Plánovaný cisársky

lelesa
3. dec 2012

Mile mamicky
chcem sa vas opytat na planovany cisarsky porod ktora ma stym skusenosti a co je k tomu potrebne.dakujem

xlucia
3. dec 2012

@lelesa potrebujes predoperacne vysetrenia

jankaferancova
3. dec 2012

@lelesa ja som ho sice nemala planovany,ale tak dolezite je mat ako pise mamina predomnou predoperacne vysetrenia,mas na vyber z dvoch anestez - celkovu (kde ta celkovo uspia) alebo lokalnu (miestnu) anestezu,vola sa to aj spinalna anesteza,kedy budes mat umrtvene vsetko od brucha nadol a budes pri vedomi no a aj psychicky sa treba pripravit 😉

kmkke
3. dec 2012

@lelesa Musíš ísť k svojmu lekárovi, tam ti zoberú krv, odtiaľ ťa pošle tvoj doktor na interné, odtiaľ na kardio, s výsledkami k svojmu doktorovi, odtiaľ so všetkými papiermi za anesteziológmi, prípadne do nemocnice kde ti budú robiť cisársky 🙂))

lelesa
autor
3. dec 2012

Ok dakujem neviem co.mam robit.som v.38tt a chcela by som velmi aby som porodils a plati sa za to?

liz_lemon
3. dec 2012

@lelesa planovany cisarsky sa robi na odporucenie lekara, ak ide o nejake komplikacie (napr. babo je zle otocene), nie na tvoju ziadost, to ti urobia mozno za uplatok

janinah
3. dec 2012

@lelesa môžeš napísať prečo chceš cisársky? ak sa len bojíš pôrodu a chceš to celé prespať,tak si veľmi nepomôžeš..je to operácia brucha s pooperačnými bolesťami /nie malými/,dietou a šetrením / a okolo bábetka treba behať/..rodila som tak i tak a prirodzený pôrod je lepší,síce sa trocha vytrápiš,ale potom je všetko relatívne fajn,hojíš s arýchlo,sily naberáš rýchlo...tak sa ešte poraď a zváž všetko...inak v 38tt už máš mať hotové interné predoper. vyš. lebo nikdy nevieš ako sa situácia vyvinie,niekedy sa rodička ocitne na operačke razdva a interné treba

lalalila
3. dec 2012

@lelesa ja mam 2 cisarske a tiez sa radsej priklanam k normalnemu porodu bolesti pocisaraku priserne mas problem chodit sediet smiat sa ........... a ja som mala aj migreny po spinalnej anes

liwqa
3. dec 2012

Je uplne jedno ako mamicka rodi, hlavne nech sa babatko narodi zdrave a mamicka je taktiez v poriadku... Ja som prveho synceka mala CS, bolo sice planovane (bola som dlhsie v nemocnici), ale aj tak sa vypytalo na svet o 5 dni skor a zrazu mi ho nemal kto spravit 🙂 ale to je dlhy pribeh... pojdes k svojmu lekarovi, on ta posle na interne ale v nemocnici ked budes naplanovana na datum si aj tak predoperacne spravia este raz svoje... aspon povacsine

lelesa
autor
3. dec 2012

Bojim sa velmi porodu ci vsetko dopadne v poriadku🙂 ja som sa uz pytala dr.na planovany a ze naco ze som uplne v poriadku len ja by som chcela aby bola na svete...

brumka
3. dec 2012

@lelesa ak ti dr povedal ze si ok, tak cidsarsky ti nespravia, ak nenajdes dporodnika co sa necha podplatit alebo nenastane daka komplikacia kde ide o zivot babatka ci rodicky. cisarsky je des, jasom 2m sa nevedela ani hybat a pol roka trvalo kym som sa akotak zotavila. celkovo som sa zotavovala vyse roka. prvy cisarsky som mala lebo dcerke slo vazne o zivot je to strasny pocit. a na druhy mam 3-4 indikacie a predca ma asi budu chciet tahat prirodzenym

terinkaaanetka
3. dec 2012

@lelesa ahojky ja som mala dva krat naplanovany cisarsky.pri Terezke som musela mat cisarsky kôli tomu ze nebola dobre otocena.termin som mala 28.3.2010 a naplanovali mi ho na 22.3 no malej sa nechcelo tak dlho cakat a prisla 14.3.2010.a teraz mi znovu planovali cisarsky kôli tomu ze kazde dalsie uz rodit prirodzene sa nemoze.k planovanemu cisarskemu su potrebne predoperacne vysetrenia na anesteziológii a internom.

henrieta16
3. dec 2012

Ahoj, na všetky potrebné vyšetrenia ťa posiela tvoj pôrodník, interné, ekg, ja som oboch synov mala na sekciu. Prvý pre nepostupujúci pôrod, druhý pre to, že som rodila veľmi skoro po prvom, rozdiel medzi chlapcami je 10 mesiacov. 2. sekciu som mala naplánovanú, prvá bola v úplnej narkóze a druhá v spinálnej. Spinálna sa mi vidí lepšia. Neviem to porovnať s klasickým pôrodom, lebo som ho nikdy nezažila, ale nie je to nič strašné, bolesti sú, ved je to operácia, no ten pohľad potom na bábo stojí za to. Takže sa neboj, držím palce, hlavne nech všetko dobre dopadne 😉 @lelesa

lelesa
autor
3. dec 2012

Dakujem za rady uvidime zajtra co povie dr.

brumka
3. dec 2012

@terinkaaanetka to kde je automaticke po prvom cisarskom aj dalsi cisarsky? v BA urcite nie, ja som mala na izbe babu co mala prve sekcou a druhe porodila prirodzene. aj mna chcu tlaci t prirodzene ale mam diagnozi kde mi doktori odporucili sekciu tak sa budem za nou bit lebo neohrozim predsa svoje zdravie a babatko

terinkaaanetka
3. dec 2012

@brumka v Topolcanoch.tam im uz raz zomrela rodicka ked rodila druhy krat normalne a prvy mala cisarskym tak asi preto uz nic neriskuju.

brumka
3. dec 2012

@terinkaaanetka to take pripady pocuvam, no uvidime ako dopadnem ja. drzim palce

terinkaaanetka
3. dec 2012

@brumka ja som mala aj ziadost na sterilizaciu tak potom ma uz ani nepresviecali ake stare mas to prve dietatko?

brumka
3. dec 2012

@terinkaaanetka v marci 3 roky bude mat a dalsi termin mam v juli. mi chirurg orporucil sekciu a ze ak chcem ze mam si zaziadat sterilizaciu, ale s tou si niesom ista, ja este uvidim ako dopadnem moj gynekolog je za sekciu ale povedal ze posledne slovo ma porodnik a pri mojom stasti ma budu natahovat

terinkaaanetka
3. dec 2012

@brumka no ako hovorim mne doktorka dala odporucanie a ja som chcela aj tu sterilizaciu takze nemali problemi ale neboj ked si mala prve cisarskym tak bude aj toto druhe tiez neboj 🙂

3kvietok3
21. sep 2018
Používateľ 3kvietok3 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 3kvietok3.

Ja by som chcela vediet ako ste to mali s hojenim po operacii. Velmi sa bojim prirodzeneho porodu a chcem sa mu vyhnut. Lenze som velmi citliva celkovo na bolest a bojim sa ze nedam ani cisarsky. Ako dlho ste sa potom doliecovali a ako to prebiehalo?

okulka_db
18. nov 2018
Používateľ okulka_db je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od okulka_db.

@3kvietok3 Ono je ta rana vždy bolestivejšia, už len keď si predtavíš ako hlboko to je všetko... ale netreba sa báť zase, v dnešnej dobe je medicína veľmi pokročilá 🙂

anulienkalenka
22. nov 2018
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

@3kvietok3 dá sa dať pumpička, ktorá ti priamo do rany uvoľňuje látku proti bolesti, takže takmer hneď po operácii môžeš chodiť, starať sa o malé a podobne. Zajednáva sa to v lekárni, skús sa popýtať.

3kvietok3
24. nov 2018
Používateľ 3kvietok3 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 3kvietok3.

baby strasne moc vam dakujem za rady, na pumpu sa popytam, znie to super.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre