Panický strach z pôrodu

inull5
29. sep 2013

Ahojte..čím ďalej sa blíži môj termín pôrodu, tým väčší strach mám..v noci sa mi nedá spať, stále myslím na to aké to zas bude. Prvý pôrod mám za sebou sekciou a vtedy som povedala že nikdy viac..teraz ma čaká druhý pôrod, neviem či bude normálny, alebo sekcia, no je to úplne jedno, mám panický strach z jedného aj druhého. Pri normálnom sa bojím nástrihu, šitia..pri sekcii pocitu ako ma režú a neschopnosti sa postaviť na vlastné nohy a postarať sa hneď o dieťatko.

babika131
3. okt 2013

inull5
@dasiacik Presne takto nejak som na tom bola aj ja,nástrih som ani nevedela kedy robili a šitie som zacítila asi tak,že ma to raz štiplo a to bola celá bolesť. A že som teda tiež mala parádny pôrod. Malého som nevedela vytlačiť,takmer som tam odpadla a po pôrode mi popraskali žilki takže som vyzerala ako lienka s krvavými očami. 😀

inull5
autor
3. okt 2013

@marianax ďakujem pekne, no môj lekár je za normálny pôrod, on nie e zástanca sekcií hlavne u prvorodičiek no u mňa to proste inak nešlo, rodila som na konci 42 týždňa.

misinka26
3. okt 2013

Ja ťa veľmi dobre chápem ... od kedy som otehotnela tak som preplakala snáď každú noc, strašne som sa bála, muž mal zo ma nervy už ma aj na psycho posielal ... myslela som, že ja to proste neprežijem ... stále som vravela, že určite zomriem ... a nakoniec dopadlo všetko v poriadku ... neboj kontrakcie spoznáš aj keď ja som chvíľu premýšľala či to je ono alebo nie, lenže keď sa bolesť stupňovala a pravidelne opakovala povedala som si už je to tu ... a vtedy nechápem ako všetok strach zmyzol, myslela som len a len na drobca a že o chvíľku ho budem držať v náručí ... rodila som skoro 24 hodín ale dala som pichnúť EPI bez nej by som to asi nezvládla ... po pichnutí to bolo ako v nebi, nič ma nebolelo len tlaky som cítila, smiala som sa, vtipkovala, kecala s mužom ... na tri bezbolestné zatlačenia bol malý von ... ešte mi Dr. vraví už netlačte už je tu a ja že čooooo veď ja ani neviem a smiala som sa ... keby ma pri tom točili na kameru tak mi nik neverí, že rodím a po pôrode som ešte počas zašívania obvolala celú famíliu a všetci boli vygúľaní aká som vtipná a vysmiata ...ja čo som plakala už len pri pripomenutí pôrodu 🙂 🙂 🙂 Jasné, že teraz keď si predstavím ďalší pôrod opäť mám obavy ale to človek neovplyvní, každý pôrod je iný 🙂 🙂 Držim palce dobre bude ...

marianax
3. okt 2013

@inull5 to nevadi ved hlavne je aby si bola ty a malinke v poriadku ja som mala sekciu az pri poslednom a najviac som sa bala hrozne fakt hrozne som sa bala ale zvladla som to a ty to zvladnes ci uz spontanne alebo sekciou ale zvladnes to 🙂

inull5
autor
3. okt 2013

@marianax máš 5 detičiek? krásne 🙂 my sme chceli aspoň dve, a po čase možno ešte jedno by pribudlo 😉 ja som so sekciou vôbec nerátala pri prvom pôrode, možno to bolo aj lepšie že to prišlo tak rýchlo že sa ma nikto nič nepýtal , rezali a hotovo

marianax
3. okt 2013

@inull5 ano 5 veru tolko sme neplanovali ale su tu a som za to vdacna 🙂 urcite je to lepsie moja ja som sa pripravovala bala sa rozmyslala a takto ides a nestihnes sa ani bat poriadne

janinna11
3. okt 2013

@inull5 takze ty uzsi rodila? No a ako to dopadlo, porod? Neboj sa a mysli pozitivne 🙂

snezienocka100
3. okt 2013

kazdy porod je iny, prvy trval strasne dlho, neskutocne bolesti, zomriet som chcela, zasivanie bez umrtvenia, dostala som strasneho masiara, dal mi vyzrat, ze som si ho nezazmluvnila, druhy kratky 2 a pol hodiny, sitie som ani poriadne necitila, mne dost pomohlo, ze mnohi mi hovorili, ze druhy porod je ovela znesitelnejsi ako ten prvy, a tak aj bolo

matuskova003
3. okt 2013

ahoj 🙂 ja ten strach celkom chapem. ale poviem ti , teoria o porode (hovorim o spontannom lebo cisarsky mas za sebou ) je oproti praxi podla mojej skusenosti strasne nadnesena a prehnana. všetko je o psychike , všetko je o priprave . to nieje len preto lebo som mala porod ktory bol taky užasny že si ho idem po roku a pol zopakovat ( hold každy porod je iny a ratam že tento može byt horsi 🙂 ) , to je preto lebo som sa o tom bavila s viacerími ženami, ktoré zdielaju moje pocity a moje slova len potvrdzuju a utvrdzuju ma v tom že mam pravdu. je rozdiel, či to berieš ako den, kedy si odrtpiíš a na ktory radšej zabudneš , alebo sa k tomu postaviš ako ku najvynimočnejšiemu dnu , lebo privedieš na svet svoje dietatko, lebo nastane den, kedy sa stane najvačší zazrak tvojho sveta. 🙂 su to take pre niektoru sladke reči a povie si " no jasne, tebe sa to hovori, nemala si komplikovany porod, asi si mala všetkych okolo seba s usmevom a všetci ta mali radi " OMYL ! rodila som v nemocnici, kde o mna nik ani poriadne nezakopol , tiež som mala bolesti bez akejkolvek epiduarky alebo niečoho ineho ale nevnimala som to ako katastrofu, nekričala som, dychala som ( Dychanie je mega dolezite ) a to mi uvolnovalo bolesti 🙂 a porod ? to už som prilozila ruku k dielu , bolo to uplne v pohode, nastrihnutie ani neviem kedy prebehlo a ten pocit po tom ... preživala som sen 🙂 vždy som sa bala toho ako pojde hlavička von, napodiv to nebola z celeho porodu od zaciatku kontrakcií ta najhoršia vec 🙂 čaka ma to za par mesiacov, nebudem ti klamat že ma nenapadne " čo ked to teraz nebude tak v pohode, čo ked tie bolesti budu horsie, čo ked .... " ale v hlave mam iba jedno, že sa tešim a to uprimne fakt, na porod na vsetko po porode, na to male dietatko vonave ♥
a jedna rada NEDAVAJ NA PRIBEHY INYCH ZIEN, neriad sa nimi. lebo mnohe su strasne prehnane. každa preživame tu istu bolest inak, kym tebe ta bolest pride ako uplne v pohode, tak ina ju už len zo strachu vnima 100x horsie 🙂
držim palce ! 🙂

rienok
3. okt 2013

@matuskova003 absolútny súhlas... ja som sa na malinkú tak tešila, že pre mňa bol pôrod fascinujúci a zázračný 😵
mňa sa pýtali známi asi 2 týždne po pôrode tak vyrývačne : tak čo pojdeš ešte rodiť? a ja že áno, hocikedy.... je to najúžasnejší zážitok môjho života
@inull5

urbanovapatricia
4. okt 2013

Ahoj,neviem,prečo ti mamičky píšu tie svoje zážitky z pôrodov,keď tmáš taký strach.Tiež som sa veľmi bála,aj prvý krát som rodila až v 30.Ale som si povedala,že keď toľké miliony žien odrodilo a prežili,prežijem to aj ja.Nerieš to,čítaj veľa literatúry ,aby si vedela,ako to prebieha,ako to bude po pôrode,čo treba robiť s bábätkom a tak.A keď to príde,nech je niekto blízky pri tebe,nemusí to byť muž,môže to byť aj mama,sestra.Mne sa nepodarilo ani to,ale veľmi by mi to pomohlo.A príroda to zariadila tak,že aj sama pocítiš,čo potom robiť.Ak budeš mať aj dobrého lekára pri pôrode,ten ti presne povie,čo kedy urobiť,aby si to mala čo najskôr za sebou.Vieš niekto si to pár hodín odtrpí pred,niekto po pôrode a niekto ani nevie,že rodí.Mám za sebou 2 pôrody,každý bol úplne iný.Bolelo to veľmi,ale kedˇdeti vyšli von a ukázali mi ich,všetka bolesť zmizla a ten "pocit šťastia a lásky" čo ťa zaleje sa nedá opísať.Po prvom som sa bála si to zopakovať,ale túžba mať aj dievčatko bola väčšia než čokoľvek.Narodila sa po 7 rokoch.Mám aj chlapčeka a j dievčatko.Obidve deti som si naplánovala keď som sa cítila na to byť pripravená.Sú zdravé,krásne,mám ich s mužom,ktorého milujem.Tak sa netráp,odpočívaj,naberaj informácie,vychutnávaj ten krásny pocit bábätka v brušku a teš sa na to,kedy ho budeš držať krásne voňavé v náručí.Prajem ti rýchly a bezbolestný pôrod a krásny a šťastný život.Jana

adky
4. okt 2013

@urbanovapatricia Kraaasne napisane. Presne tak prebiehala aj moja priprava na porod. Isty strach tam bol,ale radost na dcerku,kedy ju budem drzat v naruci, ho prevysila. Tiez som si vravela ze to zvladlo x zien,preco ja nie ?🙂
Bolia hlavne kontrakcie,ale daju sa prezit....samotne vytlacenie babatka uz nie je bolestive. Zo skusenosti ako porodna asistentka viem, ze mamicky, hlavne prvorodicky, zvadaju porod lepsie a lahsie ked su nan vopred pripravene - napr. predporodnou pripravou , ale taktiez ked maju pri porode blizku osobu.....vekmi to pomaha,pri porode je velmi dolezita psychika mamicky 🙂

urbanovapatricia
4. okt 2013

@adky Som rada,že ťa to,čo som napísala potešilo,mne pri tom tak trochu tiekli slzy.Neviem to krajšie opísať,boli to najkrajšie pocity v mojom živote a deti dali mojmu životu nový zmysel.Teraz Mám pre koho žiť.Ahoj

adky
4. okt 2013

@urbanovapatricia ja si neviem pomoct,ja mam slzy na krajicku pri kazdom porode pri ktorom som....je to nadherne,vsetko stoji za to,vsetka ta namaha 😉

zuzi0911
4. okt 2013

vobec sa memas coho bat...kazde vedenie porodu ci prir.alebo sekcia maju svoje plusy aj minusi...no koniec je vzdy rovnaky...radost nadsenie uzas nad novym cloviecikom...a vsetko je zabudnute...s sekciou nrmam skusemost ...ale nastrih vobec necicitis a v tom momente je ti uplne jedno co robia a ty vnimas len to keduy konecne bude po vsetkom...drzim ti palce a hlavne pozitivne mysli uz coskoro budes mat vonavy uzlicek doma...

inull5
autor
6. okt 2013

@janinna11 áno, mám za sebou sekciu pred 2,5 rokom na ktorú nemám dobré spomienky

inull5
autor
6. okt 2013

@urbanovapatricia ďakujem pekne, dúfam že to nejako prežijem 🙂 čítam literatúru, nepozerám články na nete radšej a pravdupovediac ani na to nemám veľa času sedieť pri internete.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre