Je lepší cisársky s epidurálkou alebo s celkovou narkózou?

miry22
4. feb 2014

Ktorá verzia je lepšia? Ked budem mat cisársky s narkózou može tam byť aj manžel?

ivet1371
4. feb 2014

spinal nie epi.ja som mala spinal a určite lepšie ako narkoza 🙂 manžel može byt len na chodbe

ketrinka17
4. feb 2014

Pri cisaraku nemoze byt manzel lebo je to operacia, to by si musela mat meega vybavene.. ja som mala spinal, maleho som hned videla takze super ale nie kazdemu spinal anesteziolog da..

kikuleenka
4. feb 2014

Ak chces svoje babo hned vidiet, tak urcite spinal (picha sa do epiduralneho priestoru), nie je to nic hrozne, da sa to prezit. Prinajhorsom ta prispat mozu aj neskor, keby si sa na to necitila...a myslim, ze pri sekcii dalsie osoby nie su standardne povolene, kedze ide o brusnu operaciu...

luba28
4. feb 2014

ja som mala celkovu 2x a nelutujem,...ten pocit ako s tebou hybu,atd,...to nemusim,......manzel tam nemoze byt,lebo je to operacia a ani pri inej nesmu byt iny ludia ,....

leanny
4. feb 2014

Dali ti na výber? Ja som rodila plánovanou sekciou na Antolskej a mala som len spinálnu. Na výber mi nedali, celkovú davali babám len pri akútnej sekcii. Manžel síce nebol pri tom, videl ale malého hneď po narodení (zavolali ho dnu, mohol si ho odfotiť a pohladkať). Asi by som za celkovú nemenila... Keď už musel byť cisársky, tak nech som apoň pri vedomí 🙂

leanax
4. feb 2014

2x spinal a bolo OK. Bolo to zvláštne, bála som sa, ale ja som to z hlboka predýchala a bolo dobre. Deti mi ukázali hned a to bolo natom najkrajšie. Ja by som sa bála celkovej narkózy 😉

3kolka
4. feb 2014

Ahoj ja som mala prvú akútnu sekciu a dali mi na výber,druhú som mala plánovanú a tiež som mala na výber....zaleží od nemocnice,stavu pacientky....A manžel bol na chodbe pri oboch deťoch,ked ich išli merať atď tak ho zavolali na fotenie atď....potom bol so mnou na tej pooperačnej izbe cca 2-3hod....

elka123
4. feb 2014

pri celkovej narkoze Ti to moze byt jedno,nakolko spis,pri spinali babatko uvidis hned,len po zakroku sa nesmies 24h hybat.Manzela Ti nedovolia asi ani pri jednom.. . Ak mas na vyber,najlepsia volba je spontanny porod.Mozem porovnat-mala som vsetky 3 verzie 🙂 Este zalezi na tom,co Ti povie lekar

bastika
4. feb 2014

Mala som aj aj a volila by som spinal vôbec to neboli a si pri tom a nemáš blbe stavy z narkozy

zuzka0405
4. feb 2014

Ahoj. Ja som nechcela vôbec cisársky, ale keď som pochopila, že nemám na výber tak som chcela celkovú narkózu.No lekári ma presvedčili na spinal, že je to lepšie aj sa človek skôr zotavi ako po celkovej. Tak som mala spinal a neľutujem celý čas som bola pri vedomí, malého som hneď videla a potom cca 6h prespis. Moja skúsenosť je,že som bola rada, že ma takto presvedčili, neľutujem to a je pravda, že som bola skôr v pohode ako mamičky,ktoré mali celkovú. Ale rozhodnutie je na tebe a lekároch určite by som si nechala od nich poradiť.

nika1987
4. feb 2014

Ja som mala tiez spinal a bolo to celkom fajn. Ale na treti den po porode prisla taka migrena ze som myslela ze umriem.

charluc
4. feb 2014

ja som mala celkovu 2 krat a nelutujem ,ked som videla zeny po spinal.,tak som ich lutovala 😒

michaela.g
4. feb 2014

@miry22 ja som mala celkovu, ale preto ze mavam migreny, ak ta bolieva hlava tak si daj celkovu, ze po spinaly je taka migrene ze by to bolo dooost narocne.

katka121
4. feb 2014

Ja som mala obe - aj spinal aj celkovu - pre dieťa vraj lepšie spinal - pre mňa horšie..... zle som ho znášala - klesol mi tlak totálne 2 x mi dávali epinefrin .... a navyše potom musíš 24 hodín ležať na chrbte bez vstávania.... otrasné..... po normálnej narkóze som po 5 hod. sama chodila a prikladala syna k prsníku.... takto som celý deň ležala chrbát ma otrasne bolel ....... keď som počula sestričky že už ma idú postaviť tak som vstala sama čo som sa už nevedela dočkať........
pri celkovej muža nepustia - pri spinal sa mohol kukať cez sklo - ale nekukal-nechcel - zo spinalu si koli stavu nič nepamatam ani dcérku som nevnímala čo mi bolo tak otrasne - len si pamätám, že ma akýsi exotický anesteziológ stále hladkal po líci a celých 40. min mi opakoval že o chvílu mi bude lepšie - nebolo........

m.i.r.i
4. feb 2014

urcite lokalnu..pre teba aj pre dieta..ale neviem ci si mozes ozaj len tak vybrat..ak ano, tak lokalnu..dieta nie je otapene narkozou, tiez ty po narkoze sa musis prebrat, byvaju rozne stavy, moze byt na vracanie, v krku na kasel po intubacii, nevidis si dietatko..predsa si uspata..prezit sa da vsetko, ale lokalna je urcite lepsia.
Dalsia vec, aj lokalna anestezia moze byt spinalna ale aj epiduralna..lebo z tvojej otazky si nie som ista, ci si sa pomylila, alebo si to myslela ako epiduralnu..ja som mala epiduralnu..pretoze som sla rodit povodne prirodzene a mala som pichnuty epidural, tak mi potom pichli tiez anesteziu cez ten epiduralny vpich..co bola este dalsia vyhoda oproti spinalu..kedze po operacii mi ese 24h chodila anesteziologicka dopichavat epi a ja som nemala pooperacne bolesti..a tiez pri tom nebyva probolem s bolestami hlavy ako pri spinale...na toto ja nedam dopustit..tiez ale neviem ci si to mozes vybrat..mozno ano ak si zapaltis, pretoze za epidural sa plati....akokolvek, podla mna je to super, ked si mozes vidiet to dietatko, ked ho pocujes ako zaplace, oni to ho hned ukazu ako ked sa preberies neviem kedy a uvidis ho mozno aj po par hodinach..ak nie je na vyber, svet sa nezruti, ale ak ano, tak lokalne je to ovela lepsie..moj muz napriklad mohol byt za sklom a pozerat sa na operaciu, samozrejme nie v porodnej sale..ale zas, on sam odisiel na chodbu, nechcel to vidiet..🙂

lorela
4. feb 2014

Spinálna anestéza, pretože ten moment, kedy bezprostredne po narodení vidíš dieťatko, je nadovšetko!
Všetko ostatné, čo sa deje potom, nejaká tá boliestka a nepohodlie ďaleko zaostáva za tým krásnym zážitkom 😉

marcelatje
4. feb 2014

Mala som akútnu sekciu a na výber mi nedali. Mala som spinál a bola som spokojná. Nemala som potom žiadne komplikácie. Len to 24 h ležanie potom je dosť otravné 🙄

moon1979
4. feb 2014

mala som dve sekcie, vyskúšala som obe možnosti, ale jednoznačne môžem odporučiť SPINAL 🙂 bezpečnejšie, menej náročná záťaž ako pre teba tak aj pre bábo a určite ľahšia rekonvalescencia .... kým vyprchá ten sajrajt z celkovej narkozy z tela, to potrvá 🙂

aneta132
4. feb 2014

Ja som si vybrala so spinalnou ale rodila som pri kamaratke gynekologicke a ona ma presvedcila o tom ze vhodnejsia pre mna bude celkova lebo ze niektore zeny to zvladaju velmi zle vracanie bolesti hlavy a tak tak som nakoniec bola celkovo uspata.

agika1982
4. feb 2014

jednoznacne spinal...deti sa mi narodili obe cisarskym a tie chvile, ked mi hned po vytiahnuti ukazali drobcov, to je neskutocne....urcite by som sa nedala do narkozy....spinal bol bezbolestny, myslim pichanie a ziadne problemy po nom...12 hodin lezat, ale teda treba sa co najrychlejsie zmobilizovat

sunny170
4. feb 2014

Ja som rodila len spinalkou. Maleho som hned videla, počula, po zmeraní mi ho priložili na licko;) personál bol perfektný, anesteziolog ma cely cas zabával, aby som to tk nevnimala. Necitis nic, len ťahanie, ale to sa da prežiť;) 24 hod som ležala, to bolo priserne, boleli ma aj päty;)) jest mi dali až na druhy den aj to len vývar z bujonu.. Ale tak chutne som uz dávno nic nezjedla;))) najhoršie na celom tom bolo asi prvý krat sa postaviť. Ale potom to uz nejak šlo;) da sa to zvládnuť. Ja osobne by som sa celkovej narkoze bála;) dúfam,ze druhé si odrodim prirodzene.

katy2
4. feb 2014

epiduralka nie je spinalka 🙂 takze ak sekcia. tak z mojej skusenosti jednoznacne so spinalom... Vyhody: hned pocujes a vidis dietatko, co je neopisatelny zazitok (ked sa uz neda spontanny porod) a uzasny pocit istoty, ze je dieta v poriadku... hned ho ukazu a po privezeni na izbu do par hodin aj prinesu... Dalej po spinali je lahsia rekonvalescencia ako po celkovej, skor som bola na hohach ako zeny po celkovej a skor som dokazala fungovat.... Za ten pocit, ze viem, co sa pri porode deje, je to nenahraditelne....
A mala som sekciu so spinalom 2x a vzdy super.....

nigguska
4. feb 2014

Ahoj,
ja som rodila prirodzene s epiduralkou ale pre komplikacie som mala akutny cisarak v celkovej....velmi ma mrzelo,ze som maleho nemohla vidiet hned po porode...ak a jdruhy budem musiet ist cisarakom tak urcite spinal,aby som ho videla...

siska53
4. feb 2014

U mna vyhrava s epiduralkom ci spinalkou,prosto v lokalnej anesteze. Babo hned vidis. Ja som bola spokojna takto. Ale o tom rozhoduje lekar,on zhodnoti zdravotny stav. Planovane cisaraky vacsinou idu v lokalnej anesteze,ak nie je iny dovod na celkovu a neplanovane zvacsa skoncia v celkovej..
muz nemoze byt pritomny na sale,kde sa cisarak robi (ver mi,ani ja by som to nechcela vidiet,v telke som videla cisarsky a od urciteho okamihu som zavrela oci a to som bola pred druhou sekciou 🙂 ). Ale moze byt v inej miestnosti a dostane babo do narucia a pofotit si ho. To dovolili mojmu drahemu.

katusap
4. feb 2014

Tiez som mala spinal a ked bude dalsie babo, zase pojdem spinalom. Aj ked slabsie povahy z otho mozu mat traumu, ale pre mna to bol krasny zazitok. Porodnici vtipkovali a nasmiali sme sa. Pocut prvykrat plakat malicku bol najkrajsi pocit na svete. Manzel nemohol byt pri mne, ale hned ako malu vysetrili, uz bol pri nej, fotil, natacal, takze mame krasnu pamiatku.

lejluska
4. feb 2014

Ja som mala spinál a kebyže idem opäť rodiť tak jednoznačne si dám spinál 🙂 Je to super, ked hned počuješ bábo ako plače aj Ti ho ukážu 🙂 Nechcela by som zaspať a nič nevedieť, nevidieť, nepočuť...Jasné, že to niekedy neide...Ale ak sa dá vybrať tak jednoznačne spinál 🙂

sasena033
4. feb 2014

no ja som mala oba celkovu 😉 ale nad spinalom sa mi toci hlava len pri tom slove ja by som to osobne nevydrzala mne len znamienko vyberali a ten pocit ze vo mne sparaju a tahaju a ja necitim no skoro som omdlela strasne mi to robi zle a to trvalo 10 min takze 40 min porod si ja neviem predsztavit , ale to je moj nazor 😉 😉

schvarzy
4. feb 2014

Ja som rodila s epiduralnou a bola som spokojna ani ma nebolela hlava ako maju niektore zeny po spinale alebo celkovej 🙂

usiko
4. feb 2014

nie, epi, ale spinal sa pozuziva a aj ked to bol pre mna zatial najhorsi zazitok co som mala, znovu by som zvolila spinal, lebo ti dietatko hned ukazu a pocujes ho plakat......bolo to stasne a zaroven uzasne v jednom🙂 celkovu som nechcela, lebo z toho nic nemas....

adriana89
4. feb 2014

mna caka 21.2 spinal...a vobec som nerozmyslala nad celkovou....pri spinali chlap moze byt somnou cely cas...deti (ja cakam dvojky) hned polozia jemu na hrud moze celu dobu kamerovat,fotit,,,co by pri celkovej asi neslo ..takze ja som za spinal....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre