Pomohol vám Hamiltonov hmat?

amadora
13. okt 2010

Robili vám tzv. Hamiltonov hmat? Pomohol vám rozbehnúť pôrod? Ak áno za ako dlho po hmate ste rodili? 🙂

rejkaa
28. aug 2014

mne to robil doktor prvykrat dnes, som v 40tt +3 a mne to bolo len neprijemne, tak ako kazde vysetrenie zo spodu, ale asi to ani nepomohlo, lebo uz ubehlo 7 hodín od vtedy a vôbec nič sa nespustilo....:(

vejana77
6. okt 2014

Ja som 41 tt a hmat mi dnes rano robili po treti krat..kontrakcie sa mi nespustaju,necitim ziadnu bolest.mame pockat este do zajtra a ked sa nic nezmeni, tak pouziju iny sposob.Inak to velmi neboli, len je to take dost neprijemne,a da sa to vydrzat.

adusikadka
15. okt 2014

Pôvodný termín pôrodu (podľa menštruácie) som mala 20.júna. V prenatálnom centre počas vyšetrenia ,,vraj" zistili, že bábätko mám o týždeň staršie a tým pádom, že sa mi termín pôrodu posúva na 14.júna. Na predpôrodnú poradňu som začala chodiť od 27.5. a od tejto prvej návštevy mi pôrodník robil Hamiltonov hmat pravidelne. Tento hmat nebol bolestivý, iba nepríjemný. Neviem, či záleží aj od doktora, ktorý ho vykonáva, ale ak áno, tak ja som mala super lekára. Oproti pôrodu to bolo nič. Nerodila som ani 14.6 a ani 20.6. Naša maličká sa rozhodla prísť na svet až 27.6 a prišla na svet prirodzene. Nemala som pôrod vyvolávaný... porodila som veľmi rýchlo (za hodinku som mala všetko za sebou). Dcérka výšla na 3 zatlačenia. Síce mi tento hmat nevyvolal pôrod,ale na 100% mi spôsobil to, že som dlho netrpela a všetko išlo, ako má. Celkovo mi bolo urobených 10Hamiltonových hmatov počas predpôrodných poradní. Rodila som v Šaci 🙂

kolubica
31. aug 2016

Urcite neodporucam, sposobilo mi to zapal v posve, dieta slo cisarskym a skoncilo na jiske... nikdy viac

soffovka
1. sep 2016

Mne ten hmat pripadal ako bezne vysetrenie krcka maternice.nic hrozne.ziadny rozdiel oproti beznemu gyn.vysetreniu. ako tak citam je to o odbornosti doktora a mozno aj roznej citlivosti zien.pre mna ano.nebolo to nijak extra neprijemne a nakoniec som v termine porodila v ten isty den cca o 11hodin nato.bezproblemovy a rychly porod.

kaattkka
8. dec 2016

Dnes mi to dr.robil a vobec to nebolelo , len som sa bala lebo som tu citala ako to boli. Uplne bezne vysetrenie nic hrozne 😂😂😂 tak som zvedava ci pomoze som 2.den po termine...

lynn333
13. dec 2016

@kaattkka pomohlo?😉

kaattkka
16. jan 2017

Nie, nepomohlo,nakoniec mi museli spravit sekciu lebo uz bolo zle...

honey1151
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fatimuska
16. feb 2017

@mamuli tak nejak som tento hmat vnimala aj mna,dali podomna misku a vrazil mi past najhlbsie ako ide,triaslo ma.ako osiku,miska plna krbi a urobil mi yo 2 x,potod brnkacka oproti tomu

butterfly84
24. jún 2017

@mamuli ten hmat ale nema boliet, to robil daco ine

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre