Môže mi odtekať plodová voda?

lulua777
22. mar 2015

Tak od vcera som mala take viac menaj ako keby pocikanie sa (viacej krat za den) ale dnes a hlavne teraz sa to uz stupnuje nemam ziadne bolesti ani nic malinka sa hybe ale ani brusko nemam spadnute termin mam na 25ho tak mam este 3dni nechcem stresovat som prvorodicka ale neviem ci je to unik mocu alebo plodova voda 😒 za poslednu hodinu sa mi to stalo uz asi 4x tak som sa radsej chcela opytat,Dakujem za odpovede 🙂

sissmiss
22. mar 2015

@lulua777 ja by som si dala intimku a pri dalsom takom uniku sla na pohotovost s tou intimkou, existuje roztok ktory na to kvapnu a ukaze sa jednoznacne ci ide o plodovu vodu 🙂

lulua777
autor
22. mar 2015

@sissmiss uz som si davala len bohuzial ja byvam na dedine a nemocnica nieje blizko tak ist ani nejaky odvoz ten si mam volat az ked sa bude nieco diat tak neviem co mam robit pockat do zajtra a ist ku svojej gynekologicke alebo hned do nemocnice ☹

domak2
22. mar 2015

no ty mozes mat termin o tri dni, ale dietatko aj skor 😅 Chod k doktorovi, len tak budes vediet naisto, ak ti unika uz odvcera, tak si ta tam asi nechaju . 🙂

lulua777
autor
22. mar 2015

@domak2 dakujem za odpoved veru neviem nechcem sa plasit len tak pre nic predsa len je odtialto nemocnica 25km a ak by som tam prisla s tym ze sa nic nedeje tak by to nebolo nic mile 😒

sissmiss
22. mar 2015

@lulua777 tak mas dve moznosti, zavolat si odvoz aj za tu cenu ze to je plany poplach alebo to nechat tak a ist zajtra (busom alebo tym odvozom). Tu ti nikto odpoved neda.

lulua777
autor
22. mar 2015

@sissmiss to som chcela vediet ci ak nemam bolesti nestane sa nic ak pockam ak by hrozilo nieco tak by som sla aj teraz 😒

domak2
22. mar 2015

@lulua777 pri odtoku plodovej vody uz dietatko nic nechrani pred infekciou. Takze ak ti odteka uz odvcera treba ist. Na Slovensku myslim nechavaju len 24 hodin. Bolesti mat nemusis.

gabrielakin
22. mar 2015

Necakat,radsej hned do porodnice,plodova voda nemusi odtekat naraz,ale aj postupne,je to cira tekutina a nemusi byt sprevadzana kontrakciami

adelakk
22. mar 2015

@lulua777 nechcem ta strasit, ale ak ti praskla plodova voda uz vcera bolo by treba dat sa vysetrit. Ide o to, ze sa odporuca, aby sa dieta do 24 hodin po prasknuti plodovej vody porodilo. Potom sa zvysuje riziko infekcie. Zavolaj si na pohotovost a porad sa s nimi.

lulua777
autor
22. mar 2015

@domak2 o tej infekcii som si citala preto som sem radsej napisala aby som si bola ista len ziadna zmena sa okrem toho nediala tak som tomu nedavala velky vyznam 😨

lulua777
autor
22. mar 2015

dakujem za rady zienky idem teda skusit vybavit odvoz nebudem to riskovat dakujem este raz 🙂

sissmiss
22. mar 2015

@lulua777 radsej plany poplach ako nieco zanedbat. Mozno ta tam nechaju na pozorovanie a odvoz nebude konfrontovany s tym ze to bolo nie akutne. Radsej chod

domak2
22. mar 2015

@lulua777 No ja som mala kvoli tomu cisarsky, voda mi odtekala a dva dni sa nic nedialo ani po vyvolavackach , dlhsie sa uz cakat nemoze, tak mi spravili akutnu sekciu. Tym ta nechcem strasit, len naozaj nie je dobre riskovat. Skus aspon zavolat na pohotovost a zariad sa podla toho co ti povedia.

ivanapetrasova
22. mar 2015

Mne takto odtieklo asi deci tekutiny, nevedela som co to je, sla som do porodnice pre istotu. Ziadne bolesti, nic. To bolo vecer o deviatej. Nechali si ma tam a na druhy den o jedenastej doobeda som uz bola po porode. Ja by som teda isto isla do porodnice na tvojom mieste. Odtekanie plodovej vody je tiez priznak, nie len kontrakcie...

hradnapani
22. mar 2015

@lulua777 moč silou vole zadrzis, plodovu vodu nie, ta bude odtekat, nech sa budes snazit akokolvek ju zastavit - vyskusaj si to postojacky. Ked si zase sadnes, tak plodova voda moze zase odtekat menej. Ale ak mas podozrenie , ze je to voda a trva to takto dlhsie, tak by som radsej sla. A neboj sa, nie je dovod ta vysmiat

loona1
22. mar 2015

Ahoj,ja som toto zazivala cca pred tromi mesiacmi.Tiez som nevedela,ci mi odteka voda alebo ci to nie je len dajaky vytok,tiez som nemala kontrakcie.Mala som tiez 3 dni pred terminom,tak som volala v noci do porodnice,no nevedelli mi povedat,ze to sa musim prist ukazat a ako tu uz bolo spomenute,musis mat porodnicku vlozku,na ktoru naleju nejaku tekutinu a podla jej zafarbenia zistia o co ide.Ja som sla teda v noci do porodnice a uz si ma tam nechali,bola to plodova,kt. vobec neodtiekla ani do porodu,dokonca som sa ani neotvarala a ani kotrakcie som vobec nemala,len take tlaky do brucha a do chrbtice.Takze mozno by si to nemala podcenovat,aby sa babätku nic nestalo

viktoria12
23. mar 2015

ahoj ja som mala tiez take a stupnovalo sa to , volala som dok. ktory ma mal odrodit musela som si dat intimku a utekala som za nim do nemocnice a ano bola to plodova voda , bohuzial my museli robit sekciu, tak urite to nenechaj tak 🙂

lajlilinka
23. mar 2015

Nechápem... Kvôli odvozu, pár euram, 'otravovaniu' chceš ohroziť vlastné dieťa? Aj keby bola nemocnica neviem ako ďaleko, tak by som šla aj pešo, aby som vedela, že moje dieťa je ok...

lunedi
23. mar 2015

Áno aj mne sa to stalo 3 dní pred pôrodom. Moja Dr povedala že mám výtok infekciu. A to mi odtekala plodova voda. Pri pôrode som jej mala malo pôrodnícka mi to potvrdila. A moje babo dostalo kvôli tomu INFEKCIU. Nieje to sranda netreba to podceňovať! !!

lulua777
autor
16. apr 2015

dakujem za rady zienky tak som do tej nemocnice sla nechali si ma tam a na druhy den uz som si drzala dcerenku v naruci dakujem 🙂

gabrielakin
16. apr 2015

@lulua777 Gratulujem 🙂

sissmiss
16. apr 2015

@lulua777 gratulujem 🙂 🙂 🙂

lulua777
autor
16. apr 2015

dakujeme 🙂

miminkova
30. apr 2015

Baby ja mam stale ten číri výtok,ale deti mi už tak tlacia dole,že neviem čo mam cakat zacinam 33.t.t moze to uz prist ? uz ani chodit nemozem

gabrielakin
30. apr 2015

@miminkova a ako dlho je ten vytok,v akom mnozstve? To maju byt dvojcatka?

kaktusik007
30. apr 2015

@miminkova ten ciri vytok ktory spominas -- bola si s tym u gynekologa? zistoval niekto, ci to JE alebo NIE JE plodova voda???

lulua777
autor
30. apr 2015

@kaktusik007 ja som sla priamo do nemocnice na gynekologa nebol cas a ano zistovali ale az na druhy den 😠

ukulela
30. apr 2015

@miminkova plodova voda by mala byt cira nezapachajuca tekutina - jej odtok je nebezpecny pre dieta - treba radsej urobit plany poplach a ist do nemocnice, ako to zanedbat.

kaktusik007
30. apr 2015

@lulua777 gynekologa som myslela ambulanciu pohotovosti na prislusnom porodnickom oddeleni... a to ze ti to zistovali na druhy den -- tak k tomu sa fakt nevyjadrujem radsej.

miminkova
30. apr 2015

No ano ,chodim kazdee dva týždne ,ale nic mi nepovedal,len ze mam ist do nemocnice kde chcem rodit aby ma hospitalizovali, ano budu to dvojcatka a jedno je priecne pod prsiami,je to hruza,vsade mi tlaci, ale do nemocky planujem na kontrolu buduci týžden v stredu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre