Môžem ako epileptička rodiť cisárskym so spinálkou?

barbora1992
16. jún 2014

Som v 36 tt. a 7.7. mám naplánovanú sekciu kvôli epilepsii a poškodeným bedrovým kĺbom. Neviem, či s tým niektorá máte skúsenosti ale môžem ako epileptička rodiť cisárskym so spinálkou alebo by bola istejšia celková anestéza? Chcela by som hneď vidieť dcérku, preto veľmi nie som naklonená celkovej, ale môj lekár sa mi k tomu veľmi vyjadrovať nechce... Aké máte skúsenosti? Veľmi pekne ďakujem za všetky rady!

stercellka84
28. mar 2016

Ja som mala celkovú anestezu. Doktor to nechal skôr na mňa. Ja som sa bála záchvatu, keby som nebola v plnej narkóze. Malú mi priniesli asi po dvoch hodinách, keď som sa zobudila. Sestrička bola veľmi príjemná a ochotná. Nechali mi ju ze nech ju nakojim a potom mi ju zobrali. Neboli to ľahké chvíle, ale aj tak by som sa o ňu nevedela postarať, keďže mi dali injekciu na sťahovanie maternice - a to som od bolesti zaspala.

zuzik307
28. mar 2016

@barbora1992 tvoj lekar sa k tomu ani vyjadrovat nemoze, kedze o sposobe anestezy rozhoduje anesteziolog po dohode s tebou 🙂 samozrejme zavisi od intenzity zachvatov /je vhodne doniest na predanesteticke vysetrenie spravu od neurologa/, ale v podstate nie je problem ani so spinalnou anesteziou /som anesteziologicka/...

barbora1992
autor
28. mar 2016

@zuzik307 Ďakujem za odpoveď. Dcérku som porodila cisárskym v celkovej, nakoľko som mala zo spinálu strach. Teraz som v 18 tt a tiež by som chcela asi celkovú nakoľko mám strach zo spinálu aj keď mi je ľúto, že nemám tým pádom spomienky na pôrod...

stercellka84
28. mar 2016

@zuzik307
Vďaka za reakciu 🙂. A to pri lokálnej anesteze fakt nehrozí zachvat? Lebo aj ja som si celkovú zvolila iba kvôli strachu - a hovorila som o tom iba s mojim doktorom a neurologom. A gynekológ chcel špeci napísanie od neurolog, ze mám rodit cisársky. Akože trocha viacej informovanosti a ochoty od lekárov by bodla viacej. A vy ste kde anesteziologicka prosím? Ja som robila v Dunajskej Strede - mala som zaplateného doktora (pre istotu), ale tiež nemal skúsenosti s epileptičkami.... Ak by ste mi vedeli dat kontakty na doktorov (gynekológa a neurologa - v okolí BA, DS), bola by som nesmierne povdacna 🙂 naozaj. Ta " bezradnosť" lekárov ma zaráža! A to mám neurologa primára Jurčagu z BA, ktorý sa (pokiaľ som nebola tehotná), javil ako profesionál. Zakaždým mi robil iba EEG, nič Iné (žiadne odbery a tak...)

zuzik307
28. mar 2016

@stercellka84 vsetko zalezi na neurologickom naleze, ci je epilepsia dostatocne kontrolovana liekmi...neurolog vypisuje indikaciu na cisarsky rez...kontakt na lekarov vo vasom okoli nemam, som z ineho konca SR 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre