Odvezie ma sanitka do pôrodnice do inej časti mesta?

31majka12
8. aug 2011

Ahojte momentalne ma trapi jedna vec... ☹
Minuly tyzden sme sa museli vystahovat z podnajmu...a jediny byt co sme nasli...kde domacej nevadilo ani nase babatko co cakame a ani to ze v BA budeme este zhruba 2 mesiace....je na druhom konci BA... 😖
Problem je v tom ze do poradne chodim na Antolsku a momentalne byvame v Dubravke. A dalsi problem je ze chcem rodit na antolskej,ale ked si zavolam zachranku,tak ta ma odvezie do najblizsej porodnice a ta je na Kramaroch.
Je mozne aby ma zachranka zaviezla do tej porodnice kam chodim do poradne,ak tam nemam zazmluvneneho porodnika?
Viete mi poradit ako sa da pomoct?
☹ ☹

31majka12
autor
10. aug 2011

@veronicka1901 Dakujem pekne za povzbudive slova...dufam ze nam to vsetko dobre dopadne....jasne ze sa ozvem...

31majka12
autor
10. aug 2011

@katy1979 Vsetko zalezi na tom v akom stave budem a ako sa budem citit....
Vo 4 mesiaci mi narobil starosti uraz ktory som mala....bala som sa ze opat pridem o babatko....takze musim poklopkat....maly sa zatial drzi a ja tiez....dufame ze vsetko dobre dopadne....
A dakujem za povzbudive slova. 🙂

veronicka1901
10. aug 2011

@leteku: Ale pravo na to teoreticky mas, ci nie? No nech sa nikto nehneva, ale ked sa moze zavolat sanitku ku kadejakym opilcom (tym nechcem teraz nikoho urazat) 🙂, tak preco nie, ked zena rodi? Viem, ze neporodis za chvilku, ale nevidim na tom nic zle....

leteku
10. aug 2011

@veronicka1901 - no asi máš, už som zopárkrát volala sanitku kvôli iným dôvodom (malý trojmesačný synček stále kašlal asi 30 minut v kuse, už som bola zúfala a oni mi povedali, že či nemôžem prísť autom na pohotovosť, to ma vtedy riadne na..., presne kvôli tomu dôvodu, že chodia k hocijakým opilcom a k bábätku nemôžu prísť, nakoniec prišli. Hovorím, že mne sa to zdá čudné a ja by som si v tomto prípade sanitku asi nevolala, to by bola asi posledná možnosť čo ja viem v prípade, že by som začala rodiť v noci a fakt by nebol nikto na okolí s autom tak vtedy asi hej.

veve39
10. aug 2011

@31majka12 ked som bola v minulom roku na jednom predporodnom kurze (nebol organizovany nemocnicou), tam spominali ze sanitka k porodom nechodi - k takym v termine porodu... skus si to overit telefonicky, aby si si vedela pripravit nahradne riesenie, ak to tak je...inak suhlasim s tym, ze ked chodia k opitym ludom na ulici, urcite by mali ist k rodiacej zene, ak tato nema inu moznost....

veronicka1901
10. aug 2011

No tak to je teda naozaj sila, ze ani k babatku nepridu ☹ . Ja neviem, vzdy je podla mna riziko, ze sa nieco stane. Kamaratka bola prvorodicka, mala otravenu porodnu vodu, keby prisla o chvilu neskor do nemocnice, babatko by jej zomrelo, nastastie mala doma manzela 😒 a leteli hned, ako zacala mat kontrakcie, keby cakali dlhsie alebo by sa musela spoliehat na taxik, mozno by to zle dopadlo. No teda nemam ani slov, tak asi teda pojdem do porodnice peso 😒 .

sisaha
10. aug 2011

@veronicka1901 to je hlupost....musia prist k rodiacej zene...a co taka co nema auto??? To si nikto nezoberie na zodpovednost keby neprisli a zena by umrela....ved nesirte paniku baby...

veve39
10. aug 2011

@sisaha nikto nechce sirit paniku...ja som posunula informaciu z predporodneho kurzu v BA, kde jedna z lektoriek je dula..urcite je lepsie si to overit, ako sa na sanitku spoliehat
kedze porod nie je parminutova zalezitost, neprekvapi ma, ak to tak skutocne je...

monika15
10. aug 2011

@31majka12
@sisaha
@veronicka1901

nestraste chudak zenu 🙂))
mozna bude prenasat a uz bude v nemocnici a tam aj porodi priamo 🙂))))))

bude dobre, hlavu hore, vzdy pozitivne ....... v tehotenstve nemoze nic byt negativne 🙂)))))))

@veve39- podla tvojho prispevku zeny co nevedia ist do nemocnice rodia same doma lebo sanitka nechodi /???
hmmmm

sisaha
10. aug 2011

@veve39 ale ved je to hlupost na n-tu. Kazdej rodiacej zene ide teoreticky o zivot. ako by mohli neprist??? Teraz rozmyslam, ci ta dula mala nieco v tej hlave... 😒 . Niekedy je lepsie chodit na predporodny kurz priamo do nemocnice (ako som bola ja) a tam ti povedia, ze sanitka príde...

veve39
10. aug 2011

@monika15 hmmmm, no asi tak ako vravis 😀
a vies o tom, ze existuje aj take nieco ako taxik ?
hmmmmmmmmm...asi nie 😉

veve39
10. aug 2011

@sisaha tak to je super...vdaka za poucenie o kurze 😉 joooj ako rychlo vieme urcit, ci ma niekto nieco v hlave 😀

sisaha
10. aug 2011

@veve39 no staci sa zamysliet nad tym co povedala..., ako moze povedat, ze sanitka nepride, lebo je v termine???? A napr. su mesta, kde taxisluzba nie je... a po druhe, preco by si niekto mal volat taxik, ked uz rodi (taxikar predsa nie je lekar, ci robia si aj porodne kurzy?) a platit si za to, ked si odvadzal riadne do zdravotnej poistovne. K feťakom sa chodi, k rodiacej nie??? Prepač ale vacsiu hlupost som naozaj nepocula..

veve39
10. aug 2011

@sisaha ja nehovorim ze to je spravne, tak zbytocne sa budeme dotahovat
ja hovorim aku informaciu som dostala - pri nasom stave zdravotnictva by ma naozaj vobec neprekvapilo, keby to tak bolo...tak som jej radila - a napriek vlne odporu vas niektorych 😎 nadalej radim, aby si to overila...za to nic neda

sisaha
10. aug 2011

@veve39 nejdem sa ani ja natahovat...a takuto informaciu by som si ani neoverovala, kedze je to hlupost...

veve39
10. aug 2011

@sisaha no vidis - podla teba hlupost, podla mna nie...takze to nechajme na zakladatelku temy- radila som jej 😉

tigri
10. aug 2011

sranda, ja zase viem, ze taxiky vacsinou odmietnu rodiacu zenu, ja by som volala urcite sanitku....

jasminet
10. aug 2011

@veve39
asi.si.to.zle.pochopila(alebo.dula)
-sanitka.k.porodom.chodi,ale.bez.lekara(info.priamo.od.zachranara.co.jazdi.so.sanitkou)
😉

sorry.za.debilne.pisanie-nejde.mi.medzernik
😀

monika15
10. aug 2011

@veve39
no povedz..... som sice mimo sk, ale ked mi praske plodova voda, alebo neco sa stale pri porode , tak budem volat taxik, a nie sanitky...

takze mamicky neze zavolate sanitku !!! 🙂)))

ododnes len taxik 🙂)))))

maggie2
10. aug 2011

@31majka12 zásadná otázka je tá, či vôbec, keď zavoláš "záchranku" Ti pani v telefóne neodpapuľuje, že pokiaľ nie si akútna (nekrvácaš, neodtiekla plodová voda), máš sa dopraviť do nemocnice sama. Druhá vec je, že sa Ti môže stať že budeš prenášať a do nemocnice prídeš po svojich a budú Ti pôrod vyvolávať. Ja na Tvojom mieste by som túto otázku vôbec neriešila, až keď bude aktuálna. Ak si zavoláš taxík, do telefónu nemusíš sa spovedať že si tehotná a že cieľom cesty je pôrodnica. Neviem čo by mal ktorý taxikár frflať, si platiaci klient ako každý iný. Prípadne keď najbližšie pôjdeš do poradne, opýtaj sa ich túto dopravnú otázku, v súvislosti s momentálnym miestom bydliska, a zariaď sa podľa toho čo Ti povedia.

31majka12
autor
10. aug 2011

@veve39 dakujem pekne za info....aj ked ja uz mam po termine....a doktor mi odporucil aby som si zavolala sanitku co k nemu chodim na poradnu....tak neviem....vsak uvidime...ved ked mi odtecie plodovka v nakupnom centre...tak ci tak pride sanitka.. 😀 ..ale dam sa prekvapit ako to vsetko dopadne....
A s tymi opilcami suhlasim...ved clovek si plati odvody...tak nech sa o neho aj prikladne staraju 😉

31majka12
autor
10. aug 2011

@maggie2 no ved praveze som sa informovala tak ak odtecie plodovka pripadne budem mat ine bolestive zalezitosti a nebudu to poslickovia-ti mi uz chodia pravidelne....tak mi doktor povedal ze si mam zavolat sanitku...teda ak budem sama doma....
A nakolko uz mam po termine...tak uvidime co povedia doktori zajtra na poradni.... 😲

veve39
10. aug 2011

@monika15 joooj ty si tak straaaasne vtipna 😀 😀 😀 😀 😀
sa idem popucit od smiechu 😀 😀 😀 😀
este ze si so sebou ( a svojou vtipnostou) spokojna
pa 😲

elephant
10. aug 2011

Nechápem, o čom sa tu dohadujete... @veve39 akurát povedala, čo im bolo povedané na kurze, nie? môžete si vybrať, či tomu bdete veriť, alebo nie.

Sanitka príde, keď ju zavoláš, akurát si nebudeš môcť vybrať, kam ťa povezú, oni nie sú taxík.
Taxík ťa tiež odvezie, tam kam budeš chcieť. Pokiaľ budeš mať nejaké krvácanie, alebo iný problém, tak ti bude jedno, kam ťa vezú, či nie?
Na druhú stranu je pravda, že ak nebudeš "akútna", tak si na sanitku môžeš kľudne i dosť počkať... To mi pripadá, že ten taxík bude i rýchlejší...

Takže, ak by som bola "v pohode" a záležalo by mi na konkrétnej pôrodnici, tak by som volila taxík.

veve39
10. aug 2011

@elephant vdaka
ja som len posunula, co nam bolo povedane, aj ked ak by to tak malo byt je to nonsens....dohadovanie sa s "panou na telefone" si tiez viem pri nasom stave zdravotnictva predstavit - stacila mi skusenost v tehotenstve, nahla crevna viroza, ked som fakt nedokazala vstat mimo wc a manzel, tiez na tom rovnako ako ja volal ku mne sanitku - nakoniec ma po "dohadovani" odviezol on sam...

len niekto zial potrebuje svoju "duchaplnost" a rozhlad ventilovat na fore...preto mu niektori zainteresovani hovoria modry slepicinec

klody1010
10. aug 2011

@31majka12 no ja som veru tiez "letela" taxikom do nemocnice aj ked to teda nebolo v BA a taxikar bol uplne v pohode ,bol z toho viac v soku ako ja,vsetky jamy tusim bral :D :D

monika15
10. aug 2011

@elephant
precitaj od zaciatky nie len posledny konec dobre,

a mozete tu domna dobiezat kolko len chcete... proste vam neverim ze ked zena rodi doma
a dieta sa pusti von ze sanitka nepride. .....
lebo to uz fakt prehanate.......
a nemienim sa tu hadat na takej hlupote......

katy1979
10. aug 2011

netreba vesat taxikarovi ze rodis. staci povedat ze na antolsku k nemocnici a hotovo. tie kontrakcie sa budu dat este predychat aj bez toho aby si to vsimol teda ak uz nepojed prilis neskoro.

@elephant mudry a rozumny prispevok od skusenej matky 😉

monika15
10. aug 2011

@veve39
ja viem dovi...... najdi si inu osobu ....
kazdy ma narok tu napisat a ked sa ti moje nepaci tak to necitaj.
pretoze je to hlupost o co sa tu hadas....

pretoze ked zena zacne rodit doma, tak neverim ze sanitka nepride.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre