Klasický pôrod po cisárskom

comika
17. apr 2013

ahojte zienky, aky mate nazor na klasicky porod po cisarskom reze?

charlottes
15. apr 2014

Ahojte dievcata, ako to tu sledujem, mate rozne skusenosti. Asi je to individualne, ja som mala sekciu v 2008 a v 2013 som sa pre nu dobrovolne rozhodla, neviem preco, jednoducho som mala taky pocit a ten je asi najdolezitejsi. Rozhodnutie sa ukazalo ako spravne, maly mal snuru 2krat omotanu a doktorka mi povedala, ze na 98% by sme to normalne neodrodili.
Z toho mi vyplyva, ze sa treba pytat, ale hlavne SAMEJ SEBA 🙂

vinyan
25. apr 2014

@vejula Ja som po 2 sekciach a moj sen je porodit tretie prirodzene, ale neviem, ako to dopadne... cakam na koniec tehu a rozhodnem sa, ci by som do toho isla so suhlasom nejakeho odbornika (v Trencine) alebo ci nie a pojdem s mojim doktorom na sekciu.

alietam
25. apr 2014

ahoj kamoska 1 rodila akutnou sekciou zasekol sa v porodnych cestach a druhe rodila po 3 rokoch a normalne isla bez sekcie len maleho tahali zvonom lebo nevladala tlacit chuducka bola teda aj je 🙂

vejula
25. apr 2014

@vinyan držím palce, viem, že primár v TN je ochotný viesť aj VBAC2... Tak sa s ním skus dohodnuť 😉

vinyan
25. apr 2014

@vejula dakujem za povzbudenie!!!

salomuska
19. máj 2014

Ahojte, tie čo potrebujete povzbudiť - prve dieťa sa mi narodilo sekciou a následne ďalšie dve prirodzene. A to posledné nebolo žiadne drobátko, chlapček mal 4190g, no pôrod bol rýchly a bez komplikácii...a to meriam 158 cm. Som šťastná, že som mala možnosť vyskúšať prirodzený pôrod, kebyže to nešlo, sekcia sa dá urobiť.

kojka306
20. okt 2014

@luciaj ahoj, citam ze si rodila 2x po sc prirodzene, preco si mala sc? ja budem tiez rodit treti krat, prvy som mala sc pre nepokracujuci porod dva tyzdne po termine, druhy som rodila v termine, ale krcok som mala velmi tuhy, takmi podavali oxitocin a epidural. maly sa narodil po strasnom porode, teraz cakam tretie babo a zas chcem prirodzene, ale neviem ako to lekari beru, stale davaju pozor na jazvu? myslis ze ked som sa raz otvorila aj ked s chemiou, otvorim sa zas a bez nej?

dzamajka
20. sep 2017

Ahojte,tak pridam aj ja skusenost.Prvy porod akutnou sekciou po 4 hodinach pokusov,tlaceni,pomahani na porodnej sale.Syn mal obtoceny pupocnik,ktory ho drzal,preto sa to nepodarilo.Zistili to az na opetacnom stole.Druhe dietatko,dievcatko presne po 2 rokoch od prveho porodu,narodena prirodzene 2,5hodiny od prvej kontrakcie.Cize,ide to....netrvala som na nicom, nechala som to v rukach lekarov.Kedze druhy porod prebiehal idealne a celkom rychlo,nebol dovod na sekciu....pytali sa ma tesne pred tym,ako sme sli tlacit,ci ja sama nemam nejaky vnutorny blok a chcem sa pokusit o prirodzent,povedala som ze nie a tak sme to dali.Dcera narodena o 10tej a o 13tej som uz na chodbe prezlecena,osprchovana a najedena cakala na manzela,ako navstevu.Kazdemu taky porod zelam ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre