Pôrod koncom panvovým

ketrinp
16. jún 2022

Prosím aké máte skúsenosti s porodom KP, ako postupovali doktori u vás? Ja už končím 36 týždeň a nikto to zatiaľ nerieši. Moja gynda má stále čas a nikam ma neposlala, v nemocnici, kde chcem ísť rodiť má tiež odbili, že nech prídem neskôr. Neviem či už ja panikárim...ale viem, že nechcem KP rodiť spontánne( chlapec a podľa odhadov bude väčší) ale bojím sa, že s takýmto prístupom lekárov to naozaj skončí, že začnem rodiť normálne. Fakt ma štve, že za tak dlhu dobu, som to ešte ani s nikým nemohla odkonzultovat, že aky bude postup, ak sa už neotoci. Všade len uvidíme uvidíme a netuším či sa priklonia k Sekcii či k spontánnemu.fakt som už zúfalá :(

bororka
16. jún 2022

@ketrinp mne plánovala sekciu až cca 1,5 týždňa pred termínom. Mala som dievku, ale rovno mi povedala, že to bude sekcia. Ja som bola zavretá až do pôrodu, takže tohoto som sa nebála.
Už chodíš do nemocnice, nie?

gumkac19
16. jún 2022

@ketrinp chlapcov poväčšine rodia automaticky sekciou ak sú KP
Kamoška mala tiež KP chlapca, mala aj naplánovanú sekciu, ale týždeň pred jej odtiekla voda a hneď jej robili sekciu keď prišla do nemocnice

romanapb
16. jún 2022

@ketrinp u nás v pôrodnici sa Kp rodí len sekciou, tú som mala v 38+6, týždeň a pol som prišiel predoperacne vyšetrenia ...pri najbližšej poradni sa na to spýtaj, alebo si zisti najbližšiu pôrodnicu kde ti určite spravia sekciu 🙂

123el123
16. jún 2022

Ahoj ja som mojho chlapca minuly rok rodila sekciou lebo bol KP. Doktor mi povedal ale su moznosti ale teda tym ze sa neotocil ani raz tak sme zacali planovat sekciu, nechcela som o prirodzenom porode ani pocut.. Bola som na predoperacnych vysetreniach a dohodli sme presny den kedy pridem, bolo to 39+1..keby to prislo skor tak samozrejme sekcia by bola tiez 🙂

veronika946
16. jún 2022

Poloha KP je indikácia k SC, nemôžu ťa nútiť rodiť prirodzene a myslím si, že ani nebudú. SC sa plánujú obvykle na 38tt, máš ešte čas a hlavne aj malý má ešte čas. Ak sa ti rozbehne pôrod, urobia ti sono a podľa polohy ťa seknú akútne, neboj sa.

vanda323
16. jún 2022

@ketrinp Ja si tiež myslím že sa spoľahnú na akútnu sekciu, ináč ...ja som mala indikovany cisár...a primár špekuloval

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre