Kedy po spontánnom pôrode púšťajú domov?

dida888
29. sep 2018

Ahojte mamičky kedy po spontannom pôrode púšťajú domov? Malý sa mi narodil 0:40 v sobotu čiže tento celý deň počítajú ako 0 a od nedele počítajú 4 dní??? Čiže teoreticky ak bude všetko v poriadku tak v stredu? A zaujímalo by ma ci malo niektorej z vás bábätko po pôrode mrncanie. Môj keď spinka si mrnci a oni ho berú stále do inkubátora aby bol v teple aby sa aklimatizoval že inak je všetko v poriadku aj výsledky sú v poriadku, prešlo to raz dva alebo ste s tým mali problém? Vraj sa napil aj plodovej vody tak ze to môže mať súvis s tým lebo ju zvykne vyzvrackat. Ďakujem za každú odpoveď maminky
🙂

bosorkabb
30. sep 2018

@evittam takze odísť môže a príspevok dostane. Netreba šíriť bludy, ty si písala ze ak odíde na reverz príspevok nedostane a to pravda nieje.

zeytin
30. sep 2018

Ja ti mozno napisem mimo otazky... Ked som rodila mladsu dcerku, doma som mala 16 mesacne babo... Velmi som si priala ist co najskor domov, kebo starsia dcerka mi velmi chybala, nikdy som od nej nebola tak dlho. Ina moj pobyt v nemocnici zvladala ukazkovo, horsie to bolo so mnou, plakala som za nou kazdu navstevu... Asi to boli hormony, ale bolo to pre mna tazke. Mala sa narodila v noci o 2 a pustili nas za 3 dni... Jedina podmienka bola, aby mala zacala priberat a kedze som mala mlieko hned od zaciatku, nebol problem. Ale chcem ti povedat, posnaz sa neponahlat domov a vyuzit naplno cas, ktory mas v porodnici na zblizenie s babom... Doma uz prides do nezastavitelneho kolobehu. Tieto prve chvile su jedinecne a neopakovatelne...

evittam
30. sep 2018

@bosorkabb Uz som sa opravila.

bosorkabb
30. sep 2018

@evittam v pohode, učíme sa celý život. Tiež som kedysi nevedela.

mischelin89
30. sep 2018

Sobotu rano o osmej porod, utorok rano odchod. Min. pre poistovnu je 72h

jaruskatt
30. sep 2018

@evittam podpisany reverz je suhlas... ten obsahuje poucenie a ze preberas zodpovednost.

jaruskatt
30. sep 2018

@mischelin89 myslim ze kvoli poisyovni, aby nemocnici preplatila je 24hod.

evittam
30. sep 2018

@jaruskatt Naozaj?

jaruskatt
30. sep 2018

@evittam ano

evittam
30. sep 2018

@jaruskatt 😂 Ja viem co je reverz. Ale vdaka za poučenie.

lubik87
30. sep 2018

@dida888 ja som rodila 31.12 ráno a 3.1 už sme mali obed doma 🤗 pri druhom bábätku je kratšia hospitalizácia až je všetko v poriadku aj keď.mna prepustili s tlakom 160/110 .ale zázrakom večer bol už 140/80 a to.my ho 2 dní v nemocke nemohli stiahnuť..

dida888
autor
1. okt 2018

Ďakujem pekne za vaše rady a skúsenosti tak ja pevne budem veriť a dúfať, že aj my budeme čoskoro doma 😊 maličkého mam uz celý deň u seba, pekne papa, spinka takže snad to aj takto zostane 😊

malinovka333
1. okt 2018

@lubik87 to nie je pravda ze pri druhom dietatu je kratsia hospitalizacia.dieta ma mat spravene 4 ranne vizity.ked ss narodi v noci.ma uz v ten den prvu vizitu a potom je tsm este 3 dni.a je to tal vsade na svk.

dida888
autor
1. okt 2018

@malinovka333 čiže ak som dobre pochopila tak v utorok ak By boli všetko v poriadku by sme mohli ísť domov? Keďže to by bola 4 vizita

malinovka333
1. okt 2018

@dida888 ano, ono ak sa narodi babo napr o 5 rano, tak už tu rannu vizitu nemusi stihnut, ak mu ju neurobia tam kde lezi, lebo niekde nedavaju hned na izbu, ale az napr o 5-6hodin, ak to aj vyslovene ho nechces mat pri sebe, a v utorok ak spravia 4 vizitu a bude vsetko ok, nebude mat zltacku nebude chudnut mozete ist domov, tak isto je to aj pri cisarskom, dieta musi mat 4 vizity, tam v nemocnici sa nepozera na rodicku ale na dieta,

majusska202
1. okt 2018

Ja som porodila 10.13 v nedeľu doobeda a stredu som išla domov všetko bolo v poriadku aj u mňa J u baba🙂

dida888
autor
1. okt 2018

@malinovka333 práve mi Dr povedala ze ak bude všetko v poriadku tak najskôr až v stredu😟 no nevadí co už hlavne nech je všetko v poriadku

lubik87
1. okt 2018

@malinovka333 to.mi povedal primár kočka čo rodila somnou išla domov 5 ;) tak isto bezproblémové...

dida888
autor
1. okt 2018

@babatkoling v novej nemocnici v Košiciach

mischelin89
1. okt 2018

@jaruskatt okej, mozem sa mylit. Uz som to pocula viackrat, ale len od nerelevantnych zdrojov 🙂

dida888
autor
1. okt 2018

Mamičky chcem sa ešte opýtať ohľadom žltačky ráno detská Doktorka mu merala hodnoty že na telicku trosku zvýšené ale ze v norme keď bude naďalej papať, pisat a kakat tak to bude dobre. Dúfam že áno a ze sa nič nezmení, mali ste aj vy trosku zvýšené hodnoty?

henka123123
1. okt 2018

@dida888 moj maly mal trosku zvysene hodnoty..ale kazali len vela kojit a ze doma ho mam davat na denne svetlo rucicky nozicky...nepredlzovali nam koli tomu hospitalizaciu 🙂

malinovka333
1. okt 2018

@dida888 moj mal a bol aj pod lampou, treba vela kojit, moj mal zltacku este 3mesiace

dida888
autor
1. okt 2018

Ďakujem žienky tak budem sa snažiť co najviac kojiť😊

dida888
autor
3. okt 2018

Ďakujem všetkým mamičkám za vaše rady a skúsenosti😊 nakoniec včera nás pustili domov na 3 deň 😊

hanulienka99
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alexa20
10. jún 2020

@evittam to nieje pravda. Bude mať nárok

evittam
10. jún 2020

@alexa20 Ja som sa opravila a diskusia je stara skoro 2roky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre