Hamiltonov hmat

bibijenny
13. apr 2018

Ahojte . Som v 39 tt mám tehotenskú cukrovku a dr. mi odporúčil rodiť skôr len maličkému sa akosi nechce a dnes mi povedal že je stále velmi vysoko. Dnes som bola na vyšetrení a bolo to dosť bolestivé a od vtedy mám mierne bolesti v podbrušku. Myslíte, že mi mohol dr. urobiť hamiltonov hmat alebo to bolo klasické vaginálne vyšetrenie? Nikdy pred tým to tak nebolelo ale vôbec nešpiním . Ďakujem za rady

ankare
13. apr 2018

Áno, podľa mňa je to HH. Aj ja som mala z toho bolesti v podbrušku a krížoch. Asi po 2. hmate mi odišla hlienova zátka. Aj tak to nepomohlo, pôrod sa mi nerozbehol ani po 3., len čo som bolesťami trpela.
Drž sa!

bibijenny
autor
13. apr 2018

Ďakujem 🙂 tento koniec sa tak vlečie.. dr povedal že vyvolávačkou by som len trpela keďže je tak vysoko tak ďalej čakáme dúfam len že nebudem prenášať Ešte raz ďakujem za rady

ankare
13. apr 2018

@bibijenny netrap sa, určite všetko dobre dopadne! 💚

myjusiatko
13. apr 2018

Panovi doktorovi asi informovany suhlas nic nehovori. Ak ti ho urobil, urcite to mal s tebou najskor prebrat. Predpokladam, ze to ani nenapisal do karty.

misinka0611
13. apr 2018

Ahoj, ja si myslím, že to bol hmat. Ja som ho dostala deň po TP ale aj tak mi nepomohol, akurát som ledva natupila do auta, špinila a večer mi odišla zátka. 8 dní po TP som bola hospitalizovaná na vyvolávanie pôrodu ktoré sa nakoniec nekonalo, lebo som bola otvorená na 6 cm. na príjme, takže len pichli vodu. Tiež ma nikto neinformoval, no ja som aj tušila, že mi to budú robiť. Nevadilo mi to, lebo som už celé tehotentvo chcela mať z krku. Koniec som prežívala v tom minuloročnom brutálnom teple a rodila 12.9.2017.

bibijenny
autor
13. apr 2018

Ja sa cítim celé tehotenstvo neinformovaná... pokial sa konkrétne na niečo nepýtam tak sa nič nedozviem :/

maminka12345
13. apr 2018

@bibijenny a nepovedali ti ze musis v 38 tt porodit ked mas cukrovku? Lebo mne to oznamili v nemocnici vcera takze mam tyzden na to aby sa narodila inak ze daju vyvolavacky aj si pichas inzulin? Kolko si pribrala a malinke kolko vazi? Zaujima ma to ci ma len strasia alebo neviem

ludka140281
13. apr 2018

@bibijenny mne HH robili 2x,zakaždým ma až na tom ložku posunulo,taky tlak to bol a nepohlo sa to,,nakoniec sme vyvolávali,infuzkami,čapíkmi ...po nom som krvácala

bibijenny
autor
13. apr 2018

@maminka12345 ja si picham aj inzulin 3×denne ... diabetologička mi napisala podnet že mam ukončiť graviditu 38 alebo 39ty týždeň aj dr.hovoril že by bol najradšej keby už idem. Ja som pribrala až 27kg :( ale to bolo ešte ked som si nepichala a vtedy bol aj maličky o 2 týždne vacsi ale potom som si začala pichat a prestala som aj tak vela priberat a aj malinkemu sa upravila váha ... ty si kolko pribrala a malinke je ake ?? Mna zatial nemocnicou nestrasili moj to chce nehat na prirodu ale v stredu sa mam prist dohodnut este sice neviem na čom ale tiez by som bola najradsej keby to je vsetko prirodzene ... tak sa drzkajte a daj vediet ako si dopadla

maminka12345
13. apr 2018

@bibijenny no ja som praveze schudla dodrziavam to asi az moc tu dietu aj si picham ked mi na to prisli som mala 69 kg a pribrala som dovtedy 5 kg akonahle zistili cukrovku zacala som dietovat a vaha spadla na 62 este o 1 kg menej ako pred otehotnenim a malinka mala minuly tyzden 2750g a povedali mi v nemocke ze v 38tt mi ukoncia tehotenstvo celkom mam strach z toho ale uz by som bola rada ked to budem mat za sebou.

bibijenny
autor
13. apr 2018

@maminka12345 nech ti to dobre dopadne vsetko 🙂 držím palce .. nech už to je všetko za nami a hlavne nech su drobci zdraví

maminka12345
13. apr 2018

@bibijenny aj tebe nech vsetko dobre dopadne a nech uz stuplikov drzime v naruci 😚

maminka12345
13. apr 2018

@bibijenny a dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre