Druhý pôrod po viac ako desiatich rokoch

luucka32
13. nov 2012

Ahojte dievcence mate niektora skusenosti s druhym porodom po viac ako desiatich rokoch?mam dcerku ma 12r.teraz cakame babo co sa velmi rychlo blizi mam trochu strach ake to bude...gynekolog mi hovoril ze budem rodit ako prvorodicka.mozete napisat vase skusenosti?dakujem

sisaha
13. nov 2012

@luucka32 ano...ja mam 11 rocny rozdiel medzi detmi.. a nemôzem si vynachvalit....najlepsia aupairka (zodpovedna, milujuca), na ktoru sa mozes s dôverou obratit je tvoja vlastna dcera....ziaden strach. A co sa tyka pôrodu.., rodila som kratsie ako prvy pôrod a ovela rychlejsie som bola fit... 😉

slavka034
13. nov 2012

my máme 16 ročný rozdiel 😀 😀 😀 😀 😀 dá sa to aj napriek tvrdej "puberte" zvládnuť...

sabina1975
13. nov 2012

Tak mi sa snazime o babetko mame dvoch synov 20 a 17 rokov takze budeme skoro ako prvor 😲 odicia

baryana
13. nov 2012

ja som rodila po 12tich rokoch a povedal mi lekar to iste, ze budem ako prvorodicka. mala som nedozrete porodne cesty a malicka bola vysoko. nechali ma prenasat 18 dni.ale to mozno nesuvisi s dlhym odstupom porodu. potom som rodila o dva roky a mala som tie iste problemy. nechcem ta urcite strasit. kazdy porod je iny. ale potom je to uz nadhera.teraz si tu matersku uplne inak uzivam. teraz vravim, ze toto babo je uz len na radost, alebo na ozdobu 🙂 . aj skusenostami, aj tym, ze mam "opatrovatelky" atd.....naozaj to stoji za to. 🙂

lady511
13. nov 2012

@luucka32 Ahoj inak toto aj mna zaujíma síce mame male babo,,,ale nechcem skor ako o 8-10é rokov,,aj ked zadarit sa može aj skor 😀 ale hlavne sa jedna o moje zdravie kedže som dost važne a dlhodobo chorá,,,doktor mi to neodporučil najbližšie roky,,aj koli práci nehccem skor ale prevlada ta choroba..ale aj sa toho obávam ale skor toho či to nieje velmi velký vekový rozdiel vela rodičov ma od toho odhovára,,že to bdue velký rozdiel,,,a bla bla,,ale práveže si ymslím že naša mi potom aj pomože,,trošičku ake mate skusenosti žienky?

cerez
13. nov 2012

@luucka32 Tak ja som rodila síce po 7 rokoch, ale prvý pôrod bol cisárskym, druhý som mala už klasický. Tiež som bola pre dr. akože "prvorodička" a pôrod prebehol prekvapivo rýchlo, dobre som sa zotavovala. Myslím si, že ani tak nezáleží od rozpätia rokov medzi pôrodmi.

adrika72
13. nov 2012

Ja som mala druhý pôrod takmer po 14 rokoch,tiež som sa veľmi bála ako dlho sa budem trápiť,pretože prvé som rodila kliešťami.Na moje prekvapenie to bola rýchlovka ako vtedy povedal doktor ukážkový pôrod...Aj tú bolesť som znášala akosi lepšie ako pri prvom...nebojkaj sa bude to dobré!!!

ankaevka
13. nov 2012

@luucka32 môj tretí pôrod bol po 11 rokoch...najprv som si myslela, že to bude na dlhé trate, pretože sa malej nechcelo ísť von, nechcela zostúpiť dole ale nakoniec po cca hodine intenzívnych bolestí (infúzia) bola vonku...jediné čo ma zaskočilo po rokoch bola tá bolesť, na ktorú som už zabudla, ale pôrod ako taký bol rýchly a malá bola po troch zatlačeniach vonku 🙂

luucka32
autor
13. nov 2012

dievcence dakujem za podporu.tak ako kazde tehotenstvo tak aj porod je kazdy iny len ten strach tam trosku je ze ake to bude...dcerka sa na jednej strane tesi na braceka ale na druhej strane ma strach ze bude musiet viac pomahat okolo drobceka ze pride o svoj volny cas.... 🙂

danuska0302
13. nov 2012

ahojte, ja som rodila po 14 rokoch, tehoš som si strašne uživala 🙂 aj maleho teraz... je to uplne ine... nie žeby som pri staršom nie... ale naozaj tým odstupom času to človek vníma úplne inak. Rodila som prirodzene - mne nikto nehovoril že so ako prvorodička...a druhý pôrod som mala o polovicu kratši ale inak to iste... hned som si spomenula ten prvý :🙂) tak sa drž luucka32 🙂 všetko bude OK !!! pa D

luucka32
autor
13. nov 2012

@danuska0302 dakujem za podporu.dufam ze ten porod nebude dlhsi ako ten prvy..ja si tiez viac uzivam toto tehotenstvo ako to prve...uz len mi ostava verit ze vsetko dobre dopadne a ze ma moc nenastrihnu najlepsie by bolo bez nastrihu ale to je asi v rukach bozich.

martinailova
22. nov 2012

moj syn bude mat 18r a ja cakam dievcatko 🙂

sisa1826
22. nov 2012

Ahoj ja mám 11-nást ročný rozdiel a nezdalo sa mi ťžeby som rodila ako prvorodička... 🙂

luucka32
autor
23. nov 2012

@martinailova jej to fakt?tak to bude babo pre potesenie 🙂

luucka32
autor
23. nov 2012

@sisa1826 uz sa mi to blizi ak sa drobcek nevypyta do 30.11 sam tak 30.11 ideme rodit.dufam ze prirodzenou cestou.prosim ta mohla by si mi napisat aky bol ten druhy porod oproti prvemu? 🙂 🙂

bebe02
23. nov 2012

@luucka32 Ja som mala druhe dieta po takmer 9-tich rokoch. Obidva porody trvali cca. 2 hodiny a bez problemov. 🙂

luucka32
autor
23. nov 2012

@bebe02 tak tomu hovorim rychlo porodit.ja som dcerku rodila 6h.ale slabe priznaky boli 2dni vopred slabe nepravidelne kontrakcie sem tam tvrdnutie bruska.ale toto tehotenstvo mi tvrdne brusko ovela castejsie...dufam ze tento porod nebude horsi ako ten prvy 🙂 ved 6h je v celku fajn 😉

elena9
23. nov 2012

@luucka32 Ja som rodila po 8 rokoch a doktor mi povedal, ze telo si to urcite pamata, lebo toho isteho som sa bala aj ja. Prvy porod mi trval 8 hodin a bol dost tazky, a druhy hadam asi 3. Ani sa neda povedat kolko to presne bolo, lebo to strasne rychlo prislo. Ale mala som aj ja strasny strach z druheho porodu, lebo som vedela do coho idem.

ivet37
23. nov 2012

@luucka32 neboj urcite to bude jednoduhsie rodila som po 16rokoch a skoro som porodila v aute prveho syna som prenasala a este aj vivolavali porod aj velmi zalezi aku pracu robis nebojsa nic

bebe02
23. nov 2012

@luucka32
Kazdy porod moze byt iny. Hlavne sa netreba dopredu bat, lebo strach moze negativne ovplyvnit priebeh porodu. Ber porod ako prirodzenu vec, na konci bude predsa vytuzene babetko. 🙂 Ktovie, mozno tak-tak stihnes prist do porodnice, ako to pojde rychlo. 🙂 Preco nerozmyslat aj tymto smerom? 🙂
Prajem ti bezproblemovy, pohodovy porod! 🙂

martinailova
24. nov 2012

@luucka32 ale vidim ze ty pojdes rodit skor ;) drzim palce 🙂 vsetko dobre pekny den 🙂

luucka32
autor
24. nov 2012

@bebe02
@elena9
@ivet37
@martinailova dakujem vam za povzbudenie.mooc to cloveku pomaha.vo stvrtok som bola na poradni a od piatku mam taky ruzovy vytok neviem ci sa mam bat?ci to je vysetrenim alebo sa to blizi?aby sa drobcekovi nic nestalo?pohyby su normalne.pri dcerke som vobec taketo vytoky nemala cele tehotenstvo bolo ine... 🙂

bebe02
24. nov 2012

@luucka32
moze to byt aj po vysetreni, ale aj priznak zacinajucej porodnej cinnosti. Ja som to 2 dni pred druhym porodom tak mala. Ale to som pre istotu isla za lekarom, clovek chce mat istotu...

martinailova
24. nov 2012

@luucka32 kazde tehotenstvo je vraj ine a tebe mozno zacina nieco signalizovat ci uz sa pomaly blizi ten cas ;) len si nic nepripustaj mysli pozitivne vsetko bude dobre 🙂 aj po vysetreniach zvyknu byt taketo problemy mam kamosku co po kazdom vysetreni ma ruzove vytoky potom prejdu 🙂 tak drzim palceky 😵

luucka32
autor
24. nov 2012

jaj dievcence musim este dnes aspon do vecera vydrzat 🙂sme od porodnice 2h.cesty.je to uz druhy den nie cely a nie moc tak hadam vydrzim este do vecera ak by to mala byt predzvest porodu?

luucka32
autor
24. nov 2012

sme na pracovnej navsteve a domov mame ist az na vecer 🙂len sa modlit aby tam drobcek este vydrzal 🙂

ivet37
24. nov 2012

@luucka32 len by si mala viac lezat neriskovat aby si nesla este vrtulnikom do porodnicealebo policajnym doprovodom ja som mala porodnicu tricat km boli sme tam za 15 minut praskla voda a skoro som porodila v aute dopalo to vsecenko dobre tak sa setri.nemas zaco a uzivaj si to ako ja som opet mlada prajem vela stastia a najhlavnejsie zdravia 🙂

katulka74
24. nov 2012

nam sa maly narodil,ked mala prva dcera 19 a druha 16 rokov,bola som ako prvorodicka 🙂,ale je to super,najlepsie pestunky na svete 🙂

dendy1
24. nov 2012

@luucka32 ja mám medzi dcérami rozdiel 20 rokov a všetko išlo hladko a rýchlo pri oboch.
No a vzťah majú medzi sebou super.

luucka32
autor
24. nov 2012

@ivet37 uz sme konecne domka okupkany napapany a v postielke.zvladli sme to.noo neviem to by bol iny stres keby mam taky rychli priebeh porodu ako ty 🙂 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre