Pooperačný priebeh - diastáza a pruh verzus abdominoplastika

zuzulik27
14. mar 2015

ahojte baby. mam pruh aj diastazu. a riesim dilemu ci ist na klasicku chirurgiu kde mi zoperuju len pruh a diastazu alebo ked uz mam ist pod noz tak poriesit abdominoplastiku. zaujimalo by ma ci je velky rozdiel po operacii v oboch pripadoch. pri abd. som si nasla ze co a ako po operacii ako to prebieha ale ci aj pri pruhu a diastaze sa dava korzet, ci tiez treba dodrziavat setriaci rezim a ako dlho a ci je to rovnako bolestive, tak to neviem. bola niektora z vas na operacii pruhu a diastazy? ked zosili tie brusne svaly - mali ste brucho nad pupkom mensie? ci to nema vplyv ziaden? kebyze nemusim ist na operaciu tak ziadnu abd. neriesim, ale uz ked ma maju rezat tak nech z toho uz aj mam nieco - a sice krajsie brusko, lebo po 4 porodoch, nemusim vam vraviet ako vyzera.

dakujem za kazdy nazor

adahogh
23. mar 2015

@zuzulik27 myslim, ze abdominoplastika je urcite rozumnejsia. Ja som po, je to v pohode prezitelne po operacii cca 2 tyzdne obmadzenia vacsie a potom este 4 tyzdne setriaci rezim a kompresne pradlo. A este jazva od plastickeho chirurga je uplne ina ako od klaickeho chirurga. Ak mas navyse strie a vytahane brusko po detoch ako ja....nie je co riesit. Strie su fuc, odstranene s odrezanou kozou.

jankapo
23. mar 2015

@zuzulik27 najdi si skupinu "abdominalna plastika" tam su baby, co maju "po" a su zlate, urcite ti rady poradia, niektore prihodili fotky, tak si budes vediet predstavit ten rozdiel.... 🙂 drzim palce! po tej plastike je faakt brusko krajsie, stoji to zato...ak mas na to peniazky, nevahaj, na bolest zabudnes... 😉

ivuska027
23. mar 2015

@zuzulik27 skus skupinu abdominalna plastika, tam ti kocky poradia 🙂

zuzulik27
autor
24. mar 2015

vdaka baby, tu skupinu som uz pozerala. ale tam riesia len tu abd. a ja som prave chcela operaciu diastazy aby som to mohla porovnat. a ano viem ze po abd. je to brusko krajsie, ale je to predsa len narocnejsia operacia nez len diastaza a pruh tak nechcem zbytocne si komplikovat zivot. ale kedze tak ci tak musim ist pod noz a do narkozy tak asi pojdem na tu abd. mne by to mala preplatit poistovna kedze mam zdravotne indikacie. poradim sa s plast. chirurgom ze co ako a uvidim.

ivuska027
24. mar 2015

@zuzulik27 diastazu refunduju len zakrok cca 200€, plastiku si platis. Mna samu to caka o cca 3 tyzdne 😉 Spokojne sa v teme opytaj, kocky ti poradia 🙂

lili91
24. mar 2015

ahoj, ja som bola na konzultacii aj u bezneho chirurga aj u plastickeho chirurga. v podstate rozdiel je ten, ze na beznej chirurgii sa brucho reze zvisle a na plastike sa robi tzv. bikiny rez, cize jazva je potom schovana v spodnom pradle/plavkach. vnutro sa sije v podstate rovnako, aj ked na abdom. je to urcite o nieco narocnejsie, kedze sa koza nadvihne, aby sa "z dola" dostali az k brusnym svalom nad pupkom. obidvaja lekari mi hovorili, ze po operacii treba nosit stahovaci pas a stahovaci korzet a mat "setrny rezim" aspon 6 tyzdnov. ja som sa dala operovat na koniec na plastike. je plasticka chirurgia aj v statnych nemocniciach, kde ti to poistovna hradi (zalezi od toho aku mas), ak je to operacia zo zdravotnych dovodov. co sa tyka toho "mensieho brucha nad pupkom" zavisi asi od toho ake to mas teraz. ja som tam mala vydutinu velku asi ako pomaranc, to po op zmizlo. a presne ako pises, ked uz ist do narkozy a pod noz, radsej by som volila plastiku.

skoromama
6. jún 2015

ahojte abdominoplastiku mi spravia len ked mam volny previs koze na bruchu?

ivuska027
6. jún 2015

@skoromama prečo inak by ti ju robili, či?

skoromama
7. jún 2015

@ivuska027 lebo mam rozidene brusne svaly na 4 prsty, von pupok, vydute brucho ale nemam ani strie ani volnu previsajucu kozu, proste gulate brucho ako keby som bola tehotna. preto som sa pytala, ci je len ten previs indikaciou.

lili91
7. jún 2015

@skoromama nie, indikaciou nie je len previs, ale prave rozidene brusne svaly a pupocny pruh. prave tym, ze zosiju vnutri tie svaly, sa brusko stiahne a nie je viac "gulate, tehotenske".

ivuska027
7. jún 2015

@skoromama no potom je to operacia diastazy, tebe netreba abdomno, naco by ty rozrezali brucho komplet cele a vyrobili jazvu ako svet, ked to nie je nevyhnutne. Diastazu vedia cez pupok spravit a tusim je to plne hradene poistovnou 😉

zuzana90m
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
abdom
26. mar 2018

Má niekto skúsenosť že mu pri abdominoplastike urobili súčasne aj herniu? Presov- Kosice

ivuska027
26. mar 2018

@abdom pod do skupiny abdominalna plastika

anonym1101
19. jún 2018

Prosim vas aj ja sa ch em opytat ci bol niekto na abdominoplastike a mal aj herniu aj diastazu a ci mu to vsetko operovali naraz ci sa to da(mne doktor povedal ze nie)a ci ste mali potom nejake operacie.vraj ak to urobi naraz moze sa stat ze pupok dostane nekrozu a odpadne??😁😁😁

katulena89
4. dec 2019

@zuzulik27 ahoj, mohla bych se zeptat jak jsi dopadla? Kam jít na diagnózu a radu? Nevím, zda za gynekologem nebo na chirurgii a kdo by mi měl vypsat papír na pojišťovnu.... Pokud budu mít nárok... Děkuji moc za info

meryjaane
4. dec 2019

@katulena89 ahoj, na diagnostiku treba zájsť k chirurgovi. Potom s jeho odporúčaním k plastickému chirurgovi a s tým potom už dohodnúť termín operácie a všetko ostatne

katulena89
4. dec 2019

@meryjaane děkuji za odpověď... A proplacela to pojišťovna nebo ste si to hradila?

meryjaane
5. dec 2019

@katulena89 poisťovna

ewe1212
18. jan 2020

@meryjaane Mozem sa spýtať? Tiez to teraz riesim od obvodaka mam papier na chirurgiu mam diastazu aj herniu a prevys koze, no este asi aj dost tuku na bruchu. Chcela by som to riesit na plastike, ty si od chirurga dostala doporucenie na plastickeho doktora?

meryjaane
19. jan 2020

@ewe1212 áno, určite pri návšteve chirurga požiadať o odporučenie na operačný zákrok u plastického chirurga, len v tom prípade bude zákrok uhradeny ZP a zákrok musí prebehnúť v štátnom zariadení, nemocnici. Teda ak sa nič nezmenilo od roku 2020, ja som bola na operácii 6. 11. 2019 v BB.
Odporúčam teda vybrať rovno plastickú ambulanciu v štátnej nemocnici.

ewe1212
19. jan 2020

@meryjaane dakujem

meryjaane
20. jan 2020

@ewe1212 kľudne ak dačo, ozvi sa 😉

ewe1212
20. jan 2020

@meryjaane mi to neda a este ma napadlo, ty si urcite mala stastie na doktora 🙂, akoto, ze ti dal ziadanku k plastickemu a nenechal ta u klasickeho chirurga. Ja sa pripravujem na navstevu u chirurga tak zbieram info, lebo cakam, ze mi len tak ziadanku na statnu neda, ci? Ďakujem pekne

meryjaane
21. jan 2020

@ewe1212 ja som bola kus zbrklá, šla som rovno na konzultáciu na plastiku, doktora už som mala vybraného dávno, tak rovno k nemu, no a ten mi povedal, že ak chcem, aby mi to uhradila ZP, musím mať odporučenie od chirurga. Tak som sa objednala ku chirurgovi, povedala mu co, prezrel ma, vypísal diagnózu diastaza, v mojom prípade ešte aj pupocny pruh a odporúčanie pre operáciu. Žiadnu žiadanku, len ti určí diagnózu a odporučí ta pre zákrok. Keď toto budeš mat na papieri, objednáš sa k doktorovi na plastickú ambulanciu a tam už riešite termín operácie atď
😉

marvelovka
26. máj 2020

@ewe1212 ahoj.mozem sa opytat ako si dopadla?

ewe1212
27. máj 2020

@marvelovka ahoj no prvy krok mam za sebou bola som uchirurga potvrdil diastazu aj pruh no povedala mi ze este mam na bruchu dost tuku ze by to chcelo este zhodit no a potom prisla korona tak asi by som este mala chudnut no :(

marvelovka
27. máj 2020

@ewe1212 ahaa.takze zena ktora ma viac kil.ale ma diastazu..nemoze ist na operaciu?co ked nie je cas na chudnutie a rychlo treba operaciu?to sa mi nejak nezda..

ivasyc
18. mar 2021

@meryjaane dobrý deň nasla som starú konverzáciu ohľadom diastazi, mňa to tiež čaká tak by som sa niečo Vás opýtala ďakuje.