Koľko trval vás pôrod?

katarina6856
13. júl 2023

Koľko od prvých kontrakcií/odtoku plodovej vody trval vás pôrod keď ste rodili ako prvorodičky?

jankatusik
13. júl 2023

60 minút pri prvom a 45 pri druhom

maryetta
13. júl 2023

Pri prvom mi doma praskla voda. Akutna sekcia po 28hodinach.
Pri druhom porode vyvolavali. Od prvej bolesti 6 hodin.
Treti porod. Vyvolavany 3hodky.

lilope
13. júl 2023

@katarina6856 po 16 hodinách kontrakcií po 5-6 minútach som ich prosila, nech so mnou čosi robia, keďže dieťa nepostupovalo. Potom prepichnutie plodovej vody, málo, potom oxytocín, strašná bolesť, ale už som nevládala, tak som naň povolila a po 40 minútach zdarný koniec. Celkovo 19 hodín, bolo to fest náročné.

xenyja
13. júl 2023

Od prasknutia plodovej vody necelých 4,5 hodiny

svetlonos
13. júl 2023

@katarina6856
ahoj ja ti odpoviem inak 😁
Ako prvorodicka som si vsugerovala, ze od prvej bolestivej kontrakcie do 6 hodin porodim.
Mala som vyvolavacku a do tych 6 hodin som aj porodila. ptvorena som bola ani pomaly na prst.

Pri druhom porode so sa nadtavila, ze budem otvorena na sedem cm bezbolestne. Pri 4 cm mi pichli oxytocin anic. Kontrakcie kazde 2 minuty bezbolestne. Az do 7 cm, potom som sa prestala otvarat. Pichli mi vodu a do polhodiny som porodila, epi nestihli pichnut.
Normalne si vsugeruj jednu vec, ktoru chces - a nikomu to nehovor hlavne! U mna sa sestricky smiali, ze to neriem cele s himorom a bolesti ziadne. Ze ako to je mozne.
No normalne, len keby to pred porodom poviem rodine, vysmiali by ma 😏
Prajem ti pekny porod 🙂

majkakoc
13. júl 2023

@katarina6856 prvý pôrod 7hodin, druhý 5hodin a teraz mám 3tyzdne do termínu, tak snáď to pôjde rýchlo 😊

mima1608
13. júl 2023

Prvorodička, vyvolaný - porodila som 8h 45m od podania prvej tabletky a 4h cca po podaní oxytocínu

xena0
14. júl 2023

Do pôrodnice som prišla o 10.00 a o 16.00 bolo po všetkom😀

lubhomira
14. júl 2023

@katarina6856 7 hodín 🙂, vyvolávaný

motogirl699
14. júl 2023

@katarina6856 od prijatia v nemocnici kedy som bola otvorená na 4cm do narodenia dcérky 13 hodín

yoxinka
14. júl 2023

Prvý pôrod od prvých prvých pravidelných kontrakcií 9 hodín, druhý od prvých pravidelných kontrakcií 5 hodín a tretie dieťa som porodila do hodiny od pravidelnej kontrakčnej činnosti. Od príchodu do nemocky po narodenie to trvalo 25 minút. Prvý pôrod bol zastavený pichnutím epirudálu, pri ďalších dvoch som EPI odmietla, lebo mi to pôrod sakra skonplikovalo, malý mal znížený apgar a nejakým zázrakom sa mi ho podarila vytlačiť, keď sa ku mne zbehli doktori, aby mi spravili akútny cisarák, lebo už to začínal byť prúser.

mabose
15. júl 2023

@katarina6856 pôrod vyvolaný, od vyvolania po pôrode vyvolávaciu tabletky dali štvrtok ráno kontrakcie nastali štvrtok večer porodila som po oxytocine o pol1 v piatok poobede, 2 pôrod odišla zátka o 10 h začali kontrakcie o21:30 mala vonku

bessdonna
19. júl 2023

@katarina6856 10 hodin, pri druhom 24 hodin.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre