Pomohol vám Hamiltonov hmat?

amadora
13. okt 2010

Robili vám tzv. Hamiltonov hmat? Pomohol vám rozbehnúť pôrod? Ak áno za ako dlho po hmate ste rodili? 🙂

petka55555
20. dec 2011

mne asi nie, kedze mi ho robili viac krat....porod zacali vyvolavat v pondelok rano a vtedy bol prvy krat...porodila som az v stredu poobede a dovtedy mi ho urobili 4 dr. , a viac krat, so slovami ze mi pomoze...takze som si ho uzila min. 8 krat, posledne uz boli neskutocne.... 😲

fifik
22. dec 2011

Jéminééé, čo to tu čítam? To som ešte ani nepočula... mám dve deti, nič také mi nerobili. Pôrody som mala ukážkovo spontánne a rýchle, bez akýchkoľvek injekcií, tabletiek a infúzií... Takže ma z toho mrazí...

zuzana_m
22. dec 2011

Ja som bola v piatok,8.10. na kontrole (39tt) a lekar ma išiel vyšetriť. Zarzu strašná bolesť, až mi skoro slzy višli. V mysli som myslela na to ako ho kopnem, že je mäsiar. Vôbec som nevedela čo robí 😕 , až potom som si nahodou prečitala na nete, že o čo sa jedná. Na druhý deň ráno mi odišla zátka a v noci som išla do pôrodky. Ráno v nedeľu bola malá na svete. No mám pocit,že to robil skoro, lebo pôrod sa absolutne nechcel rozbiehať,kadečo mi davali a robili. Termin som mala mať až o týžden na to. Takže mne-"pomohol". (Pri prvom mi to robil prednosta den pred terminom a naozaj sa porod rozbehol a maly sa narodil v termine)

danjelca
3. apr 2012

http://tehotenstvo.rodinka.sk/kym-rastie-brusko...

takto by to malo profesionálne vyzerať...

ava11
18. apr 2012

@danjelca to čo si postla je niečo úplne iné, než o čom je téma. Hamilton nie je na otočenie dieťaťa ale na oddelenie plodových vakov, aby sa spustil pôrod. No a k téme, mne ho doktorka spravila okolo jednej na obed a po polnoci bol malý na svete. Prenášala som týždeň, takže pomohol. Bolelo to dosť, ale vydržateľne a doktorka mi len povedala počas vyšetrenia, že mi urobí trocha zle.

zara1982
24. apr 2012

Ahojte, aj mna akurat napadlo ze mi to urobili. Nemozem povedat ze by bolelo, skor to bolo neprijemne, spustilo mi to konecne kontrakcie a vytieklo zo mna strasne vela vody. Ja som prisla s odtekajucou plodovou vodou ale bez kontrakcii. Voda odisla o polnoci, bola som otvorena na 3 cm a az ked mi ten hmat urobil o pol tretej v noci tak zacali kontrakcie- podotykam ze znesitelne. Do siedmej som sa otvorila o dalsie 4 cm, o pol desiatej mi dali infuzku a 11:15 sa narodil. Bez bolesti, bez trapenia. Hodinu pred vytlacenim som si este stahovala kufre po oddeleni 🙂 🙂

mistula
25. apr 2012

Zabral u obidvoch deti. Jednu som prenasala 8dni. Rano mi urobili Hamiltona a 20h potom sa mala narodila. Pri druhom som tiez prenasala 4dni. Rano mi ho spravili a o 12h bola dcerka na svete. Ale pri prvom to strasne bolelo. Mozno preto, ze som na to nebola pripravena. Pri druhom to uz bolo len neprijemne.

nika1987
25. apr 2012

robili mi ho dvakrat a nepomohol

harper
25. apr 2012

U mna ho použili 7 den po termine poobede a na druhy den o druhej poobede sa malá narodila. Prvá isla von na siedmy den po termine dobrovolne.

brumka
25. apr 2012

u mna ho pouzili 2x a aj tak som roidila sekciou, prvy krat mi lekarka co nikdy nerodila nadavala ze ono ma to boliet nemoze a ako mi o spravila pocula som strasne chrupnutie, bolest a za chvilu kontrakcie a krv, za par hodin som mala 4min konntrakcie, potom ma dali na vzdycharena pani doktorke sa nechelo rodi estema deptala a zastavila mikontrakcie a na druhy den mi ten hamilon robil iny lekar a ten to spravil lepsie ale dostali zo mna len necele 3cm ani praskutie vody nepomohlo ani oxytocin.

aninka666
25. apr 2012

ja som 4 den po hamiltone a stale nič. zajtra idem na príjem a asi mi budú pôrod vyvolávať

deni777
23. máj 2012

mne ho robila dnes okolo 11.3O tak cakam co bude, mam dva dni do terminu 😅

pacica
13. dec 2012

ahojte aj vy ste po tom hmate krvacali?a ako dlho?

martinailova
15. jan 2013

😨

mirka_aa
15. jan 2013

nie rozbehnut nepomohol,ale robil mi ho aj pocas porodu asi 5x vraj to urychlil o niekolko hodin...

zankaj
15. jan 2013

co to vobec je? a je to potrebne?

lyrra
15. jan 2013

pri prvom porode pomohol aj nepomohol, porod sa rozbehol, ale neskor nepostupoval, pri druhom porode pomohol - o osmej rano ma dr. vysetril (nemala som ziadne priznaky blizaceho sa porodu), nasledovalo slabe krvacanie, kontrakcie a o 12,42 bola dcera na svete🙂 boliet bolelo, ale znesitelne a vzdy mi len povedal, ze tomu trosku pomozeme🙂

zulina9
21. jan 2013

mne to robili taktiez lebo som sa neotvarala , porod je oproti tej bolesti nic.Pravdepodobne mi to urobila dr aj na poradni tyzden pred porodom, bola to dost bolestiva kontrola aj som asi tri dni krvacala, ale povedala mi ze mi chcela trosku pomoct ale ze este jej to neslo ci co, otvorena som bola len na spicku, Fu nerada na to spominam.

sisulienka22
1. feb 2013

ahojte. povedzte mi ako moze lekar uskutocnit nieco aby o tom vopred informoval mamicku o moznych nasledkoch... ???? To kde sme? Mrzi ma ze pravo rozhodnut sa im nic nehovori...... a my si to nechame.... :(

lanabi
2. feb 2013

Tak ja mam hamilonov hmat prave za sebou cca pred 20minutami :o) Prebehlo to UPLNE BEZBOLESTNE a tak velmi som sa toho bala .Tak uz iba cakam ci sa porod rozbehne mohol by je pekny datum 😉 a uz nevladzem nosit maleho obrika bude nad 4kg :nesmierne sa ale tesim .

blackcat8885
2. feb 2013

Mne tiež robil v pondelok aj teraz vo štvrtok Hamiltona a keby sa na to neopýtam,ani neviem,že mi ho robil-vôbec to nebolelo,ako normálne vyšetrenie.Pomohlo mi to k otváraniu a skracovaniu krčka ale zatiaľ nerodím

sandrika1986
27. jún 2013

Mne robili Hamiltona pri oboch deťoch, pri prvom som prenášala 8 dní po termíne a pri druhom šesť dní. Na poradni v pôrodnici mi ho spravili poobede a v noci som už išla do pôrodnice a zachvílu som porodila. Pri prvom pôrode do hodiny a pri druhom po prijatí na príjem do 30 min. Mala som šťastie na nočné rýchle pôrody. Hamilton zabral veľmi dobre 🙂

lucka011
30. júl 2013

Fu, aj ja som toto zažila. Tiež som nevedela o čo ide. Len ma dali ľahnúť a doktorka povedala, že to bude bolieť a že môžem držať jej ruku a od bolesti stláčať 🙂 Až teraz po viac ako dvoch rokoch a pred ďalším pôrodom som sa dozvedela čo to bolo vlastne zač.... No ale pomohol, o 7 ráno som mala tú česť to spoznať a 10:47 sa malá narodila... Ale tak ak to má dopomôcť k rýchlejšiemu pôrodu, tak tých pár sekúnd ešte raz nejako zvládnem, aj keď bolesť väčšia ako samotné kontrakcie...

kuko7
30. júl 2013

Mna to az tak nebolelo 🙂 porodila som do troch hodin od tohto hmatu 🙂

whiterosses
30. júl 2013

A to čo je ten hmat ? 🙂 no ja naozaj neviem o čom píšete ani som ešte o tom nepočula :D ale viem jedno nemala som to, a ani nechcem niečo také zažiť kedže čítam že to moc bolí :O dúf, že ked budem čakať druhé tak to bude super ako aj s prvým dieťatkom. a asi sa to robí skôr než praskne voda že ..? čii ? musím si to niekde nájsť čo to vôbec je

mirka1988
18. sep 2013

No mna ako jednu z mala to nebolelo vobec a ani to nepomlo.a ani 2vyvolavacky. Az prasknutie plodovej vody.

dadika1114
25. sep 2013

jezis to som nemala citat ☹

studiomery
7. okt 2013

Ahojte žienky. Mne dnes o 12 hod. urobil doktor Hamiltonov hmat, bez upozornenia, myslela som že bežné vyšetrenie, dnes 39+5 a myslela som že mu zlomim ruku, ešte v živote som necítila taku bolesť a to som už prežila čokoľvek, od vtedy mám silne bolesti v podbrušku, presne ako niektore opisujete ruku do mna strčil po lakeť a prudko niekoľko krát zatočil, ledva som zišla zo stoličky, celá roztrasena.... nikdy viac v živote.... môjho doktora som vychvaľovala, aky je úžasny, ale po dnešnom vyšetreni ma tam už neuvidi 😢 som sklamaná, že sa ma na to ani neopýtal a neoboznámil ma s tým čo ide urobiť ☹ myslím, že to mal nechať na bábätko, keď už bude pripravené...

kikisasa
22. okt 2013

Po 7 rokoch som sa teda dozvedela, čo mi to ten "doktor" robil... Dal mi vtedy vyvolavacku a kedze sa mu asi nechcelo cakat, robil mi ten hmat asi 3-4x, neskutocne bolesti...ja som myslela, ze to sa tak robieva, pripadala som si ako, s prepacenim, krava, ktorej strkaju ruku neviem kde. Po porode ma tento doktor ani nezasival, lebo uz mal vypite, robila to ina zena a on mi zahlasil, ze som, citujem "na franforce". Krvacala som po porode tak silno, ze vypadavali zo mna doslova hrce krvi a ja som sa obvinovala, ze som slaboch, lebo som nevladala stat na nohach. Tak vam, pan doktor, dakujem pekne. Chvalabohu, uz ste z nemocnice prec!

e_z
13. nov 2013

Ahojte, v našej encyklopédii Wiki Modrý koník pribudol článok aj o Hamiltonovom hmate: https://www.modrykonik.sk/hamiltonov-hmat/
Baby, čo ste zažili, napíšte svoju skúsenosť dolu pod článkom. Vykonať by sa mal iba so súhlasom tehotnej a podľa knižiek vraj nie je bolestivý. No asi ani jedno z toho u nás úplne neplatí. :(
@mamuli
@carodejnica
@babulina
@beruska.zuzanka
@lanabi
@monikabe
@manika77
@sakura77
@jankaslamka
@lucyliu77
@raa2
@kikisasa
@zara1982
@zuzana_m
@mirka1988
@nika1987
@zulina9
@blackcat8885
@sandrika1986
@lucka011
@kuko7
@studiomery

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre