Aké riziká prináša tehotenstvo po abdominoplastike a zošití diastázy brušných svalov?

Zodpovedané
10. jan 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Aké riziká prináša tehotenstvo po abdominoplastike + zošití diastázy brušných svalov?

Je riziko, že sa to potrhá a bude to treba znova po tehotenstve absolvovať, alebo sa dá tomu vyhnúť?

Je to cez 2 roky po operácii.

Ďakujem

Dobrý deň,

jazva je vo všeobecnosti tuhé tkanivo bez elasticity. Čiže sa veľmi málo "naťahuje".

Po 12 mesiacoch od operácie by nemal byť problém otehotnieť, ak je jazva dostatočne nízko. Poraďte sa so svojim gynekológom, či lokalita jazvy je obmedzujúca.

Každé tehotenstvo má výrazné "devastačné" účinky a nedá sa predpovedať, či sa diastáza obnoví alebo bude výrazný previs kože. Veľmi záleží od genetiky a konkrétneho tehotenstva.