Koho vziať k pôrodu?

20nina14
1. okt 2020

Maminky, som v 36.tyzdni a k pôrodu som si chcela zobrať manžela a známu pôrodnu asistentku. Teraz keď sa situácia počas korony zhoršila si môžem zobrať iba jednu. Mam dilemu že koho. Niektorá z vás bola v takej situácii že si zobrala pôrodnu asistentku ci dulu k po odu a manžel prišiel až po pôrode na tie 2 hodky. Dakujem

klaudiaden
1. okt 2020

Hmm ak chce byť manžel pri pôrode, ako ja by som ho isto o túto možnosť neuberala. NEviem, mne by to proste asi nedalo a mali by tam byť v prvom rade rodičia spolu

janulienka1103
1. okt 2020

Môj chcel byť veľmi pri pôrode, žiaľ nedalo sa. Keby mám teraz možnosť tak určite by som brala muža, neobrala by som ho o tú možnosť len kvôli pôrodnej asistentke

andrea_82
1. okt 2020

môj muž nestihol prísť k pôrodu, doteraz mi to je ľúto. určite by som brala radšej jeho.

mondolina
1. okt 2020

Porodíš aj bez asistentky, jasné, že zober muža.

sissy27
1. okt 2020

@20nina14 ak by manžel mať úprimný záujem byť pri tom, tak jednoznačne on. Pôrodnú asistentku dostaneš aj v pôrodnici, manželov tam neposkytujú. Ak ale manžel až tak veľmi pri tom byť nechce, tak ber tú pôrodnú babicu.

vikusjk
1. okt 2020

@20nina14 moj muz bol pri porode a pvazuje to za velmi pekny zazitok, je rad, ze tam mohol byt. Zas moja kamoska mala pri oboch porodoch znamu, nie manzela, ale jej manzel tam byt ani velmi nechcel, cize im to vyhovovalo. Zariad sa podla toho, ako to citis a aky postoj ma k tomu tvoj manzel ;)

kiki68
1. okt 2020

Vezmi si muza ak je s tym v pohode. Ta asistentka tam bude na nic, kedze nemoze zasahovat lekarovi a inym do porodu

simca06022011
1. okt 2020

No.. manzel ako velmi chce ist? Co konkretne by porodna asistentka tam robila? Lebo moj chlap bol, prakticky mi bol na nic, takmer cely porod... a to doslova. Na nic. Ale ked zacali byt problemy potom, tak zachranoval cele oddelenie. Keby som mala porodnu asistentku, bola by mi uzitocnejsia.. lebo zasahovat do porodu nemoze, ale ja som lekara za 12hodin videla presne 3x aj to prisiel az ked som sa vyhrazala utokom na tu sestricku (prehanam.. ale zurila som riadne), ciize keby vedela co sa deje, tak by mi mozno pomohla viac. Sestrica mi bola na figu, sedela doslova s vylozenymi nohami a knihou. Dalsia vec moj chlap nebol ani na jeden priprave, on prakticky len isiel k porodu, nevedel nic... 🙂

jarka26011
29. dec 2021

Manžel bol pri mojich oboch pôrodoch a stále hovorí o tom, ako o celoživotnom zážitku 😁 dula by mi bola na 3 veci, chodili ku mne sestričky a dr.

lylyjana
29. dec 2021

@20nina14 ak chce byt manzel, tak manzela. Pre asistentku si len dalsi porod, pre neho je to jedinecny okamih. Sestricky a lekarka sa starali dost, manzel bol opora.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre