Mesiac do pôrodu. Ako začať s prípravou?

lari
24. apr 2007

Ahoj dievčatá, budem mať problémy pri porode, ak som ani raz nenavštívila žiadny porod.kurz, nevidela som žiadnu film ani nič podobného, v ktorom prebieha podrobne znázornený porod a podobne? Sú tieto kurzy veľmi potrebné?¨Kto mi vysvetlí v porodnici v ten veľký deň, ako správne dýchať a všetky tieto vecičky?

luciauk
26. feb 2010

nevadí, že nechodíš na prípravu. pôrod je prirodzená vec, ale aj tak je dobré naučiť partnera ako správne masírovať kríže, ako sa má správať, čo má očakávať. môj sa ma napríklad vkuse niečo pýtal a bol urazený, že sa s ním nebavím. pri druhom to bolo lepšie a pri treťom už držal zobák a robil len to, čo trebalo 😀 a dýchanie ti môže predviesť kamarátka, ktorá už rodila. niekomu to ide dobre, niekto je menej chápavý / 😅/ a učiť sa to pri pôrode je na škodu veci. tak isto zaobchádzanie s bábätkom je prirodzená vec, aspoň podla mňa. pri prvom dieťati som nechodila na prípravu a pri druhom som chodila na aerobic a raz aj ukazovali ako držať dieťatko, ako otáčať a pod. a ja som to presne tak robila sama od seba. neboj sa, všetko príde samo a navyše ani ty nie si prvorodička 😉

magdal1
27. feb 2010

dulkagabulka- presne mas pravdu, osobna skusenost z vlastneho porodu 3.dietatka, vnimala saom samu seba, citila babatko ako uz chce ist von, pustala som ho na tento svet- nie tlacila 😉

magdal1
27. feb 2010

dulkagabulka- presne tak to je, ako popisujes v prispevku o 20.54, riadene tlacenie len metie zenu - osobna skusenost pri prvych mojich 2. porodoch, cize nie vytlacit dieta na svet, ale PUSTIT ho 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre