Pôrod do vody

lutziy
19. dec 2012

Rodila niektora z vas takymto sposobom? odporucate?

cifrafree
7. jan 2015

Kde sa da v Bratislave rofit do vody?

zelovocka
7. jan 2015

@cifrafree obavam sa, ze nikde.

michala.s
7. jan 2015

@cifrafree co ja viem tak v BA nikde

mata.g
17. mar 2015

@zelovocka v rakusku v Hainburgu?

stanislavao
17. mar 2015

@cifrafree v DS a TO asi najblizsie. TO mozem odporucit.

mata.g
17. mar 2015

Prosim vas, dievcata, rodit do vody mozno len s klasickym otocenim babatka alebo aj s kp? Mate niekto skusenosti? Tak predpokladam, ze aj pri kp je mozne ostat vo vode aspon 1.dobu porodnu, ale viete ako to chodi v dnesnej modernej dobe.... pri takychto polohach babatka sa hned reze. Ja som to tak mala so synom (kp) hoci som tam mala este pourazovy stav po narazenej kostrci, no mozno prave porod do vody mohla byt pre mna jedna z alternativ.... Lenze lekari akosi neodporucaju nic ine, neporadia mamickam ine alternativy, vsetko riesia operativne.

mata.g
17. mar 2015

@zelovocka urcite si precitam clanok 🙂

zelovocka
17. mar 2015

@mata.g ano v Hainburgu a tam sa rodia babatka aj kp a aj dost tazke (cez 4 kg, hoci teda dolezitejsi udaj je obvod hlavky).

mata.g
17. mar 2015

@zelovocka rodia kp normalne na kresle alebo aj do vody? Na svk kp velmi nema kto rodit, nechvaju ta v neistote, krcia plecami ach.
Ja som s prvym babom chodila casto na plavaren aj v 8.a 9.mesiaci a pre mna to bola uuuuulava ked som tam vosla a bola tam aspon hodinu.... ale potom to vyjdenie z vody uff!!! 😀 Tak porod do vody resp. 1.doba vo vode musia byt fakt super. Len neviem to posudit, kedze ma nakoniec planovane rezali 😖

zelovocka
17. mar 2015

@mata.g no priznam sa, ze neviem, ci kp aj do vody. Cakate druhe babo a tiez je kp?
Inak mohla by si sa na toto spytat priamo tam v nemocke, su velmi ochotni a prijemni a raz za mesiac maju den otvorenych dveri v porodnici😊

mata.g
17. mar 2015

@zelovocka zatial necakame ale v buducnosti by sme chceli porod v HN. Ale ak rodia kp aspon prirodzene bez operativneho zasahu, tak vzdy lepsie... Moze sa opakovat poloha, ktovie 😉

anca30
9. okt 2015

@yokralovnayo rodila si teda v TO?

evana11
31. okt 2015

Jednoznačne chcem rodiť do vody, neviem si predstaviť ze budem v klasickej polohe na posteli.. Je to absolútne neprirodzene, ešte pár dní a snáď to budem mat oficiálne na papieri ze môžem ísť do poradného centra. Myslím že celkovo ta atmosféra je úplne iná, s tlmia svetlá, pustíš si svoju hudbu, teplá voda, predychavas.. Samozrejme počas komplikácií by som zmenila polohu resp.by som od rodila na suchu ale trebárs v sede alebo na štyroch, placenta sa bude rodiť už mimo vane na malej pôrodnej stoličke.. Niektorí ľudia ma odhovaraju ale ja mam vnútorný pocit ze je to to najlepšie čo môžem urobiť.. A možno preto sa aj na pôrod teším co nikto nechápe 🙂

jana290585
14. mar 2016

@michaelad87 ahoj, este si v dansku ?

jana290585
14. mar 2016

@evana11 ahoj, rodila si prosim nakoniec do vody ? ake mas skusenosti ? Dakujem

bluka2
14. mar 2016

Ja som chcela rodit do vody, aj som to mala vsetko pripravene a naplanovane... Ale v reali som z tej vane musela vyjst, alebo sa mi zdali kontrakcie vo vode horsie nez vonku. A este mi napuchli strasne asi za hodinu v tej vode prsty, neviem to opisat, ale bolo to neprijemne....takze mne sa to neosvedcilo.

bluka2
14. mar 2016

@mata.g Hej, v Rakusku sa da rodit do vody aj KP

jana290585
14. mar 2016

@bluka2 Mne pri druhom velmi pomahala spcha pri kontrkciach, ale kazdy porod je iny, skusim ist a ked to bude horsie ako u teba tak sup von.. a porod si mala aky ? ked si vysla z vody islo to potom aj rychlejsie ? lebo sosm este citala ze voda moze spomalit porod..

jana290585
14. mar 2016

@sonile kuk tu 🙂

bluka2
14. mar 2016

@jana290585 Trval 14,5 hodiny (prvorodicka) ale bol pekny. Isla som prirodzene, bez nicoho. Tazko posudit, ci to islo rychlejsie alebo pomalsie potom....neviem posudit. Bola som 2x vo vode, lebo som vselijako obmienala vsetko mozne dokym sa dalo tlacit. Takze 2x prechadzka, 2x vana...a nejako som sa dockala 😀 Aj mam chut na dalsie babo, ked nad tym zacnem rozmyslat...

jana290585
14. mar 2016

@bluka2 Treba skocit na draheho a spravit 🙂
😀

moonshine1
14. mar 2016
Používateľ moonshine1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moonshine1.

zrejme to dost zavisi aj od zeny, kazdej vyhovuje nieco ine. Mam kamosku ktora by napriklad v zivote nesla rodit prirodzene 🙂

jana290585
14. mar 2016

@moonshine1 kvoli comu ?

candii
14. mar 2016

Myslim si ze toto nie je vhodny sposob porodu.. my sme suchozemnske tvory a nie je pre nas prirodzene rodit do vody je tam velke riziko infekcie ci uz pre matku aj pre dietatko.. za mna nie

moonshine1
14. mar 2016
Používateľ moonshine1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moonshine1.

@jana290585 neviem, ma panicky strach z toho. povedali jej, ze maly ma obvod hlavicky 30 cm a uz spanikarila, ze ako moze ist taky velky von.

jana290585
14. mar 2016

@candii infekcie z coho prosim ? ved vodu mas cistu az ty ides do nej...

candii
14. mar 2016

@jana290585 tak ked tlacis tak ti moze ujst ci moc ci fekalie.. krv.. pre nas to nie je prirodzene rodit do vody.. ale.samozrejme je to len moj nazor suhlasit so mnou nemusis

alexxandraa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
michaelad87
14. mar 2016

Ahojte noo v dansku uz niesom.aj som zabudla ze som sem pisala.maly uz ma 1.5 roka.rodila som ho v dansku do vody ako aj malu pred 5 rokmi.ja som bola spokojna.a tretie neplanujem ale ak tak do vody.tu sa dodrzuje ina hygiena ako v dansku.tam to nikto neriesil ze ako som tam behala v bosich nohach a manzel tam bol v topankach a vlastne aj sestricky a ja som tak isla do vody.trklo mi to az po.ale to iste bolo aj pri malom.a nic.oni rodia iba do vody.vobec som sa nebala.a tie tlaky ked na mna prisli maly bol za 9 min vonku.pocas kontrakcii som si tam aj slofika dala.ja si to zas neviem predstavit na sucho.

bluka2
14. mar 2016

@candii Neviem no, co by par kvapiek mocu v jednej velkej vani mohlo sposobit za problem.... To je asi tak zavadne, ako ked sa nejake decko vycika do bazenu 😀 Predpokladam, ze aj baby plavanie je z tohto dovodu zle...
Fekalie - klystir 😉

A inak podla mojho gyn. neexistuje nieco ako vhodny alebo nevhodny sposob porodu, vhodny je ten, co sa zene zda ako pre nu najlepsi...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre