasli mi ho az priamo pri operacii teda sekcii uz povedali mi ze malokedy sa to da zistit taky pruh dopredu a ze vecsinou nierobi absolutne ziadne problemy ani nic..no a ja ho mam ale taky akoby som to..no taku anomaliu..vecsinou mas ruh tak y ze hrcu no ja nemam hrcu ale taky pozdlzny pozdlz celeho bruska a maternice a uz zrasteny z organmi...no ked mas astmu myslim si ze by si mala sa dat radsej na sekciu.nie je to take zle a da sa to relativne v pohode prezit hoci si slabsia o nieco dlhsie ako po klasickom porode da sa to prezit.tiez som sa strasne bala no nebolo to nic coho by sa mal clovek bat...

brumka
29. máj 2013

@fanynka83 aha, mne doky potvrdil pruh v 6tt ale mala som podozrenie lebo som nevedela schudnut brucho mam ho v pupku dolu a hore, u man je to diera a teraz ak o mam brusko tak v okoli pupku mam tenku natiahnutu kozu, takze uvidime ako sa to bude chovat po sekcii, sekciu chcem koli prvemu porordou a par lekarov mi odporucilo ze pri astme by neriskovali pritom to nieje indikacia na sekciu ale alergolog mi ju odporucil amoj gynekolog povedal ze nieje o com ze on by uz po mojej sekcii aj tak robil sekciu ale rozhodne porodnik

inull5
29. máj 2013

mňa tiež čaká pravdepodobne druhá sekcia, no už teraz mám z toho hrôzu..u mňa asi ani nie je predpoklad rodiť druhé normálne, pokiaľ nebude mať menej ako 2100 gramov, kvôli úzkej panve. geneticky mám predpoklad vraj že aj druhé bábo bude veľké, lebo prvé malo 4650 g a 56 cm. nemáte skúsenosti?

ywula
autor
29. máj 2013

ahojte....no som si spomenula, na túto moju otázočku do poradne čo som tu dala dávno...plná strachu ako bude prebiehať druhý pôrod...a aha ho, už mám doma 8 kilovú buchtu, ktorá už pomaly papá zo všetkého...ani pravda nieje...chcem Vám teda len povedať, že druhá sekcia je presne taká istá ako prvá, akurát tá predohra bola iná...🙂...na prvý pôrod som si prišla ako na manikúru, povedali o pol jednej, tak som prišla ráno na lačno na príjem a nao pol jednej som bola na sále, ale druhá sa trochu poponáhľala....utekali sme tri dni skôr, lebo nám odtiekla voda, inak všeeeetko všetulinko rovnako...aj bolesti sa dali porovnať....najhorší je druhý deň,keď som sa postavila na nohy, myslela som že skolabujem, slabá, ubolená...ale čím skôr a čím viac, tým lepšie....nebáť sa....čo sa týka dojčenia, pri prvej dcére som odchádzala z nemocnice s krabicou nutrilonu bez mliečka....potom sme to rozťahali a dojčila som dva a pol roka....a pri druhej dcérke som sa 6 hodín po pôrode v bolesti stočila na bok, malá sa krásne prisala, takto sme sa prikladali každú chvíľku a na druhý deň večer sa mi spustilo mliečko a dojčíme do dnes...tak Vám dievčence držím palce....nebojte sa....VEĎ TÁ BOLESŤ STOJí ZA Tú ODMENU, KTORÁ NáM POTOM PLAčE V POSTIELKáCH......🙂)))

maca_p
29. máj 2013

@olejka pozri, ani ja sa s tbou nechcem dohadovat a hadat, ale vysvetli mi potom preco napr. jehovisti ak odmietnu transfuziu a operaciu tak ju proste nedostane a aj umiera. takisto ty ako katolicka ked povies nesuhlasim, nechcem, odmietam z takych a takych dovodov - tak s tebou nik nepohne... informovany suhlas je nado vsetko. ak dopises neresuscitovat, tak proste nebudu resuscitovat. preto ak clovek ide na opku, tak by mal vediet vsetko co obnasa, co sa moze a co nemusi stat a podla toho sa aj zariadit.

ohladom anestezy beriem spät, ano su ludia ktori su schopni sa pregrcat aj neviem kam... ja to mam po bielom vine 😀 . ale po celkovej mi nic nebolo. poviem ti, ze som sa lepsie citila ako po spinalke a aj rychlejsie som sa dostala do formy. som myslela, ze to je anezteziologom, ako sikovne urobi intubaciu a asi nie je...

mne ide len o to, ze hovoris hrrr, hrrrr... proste ked doki hovori o sterilke, nemusis to vnimat hned, ze ti ju vnuti a inej cesty nieto. staci jedna dobra odpoved a je vybavene 😉

olejka
29. máj 2013

@maca_p tak rusim hawk... Beriem aj ja späť ok.?
Neviem tí to vysvetlit ja s jehovistami nepoznám...ale ak take niečo ako je etický pohľad a svedomie čo lekár môže použiť.podľa mňa by nemal nechať človeka umrieť či je moslim.či jehovista....písala som si so ženou ktorej to spravili bez súhlasu...podviazali vajcovódy lebo mala maternicu v zlom stave a predčasné jej museli robiť švrtý cisársky v ôsmom mesiaci kvôli krvácaniu...j niektoré ženy estačí predpísaná dávka...keďže majú na nnarkotík toleranciu a pre fajčiarov môže byťnarkozaiza problém....ked som ja na prvú sekciu prišla neplánovane jasné že som mala este plný žalúdok...sest hodín pred narkózou sa nesmie jesť lebo sa môže dostať. Zvyšok jedla pri daveni pľúc...pri ďalších som mala prázdny žalúdok.plánované a aj tak mi bolo zle...ináč ani v tehotenstve generáciám..o ako podpisovať si svoj ortiel. Ísť dobrovoľne pod nože pod celkovou.pre väčšinu prípadov je bezpečnejšie spinalna...hoci aj mne bolo ľahšie sa dostať do normálu po tej celkovej...

olejka
29. máj 2013

Ani v tehotenstve negrciam som chcela povedať...a po narkóze furt...o tom som chcela len že dobrovoľne ísť pod narkozu je podľa mňa ako podpísať svoj ortieľ som myslela ale je to každého vec ak sa tak rozhodne ísť radšej v celkovej ako spinal..ok....nesudim.lebo nerozumiem.ja by som asi dobrovoľne nešla

dionyzka
30. máj 2013

@fanynka83 ... no, rozhodne Ta budu tahat pri druhom tehotenstve hned sa sekciu, ak si mala prvu. Poznam maminy, ktore porodili prve dieta sekciou, druhe sekciou a pri tretom bojovali, vybehali, zohnali lekarov, ktori boli ochotni drzat 2 tyzdne sluzbu a ochotne prist kedykolvek k porodu a podarilo sa porodit normalne. Ak by som sa znovu mala rozhodnut, alebo cakala tretie, pokusam sa porodit opat prirodzene. Sekcia je velmi neprirodzena pre dieta, pre matku, velmi bolestiva a niekedy s nasledkami na cely zivot. Uz len ta jazva v brusnej dutine predstavuje ovela vacsie riziko rakoviny ako ked ziadny zasah nemate. Nieze na mna teraz vybehnete, som laik, nie odbornik, ale prezila som 2 sekcie a hovorim NIKDY VIAC, stoji mi to za ten boj. Ale je tu uz aj velke riziko vykrvacania. Chce to naozaj mat porodnika velkeho odbornika, ktory sa od vas ani len nepohne a zakroci vcas!!!

.... a ked vidim toto, chce sa mi plakat, o co krasne som prisla :(
https://www.facebook.com/photo.php?v=4627768671...

tepka
17. aug 2014

@brumka cievku

keira
24. aug 2014

a nemate paniku, strach z tej spinalnej? ten pocit, ze som chroma, ten mi nahana strach, plus tiez pocity, ked vam robia rez.. ? a potom este dlho trva, kym precitnete

sharlotta
24. aug 2014

@keira ten pocit, ze som chroma mi vadil zo vsetkeho najmenej. To, ze ma "rezu za ziva" bol absolutne sialeny pocit a hned, ako mi maleho odniesli, vypytala som si cosi na uspatie. To sitie sa mi zdalo uz nekonecne. Pri dcere som bola v uplnej narkoze. Bolo mi ale strasne luto, ze som ju nevidela hned, ako sa narodila, ze som si ju nepomojkala. Stalo to za to vydrzat.

violetta13
15. nov 2015

Ahoj děvčata je tu někdo rok pocísařském řezu znovu těhotný moc se toho bojím moc ráda bych věděla

nelka13
24. jan 2016

Ahoj ja som otehotnela9mes po cr termin mam koncom feb. Vraj to musi byt cr lebo je to skoro zatial sa chystam za porodnikom dam info

livussta
3. máj 2018

@nelka13
ahoj, ako si dopadla? mala si cisarsky?

nelka13
4. máj 2018

@livussta ahoj ano a maly uz ma 2r

sonka1981
4. okt 2018
Používateľ sonka1981 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sonka1981.

ako ste dievčata dopadli? Rodili ste cisarskym rezom? Prosím, pomahali vám po porode od bolesti pumpičkou?

beky1813
4. okt 2018

@sonka1981 co mas furt s tou pumpou, ked spamujes stare temy?

zabka788
15. nov 2018
Používateľ zabka788 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zabka788.

čo to je za pumpa? Niečo sa s nou pumpuje? Čo má spoločné s porodom?

anulienkalenka
4. feb 2019
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

ako je to s analgetikami po cisarskom reze? neuškodí to babatku, ked sa žena snaží rozkojit?

essenceee
6. mar 2019

ako dlho sa jazva po operacii hoji, ako dlho to boli?

gab_riella
4. apr 2019
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

@essenceee mylím si že je to individualne, ale hlavne ako to je s analgetikami a kojenim babatka? Neuškodi to babatku?

mareri
8. máj 2019

lekari vedia poradit, vedia ktore možu dat, doporučit, ako dlho ich davat. Toho sa nemusíš bat

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre