Pôrod do vody

lutziy
19. dec 2012

Rodila niektora z vas takymto sposobom? odporucate?

xlucia
19. dec 2012

@lutziy neodporucam. kamoske sa tam infikovalo dieta

soldi
19. dec 2012

@lutziy neodporucam, vo vode plavaju Tvoje vykaly, moc, krv a do toho to chuda dieta vplava 😒
ak do vody, tak jedine do mora 😀

karin1234
19. dec 2012

nechcela by som tak rodiť, ani si to moc neviem predstaviť.

lutziy
autor
19. dec 2012

ja som zatial citala pozitivne reakcie... ze vo vode zena lepsie znasa bolesti, a ze sa lepsie uvolni a teda to cele ide lahsie... tak neviem... 😒

misimasi
19. dec 2012

Chcela som rodiť do vody, resp.aspoň prvú pôrodnú dobu stráviť vo vani. Voda je pre mňa lepšia ako ktorékoľvek lieky od bolesti. Žiaľ, nakoniec sme skončili s nútenou sekciou a bolesti boli až po. Ale ak by som rodila prirodzene, tak som už mala zajednanú možnosť vane. Ja by som do toho šla. Na prvú pôrodnú dobu určite, potom podľa okolností.

dejka77
19. dec 2012

Chcela som mat takyto druhy porod, zial to nevyslo podla mojich predstav. Citala som, ze voda zmiernuje bolesti a ze sa zena potom nenatrhne, alebo ak tak len minimalne. Ked som prisla do nemocnice tak som sla do vody. Ale vobec som nemala pocit zeby mi to zmiernovalo kontrakcie. Problem bol, ze mi neodtiekla plodova voda tak som musela vyjst von aby mi ju prepichli a potom som ostala na posteli. Mala som tazsi porod ako bol prvy takze si ani neviem predstavit zeby som mala byt vo vode. Takze ja ti to odporucit nemozem kedze som to nezazila do konca.
Vyskusat vsak mozes, ved ak by sa ti nepacilo este stale mozes rodit inac.

genkai271
23. dec 2012

baby, aj ja zvažujem porod do vody. Teda nie celý porod, ale presediet tam 1.dobu porodnu. Neviem sa ale rozhodnut - citala som pre aj proti.

zuzu611
24. dec 2012

ahojte chcem sa zapojit do debaty no ja som chcela porod do vody ale ma odhovorili pretoze ked vstupite do tej vody jednak moze byt plna bakterii a bacilov mozete mat infekciu a mozete uskodit babatku a nemusite stihat ist do tej vane s vodou?bo nie ste tam cely porod aj u nas v TO to robia ale ked zacinali boli spickovy teraz uz na porod do vody chodi velmi malo zien

genkai271
31. dec 2012

@zuzu611 - to s tou infekciou som počula, ale ved by mala byť ta vaňa vydezinfikovana, či nie?

yokralovnayo
11. jan 2013

Ja som do vane rodila prvú a budem aj druhú dcérku 😵 nemožem si to vynachváliť.. porod bol bez bolesti .. ráno o 8 som prišla do nemocky na kontrolu, - to bolo pár dní po termíne. Bola som už trochu otvorená, tak mi dal primár tabl. vyvolávačku, potom mi pichli vodu + infuzka. Od nejakej 12.30 som bola vo vani a o 15.00 sa princezná narodila.
Nacítila som žiadnu bolesť, voda veľmi uvoľnuje 🙂 takže záleží na každom ako sa rozhodne. Dúfam že aj druhý porod bude taký super, ako bol prvý 😵
V okolí mám 4 kamošky čo rodili v poslednej dobe do vody a len samá chvála 🙂

7511
11. jan 2013

Pytala som sa na to svojho porodnika a ten to neodporucal-dr. nema poriadne prehlad, co sa deje, hrozi infekcia nielen dietatu aj Tebe a ked sa nieco "pokazi" pocas, tak je obcas "sranda" vyberat rodicku z vane, hlavne ked mame kazda "par" kil naviac......

sonia10
5. feb 2013

Ahoj aj ja mozem porod do vody vrelo odporucit ,rodila som do vody moje 2 babatko a to po prvom cisarskom. Z mojich 3 porodov bol ten do vody najlepsi (1 porod cisarsky a 3 porod klasicky na suchu,kedze moznost do vody nebola v tej krajine kde momentalne byvame ),ta tepla voda mi velmi pomahala a ukludnovala .Syn sa narodil zdravy, a ani ziadnu infekciu nedostal a ani ja. Jasne ze pri kazdom porode sa moze nieco stat ,ale netreba zatracovat porod do vody len pre to ze lekar nema dobry prehlad (podla neho ) alebo ze to bude komplikovane vyberanie z vane ked sa nieco pokazi . Do vody sa rodi vo vela krajinach a bohuzial na sk to stale nie je brane ako jedna z moznosti ako rodit v kazdej nemocnici a rodi sa viac ako to vyhovuje lekarom ako mamickam a ich babatkam

llola
22. feb 2013

3 deti = 3 pôrody do vody. neviem si to inak ani predstaviť. žiadne výkaly, žiadna krvavá vaňa, žiadne infekcie, žiadny nástrih.... ja môžem len odporúčať 🙂 🙂 🙂

loxa
22. feb 2013

@llola počkaj ...žiadne výkaly , žiadna krvava vňa to ma zaujíma, lebo toho som sa ja bála...akože ..ani si sa nevyprázdnila ani si nekrvácala?

llola
22. feb 2013

ak chceš rodiť do vane, MUSÍŠ absolvovať klystír. odporúčam, výborná vec. črevá budú prázdne, a bude to super aj po pôrode(odpadá problém so stolicou na prvé dni). krv trošinka, ale to nebola krvavá voda.... proste troška krvy. pamätám si, že pri poslednom pôrode plávali vo vode malé krvné zrazeniny, bolo ich zopár, vôbec som z toho nemala zlý pocit.... práve naopak, vedela som, že som už vo finále, že už budem tlačiť, takže ma to potešilo 🙂

misimasi
18. apr 2013

@yokralovnayo
ahoj, a prezradíš nám, kde, v ktorej v nemocnici rodíš do vody?

llola
8. máj 2013

TOPOĽČANY 🙂

ada510
8. máj 2013

Ahoj a dá sa to len v Topoľčanoch či aj niekde v BA neviete?

imbecilia
10. sep 2013

tiež má to zaujíma.
ako to prebieha v topoľčanoch? musíš to dať dopredu vedieť? nemajú s tým žiadny problém?
pokiaľ viem, v ba sa nedá do vody nikde.

llola
11. sep 2013

no ja som naposledy rodila 01/2009, ale porodila som tam všetky 3 deti. dopredu som prišla pozrieť, ako to tam vyzerá, ako to chodí, môže sa v podstate hocikedy. pri ďaľších pôrodoch som bola dohodnutá s MUDr. Čaradským, ktorý bol pri všetkých pôrodoch a kontaktovala som sa priamo s ním. Posledný mesiac som tam chodila na prehliadky. vôbec nemajú problém s cezpoľnými 🙂 ale je dobre sa tam ohlásiť aspoň mesiac vopred, aby o Tebe vedeli.
ja čo viem, do vody sa dalo rodiť len v TOP, neviem, či sa to odvtedy zmenilo

benyke
23. sep 2013

Ahojte.Včera som bola na prehliadke pôrodnice v Topoľčanoch,pán prímar Caradsky mi ponúkol viac alternatív pôrodu ale najviac preferuje pôrod do vody.Prvý pôrod som mala klasický ale vlani som mala konizáciu krčka maternice a preto uvažujem o inom spôsobe pôrodu.Máte s pôrodom do vody skúsenosti?Prosím poraďte mi aby som sa vedela rozhodnúť.A Máte skúsenosti s pôrodom v Topoľčanoch?Dakujem za vaše odpovede 😉

zelovocka
4. okt 2013

@llola ahoj, ja som rodila do vody (v Rakusku), a klystir som nepotrebovala - stacilo mi ist zaciatkom porodu na wc 😉 a teda vodu som spinavu nemala, krv pribudla az po porode placenty.

Vrelo odporucam, ja by som inak ani rodit nechcela. Mala som porod da sa povedat bezbolestny 🙂
Ak by niekoho zaujimal podrobnejsi opis, tak si pozrite clanok v mojom fotoblogu.

e_z
25. okt 2013

O pôrode do vody sa dočítate aj vo Wiki Modrý koník: https://www.modrykonik.sk/porod-do-vody/
Baby, napíšte prosím svoju skúsenosť do Wiki dole pod článkom. Ešte tam nič nemáme, tak aby maminy vedeli od mamín, aké to je. Dik.
@yokralovnayo
@llola

sashka.mst
28. okt 2013

http://vnimavetehotenstvo.sk/pribeh-mojej-milov...
lutzyi, do vody rodilo vela mojich kamaratok a vsetky boli velmi spokojne, prajem, nech sa ti to podari ako si prajes;)

danjelca
28. okt 2013

ahojte dá sa porod do vody aj po sekcii?

kacena4
28. okt 2013

@lutziy co sa tyka tej vody a bolesti tak kludne mozes pouzit sprchu a sediet tam na fitlopte pocas celej prvej doby je to perfektne a znesies aj uplne horucu vodu, ktora ti pomoze zrychlit kontrakcie a neinfikuje sa nic lebo rovno odteka moja skusenost bolo to super do vody 😝 zle sa tam sedi je to tvrde, nemas sa do coho poriadne zapriet.... proste samotne kontrakcie v 2.faze su brutal vo vode - ziadne pohodlie

babitasisi
29. mar 2014

ahojte je tu niekto kto tiez chce ist rodit do vody......rada bi som zistila vase skusenosti

michaelad87
1. apr 2014

Ahoj moja skusenost je tiez len prijemna.svoje prve babo som rodila do vody.bolo to v dansku a tu sa asi inak ani nerodi.momentalne som v piatom mesiaci a o inom porode ani nerozmyslam.aj keby som na sk tak najde.m nemocnicu kde sa rodi do vody.odporucam

anazuzp
15. sep 2014

Ahojte,
o necelé dva mesiace mám určený dátum môjho prvého pôrodu. Mám veľa otázok čo sa týka pôrodu. Mám naplánované ísť do Martinskej nemocnice. Prv som mala dilemu či rodiť s EPI alebo bez nej a keď som zbadala, že sa tam dá rodiť do vody tak mi to ešte viac zamiešalo karty :( prečítala som si všetky tieto odkazy ale aj tak by mi pomohlo či má niektorá skúsenosť s Martinskou nemocnicou.

leporeloo
15. sep 2014

@anazuzp ahoj najskor si over ci sa to vobec robi, pretoze v dunajskej strede napr maju vanu ktora nebola uz roky napustena 🙂 ja som rodila do vody a bolo to uzasne ako prirodzena analgeze, ak vies aspon nieco o porodoch tak si radsej vyber vodu ako EPI 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre