Mali ste málo plodovej vody?

moonlightka
8. nov 2012

Ahojte mam malo plodovej vody. Porodit by som mala teda cim skor. Ako ste zistili ze vam pri takejto diagnoze zacina porod?

zigzag
8. nov 2012

no neviem mne asi mesiac pred porodom na sone povedali,ze mam malo vody,ze setriaci rezim, nic ine, a nakoniec tolko vody som mala, ze len tiekla a tiekla a vsade som nechvala jazierka a tetusky, co to upratovali sa ma pytali,ze kedy vskoci uz ta zabka :D hehe inac super porod sme mali,,,, porod sa ti zacne normalne, kontrakciami, alebo ti zacne odchadzat voda,,,, ja som bola ten prvy pripad, vodu mi praskli az v porodnici,ked som bola otvorena na 9cm, 😉 drzim palce

kaja173
8. nov 2012

ahoj.ja som isla cisarskym a na poslednej kontrole uz v nemocnici den pred sekciou mi primar povedal,ze ved vy mate malo plodovej vody... 🙂

lubicakovac
8. nov 2012

@moonlightka súhlasím so zigzag, ja som tiež na poslednom sone bola informovaná, že mám málo plodovej vody a že ak neporodím do pondelka (robili mi ho v utorok), tak idem kvôli tomu na príjem, ale porodila som v sobotu 🙂 malý mal mať 5,5kg a málo vody, pričom vody bolo ajajááj :D a malý mal nakoniec len 4kg :D čo sa síce aj tak za 2 týždne dohnal a mal tých 5,5 :D Skôr som bola vystrašená ako srna a nakoniec to bol len zlý výpočet, lebo bol malý pokrutený,

ale myslím si, že začiatok pôrodu sa asi nelíši, nakoľko máloktorá začne rodiť bez kontrakcií, čím ťa tvoje dieťa upozorní že chce už von :D ja som ich dostala v SO o 3 ráno a do pôrodnice som išla fakt, že už sa to nedalo vydržať, čo bolo cca 17-18 hod, (nejako som už čas nevnímala), otvorená som bola na 10 cm, a voda mi praskla asi až okolo 19/20hod. a malý vyliezol o 23:04 :D no je to individuálne, kamoška porodila za 1 hodinu aj s cestou :D a to išla do nemocnoce taxíkom, ked jej praskla doma voda, a na nejaké extra kontrakcie nehovorila, žeby mala, a tomu hovorím šťastie, tak ti ho prajem ;) drž sa

moonlightka
autor
9. nov 2012

@zigzag
@kaja173
@lubicakovac dakujem za odpovede dievcata, aj za podporu a zelania...velmi to potrebujem lebo sa dost obavam ako to bude 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre