200 km do pôrodnice - druhý pôrod

6. mar 2022

Ahojte, riskovali by ste pri druhom pôrode cestu cca 200km do pôrodnice ? Plus samozrejme sa to môže natiahnuť o čas, kým príde muž z práce polhodina. Prvý pôrod bol extrémne dlhý, začal prasknutim plodovej vody, rovno aj kontrakcie ale pôrod trval veľmi dlho.
Neviem si predstaviť rodiť niekde inde ale zas nechcem riskovať

greta2017
6. mar 2022

No co bistu. To by som urcite ja osobne neriskovala. Je to straaasne daleko podla mna

adula12
6. mar 2022

neodporucam. 🙂 ja som prvy porod mala tiez 7 hodin, ale druhy som ledva stihla. este stastie, ze som sla este pocas miernejsich kontrakcii (1 hodina cesta), lebo potom v nemocke mi po zapisaní odtiekla plodova voda a do 30minut som porodila.

lilly2303
6. mar 2022

Ahoj asi nie ja som tiež myslela že to bude trvať dlho, ale nakoniec od príchodu do nemocnice bol malý do 2 hodín vonku. A celý pôrod trval asi 20 minút, čiže takú vzdialenosť by som neriskovala a nikdy nevieš čo sa cestou prihodí

autor
6. mar 2022

@adula12 ja som mala cez 20 hodín, nechce sa mi veľmi veriť že by bol druhý za dve hodiny a hotovo 🤷🏻‍♀️

pribinak
6. mar 2022

200 km? Nie. To je príliš ďaleko. To aj porodis kým prídete do nemocnice

lulu0123
6. mar 2022

Nie.Prvy porod mi trval hadam aj 15 hodin.Druhy do 3 hodin.

romikk22
6. mar 2022

fiha zamna urcite nie neriskovala by som aby som niekde cestou v aute porodila.. ja som tiez druhorodicka a najskor som rozmyslala ist do inej nemocnice nie do nasej v meste ale do druhej vzdialenej mozno cca 55km a aj to ma nakoniec odhovorili :D druhorodicky ktore porodili aj do pol hodiny od zacatia bolesti tak radsej som to prehodnotila a idem.do tej v nasom meste

autor
6. mar 2022

Áno no samozrejme je prvoradé zdravie, ale po prvom pôrode som mala veľké psychické problémy a keby som v pôrodnici ktorá je tu blízko, bojím sa že sa to bude opakovať a ešte v horšom

blumie
6. mar 2022

Urcite nie. Ani keby som ocakavala, ze druhy porod nebude rychlejsi ako prvy. Predstavit si ist v silnych kontrakciach autom cca. 2h, ak hovorime o ceste po dialnici do porodnice a modlit sa aby som neporodila v aute. Tak to nildy v zivote. Ja som si vybrala porodnicu co je zhruba 2.5km od bytu. A aj keby mame zrovna pokazene auto a ziadny taxik nejde, tak som tam na peso za max 30min.
Si predstav, ze po ceste je zapcha, nebodaj havaria a vobec sa to nehybe aj hodiny. 😏

bagre
6. mar 2022

ja určite nie... a viem prečo 🙂
ale ak by si aj stihla, neviem si predstaviť predýchavať v aute 2,5 hodiny...

oli18
6. mar 2022

To hadam ani na Slovensku nebyvas, ze mas do porodnice 200 km, ci?

autor
6. mar 2022

@oli18 bývam, samozrejme to ale nieje najbližšia nemocnica

mima1
6. mar 2022

Prveho mi vyvolavali dva dni az treti som rodila. Druheho vecer okolo pol desiatej prva kontrakcia a o 12tej-polnoc bol vonku. To som zvladla len necelu hodinu doma cakat. 200km by som nedala isto.

blumie
6. mar 2022

A ktora je to porodnica? Co je na nej take vynimocne? Mozno staci pozriet niektoru z blizsich, nemusi to byt priamo v meste ale fakt 200km to je ako keby sa ja rozhodnem ist rodit z Bratislavy do Ziliny. To len pre predstavu.

adula12
6. mar 2022

ked chces mat zazitok, tak porodis v aute 🙂 budes mat dva zazitkove porody 😉

dominika_sk
6. mar 2022

Určite nie. Prvy porod 4 dni vyvolavačkami, hmatmi, infuziami. Druhy porod som o 00:30 začala mať silne kontrakcie a o 3:10 bol maly vonku.

autor
6. mar 2022

@blumie KOCH a teraz bývame pri Banskej Bystrici

diamond007
6. mar 2022

Druhý pôrod môže trvať cca 3-8h, takže áno. Riskla
S rodiacou ženou môžte ísť mimo predpisy premávky a tiež veľakrát pôrod nezačne zo sekundy ale predchádza tomu niečo. Aký si mala prvý pôrod? Spustený plodovou vodou alebo kontrakciami?

cherry_cherry
6. mar 2022

Urcite nie. Ak si odmyslim riziko porodu v aute, tak uz len ist 200km s kontrakciami v aute je uplne sialene. A druhy porod je naozaj rychlejsi. Prvy som mala vyse 24hodin od prvych kontrakcii. Druhy cca 4 hodiny. A tie kontrakcie co som mala, tak keby som pocas toho mala sediet v aute, tak asi vystupim a porodim na ceste.

katica06
6. mar 2022

Neriskla by som to. Môj prvý porád trval 14 hodín. Sama som bola prekvapená ako to šlo na druhý krát rýchlo. Muž odbehol k našim po moju mamu, staršia akurát spala. Naložil ma aj kuframi do auta. Došli do pôrodnice cca 10 minút cesty. Mrkli sa na mňa, poslali ma prezliecť a tak. Po chvíľke som už volala na sestričku aby mi prišla pomôcť. Cítila som že za chvíľu to bude. Ledva sme došli na sálu a bábo už bolo vonku.

amelie2017
6. mar 2022

Urcite nie. Uz len kvoli tomu, ze si neviem predstavit sediet v aute 200km s kontrakciami. Ja som to mala prvy porod 50 km do porodnice, kontrakcie kazde 3 min a celou cestou som sa modlila, aby v Palme neboli zapchy, lebo porodnica akurat na hlavnom tahu. A teda bolo to strasne vydrzat to. Druhy porod 15 min autom od domu a ako naschval takmer ziadne kontrakcie, ale odtiekla voda, tak sme isli.

diamond007
6. mar 2022

Pri druhorodickach inak zväčša začnú aj tak poslickovia, telo si pôrod pamätá takže dáva jasnejšie signály.
Mne prvý trval 22h kontrakcií a druhý celý deň pobolievalo bruško, o 18tej začali slabunke každých 10min a do 10tej to bolo v takýchto intervaloch. A porodila som po polnoci.
Takže by som na tvojom mieste hneď riešila prvé príznaky a šup šup.
Tvoje telo bude vylučovať sčasti adrenalín, ktorý zastavuje pôrod takže osobne si myslím že ak pôjdete hneď, spustí sa ti kvalitne až v nemocnici kde budeš v kľude.
Ja som chcela tiež daleko ísť rodiť do Brna a stihla by som to s prehľadom.

Každá ti tu napíše svoje pôrody, ale reálne nie sú v tvojej koži takže rozhodujes ty a manžel.

domiklik
6. mar 2022

Ja by som na tvojom mieste šla... Ale len za predpokladu, že by som mala plánovaný, vyvolavany pôrod... Pokiaľ chceš rodiť totalne prirodzene, teda žiaden oxytocin, žiaden epidural, tak určite nie... Druhá vec, tesne pred pôrodom chodíš každých 8 dní na kontrolu ku svojmu gynekológovi, a ten ti vie povedať, či sa pôrod blíži alebo nie...

autor
6. mar 2022

@diamond007 spustený plodovou vodou

20erika07
6. mar 2022

Ja som mala prvy porod rychly, ledva sme stihli 30km do porodnice a druhy porod vyvolavany, trval ovela dlhsie a to som bola od 28tt leziaca s nohami hore a nakoniec ani bohovi porodit. Je to individualne

yoxinka
6. mar 2022

Ja som mala prvý pôrod nekonečný. Pri druhom som bola na 18.00 na takej predpôrodnej príprave v nemocke a tam som len tak prehodila PA, že možno sa dnes ešte uvidíme a veru sme sa aj videli. O 23.50 ma príjimala a malá sa narodila ráno o 5.13. Ja som však už o tej 18.00 vedela, že do ďalšieho dňa porodím. A bola som celkom OK, takže teoreticky by som tých 200km dala. Tretie dieťa som takmer porodila v aute. 21.34 sme dobehli do nemocky, malá sa narodila 21.56🤪.

riamia91
6. mar 2022

Neriskla by som....ja to mam do porodnice cca 20 minut a bojim sa ci stihnem, jeden nikdy nevie. Niektora nema bolesti a otvori sa na 5 cm a potom zrazu bolesti a bejby do hodiny aj skor na ceste. Niektora ma bolesti od zaciatku a rodi aj viac ako 24h 🤷‍♀️.

@diamond007 v ktorej vyhlaske je to povolene? Lebo ono sa to hovori, ale pravda to nie je. Ani sanitka nemoze ist rychlejsie ako je predpis, hoci jazdia rychlejsie.

diamond007
6. mar 2022

@riamia91 ak je život ohrozujuci stav, môže šoférovať auto aj človek ktorý nie je držiteľom vodičského preukazu... Takže rýchlosť navyše nebude snáď prekážkou 🙂 nemyslela som že pôjde 300km na diaľnici.

petamich
6. mar 2022

no uprimne 200km a este cestu do BA, kde kazdu chvilu su kolony, nehoda a zapchy...no ja by som to neriskla 🤷‍♀️ ak tak velmi chces rodit u Kocha, tak to si radsej na poslednu cast tehotenstva (lekar vie, ci sa porod blizi) prenajmite byt v BA ak je to co i len trochu mozne, ale teda netusim, to len taky napad

matullienka
6. mar 2022

Prvý pôrod trval viac ako 14 hodín druhý skoro po 7 rokoch išiel expresne o 00:50 mi začala odtekať voda a 1:30 príjem v nemocnici a o 2:15 bola malá na svete. Takže ja by som určite neriskovala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre