Pôrod sekciou a zákaz sexu.

dominikab123
15. aug 2019

Ahojte
Včera som bola na poradňu. Som v 34+5 TT a môj gynekológ mi oznámil že mám sa zmieriť so sekciou lebo bábätko sa neotočilo a ani neotoci. Vraj prvorodicky v tomto týždni už bábätko majú otočené. Pýtala som sa či sa to ešte zmení ved mám ešte čas a vraj nie 🙅 že to tak je a aj bude. Som dosť smutná z toho lebo sa toho bojím a prekvapil ma jeho prístup nedal mi žiadnu nádej. Následne mi oznámil že nemôžem mať pohlavný styk, pýtam sa či je niečo zle že nemôžem ho mať tak len odpovedal lebo už ho mať nemôžete. Neotvaram sa to som čakala ako dôvod
Máte takúto skúsenosť a možno radu a nejakú nádej že sa bábätko otočí?

ada309
15. aug 2019

@evittam rodila si CS?

evittam
15. aug 2019

@ada309 Uz som napisala vyssie. Ano aj, aj

liz_lemon
15. aug 2019

@dominikab123 ja som mala prvu sekciu presne z dovodu, ze sa syn neotocil, bolo to super, nemala som ziadne bolesti, fungovala som bez problemov, pravda je, ze som nedojcila, ale co s tym narobim...nie je to koniec sveta, napokon nikto ti nezaruci, ze ak by si rodila prirodzene, tak budes dojcit
aj druhe som rodila sekciou, ktora nemusela byt, ale ja som ju chcela, lebo som vedela do coho idem
aj ked je to zavazna operacia, vobec nie taka easy, ako ju mnohe zeny, ktore mali prirodzeny opisuju, ale inak to neslo (aspon prvy raz), nebudes prva ani posledna, nemaj ziadne vycitky

via88
15. aug 2019

@natuska87 ahoj ja sa chcem opytat, takze sekcia lepsia vravis? Preco prirodzeny bol horsi, v com?
Moozno by som uvazovala nad druhym ale tiez sa mi nechce prirodzenu si zopakovat, za mna to bolo hrozne, ale aspon nemam jazvu.. teda nie na bruchu 🙂

dominika31071987
15. aug 2019

@evittam jasne ze to nerobia zaziva, pisem vseobecne o sekcii. tak kazdy ma asi rozny prah bolesti, mna to dost bolelo ale ano, aj ja som druhy den uz fungovala

dominika31071987
15. aug 2019

@dskjhfdlkdjhl ja som mala spinal a ked som vstavala mna to teda dost bolelo, neviem ako bolia porodne bolesti, takze to neviem porovnat

evittam
15. aug 2019

@dominika31071987 Ved ja nikde nepisem ze ma to nebolelo...
A ako som napísala porodne bolesti su o inom....ale radšej tie ako sekcia.

evittam
15. aug 2019

@via88 Este raz-pri sekcii nemáš žiadnu jazvu na bruchu

iwesska
15. aug 2019

Ako,nebudem ti tu pisat blaboly o tom aka je sekcia super,lebo nie je. Boli to potom aj niekolko tyzdnov ako fras. Rozrezu ti 5 vrstiev koze,takze ozaj neverim nikomu,kto povie,ze to vobec nebolelo. Ale prezit sa to da. Jazva,je to najmenej,co ma trapilo,lebo ju mas skrytu pod gatkami. Aj kojit sa potom da,len dlhsie trva,kym sa mlieko rozbehne.
Co som ti vsak chcela povedat je,ze kamoska mala maleho otoceneho koncom panvovym a rodila normalne. Tiez je v 35tt povedali,ze sa proste uz neotoci,lebo nema kde. Rodil sa zadockom,nohy v tureckom sede a pomahali mu. Tiez nechcela ist sekciou,tak si nasla Dr.,ktora mala skusenosti s takymito porodmi zo zahranicia.

ev11ma
15. aug 2019

Ahoj, všetko sa môže ešte zmeniť. Ja som bola prvorodička a malá sa mi otočila asi 3krát a to až v 37 a 38 týždni. Doktorka na mi tiež hovorila že sa už neotoči a otočila sa. Ale aj tak som mala akútnu sekciu. Hlavne nestresuj a všetko bude ok. Prajem veľa zdravíčka.

via88
15. aug 2019

@evittam vazne? Tak to napis mojej kolegyni... ona ti ukaze “nejazvu”...

evittam
15. aug 2019

@via88 Nepoznam tvoju kolegynu. Ani nepisem o nejakej "nejazve". Pisem ze po sekcii nemas jazvu na bruchu. Teda ak nerodila pred 20.rokmi.
Ja jej môžem ukázať moju tenku čiarku ktorú ani nevidno-v podbrušku kde ti zacina ochlpenie-nic nevidno a to sa holim v tych miestach. Aj tangace ci bikini zakryju.

evittam
15. aug 2019

@iwesska To nikto netvrdi co pises. Ano boli to ale da sa fungovať. A nepotrebujes lekara zo zahraničia co vie odrodit dieta KP.😉

via88
15. aug 2019

@evittam vsetci vieme ze “na bruchu” som myslela podbrusko, a ze nevidno... rodila pred tromi rokmi a riadna jazva, NA PODBRUSKU. a ne, nerodil ju masiar na bitunku...

evittam
15. aug 2019

@via88 No tak asi ano. Mne nic nevidno. Tenká ciarka cca 10cm...Ako zasil tak ma...Hadat som sa sem neprisla. Ja mam jazvicku ako pisem. To je všetko k tejto diskusii s tebou. Rodila som akutnym CR pred pomaly 6.rokmi.

dominikab123
autor
15. aug 2019

@iwesska vraj v dnešnej dobe si už netrúfaju takto rodiť KP že to naplanuju skôr ako sa rozbehne sám pôrod neviem či to je pravda....

dominikab123
autor
15. aug 2019

Ďakujem všetkým za rady 😊 asi to tak má byť a možno sa to ešte zmení

24mirka
15. aug 2019

Ja som mala prvý pôrod sekciu, čaká ma druhý pôrod a urobím nemožné aby to nebola sekcia. Nie je to sranda. Následky si ponesies celý život. To ta nechcem strašiť, každá to inak zvláda..
A prečo by si nemohla rodiť koncom panvovym? Ved dnes je to bežné, nič nezvyčajné, netradičné. Urob to, čo cítiš. Nenechaj si nanutit niečo čo nechceš, lebo si to budeš potom vyčítať, že si sa nechala nezmyselne ovplyvnit.

via88
15. aug 2019

@evittam “asi ano”? ...no vies co, ty si furt najmudrejsia v kazdej diskusii, hlavne ze si sa neprisla hadat.
Ale tak, pracujes na sebe, od 17 si na vlastnych nohach, nikto ti nikdy nic nedal zadarmo, tak potom asi moju kolegynu rezal masiar... 👍🏻 aj jazvicka je jazva tak nepis, ze neostane ziadna, ESTE RAZ.
Napriek tomu mam v ucte tvoj prehlad v socialnom zakonodarstve... ale toto mudrovanie tvoje v kazdom smere vie byt velice nevystate.

katarinavav
15. aug 2019

@dominikab123 rodila som normálne i sekciou traumu mam doteraz aj pol roku ale to i z iných dôvodov .urcite by som dala všetko zato ,aby som nemusela sekciou .chcem ti však napísať ,že v Trenčíne v nemocnici pretacaju babatko a to nehovorim o tom,že sa môže u teba všetko zmeniť .drzim palce

evittam
15. aug 2019

@via88 Aspon niekto ma o mne prehľad. Aj ked biedny. 😂😂😂 Vdaka za zaujem. Nikde nie som premudrela. V určitých oblastiach som odborníčka. Ale to je mimo diskusiu. Reagovala som len na výrok "jazva cez brucho".... Normálne diskutujem a napísala som k veci. Ano mam tenucku jazvicku ktorú ani nevidno. Nikde som nenapísala ze neostane žiadna. Prepac ale fotit ti ju ako dokaz nebudem lebo hlavne nemam preco nieco dokazovať nejakej žene na anonymnom fore. Vobec ma nezaujímas. Pekny vecer.

zuzka707
15. aug 2019

Tak pridám sa lebo toto bol môj prípad presne pred 3 rokmi. Moja dcérka sa tiež neotocila. Už v 36 týžtni mi Dr povedala ze je minimálna šanca na pretočenie. To záleží veľa aj od postavy matky, váhy dieťaťa a tak. Do nemocnice som šla už v 37 týždni, bola som tam 4 dni a koncom 37 zač. 38 týždňa v noci o 22 00 keď som chcela ísť spať mi niečo prasklo v bruchu (zátka) a potom to už išlo, mala som kontrakcie, také jemne pichanie, no mala sa neotocila a ja som presne dnes pred 3 rokmi šla na cisársky presne o 23 45 bola malá von 🤗Dr vravel, že také niečo ešte nemali. Prasknuta voda, kontrakcie a babo hore hlavou 😂 Ja som ešte cely deň normálne fungovala.. jedlo, voda a td... Takže som musela ísť na spinal a pri vedomí, prv som sa obávala, ale keby ze druhé, chcem ísť presne tak, ako pri prvom. Všetko šlo rýchlo, všetko som počula, malú hneď po vybrati mi ukázali, krásny pocit. Na sále sranda, ako keby som ani "ne rodila" ale prišla si pokecat (samozrejme závisí aj od Dr) každopádne ako sa vraví "človek mieni, pán Boh meni" ja vravím ak to "bábo" nejako vošlo dnu 😂😂😂 tak aj musí nejako vijst von. A to je jedno ako hlavné je aby všetko dobre dopadlo 😉

dominikab123
autor
15. aug 2019

@zuzka707 v tom 37tt si išla pretože ťa naplánovali? No ja som nízka a pred pôrodom 48kg a obvod bruška mam len 97cm aj to ma napadlo či sa neotočila preto že nemá miesto🙅 ako si sa cítila po tom?

dominikab123
autor
15. aug 2019

A inak spinal bolí ako veľmi? Pichá sa to do chrbtice a neviem si to celkom predstaviť....

iwesska
16. aug 2019

@dominikab123 Ale ved to bolo v dnesnej dobe,nie pred 20 rokmi😃 Maly ma 5r.a ta Dr.stale ordinuje. Zas nazor jedneho lekara nie je nazor vsetkych. Ja by som sa skusila viacerych Dr. opytat, ak len poloha ma byt dovod sekcie.

iwesska
16. aug 2019

@dominikab123 Spinal neboli nejako extra. Je to hruba ihla,ale par sekundova zalezitost,za par sekund uz necitis od pasa dole nic.

iwesska
16. aug 2019

@evittam Ved netvrdim,ze len lekar zo zahranicia to vie odrodit. Kde to pisem? Pisala som,ze preto rodila normalne,lebo tiez bola presvedcena,ze inak ako sekciou to nejde, jej Dr.jej to tvrdila. Ale Dr.v nemocnici jej naopak povedala,ze v zahranici sa bezne rodia taketo deti normalne a ze ju tak odrodi.

evittam
16. aug 2019

@iwesska U nas mi PA povedala,ze to nie je problém. A ze odrodila za svoju kariéru aj 4chlapcov KP. Ale u mna sa nedalo.

sweetdreams
16. aug 2019

@dominikab123 Čo s tým má Tvoja mama? Veď rodiť ideš ty 🙂
rozumiem, že si ešte nebola operovaná ani si nebola v narkóze, ale už si niekedy rodila? to podľa mňa tiež nie je prechádzka ružovou záhradou. Inak mám nejednu kamarátku, čo rodila prirodzene a kojenie sa im proste nerozblehlo a mám aj kamarátky, čo rodili sekciou a pekne následne kojili dva roky.
Ja Ťa určite nejdem teraz presviedčať ani na jedno, ani na druhé, len si myslím, že lekári najlepšie vedia, čo robia a ten prirodzený pôrod si zase netreba toľko idealizovať. Ak Ti ide o to, že sa bojíš samotného zákroku, nikdy nevieš, čo Ti ešte život pripletie do cesty a aké operácie s oveľa väčším rizikom ešte raz budeš musieť podstúpiť. Proste to nerieš, bude ako má byť.

elekat
16. aug 2019

@dominikab123 ja som pred porodom mala 43 kg,pribrala som 17 a mala som obrovske "brusko". Na prijme ma premerali,ze prejde,vsetko ok,ale mala som spravnu predtuchu,ze neprejde. Nepresiel panvou,babo malo 3200g,otoceny bol spravne. Nemyslim,ze to ma suvislost. Sekcia nie je nic nevydrzatelne,ved co by matka nevydrzala pre svoje dieta 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre