Predčasný pôrod v 35. týždni

destiny555
18. jún 2020

Ahojte, dostala som sa do nemocnice kvôli predčasnému pôrodu, bola som otvorená na 3 prsty. Dávajú mi infúzie na udržanie, niekedy mi zaberie a niekedy mám neznesitelné bolesti. Chcú malého vo mne držať najviac ako sa dá. Máte s tým skúsenosť niektorá? ako dlho ste to vydržali? Malý má už 2700g

suzitok
18. jún 2020

Ahoj, ja som rodila v 34tt, udržiavať sa im podarilo 2dni, nakoniec nechali bezat pôrod...maly mal 47cm, 3000g , pricom nebolo nutne aby bol v inkubatore...
Dostal ale novorodenecku zltacku, tak sme isli na neonatologiu a tam sme boli cca dva tyzdne....potom bol do 3rokov sledovany v ambulancii pre predčasne narodené deti , chvilku sme chodili aj cvičiť....dieta je úplne zdravé 🙂

ildiko36
18. jún 2020

@destiny555 to uz je pekna vaha. Ja som sa narodila s 2400g😊nemaj strach

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
destiny555
autor
18. jún 2020

@veronika4495 no ved ja viem že to nieje skory tyžden ja by som to už aj mala za sebou ale doktori len váhajú mávam denne aj 7-8 infuzíí

destiny555
autor
18. jún 2020

@suzitok na kolko si bola otvorená?

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mogaa
18. jún 2020

@destiny555 nie je dôležité koľko bábo meria ale či je už má dovyvinuté plúca.....naša malá sa narodila v 37týždni a mala 2430g, takže váhu už má bábo ok, ale dôležitejšie je ako je už vyvinuté a rovnako ako zvládne pôrod....čím dlhšie ho udržia, tým lepšie.......predčasne narodené deti majú väčšie riziko komplikácii pri pôrode, neskôr môžu mať rôzne poruchy učenia dys-ky....iste môžu to mať aj deti narodené v termíne, ale predčasne narodené deti majú väčšie riziko týchto porúch....mozog dieťaťa sa každým dňom vyvíja viac a viac, vznikajú nové prepojenia - preto je tam dôležité vydržať čo najdlšie....

katrin21
18. jún 2020

Neboj,35tt je uplne ok uz..ja som rodila 34tt+2 dnina mala bola ok,hoci kvoli tlaku mala len 1600g. Vy mate vahu krasny,o tyzden ste doma maximalne.

pukanec123
18. jún 2020

@destiny555 ahoj, ja som rodila v 34 týždni, 2660g a 45cm, taký drobček, aj sme chvíľu pobudli na neonatologii lebo neboli aj napriek kortikoidom úplne vyvinuté plucka, ale apgara sme mali 10/10, inak neboli problémy s dýchaním len mala strasne plytké dýchanie, a tým sa jej neokyslicovala dobre krv, tak dostávala kofeín, aby nezabudla dychat v spánku. Potom už bolo všetko v poriadku, behom mesiaca všetko dobehla aj vo váhe ☺️ Boli sme pre istotu sledovaní v ambulancii rizikových novorodencov a neurologii, tam bolo všetko v poriadku a po dvoch kontrolách nás vyradili. V psychomotorickom vývine predbehla aj svojich rovesníkov. Teraz má 5 rokov a je absolútne zdravá. Neboj sa, aj keby si teraz porodila, všetko bude určite v poriadku, medicína a vymoženosti sú už úplne na inom leveli v dnešnej dobe. Doktorom sa darí bez následkov koľkokrát zachrániť aj deti ktoré sú narodené oveľa skôr ☺️ Keď ti môžem poradiť, určite sa pokus zo všetkých síl rozbehnúť kojenie, je to pre predcasniatka to úplne najlepšie na nezrelý tráviaci systém 🍀 ale tieto info ti budú možno aj úplne zbytočne, lebo môže sa stat že sa im podarí udržať aj do termínu. Veľa šťastia ❤️

ina009
18. jún 2020

ahoj, mne sa nič take nestalo ale jedna Youtuberka ktorú sledujem Eliška Froňková porodila v 33 týždni tehotenstva a má o tom natočené video alebo videá (bolo to pred 7 mesiacmi) tak ak chceš pozrieť niečo pozitívne v prípade predčasne narodeného bábatka tak na jej youtube najdeš video o tom ako to v pohode zvládli. Vlog sa volá Porod! Narodila se nam naše holčička.

destiny555
autor
18. jún 2020

Neviem, uvidíme ako to zvládneme. Ja si osobne myslím, že ma budú trápiť s bolesťami ešte do 36 týždňa a potom to nechajú na voľný priebeh. Totižto mne od 29tt hrozil predčasný, malý bol dole hlavou už v 25tt, ale brala som magnezium tak mi to prešlo na čas, nemohla som vôbec chodiť.

suzitok
18. jún 2020

@destiny555 4cm ked som prisla v nedelu, malý sa narodil v utorok v noci

olivia2001
18. jún 2020

@destiny555 ahoj ano ja som bola tak isto ako ty, otvorená a krčok skráteny na 1,3 tiež som bola na infuzkach týžden od 35tt vydržali sme do 37+6 malinka ma dnes 5týždnov.

faturka
18. jún 2020

Ahoj, mne hrozil pôrod v 24 týždni, bola som na infuziach vydržali sme do 26+3 tt, narodil sa nám chlapec, v auguste bude mať 2 roky. Pravidelne chodíme na rôzne kontroly, cvičili sme aj Vojtovu metódu, mame všetko v poriadku.

destiny555
autor
18. jún 2020

@olivia2001 a bolesti si mala aj počas infuzie alebo ako? lebo ja už mám teraz aj cez infuziu

olivia2001
18. jún 2020

@destiny555 ano mala ale mi to zmiernilo trošku ale som sa neotvarala dalej, ale nič iba som mala bolesti. A v 37+6 mi praskla voda.

destiny555
autor
18. jún 2020

@olivia2001 tak si trpela presne ako ja teraz... ale ja do 37 nevydržím, nemyslim si

olivia2001
18. jún 2020

@destiny555 tiež som si to myslela kazdy jeden dr čo ma kukol povedal že vydrzime max 4,5 dni no chvala bohu sme to potiahli aspon takto.

katarina9593
19. jún 2020

@destiny555 ahoj aj mne hrozil predčasný pôrod bola som hospitalizovaná... Udrziavacky tiež nakoniec to bolo celkom ok rodila som 38tt... Malá bola o 2tyzdne skorej aj tak ... 😉

masha123
19. jún 2020

@destiny555 ja som rodila v 34 tt mala 47cm a 2450ga hrozil mi predcasny porod od 25tt koli skratenemu krcku bola som dva krat v nemocke na infuzkach a pustili ma domov s tym ze vydrzim az do porodu. Hold po tyzdni som bola naspat s kontrakciami kazdych 5 min a otvorena na 4cm. Snaha bola oddialit porod ale ja som vedela ze to sa uz neda bolesti velke ld rana rodila som o 20.05. Mala sa narodila s infekciou ktora mala hrozny priebeh ze mozem byt rada ze sa vypytala sama lebo keby porod zastavili skoncilo by to fatalne:( takze aj ked sme si vytrpeli dva tyzdne v nemocke na silnych atb a nevedeli sme ako to dopadne mala je krasna velmi sikovna🙏Dobehla vsetko za par mesiacov. Terz som v 25tt a mam strasny strach aby sa to neopakovalo. Drzim palce ale uz ma krasny tyzden aj vahu takze kludne aj keby si rodila je to ok

babatkoo
19. jún 2020

@masha123 ahoj aj progestenalle ti davaju na vkladanie do posvy? Ja mam 200mg 3x1 denne. Az v 50% znizuje predcasny porod z.dovodu nedostatocnosti krcka. Ja som prisli v 25tt o jednovajecne dvojicky. Pre prolaps krcka. Rupol a nedalo sa zastavit porod. Potom som bola tehu zo synom a od zaciatku a progestenalle. Vsetko o.k. do 38tt a teraz som opat tehu v 34tt. Tiez vkladam do posvy a 🙏🏻 vsetko opat v poriadku. O tyzden vysadzam progesterom lebo mam zevraj ,,kilometrovy" krcok.

masha123
19. jún 2020

@babatkoo waw to je super ze to tak pomaha. To ma mrzi s dvojkami a pritom si uz poviem ze sak som uz taky tyzden ked by babo mohli zachranit ale nikdy clovek nevie.Ja som brala Utrogestan pri prvej od toho 25tt a teraz pri druhom som zacala krvacat v 5tt tak mi dali zase len do konca prveho trimestra ale idem teraz buduci piatok a strasne sa bojim co mi povie ci drzim alebo uz zase povoluje a asi vyzobrem aj liek lebo pri mojej 4 rocnej vrtule je tazko lezat momenatalne

ivinkapink
19. jún 2020

ahoj, porodila som v 35.tyzdni /zial prisla som uz otvorena na 6cm/ malicka vazila 2670g a 47cm, 2dni bola v inkubatore a dva dni ju este sledovali, na piaty den mi ju dali, zial mlieko sa mi nespustilo, teda nekojila som, ale bola a je uplne v poriadku, nic jej nechyba..neboj sa, urcite to dobre dopadne..

mimkao
14. okt 2020

@pukanec123 Nechali ťa rodiť normálne, alebo sekcia?

pukanec123
14. okt 2020

@mimkao normálne som rodila, prirodzene

mimkao
14. okt 2020

@pukanec123 Ďakujem za odpoveď. Len som niekde čítala, že pri predčasných väčšinou volia sekciu.

pukanec123
14. okt 2020

@mimkao ono to závisí aký je problém. Ja som nemala ani zle prietoky, ani preeklampsiu a ani mala nemala zle ozvy, iba sa mi spustil sám pôrod, preto som asi mohla prirodzene. Keby bol problém niekde ako som písala asi by isto urobili sekciu

mimkao
14. okt 2020

@pukanec123 jasné, chápem. Len včera na poradni mi Dr vravel, že podľa neho vydržím taký týždeň dva. A že sa poradí o cisárskom s primárom. Tak som myslela, či nie kôli tomu, že je to pod 37tt. Prietoky, ani CTG mi ešte nerobili a preeklampsiu nemám.

medmaj
8. dec 2022

Dobry den ja sa chcem opýtať mám termín 15 januára teraz som v 35tt ale stale mám strašne bolesti môže sa normálne porodit aj v takomto tyzdny?

pukanec123
10. dec 2022

@medmaj pokial nemáš akútny stav ktorý vyžaduje sekciu, ale “iba” sa otváraš tak áno, môžeš porodiť prirodzene aj v takomto týždni. Ono to závisí od veľa faktorov, ale pokial nie si ty alebo bábätko ohrozené na zdraví tak môžeš normálne. Pokým nemáš preeklampsiu, nezlyhava ti placenta, hellp syndróm atd…je toho hrozné veľa co všetky tieto veci ovplyvňuje.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre