Narodilo sa vám druhé dieťa v termíne, alebo ste rodili predčasne?

zeytin
1. aug 2011

Rada by som sa spýtala, či sa vám druhé, alebo ďalšie bábätko narodilo v termíne, alebo či sa narodilo skôr. Každý mi vraví, že druhé dieťatko sa mi narodí určite pred termínom. Jasné, že už krčok nie je tak pevný ako v prvom tehotenstve, ale nevidím dôvod na predčasný, alebo skorší pôrod.... Ako ste to mali vy?

janka0007
1. aug 2011

Ja som mala s druhou dcerkou termin 28.8. a narodila sa 6.9.Moja svagrina mala teraz 24.jula termin,tiez to je druhe babo a dnes je 1.8 a este je cela,nemyslim ze druhy porod musi byt skor,ja som bola 4.v poradi a mama ma skoro dva tyzdne prenasala.

azuz
1. aug 2011

moj druhy syncek sa narodil presne 2 tyzdne pred terminom

sisanka
1. aug 2011

ja som mala prvy porod v 36tt a strasne som sa bala ze druhy bude tiez predcasne..ale nakoniec som topotiahla az do 39tt..

cmulinko
1. aug 2011

ani jedno dieta sa mi nenarodilo na termin...vsetci boli skor.

burina111
1. aug 2011

mne sa narodila dcérka deň pred termínom, prvý syn presne na termín

saranata
1. aug 2011

prvé dieta sa mi narodilo 10 dní pred termínom a druhé 4 dni pre termínom

nelinka0401
1. aug 2011

no ja mám 2 deti a obe sa narodili po termíne.Dcérka sa mala narodiť 5.mája a narodila sa až 16 🙂 syn mal termín 29.augusta a na svet prišiel 3.septembra a oba pôrody boli vyvolávané 🙂a to mi doktor pri synovy hovoril že sa narodí oveľa skôr ako mal...a nechcelo sa mu ani po dvoch vyvolávačkách 🙂

evickapooh
1. aug 2011

nie je to pravidlo ze 2 porod musi byt skor-moja vacsia sa narodila 38 a mensia 7 dni po tretom! termine!v 42 tt!

titkovamiriam
1. aug 2011

všetky detičky v termíne 😉

kvietocek7
1. aug 2011

druhe 2tt po termine

katren
1. aug 2011

Dominika sa narodila 2tt pred terminom a druhy Michal sa narodil 5 dni po termine..... 😉

zrzulka
1. aug 2011

...prvy porod dva tyzdne pred vypocitanym terminom. druhy porod bol vyvolavany v den terminu, vypocitany podla PM gynekologom. keby nevyvolavali tak prenasam. U nas sa pravidlo o ktorom pises nepotvrdilo 😉

stvura
1. aug 2011

obe deti rovnako = 4 dni po termíne 😉

veroveronika
1. aug 2011

prvy pôrod 2 dni po termine, druhy porod o tyzden skôr

syslica
1. aug 2011

Prvý syseľ 3 dni po termíne, druhý syseľ mohol byť na termín, ale bohužiaľ doktori mali iný názor (snažili sa to, čo začalo ako pozvoľlný spontánny pôrod silou mocou urýchliť, aby mohli sviatkovať 😅 , a tým nám to trošku skomplikovali).

nikush
1. aug 2011

ja cakam druhe a krcok je natom lepsie ako pri prvom

atrejka
3. aug 2011

Ahoj ja som mala termí 1.5 a rodiť som išla až 24.5 aj to na vyvolávačku a u prvého porodu to bolo to samé po termíne.(mimčo sa narodilo zdravé )Chcela so už okolo desiateho isť na cisársky no nepovolili mi rizikovom za to dnes sa im možem poďakovať že moje ďieťa bude celý život odkázané na pomoc rodičov lebo nebude sa vedieť o seba poriadne postarať.(mimino sa nám narodilo vadné,ale i cezto všetko ho budeme mať radi)Platíme za všetko a este keď matka chce isť desať dní po termíne a na riz. povedia že je ešte čas to je sila.Každý deň vstávam s plačom a v noci idem spať skor než manžel aby nevidel že ma to tak ubíja.Teraz už viem že keby sa to malo ešte raz stať (keby len 1 deň po termíne) tak by ma s ordinácie len tak neodpratali.Ale ja dúfam že to tvoj prípad nebude a budeš rodiť včas moc Ti to prajem a aj ostatným maminkám

stardust
3. aug 2011

Mne sa druhy syn narodil presne v den terminu uplne prirodzene.

lucia20
3. aug 2011

myslim si, ze to zalezi od zeny.... na tie povery netreba verit. moja prva dcera sa prenasala 11dni, druha dcera sa prenasala 12 dni, dokonca o jeden viac ako prva a pri tretej dcere by som tiez isto prenasala, pretoze mi vraveli, ze mi krcok drzi ako prvorodicke a este v den cisarskeho, co bolo 13 dni pred terminom, kvoli malinkej ochoreniu, som ani trosicku nevyzerala na to, ze by som mala coskoro rodit....... a moja mama prenasala vsetky tri dcery tiez a u nas v rodine po maminej linii, este nikto nikdy neporodil pred terminom. vsetky deticky mame poterminove. 😀 😀 😀

zuzin78
4. aug 2011

ahoj, moju prcu som prenasala 7 dni, a mladsiu som rodila cisarskym o 12 dni skor. keby som nemala cisarsky, tak urcite by som ju prenasala. 😉

aspinka
4. aug 2011

jaaaj mozu ti tvrdit co chcu nikdy nevies. Ja som pri druhom mala problemy so skracujucim krckok od 15tt dost som sa bala lebo som citila aj take pichanie tak som sa modlila nech vydrzime. Bola som presvedcena ze budem rodit skor predsa jeden porod uz som mala za sebou uz to tam tak nedrzi a vysledok cakala som cakala a nakoniec keby mi trocha nepomohli tak sa ani nedockam mojim detom sa moc nechcelo von bez ohladu na krcok. Ku koncu 9 mesiaca uz som chodila do poradne prosim o porod 😀 maly sa narodil den po termine ale keby som nebola dohodnuta z Dr tak urcite este cakam 😅

karap
4. aug 2011

Ja mam za sebou 2 porody.Prva dcerka sa narodila 9 dni po termine,porod sa rozbehol sam.Druhy bol syn,tiez sa narodil 9dni ,,po,, a museli mi ho vyvolavat,lebo sa mu vobec nechcelo.A to mi lekarka slubovala,ze urcite to bude skor,mozno uz v 38tt 😉
Teraz ma caka treti porod v novembri a ja dufam,ze nebudem prenasat.......

opica
4. aug 2011

prvy syn 39+2tt
druhy syn 38+1tt

annie13
4. aug 2011

so synom som mala termin 22.8 a narodil sa 4.9 s vyvolavackou a dcerka termin 20.3 a narodila sa 16.3 cisarskym rezom po tom co mi odtiekla voda ale mala bola KP

katkatt
4. aug 2011

starsi 8 dni pred terminom, mladsi 7 dni pred terminom 😉

miskachrumka
23. júl 2012

Prvý sa nám narodil na termín ..a druhý ešte nevieme ale si myslím že to bude skor ako na termín ..

darinkazv
23. júl 2012

prvá dcérka 7 dní po termíne prirodzene, druhá dcérka 8 dní po termíne prirodzene,ale po vyvolávačke 😉

nikolka2
23. júl 2012

ja som rodila prve pred termínom 37 tyzden a druhe po termíne 41uz skoro 😉

feb13
25. júl 2012

obe 3 dni po termine

raona
25. júl 2012

obe týždeň po termíne, a po vyvolávačke

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre