Epino balónik - skúsenosti

mimacek
16. máj 2014

Mile mamicky, ktore ste pouzivali epino balonik, mate s tym dobre skusenosti ako priprava na prirodzeny porod? A to najdolezitejsie, kde sa da zohnat?
Dakujem

nicolle21
16. máj 2014

ahoj, ja som pouzivala a bola som velmi spokojna 😉 bohuzial som ale rodila planovanym cisarskym, ale tyzden pred terminom som to dotiahla na obvod hlavy 29cm a maly sa narodil s hlavou 33cm.. myslim, ze za ten tyzden by som este 2-3 cm dala a bolo by to pekne bez nastrihu.. co uz..
inak ja som ho podedila po sesternici, jesto aj na bazaroch, pouziva sa to zakazdym s novym kondomom, takze nemusis mat nevyhnutne novy, zalezi od rozpoctu, ktory mas.. inak som tusim videla epino na perinbabe nove 🙂

nienna
16. máj 2014

@mimacek skús Aniball, je to v podstate to isté, len o dosť lacnejšie. ja si ho tiež idem kúpiť, tak hádam nám pomôže 🙂

mimacek
autor
16. máj 2014

dakujem vam zienkyvza rady 😉

slecnamarplova
20. máj 2014

Ahoj, ja som ho pouzivala, dostala som sa na 30cm, syncek ma hlavicku 34 cm a museli ma nastrihnut - dva stehy. Doktor povedal ze je to nic, syncek mal 3900g. Takze na prvorodicku fajn 😉 pomohlo aj psychicky, kedze som vedela ako tlacit a hlavne som vedela ze "tade" prejde 😀

bjanka00
17. jún 2014

@mimacek ahoj tak si si anibal objednala nakoniec a pouzivas ho? Ja tiez rozmyslam, neviem sa rozhodnut.

mimacek
autor
17. jún 2014

@bjanka00 ahoj, ja mam nakoniec epino, prave s nim zacinam cvicit, takze este neviem ake to bude neskor, ale zatial je to fajn. Kupila som ho od zienky, ktora ho mala novy, lebo porodila mesiac skor, takze super...

mimacek
autor
18. jún 2014

@zuzka38 dakujem uz ho mam

any395
21. júl 2014

tehuĺky, mamičky, oteckovia - Sp.Nová Ves a Lipt. Hrádok najbližšie dvojdňové podujatia o pôrode,novorodencovi,dojčení,nosení ... pohovoríme aj o Epine/aniballe - aj s možnosťou predaja 🙂https://www.facebook.com/events/147606110264155...
https://www.facebook.com/events/147606110264155...

lulkabobulka
6. aug 2014

Ahojte, existuju nejake dovody, preco by sa nedalo epino pouzit pri druhom tehotenstve, ak prvy porod prebehol sekciou? V januari cakame druhe mimi a tak hladam info hlavne o VBAC a epine, nakolko sa chcem druhej sekcii vyhnut.

ellie81
10. sep 2014

Ahojte, predam balonik epino, novy, nerozbaleny. Povodna cena 85 eur, predam za 75 eur plus pribalim novy nepouzity lubrikant na vodnej baze. V ramci Bratislavy aj prinesiem, nie je potrebne nikam chodit (pripadne aj Zahorska Bystrica, Stupava).

daniki
15. okt 2014

daniki Ahojte baby prosim poradte mi , cvicim s aniball-om tyzden a pol a dala som z 18,5 cm na 24cm...no stale si niesom ista ci to robim uplne spravne kvoli nasledujucim veciam: pri zavadzani dnu to takmer vzdy boli,aj ked si dnu zavadzam menej nafuknuty...na zaciatku sa musim akoby rozcvicit ze nedam 24 hned ale povedzme po 5-10min postupneho nafukovania a vytlacania von a spatneho zavadzania. A moja najvacsia dilema je: mam si ho tam zavadzat nafuknuty na 24 a postupne zvacsovat dnu alebo mam zaviest dnu len trochu nafuknuty a dnu zvacsit na potrebnu velkost? A dalsia vec je ze si niesom ista ci si ho tam davam dobre,vkladam dnu len tu najvacsiu cast no ked si ju tam dam celu mam pocit ze je prilis hlboko nic ma neboli,a potom pri vytlacani to boli az,preto si ju zavadzam trochu nizsie na miesto kde to boli aby som to tam roztahovala,tam si to vsal musim pridrziavat rukou lebo inak ide von sama od seba...
Poradte mi prosim , budem vam moc vdacna.dakujem

tomas1701
10. dec 2014

cawte, momentalne predavame nas vid info dole
http://oblecenie.bazos.sk/inzerat/44460906/Epi-....

ak by mal niekto zaujem piste na email

nikuska00771
15. feb 2015

Predam epino delphine plus pouzivany 2 tyzdne samozrejme s kondomom. Cenu ponuknite. 🙂

surprice
18. máj 2015

moja manzelka pouzivala Aniball. Kupovali sme ho tu www.aniball-sk.sk

any395
29. máj 2015

Budú prezentované aj balóniky - Epino, Aniball...a skúsenosti...
Dávam do pozornosti, všetci sú vítaní 🙂
BRATISLAVA - zajtra 30.5. o 10hod. - prednáška Všetko o pôrode a o 16hod. II. prezentácia nového združenia IPASK.
https://www.facebook.com/pages/Iniciatíva-pôrod...
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...
SP.NOVÁ VES - utoroky - pravidelná PFP na pôrod a v piatok 5.6. o 17hod. prednáška Všetko o pôrode.
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...

janca029
31. máj 2015

ja som mala aniball, epino sa mi zdal zbytocne drahy, tu som ho kupovala www.aniball-sk.sk

janinkapm
11. aug 2015

Ahojte,aj ja predavam epino,prosim ip.dakujem

snilko77
26. sep 2015

ahoj chcela som sa spytat ked ste pouzivali epino ovplynilo to aj vase kontrakcie ? boli mensie bolesti? alebo menej bolestivy porod? ja sa strasne bojim tych bolesti ale pre epino som určite rozhodnuta

snilko77
29. sep 2015

ahoj zeny nikto nema skusenosti s pouzivanim epina...či to ma vplyv aj na mensie kontrakcie napiste mi prosim bo ja mam strasny strach z porodu kedze som este nerodila...ale ked počuvam čo a ako baby nadavaju tak mam strasny strach az zavrate....vobec otehotniet.... ☹ dakujem...pekne ake zt strasbe moc tuzim po babatku...

vanma
9. okt 2015

Ahojky, je tu este niekto, kto aktivne pouziva epi-no? Ja som zacala tento tyzden a zda sa mi, ze sa to babatku vôbec nepaci. Mate podobne skusenosti? Vzdy ked ho zavediem dnu a zacnem cvicit, babatko sa tak zacne hmyrit a vrtiet, az mi skoro 2x balonik akoby vytlacilo von. Citila som normalne dost vyrazny protitlak. A na kolko cm ste zacinali? Dakujem.

janca029
11. okt 2015

@snilko77 kludne ti staci aj aniball tu kupis www.aniball-sk.sk vysledok je taky isty len cena je podstatne nizsia. ak mas nejake otazky kludne napis ja som pouzivala Aniball a porodila som bez nastrihu.

snilko77
12. okt 2015

@janca029 dakujem pekne za radu 🙂 a chcela som sa ta este spýtať ze ked si používala ten balónik ci ti to ovplyvnili ak kontrakcie? Mala si slabé ci silne? Ma ten balónik vplyv aj na intenzitu kontrakcie ? Dakujem pekne ta odpoved🙂

snilko77
13. okt 2015

@snilko77 a počuj moja ked si pouzivala ten aniball mala si silne kontrakcie? ci ? a ked s tym cvičis ta to bolelo ? a myslíš ze to ma vplyv aj na intenzitu kontrakcii vies ze ked pouzivas ten balonik ze či to ma vplyv na bolest kontrakcii??? ak možes podadit dakujem..🙂

snilko77
13. okt 2015

@janca029 a počuj moja ked si pouzivala ten aniball mala si silne kontrakcie? ci ? a ked s tym cvičis ta to bolelo ? a myslíš ze to ma vplyv aj na intenzitu kontrakcii vies ze ked pouzivas ten balonik ze či to ma vplyv na bolest kontrakcii??? ak možes podadit dakujem..emoticon

janinkapm
20. okt 2015

@snilko77 podla mna to vplyv na kontrakcie nema priamy,na kontrakcie si myslim ma vplyv hlavne hormonalny system,bud tvoj alebo ak ti budu davat umelo oxytocin.Ale ked cvicis,mas ovela vacsie sebavedomie a istotu,takze aj mensi strach.A nemat strach a nechat svoje telo robit to,co potrebuje,ti dava lepsie podmienky pri porode.Panika,strach,nervozita porod zhorsuje,predlzuje a je pre mamicku o to tazsi.Za mna urcite cvicit,cvicila som pri oboch tehotenstvach a kazdej kamoske to odporucam.Samozrejme,ze boli aj pozitivne vysledky cvicenia pri porode.Peniaze do epina boli jedny z najlepsie vlozenych pocas tehotenstva.

gabuchah
21. okt 2015

Baby a týmto pravidelným roztahovanim... Nemá ti potom vplyv na sexuálny život? viem že pohlavné organy sú flexibilné, elasticke, ale predsa len 🙂
Každopádne to chcem vyskúšať dáva mi to logiku aj zmysel mám dva pôrody a tohto tretieho bojím bojím 😰

moka
21. okt 2015

Ja mozem len a len odporucat. Prvy porod sice skoncil akutnou sekciou, ale druhy bol krasny prirodzeny bez nastrihu a poraneni. Len nejake vnutorne sitie a to bolo nic. A ano,mala som viac sebavedomia,ze to zvladnem. Na zaciatku som mala velmi malicky obvod, dotiahla som to skoro na 30 cm.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre