Otec pri pôrode a starostlivosť pôrodnej asistentky

any395
4. jan 2016

OTECKOVIA - hrdinovia🙂 zachraňujú rôzne situácie... im patrí prvé miesto už od zrodenia svojho dieťatka, sú samozrejmou, dôležitou, aktívnou a neoddeliteľnou súčasťou rodinky od prvozačiatku...počatia, počas príprav k pôrodu a v priebehu samotného pôrodu, ako bytostne jedinečného okamihu pre celú rodinu,
Pôrod je dôležitá, životne zodpovedná úloha, pritom samozrejmá udalosť a poslanie ženy, ktoré silne ovplyvňuje ďalší život celej rodiny, potrebuje odborný bezpečný dohľad, predovšetkým,dohľad pôrodnej asistentky ak hovoríme o normálnom a prirodzenom pôrode. Takýto pôrod posúva vpred otecka, mamičku, dieťa..je to ich pôrod, ich spoločný a velmi dôležitý začiatok spoločného ďašieho nastávajúceho života! Až potom, výslovne poďľa individ.potrieb, podľa rízík, výberu a reálnych okolností, sú potrební aj pôrodníci - lekári, a iné sprevádzajúce osoby (PA, matka, švagriná, kamarátka rodičky...pomáhajúce profesie, ako napr. duly)
www.porodnaasistencia.sk www.ipask.sk https://www.facebook.com/Pôrodná-asistencia-346...

cecil36
10. jan 2016

@any395 co je prosim ta nizkorizikove tehotenstvo?

koniarova
10. jan 2016

Moje nervy. 😀

any395
autor
10. jan 2016

@cecil36 ide o zdravú tehotnú, s bezproblémovým priebehom tehotenstva, alebo len s mini nezavažnými odchýlkami, zväčša vyplyvajúcimi z tehotenstva a teda z účinkov tehu hormónov 😉

cecil36
10. jan 2016

@any395 aha, takze z tohot pohladu som bola nizkorizikova, napriek tomu sa mi pre nepostupujuci porod takmer dieta zadusilo. Ale vdaka tym zlym zlym slovenslym lekarom zije. Vdakabohu... MOja svagrina rodila v UK s PA, ktora jej cely cas tvrdila, ze dieta je male. Toto "male" 4,5 kilove dieta nakoniec tahali kliestami a skore ich obe zabili.

any395
autor
11. jan 2016

@cecil36 to je mi ľúto, ale na základe dvoch viet sa nedá posúdiť, kde bola chyba ☹

cecil36
11. jan 2016

@any395 kde bola chyba? V pripade svagrinej v tom, ze PA sa hrala na boha, ktory uzv nepotrebuje, v pripade mna preco porod nepostupuje je asi vo hviezdach, hold aj ked sa tu 100 zastankyn prirodzeneho porodu postavi na usi, nie vzdy vsetko ide idealne, aj ked to cely cas idealne vyzera...

dionyzka
11. jan 2016

@any395 ja som mala otecka pri prvych dvoch detoch, pri tretom som volila dulu a otecka nechala na chodbe. Mne partner pri porode prekazal, citila som sa lepsie s dulou. Je to velmi, velmi individualne, kazdy nech si vyberie podla svojho srdca a vedomia.
Kazdemu odporucam, pri porode vyblokujte rozum a nechajte viest porod pudom a prirodou. Niekedy su taketo pripravy, co mas kde urobit, ako mas hybat panvou... uplne nanic a idu proti Tebe.

any395
autor
9. feb 2016

Na konci príspevku je link na nádhernú videomontáž, možno poteší, zaujme 🙂https://www.facebook.com/346942578721145/photos...

patpop
12. feb 2016

@any395 plne súhlasím! u nás je žiaľ stále z veľkej časti zaužívané, že na pôrodnej sále je pánom doktor a ženy sú plné vďačnosti za to, že im venoval svoju pozornosť a medikamenty, hoci neraz by bolo všetko oveľa jednoduchšie, keby sa ženy spoľahli na seba, svoje inštinkty a prírodu. samozrejme, bavíme sa o zdravej matke s bezproblémovým tehotenstvom. pretože umelé zásahy do pôrodného procesu plodia len ďalšie zásahy

any395
autor
13. feb 2016

@patpop veru tak, povinnosťou lekára je vyšetrenie, liečbu, zásah navrhnúť/doporučiť, ale právom tehotnej, rodičky, otecka je rozhodnúť (odmietnuť/prijať)...o tomto predsa je informovaný súhlas podľa § 6 ods. 4 zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti https://www.facebook.com/468542823314849/photos...

any395
autor
7. jún 2016

@evittam je to velmi dobre, že ste pekne a spokojne porodila v pôrodnici na SK . Určite som nepísala o pôrodoch mimo našich hraníc, kde odchádzajú niektoré naše mamičky rodiť, kôli tomu, aby som s tým súhlasila a propagovala...ak to takto vyznelo. Práve naopak. Je smutné, že naše mamičky chodia za starostlivosťou mimo SK, a naše zdravot.poisťovne ústretovo bezproblémovo preplácajú takýto pôrod do výšky sumy pôrodu na SK, naše spoločné peniaze plynú do iných krajín 😢 Aj my tu dokážeme našim ženám poskytnúť žiadanú odbornú staroslivosť, len by to chcelo na niektorých pôrodniciach viac vôle a rešpektu voči požiadavkám matky, rodičov, na ktoré majú plné právo - majú právo manažovať a prežiť svoj pôrod svojho dieťaťa tak, ako si to želajú oni sami, ak ide o fyziologický pôrod. Pôrod do vody - opäť, nikde som nepísala, že je najlepší, max., že je to jedna z alternatív, ktorú rodičia žiadajú...čo osobne, tiež nepovažujem jednoznačne, za ten najlepší výber...pretože aj ten má svoje pre a proti.

bonnie1
7. jún 2016

Ked pozeram 16 and pregnant tak nevidim rozdiel v porodoch . Teda jediny v tom ze rodia same na izbe a mozu mat 2 ludi pri sebe. Inak sa stara o nich lekar a sestricka a tiez davaju epi ak chce rodicka alebo oxy.
Inak v uk je najviac umrti rodiciek.. najviac sa mi paci ze porodim a sup domov. Treba predsa upratovat varit prat..

bonnie1
7. jún 2016

Teda v tom prispevku som pisala o usa

libawet
8. aug 2016

@any395 možno sa teraz mnohé do mňa pustia, ale môj názor je a stojím si za ním : muž pri pôrode nemá čo robiť. Nie je na to " stavaný " a nie je to jeho prirodzená úloha. Svoju si už splnil a ešte splní pri starostlivosti o dieťa, skôr pri pomáhaní o starostlivosť. Pôrod je úloha ženy, jej intímna a ťažká chvíľka a je na ňu psychicky aj fyzicky prírodou pripravená, pretože je to jej prvotná úloha od prvopočiatku, nepotrebuje mať okolo seba " celý svet", stačí lekár, prípadne sestra. Pôrody doma...to je kapitola sama o sebe. Môžu byť OK, ale len dovtedy, ak nenastane nejaký nepredvídaný vážny problém, keď nepomôže len prítomnosť nejakej " duly " a môže byť neskoro....pôrod doma sa mi javí ako nezodpovedný.

sardinka335
8. aug 2016

@libawet či tam má čo robit alebo nie, to si musia vyriešiť partneri pred porodom medzi sebou ako to citia. Ja som mala manzela pri kazdom porode. Ja uznavam teoriu ze bol pri splodeni tak prečo by ma nemohol podporit pri porode ak ani on s tým nemal problém, nevadi mu to. Napr. ja som bola rada, ze ked som ostala sama lebo ved sestra ani doktor tam s vami nebude hodinu sediet , maju aj inu robotu tak som mala rozptylenie. Nie kazda z nás chce rodit ako v stredoveku bez pomoci, to si tiez kazda musi sama v sebe vyriešiť. Ja vitam moznost epi aj iných zasahov ked to pomoze porodu prečo nie. 100 ludí 100 chutí.

libawet
8. aug 2016

@any395 ak sa niečo pokašle, je problém všade, nie len na Slovensku. Ak je všetko OK, tak je to OK aj na Slovensku, aj doma, aj v lese...
Rodila som pred 21 rokmi. Syn mal po pôrode problém, menili mu krv a predstavte si, všetko zvládli, problém ihneď diagnostikovali, krv bez problémov vymenili, mladá lekárka ma chodila o priebehu pravidelne informovať - tu na Slovensku, v trnavskej pôrodnici.

libawet
8. aug 2016

@sardinka335 písala som vo všeobecnosti, nie konkrétne, ako to kto chce, to je už druhá vec....

sardinka335
8. aug 2016

@libawet tak vieš...doba sa meni...ani zeny nie su stavane na to aby robili 8 a pol hodiny kdesi za pasom vo fabrike a potom šup do druhej šichty s názvom ,,domácnost,, holt...taka je doba, musime zvladat aj to na čo sme neboli ,,stavany,,.
Ano, muz bol lovec a zena doma udrziavala ohen...ved mne sa tento system pači 😀

libawet
8. aug 2016

@any395 ženy, prvorodičky by vôbec nemali čítať žiadne " múdrosti " na nete a ani nikde inde a ani počúvať iné ženy a ich " zaručené rady ". Každá žena je individuálna, každá žena to " má " inak, každá má svoje vlastné telo a jeho vlastný chod, svoje pocity. Pred 20 rokmi, keď som rodila ja, nebolo ani Internetu, ani mobilov, muži pri pôrode- to bolo tabu, žiadne prenatálne centrum, žiadne dýchacie cvičenia, žiadny výber pôrodnice či lekára - kam som patrila, tam som šla rodiť, ten, čo mal službu ma odrodil a bolo vybavené. Mám dojem, že v dnešnej dobe sa z pôrodov robí taký ohromný strašiak, že ženy-prvorodičky už ani nevedia, čie sú...proste zasa sa len ktosi priživuje, je to hlavne obrovský biznis.

libawet
8. aug 2016

@sardinka335 ale Ty nevieš, že žena vydrží viac ako človek ? 🙂 🙂

any395
autor
4. jan 2017

Milé tehulky, POZVÁNKA , PRIPRAVA NA PORODA MATERSTVO s pôrodnou asistentkou (PA) pre tie, ktoré zvažujete, premýšľate o svojom vlastnom pôrode a vlastnej zodpovenosti, aktivite, ktorá patrí predovšetkým, do vaších rúk, premýšľate o vlastnom prístupe k životu a zdraviu, a to vlastným pričinením sa k dôležitej jedinečnej príležitosti, ako je obdobie pred pôrodom a príprava naň...je tu, pre oslovených, intenzívna víkendová príprava k pôrodu v SNV 20.-21.17 tehotenstvo, pôrod, starostlivosť o dieťa, dojčenie, očkovanie, nosenie ... s pôrodnou asistentkou s licenciou a odborníkmi, ktorí sa venujú daným témam vo svojej dlhodobej praxi. Kapacity sú obmedzené, preto je potrebné nahlásiť prípadný záujem, odoslať príhlášku na víkendový kurz prípravy na pôrod - VNŽ, čo naskôr. Všetky info nájdete na www.porodnaasistencia.sk...... aj na facebooku: Pôrodná asistencia https://www.facebook.com/porodna.asistentka/?re...