Pôrod prvorodičky koncom panvovým

misutka27
16. júl 2015

Ahojte.....akoby ste sa rozhodli vy????????malú mám otočenú od 30tt KP (viem že sa môže otočit ale to neriešte teraz berte to tak že je KP prosím),som prvorodička v 36tt+5......a otázka znie: RISKLI BY STE TO NORMALNOU CESTOU TEDA RODIT ZADOCKOM ALEBO BY STE RADSEJ VOLILI CS????????? 😕 😕 😕 😕 😕 😒

charity
17. júl 2015

@misutka27 Videla som ako vyzera zivot s dospelym synom retardovanym, lebo sa pridusil pri prirodzenom porode KP. Takze iste by som volila sekciu.

misutka27
autor
22. sep 2015

ženy už mám vyše mesiaca potom a bolo to fajn.....trvalo to cca 15 min celý cisársky a zotavovanie parada už ani neviem že som rodila..a malá mala aj šnúru okolo krku tak som rada že to nebolo prirodzene....bolo to tak ako to malo byt a vedela prečo sa neotočila.....nič netreba robit nasilu ......ked si predstavim že by sa mi tam zasekla a pridusila.....no nechcem si to ani predstavit...

nanka3
23. sep 2015

@misutka27 gratulujem k dcerke a prajem vsetko dobre celej rodinke

misutka27
autor
23. sep 2015

dakujeme

verini
23. sep 2015

@misutka27 aj ja gratulujem a prajem veľa zdravíčka.. a napokon kde si teda rodila? v Žiari? bez problémov ti urobili sekciu?

natinecka
23. sep 2015

nečitala som všetky príspevky, ale poviem ti moj prípad...mal som kontrakcie cca 10 hodín a ked mi robili monitor mala sa mi otočila dole zadočkom...lekar mi povedal že ked sa mi mala nepretoči urobia mi cisarsky....kontrakcie mi ustupovali a mala sa stale neotočila tak mi robili cisarsky....nikdy by som nerodila prirodzene ak by bolo dieta otocene dole zadočkom...znamej tak pri porode vyklbili malej nožičku.

verini
23. sep 2015

@natinecka otočila sa ti tesne pred porodom opačne už? alebo to bolo skôr

natinecka
23. sep 2015

asi 3 hodiny pred porodom....tušim bol akurat ibed...porod som mala naplanovany uz v ten den , ale povodne som mala rodit prirodzene...doktor povedal, ze ked sa neotoči do 15.00 tak pojdem cisarskym...a neotočila sa..

misutka27
autor
23. sep 2015

ani ja teraz ked už viem aké to je rodit aj ked nie v tom pravom zmysle slova nikdy by som nechcela rodit ked je dieta otočené KP prirodzene...pretože verím v to že pre niečo sa to dieta proste neotočí a nemá to byt prirodzenou cestou ako keby si samé vybralo spôsob ako príde na svet presne tak ako to vyhovuje jemu...tak ako to bolo aj v mojom prípade....a ano v ZH som rodila .....ja som mala cisársky plánovaný na 6.8. lebo sa mi od 30tt nepohla bola stále tak isto uložená ale nakoniec sa vypýtala na svet o den skôr 🙂

verini
24. sep 2015

@misutka27 a oni ti sami od seba, bez tvojho apelovania navrhli že urobia sekciu? alebo sa ťa pýtali čo chceš radšej?

misutka27
autor
24. sep 2015

sami od seba lebo proste ked je takáto situácia že je opačne otočené bábo tak to automaticky robia CS...keby ja chcem silou-mocou prirodzený pôrod KP tak by som musela ist do inej nemocnice kde by ma tak odrodili.....v ZH to nerobia

ludmilaka
24. sep 2015

@misutka27 Gratulujem k dieťatku. Tiež sme boli KP, s predchádzajúcimi diagnózami mimomaternicové, odstránenie vajcovodu+ďalší potrat, rodinná anamnéza 1x pridusený KP mamin brat, doživotne postihnutý. Bola som 38 tt., malá stále KP a v našom meste mi nechceli povoliť cisársky. Išla som do iného mesta a tam ani nepochybovali o tom, že to cisársky bude. A hlavičku máte "rovnú"? Lebo naša, hlávku mala celý čas pod mojimi rebrami, ju mala dosť sploštenú. Až sme sa zľakli, že to ostane, ale krásne sa to samé napravilo.

verini
24. sep 2015

ja som ináč čítala, že je dosť veľká pravdepodobnosť, že ked je jedno KP aj ďaľšie môžu byť tak..čo sa u mna potvrdilo. ja som si istá, že keby som mala dalšie, tak zaručene sú opačne. moje obe boli opačne otočené, ale hlavičky majú pekné chvalabohu. ešte aj dr. mi hovorila hned po pôrode ked ma doma navštívila, že akú má peknú hlavičku. a potom hhovorí, jaj ale ona išla cisárskym 🙂
@ludmilaka prosím ťa môžeš napísať v ktorom meste ti nechceli povoliť cisársky, a kde napokon si rodila?

ludmilaka
24. sep 2015

@verini Jasné, nechceli urobiť v BB. Povedalu mi, že je malá 2100g. a že oni rodia KP normálne. Že sa iba viac potrhám a budu tam musieť byť dvaja odborní pediatri lebo sa malá môže pridusiť, môžu jej vykĺbiť ramienka, nožičky, pomliaždiť hrudník...už ma nebolo. Rodila som v LC, bolo to vybavené cez známeho. Síce CR pre mňa dopadol na h....Ale malá je OK. A mala 3200g.

kvietok12121
24. sep 2015

@misutka27
Ako rýchlo sa si zotavila po CS? Robili ti ho skôr alebo v termíne? Ja som teraz v 36 tt a tiež mám bábo KP.

verini
24. sep 2015

@kvietok12121 je to individuálne. kamarátku mám čo mala 2krát cisársky, a tá si velmi pochvalovala. že hned behala ako srnka. ale mne to trvalo asi týžden, kým som sa dala do poriadku. pre mna to bol šok, lebo som nikdy nebola na operácii. ťažko ti je sa postaviť z postele, ale postupne sa to zlepšuje. Hlavne sinájdi pôrodnicu, kde ti hned po sekcii nedajú dieťa na opateru. lebo to bolo fakt náročné. prajem ti nech máš rýchlo potom a nech je všetko v najlepšom poriadku. a možno sa ešte otočí.. 😉

kvietok12121
25. sep 2015

@verini
Ďakujem za povzbudenie 🙂

misutka27
autor
27. sep 2015

@kvietok12121 zotavila som sa pomerne rýchlomalá sa narodila 8:57 previezli na izbu a na druhý den stavali na nohy...ale ja som sa snažila trošku aj sama prevalovat aspon z boka na bok na posteli....ked som sa necítila na chodenie tak som sa snažila aspon si sadnút na postel....ale pomaličky to išlo a na 3 den mi doniesli malu už a to som už bola v pohode....jasné že to nebolo 100% ale dalo sa to prežit a ked sa staráš o malé tak na bolest nemáš čas....povie ti to každá čo je po CS-hlavne nezostan dlho ležat nie je to jednoduché to vstávanie ale čím viac sa budeš snažit hýbat tým to bude lepšie a lepšie .....mna to skôr štipkalo ako bolelo a ešte ktomu som ležala v nemocnici ked bolo 38 stupnov v najväčších horúčavách ☹ ale prežila som a prežijú aj ostatné 😉 a to záleží od lekárov podla mna kedy ti ho naplánujú oni vedia najlepšie kedy ho majú spravit podla zdravotného stavu a okolností....ja som ho mala naplánovaný na 6.8. ale malá sa mi vypýtala o den skôr sama a to som bola 39+4tt

misutka27
autor
27. sep 2015

ludmilaka@ ja ked som bola u svojej gynekologicky akúrát ju zastupovala iná doktorka ktorá mi tiež tlačila do hlavy že to porodím aj normálne a prečo CS nech si to rozmyslím nech idem do inej nemocnice kde ma tak odrodia...a že CS má okolo komplíkácie čo sa môže stat....proste samu katastrofu som si vypočula až sa mi chcelo plakat ked som z tade išla....ale som rada že v ZH nerobia zo seba hrdinou a radšej volia jednoduchšiu cestu pre matku aj dieta a podla mna bezpečnejšiu....malá mala aj šnúru okolo krku takže by sa určite zasekla niekde na pol ceste a pridusila a nechcem si predstavit aké by to malo následky ale ved to už je im jedno nie? ved oni vychovávat nebudú....takže znova by som volila CS pri KP a odporučila to aj iným aby neriskovali...ale je to každého vec ako sa rozhodne....ja som bola toho názoru ked bola ešte v brušku že ona proste vie čo robí a prečo sa neotočila....a mala som pravdu ......neotočila sa koli šnúre okolo krku a vedela že by to nezvládla normálne....

nanka3
28. sep 2015

@misutka27 hlavne je, ze ste obe ok, inak pupocna snura okolo krku nie je dovod na CS, kazde 3. dieta sa vraj rodi s pupocnou snurou okolo krku a porod je vedeny vaginalne a nie je ziadny problem

ludmilaka
28. sep 2015

@misutka27 Presne tak, vždy je nejaký dôvod prečo sa neotočí. Ja som mala miesta dosť, aj vody dosť a nič...Predstav si, že by sme rodili v dobe našich matiek, keď sa sono nepoužívalo. Starká keď porodila maminho brata Kp, pridusili ho jej dr.povedal:"Na, z toho už nič nebude." Strašné. Čiže mne CR ešte aj babička schválila🙂

misutka27
autor
28. sep 2015

@nanka3 viem že to nie je dôvod na CS to ani netvrdím len som myslela to že moja nebola pretočená a ešte mala aj šnúru okolo krku a rodit takto prirodzene ked je KP aj so šnúrou no neviem

misutka27
autor
28. sep 2015

@ludmilaka no pekný prístup teda.... 😒 ja som tiež rada že to nebolo prirodzene ale CS a ani by som nešla tak rodit

popoluska35
14. mar 2016

ja som mala druhy porod KP....bolesti ku konci aj tlacenie bolo narocne ale zvladli sme to bezproblemov....ani necelu hodinu som mala kontrakcie...rodila som bez epiduralky ....umna zotavovanie po KP bolo lepsie ako pri prvom
chlapcek bol valibuk mal 3790 a 51cm

snehulienka82
24. mar 2016

@misutka27 ahoj, vidim, ze si pred rokom riesila podobnu situaciu ako ja... plne s tebou suhlasim, ako si sa rozhodla! tiez presne takto uvazujem, len ma dost prekvapil pristup doktorky, ku ktorej chodim na poradne. chodim k nej od 36.tt, a ked som bola prvy krat a zistila, ze babatko (dievcatko) je KP, povedala mi, ze vyzera to na sekciu a aby som postupne zacala riesit interne predoperacne a anesteziologa. tak som cely mesiac chodila po doktoroch, zaplatila som za prednostne vysetrenia, lebo inak sa to nedalo, ako obvykle, a na poslednej poradni vcera som si myslela, ze kedze su vsetky papiere po kope, tak mi naplanuje sekciu. a ona zacala, ze ci mam poucenie o EPI a som nechapala, ze naco EPI, ked budem mat spinalku anestezu. tak som si chvilu myslela, ze si ma s niekym pomylila, ale ona zacala, ze sa to da v pohode porodit, ze malinka nie je taka velka... na utz im vyslo 3150 g, pricom pred mesiacom moj gynekolog nameral 2990 g, ja som odvtedy pribrala vyse 3 kg, tak sa mi to celkom nezda, ze mala by pribrala len tolko... ale to nie je az take podstatne... proste ma nahovarala na prirodzeny porod a potom na konci povedala, ze ale ja sa musim rozhodnut! ze vidi moju anamnezu a tak.... (uz sme o 2 babatka prisla na zaciatku tehu). a som ostala uplne v soku, ze JA sa musim rozhodnut?? ved nie ona je lekarka?? tak som jej povedala, ze vzhladom na to, co mame za sebou, ja si na prirodzeny porod netrufnem, a je uz velmi mala pravdepodobnost, ze by sa otocila... tak mi do papierov napisala, ze pacientka ZIADA sekciu, a buduci tyzden mam ist za prednostom kliniky, aby sme sa dohodli... nejak jej nezalezi na case, aspon mam taky pocit, vsak to uz budem v 40.tt, tak neviem, ci chce pockat, az sa porod rozbehne... jedna baba,co mala rovnaky termin ako ja, mala uz vcera sekciu! sice v inej nemocnici... a este pani dr. na zaver dodala, ze keby mi odtiekla voda, tak mam dojst hned... pride mi to maximalne hlupe, zodpovednost prehodit na mna, tak by som mohla rodit aj doma takymto stylom...

erienka
24. mar 2016

@snehulienka82 tak ano, v podstate je to na tebe, pretoze KP sa da porodit prirodzene, ale nikto ta nemoze nutit. Su nemocnice na slovensku, kde robia cisarsky rez pri KP bez debaty, ale nie je to nutne a odbornici vedia porodit prirodzene i KP. U mna to tiez tak bolo, ze som sa mala rozhodnut sama. Ja som sa rozhodla pre cisarsky

snehulienka82
24. mar 2016

@erienka tak dakujem, aspon viem, ako to je. ja to tiez nebudem riskovat, teda nechcem to riskovat, aby sa malej nieco stalo. hadam prezijem cisarsky, vsak uz sa to povazuje za rutinny zakrok. vidim, ze mame skoro rovnaky termin. 😉 len ty uz cakas druhe. 🙂

charity
24. mar 2016

@snehulienka82 Nie je pravda, ze o sposobe porodu rozhodujes Ty. Rozhoduje porodnik. Tak to je na Slovensku. Takze ak chces cisarak, hladaj porodnika, čo Ti ho urobi. Tvoja gynekologicka sa zacala tvarit, ze cisarak je len na Tvoju žiadost, ona je z obliga... A rozhodne az pôrodnica.

snehulienka82
24. mar 2016

@charity no, ona je ale v porodnici gynekologicka... a posiela ma za prednostom sa dohodnut na termine... a vyslovene mi do papierov napisala, ze PACIENTKA ZIADA SEKCIU. Povedala mi moznost A a moznost B a ze tak sa rozhodnite... som z toho velmi prekvapena.

charity
24. mar 2016

@snehulienka82 V niektorých pôrodniciach musí každú sekciu odobriť prednosta. Takže to nechala na neho s tým, že cisarák chceš Ty, nie ona.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre