Normálny pôrod verzus cisársky rez

saska88
11. nov 2013

Ahojte dámy prosím Vás pomôžte mi. Už som normálne zúfala. Doktor mi dal na výber do normálneho pôrodu mi chybá 14 dni, ak chcem cisársky rez budem ho mať za 6 dní. Ide ma s toho j..... . Mám panický strach z klasického pôrodu, manžel mi vraví, že nevidí problém keď si to uľachčím cisárskym rezom, ale ja proste stáááále premýšľam. Klasický pôrod mi príde PROSTE ŽE MÁ TO TAK BYŤ. Prosím Vás napíšte mi tu svoje skúsenosti. Určite si nedám epiduralku to mi tu neraďte. Ďakujem Vám veľmi pekne

asocial
11. nov 2013

@limetka713 budem reagovat v podobnom duchu...rodila som vyvolavackou, lebo som sa neotvarala...cely den umelych kontrakcii...kazdu minutu ci dve...cele zle...ze rychle zotavenie po normalnom porode - k tomu poviem len tolko...6 tyzdnov ani sediet ani stat poriadne, bolest ako svina...z mojho pohladu - zeny po cisarskom boli vytesene, pekne sedeli...my sme ledva chodili o sedeni nehovoriac...ono je to individualne..este poviem ze z porodu si vela nepamatam...A necitila som ziadnu euforiu po porode...Ale...

Nase dieta je pre nas vsetkym...takze v podstate sa tesim na druhe...stoji to za to...

maria200981
11. nov 2013

aj ja mam za sebou cısarsky aj normalny...normalny viac namahy viac bolestı ale o to krajsıe nadherne spomıenky....cısarsky menej bolestı lahsıe....ale o to spomıenky chladne take o nıcom....ak by som sa mala rozhodnut stojı mı za to volıt jednoznacne normalny porod bez epı

maria200981
11. nov 2013

normalny porod je podla mna nadherny tolko hormonov stastıa v sebe ze sa to neda anı opısat....bola by skoda o to prıst

petraj19
11. nov 2013

No neviem ci si to ulahcis cisarakom. Neviem ich pororvnat kedze mam len jedno dieta.Ale viem ze po cisaraku to nie je med lizat. Rodila som cisarakom, kedze mala nechcela zostupovat a bola zle zrotovana. Z dna porodu mam len utrzky. Na druhy den som bola rada, ze aspon dychanie ma neboli. Schadzat z tych vysokych posteli bolo utrpenie. A nehovorim o tom ze drzat malu na rukach bolo hrozne. Nevedela som ju od bolesti ani drzat. Ono sa to sice kazdym dnom zlepsovalo ale trvalo to cca mesiac. Aj ked som pri kontrakciach prosila o cisarak ( dali oxytocin), nebolo mi vsak vsetko jedno, ked dokyna dosla s tym, ze bude nutny. Uz nikdy viac. Akby sa nahodou postastilo este jedno dieta, tak urcite normalny porod

zuzkad85
11. nov 2013

ja mam v cerstvej pamati porod (rodila som 5 mesiacov dozadu) a myslim si, ze sa to dalo zvladnut.....4 hodiny po NORMALNOM porode som mala pocit, ani keby som ani nerodila, aj nastrihnutie trosku bolelo az na druhy den a to bola po porode fakt jedina bolest.....asi som mala stastie 🙂

palomka
11. nov 2013

A preco chces ist na cisarsky ked nemas podla vsetkeho zdr.problem? Ja som rodila 2x velke deti bez epi a nemenila by som. Bolest je samozrejme velka jak svina...ale to k tomu patri. Boleli ma kontrakcie..nie samotny porod-vytlacenie coho sa vsetky prvorodicky boja 🙂 a po porode sa sitie hojilo raz dva. Nikdy nevies kolko deticiek sa ti v zivote postasti a prirodz.porodom ich mozes mat aj 10 🙂 nemusis sa strachovat po cisarskom porode ci sa jazva neroztrhne alebo co.... Bat sa porodu je normalne. Vela stastia pri rozhodovani . Ja osobne som mala dost ked mi len znamienko odstranovali a lezala som a pocuvala ako s tymi nastrojmi pracuje lekar a bolo mi z toho blbo...a o strachu z anestezie nebudem ani pisat :D

limetka713
11. nov 2013

@asocial presne toto som mala na mysli 🙂 ..ono je to podľa mňa aj o tom, že keď ide žena na cisársky, tak je tak vnútorne pripravená na to, že keď odznejú lieky proti bolesti tak to asi bude bolieť....a že keď ide rodiť prirodzene, tak čaká, že to nejako zvládne, však po pôrode už bude ok..ale zabúda na to, že nemôže od bolesti cikať, nebodaj ísť na veľkú, mať bezbolestný sex po šestonedelí, nemať v budúcnosti problémy s inkontinenciou alebo nemať hororový zážitok zo šitia..toto všetko som len čítala a stačilo mi..sama som ešte nerodila, vždy som sa bála normálneho pôrodu, ale som si hovorila, že však zvládli iné, jedného dňa zvládnem aj ja..ale úprimne, som zbabelec čo sa týka zvládania bolesti, takže keby som mala možnosť voľby tak idem cisarákom..samozrejme, každý pôrod je vysoko individuálny..a možno keby som rodila cisarákom, tak nadávam, ale teraz som určite zaň..a verím tomu, že veľká časť tých žien, čo majú problémy s jazvami (hnisanie..) len narazili na neodborníka - česť výjnimkám.. 😉
a inak, pokiaľ ide že rodiť cisárskym a má len spinálnu anestézu, tak vníma všetko, aj dieťa mu priložia ( dokonca aj v tomto zaostalom štáte) a keď ide na úplnú anestézu, tak je tam isto hned vedla otecko, čo si malého pomojká..takže si nemyslím, že je cisarák chladný a neosobný spôsob pôrodu ako som tu kdesi čítala

evabb35
11. nov 2013

@saska88 Prečo máš panický strach z prirodzeného pôrodu a vôbec pôrodu? Skús zájsť za psychológom - asi by som riešila ten veľký strach z pôrodu, lebo to nie je O.K....a čítať o komplikovaných pôrodoch - to by som ozaj pred pôrodom nerobila. Načo? Chceš sa stresovať stále viac a viac? Načo? Toto obdobie čakania si spríjemni, uži si tých pár dní a nerieš pôrod. 😎 Mimochodom nechápem lekára, ktorý dá mamičke na výber spôsob pôrodu. Pokiaľ nie je vážny ozaj vážny dôvod na cisársky rez tak načo ho robiť? Aký to má význam? Asi som nechápavá, ale nechápem toto. Vôbec.

saska88
autor
27. nov 2013

a 5dni som mi odtiekla plodova voda, takze som to zvladla 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre