Odvezie ma sanitka do pôrodnice do inej časti mesta?

31majka12
8. aug 2011

Ahojte momentalne ma trapi jedna vec... ☹
Minuly tyzden sme sa museli vystahovat z podnajmu...a jediny byt co sme nasli...kde domacej nevadilo ani nase babatko co cakame a ani to ze v BA budeme este zhruba 2 mesiace....je na druhom konci BA... 😖
Problem je v tom ze do poradne chodim na Antolsku a momentalne byvame v Dubravke. A dalsi problem je ze chcem rodit na antolskej,ale ked si zavolam zachranku,tak ta ma odvezie do najblizsej porodnice a ta je na Kramaroch.
Je mozne aby ma zachranka zaviezla do tej porodnice kam chodim do poradne,ak tam nemam zazmluvneneho porodnika?
Viete mi poradit ako sa da pomoct?
☹ ☹

31majka12
autor
11. aug 2011

@hathor1231 Ahoj takze uz sice prenasam...ale aj tak mi doktor odporucil v pripade akychkolvek komplikacii si zavolat sanitku...a mozno ani tak nie je dolezite ako a kde porodim ale skor ci vobec sa mi narodi zdrave babatko...ved vselijake pripady sa stavaju...pochadzam z vychodu ...tak viem o com hovorim...a tam som rodit nechcela...preto som ostala v Ba....ze porodim tu....

31majka12
autor
11. aug 2011

@abbey1 Tak sanitku som musela volat zatial len raz v zivote ked mamina dostala mozgovu porazku...aj to sa na nas vykrical doktor v sanitke...ze mame nic nie je...a v nemocnici nam povedali ze sme tu zachranku zavolali v hodine dvanastej....
A ked uz tak mam tie ruzove okuliare ako pises...tak ja som uz o jedno babatko prisla...a o druhe prist nechcem...kto nezazil nepochopi.... 😢

31majka12
autor
11. aug 2011

@abbey1 Myslim ze som to trocha zle napisala v tej teme...nehodlam si volat sanitku len preto ze chcem...ale preto ak by sa vyskytli nejake komplikacie....krvacanie....odtecenie plodovej vody....nedavno som bola svedkom jednej prihody ked mladej babe v autobuse odtiekla plodova voda...chudatko ked sa postavilo bolo uplne v soku...a tiez jej nepovedal sofer v autobuse...ze nech vystupi a odkraca si do porodnice sama...zastavil autobus...a zavolali jej zachranku a ked dosla nikto zbytocne nefrflal....
Ak by som si nemusela volat sanitku...bolo by to O.K a usetrila by som jeden dalsi ludsky zivot!

31majka12
autor
11. aug 2011

@klody1010 Dakujeme pekne.... 🙂

ilijanka
11. aug 2011

čo sa týka tých rómov a alkoholikov- alkoholika väčšinou nahlásia, že je opitý do bezvedomia alebo má epileptický záchvat a rómovia nahlásia, že sa dusia alebo majú bolesti na hrudníku a vtedy tam sanitka musí prísť, no nič, necháme to tak, ale k bežnému pôrodu by som si sanitku určite nevolala, radšej ten taxík alebo niekoho z rodiny, keď manžel nemôže, kam by Ťa po prípade zaviezli v BA neviem, my v BS určite do BS, lebo je tu len jedna pôrodnica . Pačko

hathor1231
11. aug 2011

@31majka12 jejda,ty tu co pises 😅 komplikacie- krvacanie, odpadavanie atd. POROD NIE JE KOMPLIKACIA!!! a neviem,ci sa bojis o male lebo prenasas alebo vseobecne. ved ta vyvolaju ked sa malemu nebude chciet 😝
ale stale si stojim za svojim, sanitka je pre ludi ktorym ide o zivot a nie komfortny prevoz pre zenu rodiacu bez problemov... a temu si zacala jasne- prosto si zavolam sanitku ked zacnem rodit. som rada,ze si nazor zmenila 😉

abbey1
11. aug 2011

@31majka12 Asi si nenapísala tej pravej "Kto nezažil,nepochopil", ja som tiež o dieťa prišla.
My sa nechápeme.Veď píšem,že ak ide o komplikácie pri pôrode,tak jednoznačne sanitku treba volať.Ale pri normálne postupujúcom pôrode,je to nezmysel a nefér.Za tým si stojím.
Mne 2krát odtiekla plodová voda bez kontrakcíí na úplnom začiatku pôrodua v kľude som počkala na kontrakcie a následne odcupitala do pôrodnice.Ale išlo o fyziologické pôrody.
Opakujem sa,iné je keď nastanú komplikácie,ide o niečo iné.

abbey1
11. aug 2011

@maca_p Mne je jasné,že fungujú aj prevozové sanitky,ale zasa by malo ísť iba o prípady,keď sa jedná o ťažko chorých pacientov a podobne.Odvoz sanitkou k normálnemu pôrodu je podľa mňa nadštandart,ktorý ak mamička chce,nech si zaplatí.

hathor1231
11. aug 2011

ze odtecie plodovka neznamena,ze zena porodi. mensie percento porodi do 24h a vacsina od 24-48h. mne sa mala narodila az 38h po odteceni,to by som vpohode stihla cestu na SR autom 😝 ale to uz je na inu temu. aj ja som bola vystresovana ci sa dostanem nacas do porodky! ale uz viem,ze porod je zalezitost parhodinova a nie parminutova (pri prvom mimi) a netreba stresovat 😉

ilijanka
11. aug 2011

a ešte chcem povedať, že prvú pomoc by mal podať každý, aj laik, nie sa pozerať ako človek krváca alebo má zapadnutý jazyk a čakať na sanitku, stačí otočiťpostihnutého nabok alebo nadvihnúť bradu hore, pri krvácaní priložiť na krvácajúce miesto napríklad poskladané čisté tričko a tlačiť 😉 , pri resuscitácii stačí stláčať hrudník 100-krát za minútu v strede hrudníka do hĺbky 4-5cm u dospelého, laici nemusia dávať dýchanie z úst do úst, ak majú s tým problém 😉

maznacik007
11. aug 2011

k normalnmu porodu aj ked je odtecena plodovka tak sa sanitka ponahlat nebude.. rozhodne by som sla taxikom... ako uz tych par eur sa hadam najde...sak v ramci BA to nenbuede tak drahe...
my mame skusenosti so sanitkami a veru nic moc.. raz s popaleninami celeho predkolenia a clenka popaleniny 2-3 stupen a k tomu vyklbeni clenok ... tak sanitka prisla po 25 minutach a kedze tam nebol lekar neurobili nic len mi odmerali tlak /ten bol privysoky/ a vzali ma do nemocnice.. u nas v okresnom meste nie je pohotovost.. vzali ma na popaleniny.. a tam sa potom doktor rozculoval ze preco mi to neschladili uz po ceste ze som nemusela mat take jazvy neskor..
druhy krat sme volali sanitku k dietatu s laryngitidou ale uz original zachvat ze nam modralo ... tak nas sanitka hladala 35 minut medzitym sme to nevydrzali vzali dieta a sli samy na kramare... bolo to v noci cesty boli volne.. nastastie sme mali doma hormonalne cipky / predtym mala dcera silne vysevy a lekarka nam to predpisala a ostalo mi/ tak sme mu hned dali a otvorene okna v aute takze nakoniec sme ho doviezli do nemocky kde siel na kyslik a infuzky
ale ako fakt by som k porodu sanitku nevolala pokial by tam nebolo krvacanie a tak.. a sla radsej taxikom je to rychlejsie a dovezie ta to kam chces...
sanitka by ta brala do najblizsej nemocnice

zuzanka751
11. aug 2011

@hathor1231 neda mi nereagovat na tvoj prispevok 😎
mne moj gynekolog prizvukoval, ze v pripade porodu mame volat sanitku, aj napriek tomu, ze mm je skuseny vodic a odviezol by ma aj on, proste je to bezpecnejsie... my tu taxiky k dispozicii nemame

nibiru
11. aug 2011

jednoznacne by som si zavolala taxik odtecena voda nieje komplikacia v poctate by si sa po odteceni vody mala dostavit do 1h. do nemocnice mne odysla pocas soferovania tak sme sa vratili domou zobrali kabelu zavolali taxik a sli rodila som v ružinove a byvam na prievozkej cesta nam trvala cca 3-4,min.kontrakcie mi zacali az o 12h.z dubravky cez sitinu na antolsku to mas ani nie za 10min. taxikom.saniktu naozaj jedine že su vazne komplikacie alebo porod neskutocne rychli kamoske odtiekla voda v tej minute tlaky na konečnyk+kontrakcie a do polhodiny doma porodila to uz bola na cetse zahranka ktora ich odviezla do porodnice.treba ale povedat ak uz volas zachranku aby tam bol doktor kedze nie vzdy tam je.ine je mimo bratislavy kde sa nemocnica nachadza v inom meste tam by som jednoznačne volala sanitku.

hathor1231
11. aug 2011

@zuzanka751 co doktor to nazor. ale aky je rozdiel ked ides v sanitke bez lekara a v aute?! akurat taky,ze do auta naskocis a si tam, na sanitku musis cakat a urcite sa nebudu koli tebe ponahlat ... preco porovnavas bratislavu s miestom (nemas v pase) kde taxiky nemas? prosto stale je niekto zo znamich/susedov/rodiny schopny zaviest, nepresviedcaj ma ze nie 😝
stazujete sa ze zdravotnictvu chybaju peniaze a pritom ich vycuciavate na ZBYTOCNY vyjazd lebo ste lenive si zaobstarat niekoho co vas odvezie 🙄 trochu sa zamyslite a prenechajte taketo sluzby tym,co to potrebuju...

zuzanka751
11. aug 2011

@hathor1231 jasne, ze vzdy sa najde niekto kto moze odviezt, suhlasim s tebou aj o zbytocnych vyjazdoch 😉
len som napisala co mi vravel moj gynekolog, hadam vedel o com hovori ved je z odboru, takze si myslim, ze ta sanitka by ma fakt odviezla - teda u nas v nasom malom meste
...nakoniec som ju nepotrebovala, lebo som sla lezat do nemocnice pred porodom a tam ma odviezol mm

monika15
11. aug 2011

@31majka12
aha..... no vela stastia 🙂)))

31majka12
autor
11. aug 2011

Dakujem vsetkym co sa zapojili do diskusie...ale uzatvaram temu...zajtra nastupujem do nemocnice...rano na prijem,manzel si vabavil volno...aby ma mohol odviezt,,,takze prajem vsetkym prijemny den.... 🙂

nibiru
11. aug 2011

@31majka12 tak hlavne nech to dobre dopadne a synček je co najskor v tvojom naruči v plnej krase a zdravy:o) 🙂

skeptik
12. aug 2011

Iked uz neskoro - rada by som prispela, ze po odteceni plodovej vody (pokial gynekolog, a len prvorodicke, jasne nepotvrdil, ze dieta je zostupene a zakliesnene v panve) si treba lahnut a cakat na sanitku, ktora vas odvezie v lahu do nemocnice. U druho a viac-rodiciek a vsetkych nezostupenych je po odteceni plodovej vody niekolkonasobne zvysene riziko prolapsu pupocnej snury, co je pre dieta zivot ohrozujuca situacia, nakolko akonahle sa dostane "na vzduch", tak splasne a prerusi okyslicenie k dietatu.
Toto je bezny postup napriklad v Rakusku. Zena si ma v momente lahnut, respektive ak musi, tak po stvronozky ist k telefonu a zavolat sanitku, ktora ju v lahu prevezie do nemocnice.

suuzi
25. júl 2012
Používateľ suuzi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od suuzi.

ahojte,

chcem sa opytat k teme, lebo toez budem riesit to, ze chcem rodit na Kramaroch, byvam v dedine na juh od BA (cize najblizsi je Ruzinov) a nebude ma mat kto odviezt do Bratsiavy/Kramare.

Sanitka ma nehodi na Kramare, takze taxi.
Lenze co ked mi plodova voda vytecie v taxiku? sak ma ten taxikar zabije!

suuzi

anjelicek26
25. júl 2012

@suuzi - taxikar ta nezabije, plodova voda nie su hektolitre, das si poriadnu vlozku - najlepsie z tych, ktoru si das aj po porode - tie toho nasaju a ja jaaaaj... neboj sa nic ;) Ked by si sa fakt bala, tak su save podlozky pod pacienta, mozes si sadnut na to.

denculik
13. okt 2016

Ahojte,moja otazka k téme..každú chvíľu čakám tretie babo,byvam vo Vrakuni,do poradne chodim na kramare.. mam auto,mam muža,mam známych,mam peniaze na taxi,ale naposledy keď som išla rano do poradne som išla asi hodinu a pol,r esp.stala hodinu a pol v zápche..(prístavný most, patrónka,parkovanie na kramaroch).. odvtedy mám blok,bojim sa,ze ak by som aj volala niekoho blízkeho nech ma zvezie,mozno by som to nestihla 😨 druhy pôrod od začiatku po koniec trval 2 hodiny.. keby som v krízových ranných a poobednych hodinách volala záchranku s tym,ze nechcem ruzinov,ale kramare,je to možné?! Alebo by ma fakt hodili do najbližšieho ruzinova? ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre