Majú silnejšie, obézne ženy ľahší pôrod ako štíhle?

kawasaki17
30. jún 2011

Prednedávnom som stretla jedného známeho, tak sme si spolu trochu pokecali. Bol skalopevne presvedčený, že silnejšie až obézne ženy majú oveľa ľahšie porody ako tie štíhle. Ja s jeho tvrdením nesúhlasím, ale on by dal aj ruku do ohňa za to, že to tak je. Podotýkam, že nie je porodník a ani žiaden iný lekár a nemá ani ženu a deti. Čo si myslíte vy ženy, matky o tom? Je na tom niečo pravdy?

titkovamiriam
30. jún 2011

tak ja som obezna až až a na mna by to sedelo,nemala som problemi otehotniet ani v tehu a porody do 5,4,5hodin.mala som len posledne dni pred porodom vysoky tlak-no to mali aj ine ovela stihlejsie zeny 😉

zuzanocka11
30. jún 2011

Mna by hlavne zaujímalo,ako nato prisiel? pretoze silná zena nemusí znamenat sirokú panvu,moze mat na sebe iba sadlo 🤐 mozno to myslel tak,ze ked je zena "velká",automaticky musí mat sirokú panvu.ale podla mna to tak nie je,poznám obéznu zenu ktorá keby schudla,mala by "normálne " proporcie a aj kostru.
alebo mozno si myslí,ze tým ze je obézna,je aj mocnejsia a má viac síl porodit dieta ? 😀
a hlavne-nad cím chlap bezdetný,slobodný nerozmýsla,sranda 😵

benne
30. jún 2011

No to je zaujímavé tvrdenie, kedže ja som sa zatial stretla len s tým, že obezita môže byť negatívny faktor pri otehotnení a spôsobovať okrem zdravotných problémov aj predčasný pôrod a spol. Ja som bola od malička tá tučná... ani teraz sa to nezmenilo, prvý pôrod v 36/4tt spontánny, bolesti 2,5hod, druhý indukciou v 37tt, bolesti 1,5hod, čiže určite sa nesťažujem, otehotnenie tiež nebol žiaden problém.

lussy666
30. jún 2011

@kawasaki17 podobne ako @zuzanocka11 aj mna by zaujimalo, ako na to prisiel....teda ta jeho teoria🙂)

inak ja tiez mam viac ako par kil navyse a v porodnici mi tvrdili, ze rodit sa mi bude tazko.....ale nerodilo....

adelaine
30. jún 2011

@kawasaki17 a o com je tato diskusia? ved sama pises, ze nie je porodnik, tak sa tomu vobec nerozumie 😒
nemam rada taketo mudrovanie, ja sa nerozumiem predpovedi pocasia, tak si netrufam do toho hovorit...
velke zeny neznamena automaticky vela panva

kawasaki17
autor
30. jún 2011

no ja neviem, len tak som si povedala, co by na to povedali ine zeny ...

kawasaki17
autor
30. jún 2011

@lussy666 no ja neviem, inak je to velmi mily muz a da sa s nim pohovorit o vselicom, a nezvykol hovorit do vetra a nezmysly, no nechapem preco vyrukoval s takym tvrdenim a este ma aj polutoval, ze mne sa teda muselo tažko rodiť 🙂

lenka311
30. jún 2011

@kawasaki17 To čo je, to je ako keby si diskutovala o tom, či majú obéznejšie ženy väčšiu vagínu.... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
Známy už asi veľa krát rodil.... 🙂 🙂 🙂 🙂 asi na záchode...hm...

hasleerka
30. jún 2011

no ja mám aj nejaké kilá navyše aj širokú panvu a prvý porod som mala ťažký kedže mi voda odtiekla a dieťaťu sa nechcelo von ... no a po 12 hodinách bolestí som ju už nevládala vytlačiť ...

takže milý pán nech nedáva ruku do ohňa bo sa riadne spáli....

li_la
30. jún 2011

@adelaine Keďže nie je pôrodník ani on a ani ona, tak sa zrejme pýta na názor a skúsenosti obéznych a menej obéznych žien. Ľudia mudrujú, vyjadrujú svoje názory často a to aj o veciach, v ktorých nie sú odborníci. Ja som tiež viackrát počula tento názor. Keby som nemala pôrod za sebou, tak by som možno tiež pri rozhovore podobného štýlu tvrdila, že silnejším ženám sa ľahšie rodí. Po svete chodí viacero rôznych poloprávd a výmyslov a ľudia v podstate ani nemajú ako zistiť pravdu. Ale je tu internet a diskusie a tam sa dá opýtať aspoň na osobné skúsenosti, keď aj nie na odborný výklad.

kawasaki17
autor
1. júl 2011

@li_la no tak nejako som to myslela, zaujimaju ma nazory zien , matiek na to, nic viac, vobec tu nemam v plane rozoberat ako tu bolo spomenute, ze cii maju obeznejsie zeny vacsiu vaginu 😒 ,

li_la
1. júl 2011

@kawasaki17 Veď ja to úplne chápem. Na téme sa dalo akurát tak pobaviť, resp. na tom pánovi, a nie sa na tom rozčúliť... Niektorí si myslia, že ked viackrát stlačia gombík, výťah príde skôr...

bambi2
1. júl 2011

neni pravda, moja segra, tintitko, babky a neviem kto vsetko jej hovorili, ze ma uzku panvu, bude mat tazky porod... mylili sa, maly bol behom 3 hodin na svete... dalsia kamoska, este tensia ako moja segra, fakt to sa neda opisat, super rychly a lahky porod!!! a ja, normalna postava, pred porodom 54kg, porod nakoniec neplanovany cisarsky... je to indivindi... 🙂 😉

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dejka77
2. júl 2011

Tak ja som napr. dost chuda a myslim, ze nemam velmi siroku panvu a chvalabohu som porodila celkom rychlo, od spustenia plod.vody do 6 a pol hod. Svoj porod by som oznacila za taky normalny, ani lahky ani tazky. A fakt to nezalezi od postavy, je tam vela inych okolnosti, ktore vplyvaju na porod.

lilla244
2. júl 2011

treba ist do piestanskej nemocnice, dr Karaba to urcite vyvrati :o))))

siskaa
2. júl 2011

ja som tiez od mudrych tetusiek pocuvala nevyziadane komentare uz od puberty, ze ake mam siroke boky a budem aspon lahko rodit 😠 no len moje siroke boky nebola siroka panva, ale proste sa mi tuk uklada na bokoch :D nakoniec som rodila 45 hodin, porod sa mi pomaly rozbiehal, aj ked samotny porod bol sup sup nastastie (viac by som uz ani nezvladla asi) 🙂
podla mna logicky, obezne zeny su obezne bud nespravnym stravovanim alebo kvoli ochoreniu a fyzionomiu tela mozu mat utlu s uzkou panvou a samotny tuk je viac na pritaz ako k pomoci, kedze sa im zle hybe a v tuku maju ulozenych vela toxinov.

reanda
2. júl 2011

@lilla244 😀 😀

kvetinqa
2. júl 2011

No a mne napriklad gynekolog na moju otazku, ze ci mozu byt moje kila nejakym rizikom pre dietatko, odpovedal, ze z jeho skusenosti je to prave naopak. Moja predchadzajuca gyn. mi tvrdila, ze budem mat problem otehotniet, ze aj porod bude tazky,ale asi som stastna vynimka, pretoze som otehotnela ani som nevedela ako a porod velmi neviem ohodnotit, kedze som rodila cisarskym kvoli KP. Cele tehu bolo bezproblemove, vysledky vsetky ukazkove... takze u mna to platilo, ale myslim si, ze je to uplne odveci otazka, pretoze kazda sme ina a najma, tak ako povedala @siskaa aj obezna zena moze mat uzku panvu.... takze osobne si myslim, ze taketo zovseobecnovania su dost od veci..

anxuska
2. júl 2011

no ja som mala pred tehotenstvom 46 kg, pribrala som 16 kilo, sestrička mi hovorila, že to je strašne vela a že sa mi bude zle rodiť, ešte k tomu som mala velmi uzku panvu, mala som isť na cisarsky, doktor hovoril, že neporodím prirodzene no bolesti prišli predčasne v 37 tt a nechali ma rodiť prirodzene,bolesti som mala 5 hodín, porod bol v pohode, no hovorili, že to bolo na hrane, keby je väčší, že nevyjde, bol trošku pooškieraný od mojej panvy... dcerka bola na svete za hodinu a 45 minut, gentleman panvu rozrazil 🙂

kawasaki17
autor
3. júl 2011

@dominika1988 och, to fakt? neviem si to ani len predstavit, u mna to bolo za 2,5 hod. , rychlovka a lahky porod, aj ked lekari mi tvridili, ze to budem mat velmi takzke lebo som pocas tehotenstva vela pribrala (17kg), ale opak bol pravdou

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kawasaki17
autor
3. júl 2011

@dominika1988 och, tak to si si naozaj "uzila" , ja som ani kontrakcie nemala take silne, teraz ked tak spetne nad tym rozmyslam, tak to bol celkom prijemny zazitok.... 🙂

feb13
4. júl 2011

Mam sesternicu ktora asi v 5-6. mesiaci vazila 50 kil a mala taky porod ze doktorka jej vravela ze ked ona raz bude rodit tiez chce takto 😀

anjelicek26
4. júl 2011

No cisto odpoved na prvu otazku..

Obezne zeny casto ani nemozu rodit prirodzene, lebo maju problemy s tlakom, srdcom a inym tym spojenymi chorobami a deti idu von cisarskym.

Ak mysli zeny zo sirsim podvozkom - ani to nebyva vzdy pravda. Poznam x-pripadov takych a x-takych. Vsetko zalezi na zmäknuti chrupavky medzi bedrovymi klbmi a schopnosti tkaniva v lone sa natiahnut... rovnako ako rychlo sa otvara krcok maternice.

Osobne si teda myslim, ze z vahou rodicky to nema nic... ja som pred tehu s dcerkou mala 45kg a pred synom 46 kg, mam 153cm, dcerka sa narodila od prvej kontrakcie za 4 hodiny a syn za 2.5 hodny bez nastrihu, epi, vsetkeho, nadherny uzasny zazitok, v porodnici sme boli presne 34 minut, na tretie zatlacenie bol vonku. Takze aj tak sa da. A to som fakt krpec.

Ja som pocula inu teoriu... zeny co mavaju silnu a bolestivu menstruaciu, rodia rychlejsie, jednodusie. Maternica je zvyknuta na silnejsie kontrakcie a rychlejsie to babo vypudi. U mna by to aj sedelo 😝

kawasaki17
autor
4. júl 2011

@anjelicek26 no aj na mna by to sedelo, pretoze moje menstruacie su ako z hororu...a porod lahky a rychly 🙂

vierka0
4. júl 2011

@kawasaki17 zaujimava tema 🙂 vlastnou skusenostou prispejem az v januari, ale mam svagrinu, velmi chuducku, je vysoka asi 1,78m a vazi 55kg (aktualne 🙂 ) ma tri deti, prve bolo na svete za tri hodiny po prasknuti vody, druhe za dve hodky, s poslednym sa vytrapila, lebo jej vyvolavali porod..ale chcem tym povedat, ze bola strasne chuda a porody uplne v pohode 🙂

usacek79
4. júl 2011

ja som o tomto pisala taky material a bavila sa s viacerymi porodnikmi a vsetci mi potrvdili presny opak - obeznejsie zeny rodia tazsie, horsie vraj znasaju aj tehotenstvo, porody su udajne komplikovanejsie (samozrejme statisticky, neplati to plosne..)
Ani povery o sirke bokov vraj nie su pravdive - samozrejme extremne utle mozu mat problem, ale rovnako ho mozu mat aj tie, ktore maju boky "odtial az potial" 😀
V podstate neexistuje postava, ktora by vam zarucila, ze dieta vyplujete jedna radost 😒
rozhodne sa vsak treba snazit byt co najstihlejsia (nemyslim tym najchudsia - proste zdrava, stihla, spravne sa stravujuca a hybajuca sa zena) - nielen kvoli jednoduchosti porodu, ale najma kvoli zdraviu seba aj babatka 🙂

lji
4. júl 2011

😀 😀 tiež som dúfala že moje proporcie a širšia panva mi zabezpečia lahši pôrod a dokonca ked mi odtiekla voda a malá sa ale ešte nerozhodla vyjsť tak som trochu aj dúfala že porodím s menšími bolesťami napr. 😀 omyl ako mraky,svoj pôrod (myslím že ako každá mamina) som si teda riadne užila 😠 a môžem povedať že bol ťažký a vždy som vravela že ja som silná (čo si stále aj myslím) ale veru som si aj zakričala 😀 známy nech nedáva ruku do ohňa bo sa nepopáli ale ruka mu zhorí 😀 😀

ale čo sa týka nejakých výrazných komplikácii tak zas na mna sa nevzťahovala to typické-obézne ženy majú problémy. skôr som sa stretávala so zdravo žijúcimi ženami ktorých celé tehotenstvo prenasledovali hrozné problémy a niektoré boli až "dotknuté" že prečo ja ako tučná nemám problémy a ony hej :-/

feb13
4. júl 2011

Tak u mna to nesedi ani s menstruaciou, ani s tymi bokmi... vyslovene tlsta zas nie som, ale panvu mam sirsiu, menstruacia byvala vzdy silna a bolestiva no a porod zle postupujuci, kontrakcie neefektivne, moja maternica doslova ako keby vobec nevedela co ma robit, tlacenie cca. 45 minut, zasivanie tiez, a to mi doktor takmer lezal na bruchu a maleho ledva-ledva zo mna vytlacil. A to mi doktorka vravela v 27tt ze to bude ukazkovy porod.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre