Panika ohľadom pôrodu

domi679
16. sep 2013

ahojte som prvorodicka......som v 36tt a zacina ma chytat panika ohladom porodu ☹
teraz v utorok idem doktorke lebo sa vraj otvaram........ ☹ a mozno ma aj hospitalizuju....... nemam rda nemocnice
chcela som sa spytat ako zistim ze ci mi odtiekla plodova voda?ako spoznam kontrakcie? ☹

trish31
16. sep 2013

@domi679 mna chyta panika tiez ale ako mi tu baby radili,da sa to prezit a treba sa tesit na babatko🙂

domi679
autor
16. sep 2013

@trish31 ja sa tesim a strane len sa bojim ze nebudem vediet co s adeje ked to pride ☹

trish31
16. sep 2013

@domi679 mna ubezpecili,ze budem vediet kedy to pride 😀

linda20111
16. sep 2013

@domi679 ahoj, nemocnice sa nemusis bat, to ze sa zacinas otvarat nieje taky vazny dovod aby si tam isla lezat. ja som sa zacala asi mesiac pred porodom tiez otvarat a doktor ma kazdu poradnu chcel nechat lezat v nemocnici, no ja som odmietla s tym, ze lezat mozem aj doma 🙂 takze kludne tak mozes povedat aj ty ak by to bol jediny dovod, len sa neboj to povedat!!! plodovu vodu zistis tak, ze budes citit a pocut ako by nieco prasklo a potom bude uz tiect...a tiect... a neda sa zastavit ako curanie, takze to na milion percent spoznas 🙂 kontrakcie tiez spoznas, pretoze take obrovske bolesti sa nedaju nevsimnut. jedna kontrakcia trva par sekund a potom zrazu nic vsetko prejde, mas par minut kym pride dalsia 🙂 drzim ti velmi palce aby si to zvladla ak sa este chces nieco spytat tak pis 🙂

domi679
autor
16. sep 2013

@trish31 no tak snad 😅 do toho mam paniku zo zajtrajska snad dopadne vsetko dobre

angua27
16. sep 2013

nebojte sa kočky, keď to príde, tak budete vedieť, že to je ono. odtok plodovej vody sa nedá pomýliť, je to väčšie množstvo tekutiny, ktoré z vás ide a neviete to ovplyvniť, čiže hneď je jasné, že to nie je únik moču. aspoň mne takto začal pôrod, kontrakcie nabehli až v pôrodnici. pri nich je dôležitá pravidelnosť, ak sú nepravidelné sú to len falošné kontrakcie - čiže telo si robí nácvik na pôrod. 😉

domi679
autor
16. sep 2013

@linda2011 tak snad to bude jediny dovod
som z casti rada ze mam taku opatrnu doktorku lebo ked sa jej cokolvek nezda tak hned spravi vsetko preto aby to tak nebolo
ale stymto jak stresuje este viac ako ja posledne tyzdne ma uz stve a potom stresuje aj mna

linda20111
16. sep 2013

@domi679 ak by ta tam posielala len kvoli tomu, tak nemusis sa nechat vystrasit a presvedcit... niekedy zvyknu lekari posielat aj preto ze chcu mat obsadenost na oddeleni!!! ja som tiez preto nesla lebo som vedela ze je to biznis a tiez pretoze doma sa citim lepsie, pokojnejsie.... ak by chceli robit este nejake vysetrenia, odbery alebo robit pozorovanie bolo by to o inom. alebo ak by si nemala nejake vysledky v poriadku. ak mas vsetko ok tak sa nemusis bat 🙂 mne sa to vsetko zbehlo tak rychlo ze som ani nestihla rozmyslat alebo rospravat pri tom 🙂 🙂

domi679
autor
16. sep 2013

@linda20111 dakujem teda za podporu uvidim co zajtra povie teda

soniatko
16. sep 2013

@domi679 ahoj...uplne ta viem pochopit....prezivala som to takto pred rokom...strasne som sa bala. mne uz tyzdnen pred porodom odisla zatka a ja som bola nervozna, pomaly nikde som nechodila, lebo som sa bala, ze kazdu chvilu budem rodit. mne voda neodtiekla...v mojom pripade sa to zacalo miernymi bolestami podobnymi pri menzese a postupne sa bolest zvysovala...nie je to nic, co sa neda prezit...teba to caka onedlho, nestresuj sa a tes sa na babatko...mne zacali kontrakcie o 19:45 a mala sa narodila o 3:44 rano, cize na prvorodicku super...zajtra oslavujeme 1. rocik nasho uzasneho pokladu.... 😉

lulu_lu
16. sep 2013

@angua27 prosim ta a ked odtecie plodova voda, do ekdy sa treba zastavit do nemocnice? Lebo ja som zo sale ale chcem rodit v Stiavnici a bojim sa ze to nestihnem

lulu_lu
16. sep 2013

@soniatko gratulujem 🙂 To si bola tak dlho v bolestiach :/ 😖

sharlotta
16. sep 2013

@lulu_lu mala by si byt v nemocnici do hodiny, koli moznej infekcii. No ak si prvorodicka, mas hodiny casu, kym porodis.
@domi679 ja som druhorodicka a tiez sa bojim 😉 nie ze to nespoznam, ale toho, co ma caka, ako to bude, ako dlho...

lulu_lu
16. sep 2013

@sharlotta uf lebo neviem, no do BS to trva cca 70minut asi

lulu_lu
16. sep 2013

@sharlotta a to sa do nemocky ide az ked praskne voda? Teda pokial je normalne tehu

sharlotta
16. sep 2013

@lulu_lu nemusi ti vobec prasknut voda, porod moze zacat kontrakciami. Na tvojom mieste by som mozno tyzden pred terminom uz bola v Stiavnici. Normalne sa odporuca ist do nemocky, ked mas kontrakcie kazdych 7 minut, no to sa skor predpoklada asi, ze porodnicu mas do 30 minut.

lulu_lu
16. sep 2013

@sharlotta a myslis ze tam budu ochotni ma hospitalizovat ked este netreba? Dakujem za odpoved 🙂

sharlotta
16. sep 2013

@lulu_lu urcite, ale zadarmo to nebude 😉

lenyy
16. sep 2013

naadych vydych naaadych vydych-na paniku nieje priestor;( ides dat zivot babatku a mas zan obrovsku zodpovednost.pisem z vlastnej skusenosti,tie som mala ku koncu panicke stavy a potom som si povedala ze to nemozem dovolit. jednoducho to zvladnes,ten adrenalin je tak silny ze zabudnes na cely strach. ja som si porod nakoniec uzila v radosti lebo som sa skoncentrovala len na dieta a nie na strach a to som sa bala pred tym aj infzie co mi pichnu. a porod spoznas tiez neboj sa. to su nezamenitelne stavy

soniatko
16. sep 2013

@lulu_lu dakujem...8 hodin to bolo od uplne prveho naznaku, takze podla mna super... naozaj, da sa to vydrzat...

sharlotta
16. sep 2013

Ja som si povedala, ze lekari vedia, co robia, studovali, maju skusenosti, tak ma tam hadam umriet nenechaju a pocuvala som, co mi hovoria a robila to...

dejka77
16. sep 2013

Neboj sa, budes vediet. Viem, ze ides do neznameho, ale ked to pride urcite budes vediet. Ked ti odtecie voda, proste to budes citit. Niekomu odtecie vela naraz, mne tiekla pomaly a vedela som, ze je to to 🙂 . Aj kontrakcie spoznas, ved sa budu stale vracat a stupnovat. Nemas sa naozaj coho bat.

jul11
16. sep 2013

Neboj,zvladnes to.Odporucam ti tehot.kurz,ten ta pripravi,co a ako a odpovie ti na tvoje otazky,ze ako zacina porod,ake su ulavove polohy,ako dojcit,kupat a vsetko,co by ta mohlo zaujimat a spoznas aj ine mamky,s ktorymi potom mozes chodit kocikovat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre