Je lepšie rodiť cisárskym rezom alebo normálne?

minnehaha2005
23. sep 2010

Ja mam na vyber, nezijem na Slovensku, tak to mam tu umoznene. Nebudem mat tu nikoho, kto by mi pomohol po porode okrem mojho manzela, ktory bude musiet chodit do prace po porode.

berus222
23. sep 2010

urcite normalne. rodila som bez epi, manzel bol pri mne a po porode chodil tiez do prace. dovolenku mu nedali, takze som bola na vsetko sama. bolo to o drzku, ale neviem si to cele predstavit s ranou na bruchu.

brisilda
23. sep 2010

ja osobne by som rodila radsej spontalne 🙂 sekciu iba ak by bola nevyhnutna 😉 Porod sa da prezit neni to nic hrozde ked sa bojis bolesti daj si epidural ale ver tomu ze 2 hodinky po porode uz mozes chodit kdezto po sekcii sa mi zda ze musis lezat 24 hodin ☹ a babo nemas pri sebe 😒 ja om normalne porodila dieta o hmotnosti 4750 g a len tak vyklzol 😀 a to bez epiduralky ebo mi ju nechceli dat :(tak drzim palce aby si sa dobre rozhodla a aby vsetko dopadlo dobre

murinka
23. sep 2010

prirodzeny porod 😉

geegee
23. sep 2010

spontanne - ked som v porodnici videla zeny po sekcii zohnute a drziace si ranu, uvedomila som si, ze to nie je bohvieco - ta sekcia 😔

corinno
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cuchre
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marianca
23. sep 2010

no ja som rodila obidva razy cisárskym, lebo som malá a mala som štvorkilové deti, ale bolo to v pohode...Keď som išla rodiť prvýkrát bola by som asi radšej keby som rodila normálne, ale keď som videla tie baby aké majú bolesti hneď ma to prešlo. Ja som v podstate ani nemala žiadne pôrodné bolesti, nič.....Je fakt, že po pôrode je to trocha nepríjemné, to strnute ja som rodila v spinálke, takže som bola celý čas hore, ale inak v pohode. Rana sa mi zahojila pekne a do týždňa som ju už ani necítila. Pri druhom som skôr mala obavy, aby ma nenechali rodiť normálne, lebo toto mi prišlo jednoduchšie a nijak to neovplyvnilo ani dojčenie, lebo sa hovorí, že pri sekcii sú s tým problémy, ale ja som dojčila oboch do roka.
Takže mne to aj celkom vyhovovalo, ale fakt je, že to neviem porovnať s normálnym pôrodom a sekcia je predsa len operácia....

raganovaj
23. sep 2010

moj prvy porod zacal prirodzene, skoncil cisarakom, maly mal agpar 3!, takze druhy som uz isla priamo cisarakom a mal agpar 10. ale urcite sa zotavis skor po normalnom porode.

tea333
23. sep 2010

Ja som nedobrovolne rodila sekciou, pocas porodu boli totiz komplikacie, tak ma museli rezat..a musim povedat ze stokrat radsej by som si to odrodila normalne. ja mam zo sekcie hnusny zazitok,a zotavovanie je nic moc

desszi
23. sep 2010

jednoznacne prirodzene - boli to ked rodis, ale po porode je prakticky po bolesti, pri cisarskom je to naopak - sice neboli, ked rodis, ale potom to boli peknych par dni, ja som lezala po porode na izbe s mamickou, ktora bola po cisarskom a veru som jej nezavidela ani trosku - kazdy pohyb ju bolel, predsa len je to neprirodzeny zasah do tela s vyssim rizikom komplikacii, zrastov atd. a ked mas pri sebe manzela, urcite to zvladnes 🙂

mbrazd
23. sep 2010

musela som ist sekciou a v porodnici som dievcatam, ktore isli normalne zavidela, po dvoch hodinach mohli ist do sprchy a v podstate normalne fungovat. Ja som musela 24 hodin lezat, vycievkovana, v rukach infuzie, babatko mi ledvaj par krat prisli ukazat, normalne som fungovala na tretí den. Bol to teda akutny cisarsky a hovorili mi, ze pri planovanom je to ine, telo nie je take unavene a skor sa zotavi. Tak uvidim pri druhom ci je to pravda 😉 Ale dobrovolne by som ten prvykrat sekciou nesla

zebricka23
23. sep 2010

prirodzene, ak nie su problemy...urcite je to lepsie 🙂

titkovamiriam
23. sep 2010

nikdy!!!! ,vsetky deti som rodila normalne bez epi 🙂

mononoke
23. sep 2010

Ja som rodila cisarskym. Maly mi tlacil na pecen, tak sme museli na sekciu. Kedze je to moje prve dieta, neviem ake to je rodit spontanne. Ja som mala po cisarskom manzela cely cas v nemocnici pri sebe a bola to fantasticka pomoc. Urcite by som si nejak poradila aj sama, lebo ostatne kocky po sekcii pri sebe manzelov nemali a zvladli to na jednicku. Babatko Ti prinesu az ked sestricky usudia, ze si dostatocne fit na to, aby si sa on vedela postarat. Rana sice boli, to je fakt, ale vydrzat sa to da. Uplne najhorsie je vstavanie z postele prve 2 dni. Potom si uz aj v tom najdes system. Ono je to velmi individualne. Ja by som povedala, ze som to znasala tak o.k. Jedna mamicka trocha horsie a druha zas uz po 2 dnoch takmer behala po chodbe, takze ta zas super...🙂 tazko sa radi. drzim palce a nech sa drobuliatko narodi zdravucke a maminku nech velmi nepotrapi. pa

bobket
23. sep 2010

jednoznacne prirodzene 😉 aj ked to bola fuska,ale ked budete mat moznost rodit normalne tak naco do seba rezat ked netreba!!

sssimi
23. sep 2010

Ja som rodila vaginálne a dúfam, že aj ďalšie dieťa ak bude tak pôjde tadiaľ kadiaľ má 😀 Určite si na sále vytrpíš viac ako pri cisaráku, ale druhý-tretí deň si fit. No a samozrejme ak si dáš epidurálku, tak to máš úplnú pohodu.
Po cisaráku nesmieš jesť myslím, že 3 dni čo ti na sile určite nepridá, po normálnom pôrode môžeš hneď jesť. Síce sa trošku potrápiš na WCku, ale neriskuješ zahnisanú ranu a ak si citlivejšia, tak niektoré ženy majú problém aj s pohybom. Ja som absolvovala akútny slepák a poviem ti nebolo to nič príjemné. ešte po mesiaci ma to bolelo a samozrejme jazva mi zostala celkom fajná....

stvura
23. sep 2010

Jednoznacne prirodzene. Rodila som bez epi - bohuzial u nas v NZ ju nedavaju a bez manzela lebo to nestihol.... Dufam ze i druhe dieta budem rodit normalne. Vyhodou prirodzeneho porodu je ze mozes prakticky "hned zliest zo stola a ist", nemusis sa trapit nijakou ranou, problemom co so sebou a dietatkom, to nehovorim ze ta pustia z nemocnice na treti den ak je vsetko v poriadku. Ide o to, ze ti zasivaju pri cisarskom nielen brucho, ale i maternicu, co je uz vnutorne zasitie, nie je to sranda....dieta vidis az o pol dna, mozno na druhy den, domov ides po tyzdni....

dara76
23. sep 2010

jednoznacne prirodzene. Ja som obe deti zvladla bez EPI 😉 a onedlho som bola fit.

mmonika
23. sep 2010

No urcite normalne ....

ja som mala oba porody sekciou .... prvy pre nepostupujuci porod ,a druhu sekciu mi spravili hned pre istotu ... ale poprvde ked som sla druhy krat rodit som si pripadala ako keby idem len na operaciu a nie je na porod ... 😖 a v podstate som ochudobnena o to pocut ako dietatko po prvy krat zaplace ,a veci pod.

quaxi
23. sep 2010

Prave ked ti nema kto pomoct po porode, tak je lepsie rodit prirodzene, potom si o dost skor fit nez po cisaraku 😉

katusradus
23. sep 2010

jednoznačne prirodzene!!!nad cisárskym ani neuvažuj!obidve deti sa mi narodili s vyššou pôrodnou váhou a rodila som bez problémov 😉

bobocka
23. sep 2010

ani by ma nenapadlo si vyziadat sekciu!!!!!v ziadnom pripade!!!!je to chirurgicky zakrok,ktory sa robi iba aj by bolo dietatko ci rodicka ohrozena na zdravi!!!!! sice sa tak zena usetri od porodnych bolesti,no hojenie je zdlhavejsie,s kojenim maju niekedy kocky problem....ja som jednoznacne za prirodzeny porod.rodila som naturalne bez epi a bolo to uuuuplne v pohode.ta bolest je tupa bolest,da sa to krasne zvladnut.cakala som podstatne horsi bolest 😉

miriam11
23. sep 2010

ja som zacala rodit prirodzene, potom nastali komplikacie a uz som lezala na sale a v celkovej narkoze mi spravili cisarsky rez. Po tomto zazitku uz nikdy viac cisarsky rez zazit nechcem. Bojim sa mat dalsie dieta, lebo neviem, ci by mi bolo umoznene rodit prirodzene. Nielenze jazva ma bolela, ale cele brucho. Bolo mi zle, v sprche som 2x odpadla. A to brucho ma bolelo este asi tak 3 mesiace. Po pol roku som si mohla povedat, ze sa citim v pohode. A az teraz skoro po roku mam pocit, ze som konecne OK. Samozrejme, ze aj pri prirodzenom porode mozu nastat komplikacie a mozes mat po nom problemy na niekolko mesiacov, mozno az dozivotne. Ale keby som mala niekomu radit, ja by som jednoznacne zvolila prirodzeny porod. Prajem vela stastia pri spravnom rozhodnuti 🙂

danka79
23. sep 2010

Mna prekvapuje ze je mozne si vybrat v zahranici. Ved sekcia je normalna operacia. Kto by si dobrovolne zvolil operaciu????? Kazdy kto ma trochu rozumu,nie..
Prvu dcerku som mala akutnym cisarskym rezom. V podstate som nemala ziadne komplikacie,rana sa dobre zahojila,ale pravda je ze som este dva tyzdne zliezala z postele ako dochodkyna. Vnutri maternice vznikli nejake zrasty,co je casty vedlajsi efekt zosivania. Neviem si predstavit ze by som sa este mala okrem novorodeniatka starat o dalsie dieta.Teraz ma caka druhy porod a mam velky strach. Napriek tomu by som asi radsej sla normalne. Zotavenie je podla mna ovela rychlejsie. Jedine co ma desilo bolo,ze som uz vtedy nemala skoro ziadne sily,neviem si predstavit ze by som v tych bolestiach este pokracovala a dokonca tlacila... a to som uz bola otvorena na 8cm,ked doslo k zmene planu.
Obrovska nevyhoda sekcie-absolutna neschopnost postarat sa o svoje babo v prve dni. Citila som sa ako krkavcia matka,ked mi ju doniesli a ja som nevladala!!!ani ruku zdvihnut aby som si ju privinula.lezala som ako taka mrtvolka.

markiza
23. sep 2010

nie, dobrovolne by som sa pre CR nerozhodla. rodila som 2x normalne a chcem opat 😀

manika77
23. sep 2010

urcite normalne 😉 mozes sa skor hybat, skor sa najest, skor byt s babatkom, proste je to urcite lepsie 😉

beruska.zuzanka
23. sep 2010

Isto prirodzene, ja som rodila normálne, bez EPI, síce dlho, predlho, ale stálo to za to 😉 operáciu len v prípade komplikácií normálneho pôrodu. Prajem dobré rozhodnutie a zdravé bábo i maminu 😉

maggie2
23. sep 2010

@minnehaha2005 ja by som si zvolila zase cisársky (aj ja mám možnosť voľby). V zahraničí je praktika taká, že po sekcii nevyležiavaš, ale hneď Ťa nútia vstať a chodiť. Aj bábätko Ti hneď dajú k Tebe na izbu. Skôr ich bude treba prosiť aby ho odniesli, keď už nebudeš vládať. Ale keď máš menej ako 35 🙂 tak vládať budeš. Neboj sa. Mne tiež nik nepomohol keď som bola po pôrode doma sama, manžel v práci od šiestej do šiestej. A zvyšok rodiny 100 km vzdialení.

zuzu101
23. sep 2010

Ja som rodila sekciou v spinálke a ak budem mať niekedy ďalšie dieťa, tak rozhodne som za klasický pôrod.

ani3012
23. sep 2010

@minnehaha2005 prvý pôrod bol spontánny a druhý bol sekciu.
Takže môžem porovnať.
spontánny pôrod je oveľa lepší,nesie menej rizík ako sekcia-hlavne po pôrode.
Ja mám teraz zrasty-no nič moc,čaká ma ďalší chir. zákrok.
Ak by som si mohla vybrať,tak spontánny pôrod príp. aj s epidurálkou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre