Porodili ste niektorá v 33. týždni?

salo
16. nov 2013

Ahojte. Hrozi mi predcasny porod a velmi sa bojim o babatko, s akym zdravitnym stavom by sa narodilo☹ Uz 5 dni mam ,, menstruacne,, bolesti, lezim 3 den v nemocnici a vobec mi nezaberaju magneziove infuzie a pokoj na lozku. Som otvorena na spicku prsta a mam skrateny krcok ( ak to nie je od stvrtku horsie) Pychli mi uz aj inj.na dozretie drobcekovych plucok....
Prosim Vas, narodilo sa vam dietatko takto predcasne? Ako ste to zvladli? Dakujem za kazdu odpoved...

dankako
16. nov 2013

Ahojky, my mame dcerku narodenu presne v 33tt. Dostala som preeklampsiu a hned mi museli spravit sekciu. Nic sa neboj, vsetko bude OK, 33tt uz nie je taky hrozny. Dcerka ma teraz 3 roky aj nieco a je, chvalabohu, v absolutnom poriadku. Babatko, ak by sa ti narodilo teraz, daju do inkubatora na JIS-ku a postupne bude priberat a ked priberie na pozadovanu vahu, tak pustia domkov. Ak mas teraz babatko v poriadku, tak bude aj po predcasnej sekcii (porode), resp. je to velka pravdepodobnost. My sme aj cvicili Vojtovu metodu, ale nedam dopustit, ked sme uz museli cvicit. Nebojka, vsetko bude v poriadku, poznam aj skor narodene deticky a nic im nechyba 😉

baryana
16. nov 2013

@salo kamaratke sa narodili dvojicky v 29tom tyzdni. boli asi dva mesiace este v nemocnici, co bolo dost narocne psychicky, fyzicky aj financne. ale dnes su to 7mesacne krasne slecny uplne zdrave. len musia casto chodit na kadejake kontroly, a cvicenia pre predcasniatka. tak silno drzim palec, aby vsetko dobre dopadlo. a viem, ze je vela takych predcasniatok.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dida38
16. nov 2013

Ahoj. Ja som sice neporodila predcasne, ale tiež som od 32tt ležala v spitali kvôli hroziacemu predcas.pôrodu ( ja som krvácania , otvorená som bola este viac nez ty) tiež mi pichli injekcie na dozretie plucok...ležala som s vylozenymi nohami 😀 no a nakoniec sme to dotiahli do 38tt...takže nemusíš este predcasne porodit, len treba naozaj ležať, vstať len na wc a najesť sa. Je to na nervy, ale pomáha to....držím palce nech je všetko v poriadku...

salo
autor
16. nov 2013

@dida38 mna ani neznepokojuje to, ze som trocha otvorena, ale tie neutichajuce bolesti ako pri menzese☹

adka3478
17. nov 2013

Akurát dnes moja kamarátka porodila bábätko v 33tt, tiež sa veľmi bála, ale vyzerá to s malinkou veľmi dobre. Má niečo vyše 2 kg a 46 cm. Je v inkubátore a dokonca dostáva iba kyslík, nemusí byť pripojená na žiadne prístroje, lebo dýcha sama. Takže nemaj strach, ver, že všetko dobre dopadne, 33tt nie je až taká hrôza. Držím palce 🙂

mijunik
17. nov 2013

@salo ahoj, predovšetkým sa pokús byť kľudná (viem, že sa to ľahko hovorí), lebo podľa mňa keď budeš kľudná, tak sa ukľudnia aj Tvoje bolesti. 🙂 A teraz - ja som síce nerodila v 33. týždni, ale moja mamina sa narodila v 7. mesiaci. Neviem, ktorý to bol týždeň, ale mamina je z dvojičiek, narodila sa v novembri, doma, vážila ani nie dve kilá (kilo aj niečo, ale neviem presne), ešte si nevedela vraj udržať teplo, tak jej otecko balil pršteky do vaty - no a je úplne v poriadku. 🙂 Ani nikdy žiadne problémy nemala. Takže vidíš, zvládlo sa to v roku 1949, určite sa to zvládne aj teraz. 🙂 Ale samozrejme Ti držím palce, aby sa drobček nechal ukecať, prestal špekulovať a zostal v brušku ešte aspoň 5 týždňov. 🙂 Že mu odkazujem, nech maminku pekne poslúcha. 🙂

kacena4
17. nov 2013

ahojko je tu tema predcasniatok pohladaj a neboj aj deticky v tomto obdobi narodene su krasne a zdrave. kukni velmi ti poradia hlavne sa nebat. tiez som zazila tie stresy a vtedy som sa nemala na koho obratit tak kuk do tem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre