Epidurálka pri druhom pôrode

lulistek
11. aug 2015

Ahojte,
chcela by som sa spytat vas mamicky , aky ste mali druhy porod? Mali ste Epidural alebo nie? Ja som dcerku porodila bez epi, s bolestami, 7hodin, s vyvolavackou a nakoniec som ani nevladala z bolesti tlacit, tak mi museli pomoct tlacenim na brucho. Po porode som ledva chodila, krvacala som 7 tyzdnov, sili ma 45minut, nemohla som sediet, bolelo ma rebro zo skakania na brucho. do toho bolesti krizov z kontrakcii, ktore som mala len tam , kedze som mala male brucho tak asi mi to vyrazalo tam. PO porode som bola hotova asi mesiac aj nieco , ledva som chodila. Preto uvazujem pri druhom porode epiduralku, len chcem vediet aky je vlastne druhy porod. ci je rychlejsi alebo ci viac boli. Chcem sa po porode lepsie citit ako prvykrat. Dakujem

nikolet_89
11. aug 2015

@lulistek ahoj ja som mala oba porody 3 dnove...som ten tip co sa neotvara a ani plodovka mi neodtiekla, zato kontrakcie kazdych 7-10 min cele 3 dni...prvy porod som mala s EPI nakoniec dali mi ju asi o 20-tej a mala sa narodila bez bolesti o 23:49... dala som si po tejto skusenosti aj pri malom...na treti den opat konecne sala, dali mi EPI no porod sa vtedy zastavil...dali Oxytocin, maly mal zle dychanie tak ma napojili na kyslik, rodila som prakticky postojacky len na same vytlacenie ma dali lahnut prosila som boha, nech je to co najskor za mnou...nakoniec sa narodil a EPI bola super potom na sitie aspon to som necitila...takze u mna boli oba porody rovnake ten druhy bol horsi v tom, ze mi museli dat Oxytocin a tym padom som citila bolesti aj pocas porodu ale potom nie a bola som na tom tak, ze po prvom som mesiac nesedela, na velku na wc som sla len vdaka cipkam...po malom som si hned sadla do tureckeho sedu akoby nic aj na wc som mohla ist...

barboritta
11. aug 2015

@lulistek druhý trvá väčšinou kratšie, ale bolesti sú intenzívnejšie, ja som mala pri druhom vaginalnom bolesti každé 4 minúty, potom samozrejme častejšie. Prvý pôrod 6 h ale to som mala vyvolavany lebo som prišla z poradne na 7 otvorená, čiže neviem koľko by to originál trvalo a druhý tiež 6 ale zavreta na sedem zámkov.keby som mohla, ja si epi dám, ale nemôžem

nikakaros
11. aug 2015

Ahoj ja som rodila 42 hodin,nakoniec babula sla cisarskym,lebo celych tych 42 hodin som bola bez pl.vody neotvorena po troch vyvolavackach,potom nasilu otvorena lekarkou,po dvoch hodinach som sa opat stiahla.ked som chcela epidural nedovolili,ale ked sa mala zle otocila a bol nutny cisarsky epiduralku mi nukali ako cislo jedna lebo to menej uskodi mimcu.nechci si ani len predstavit ake som mala migreny po porode.na stvrty den som mala horucku,museli mi ju infuzkpu znizovat.cista katastrofa.ak bidem musiet teraz druhe rodit jednoznacne celkova,pretoze pri nejakom tlaku vyvijajucom v mieste vpichu mam v tu ranu migrenu.tym som chcela povedat ze pri skusenosti ktoru si zazila mozno sa rozhpdnes pre epidural ale nik ti nezaruci ze ta nebudu musiet zasit alebo nebudes mat bo
Esti.a inak niekto ma druhy porod taky ze ani nevie.neda sa to globalizovat.ja by som ti odporucila dat si urobit vysetrenie a v pripade ze nebudws zvladat porod bez reptania ti ho pichnu.z mojej skusenosti.migrena po epiduralke bola horsia jak 42 hpdinovy porod bez plodovej vody🙂

seahorse27
11. aug 2015

Ja som mala prvý pôrod velmi podobný ako ty. Druhý bol oproti tomu malina, súce bolestivý, aké krátky - vôbec som nebola vyčerpaná (naozaj silne kontrakcie som mala mozno iba hodinu, predýchala som ich v sprche) a teda som vládala v pohode tlacit, maly bol von na 3 zatlačenia, bez nastrihu, bez oxytocinu, krásne som cítila kontrakcie a vedela som, kedy tlačiť, epi som nemala. Hneď po pôrode som sa citila fit. Je pravda, ze kríže na pobolievali par dni - tiež som mala krížové kontrakcie, ale nebolo to nič strašne.

misinka26
11. aug 2015

JA som za epi všetkými štyrmi ... ja som sa usmievala a mamičky vedľa zjapali... však si zjapte keď chcete prirodzenosť... ja som sa celý pôrod presmiala, prechádzala, bez nástrihu, všetko ok, dve hodinky po pôrode som už behala ako ľanka :-ň

jankamichelova
11. aug 2015

U mňa 1.pôrod paráda, rýchly, mala som aj tak epidural, druhý pôrod po 9 rokoch niečo hrozné. Ešte že som opäť mala epidural, lebo neviem neviem ako by som toto bez neho zvládla. Takže nieje vôbec pravidlom, ze druhý pôrod je ľahší. Jednoznačne epidural odporúčam.

sue
11. aug 2015

Prvý pôrod aj druhý pôrod začal odtokom plodovej vody, v termíne, ale: Prvý pôrod :oxytocín, epi, síce vysmiata ale bábo mi museli vytlačiť von oni...ja som necítila nič a teda som nevedela tlačiť. Druhý pôrod: Nič len no-spa kvôli tuhému krčku, bolesť nehorázna, ale malú som si porodila ja sama 😊
Po oboch pôrodoch som bola po 2hodinách v sprche a bicyklovala po 6týždňoch 😊

july0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ja_bb
13. apr 2023

@lulistek odporúčam zamerat sa na dychanie, bolest by mala byť kratsia a zatlacenie na brucho predsa nie je žiadny problem.ja som absolvovala hypnoporod(pozri tu cast s dychanim) a dcéra sa narodila sice predcasne,ale bolo to veru lepšie.no sama som poziadala,nech mi zatlacia na brucho, lebo pri prvom mi to spravili oni a bola to neskutočne ulava.kedze som vedela,že to bude teda koniec,pri druhom som ich pýtala sama,nech mi zatlacia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre