Praskanie pred pôrodom. Máte s tým skúsenosť?

halime
21. apr 2011

Ahojte kocky, ostalo mi 2t dni do porodu a sestra mi nedavno hovorila o akomsi praskani. Spominala ze citala niekde ze ide o praskanie kosticiek dietata v brusku ale gynekolog jej povedal ze to je definitivvne praskanie panvy tesne pred porodom a podla toho mozno vediet ze uz uz to bude. To slabucke pukanie pocujem uz asi dva tyzdne ale dnes som tak lezala a rozmyslala ci to vlastne tak tichucko nepraskaju strie na bruchu. Mate niekto s tym skusenost? Dakujem 🙂

adunka73
21. apr 2011

Ahoj halime,tak takove pukani nebo praskani jsem nikdy nezazila,mam 3 deti,nebo jsem si toho nikdy nevsimla... 😒 Ani vubec netusim,co to muze byt.Ale kosticky mimiskovi urcite nepraskaji 😕

bobocka
22. apr 2011

tiez nepoznam take praskanie.ale ja som na jedno ucho nahluchla,asi by som to nezachytila 😀 😀 😀 😀 ale jedno prasknutie nastalo, a to ked sa mi porod spustil.akurat som si lahinala a zrazu som zacitila,ze vo mne nieco ruplo a hned som musela na vecko utekat.som si myslela ,ze som behacku dostala a to sa maly na svet zacal pytat 😀 😀 😀 to je jedine prasknutie ktore si ja z tehu pamatam.@halime vsak zi zavolaj k doktorovi a popytaj sa ho na to.mozno je to bezne. 😉

ikusa11
22. apr 2011

ahoj,v skolke mame trojicky a ich babka mi rozpravala o tehotenstve a porode svojej dcery a jej tak brusko praskalo pred porodom,ze to aj ona pocula.ale ci to boli strie alebo co neviem.

maribell
2. aug 2012

ja uy tiey asi dva tzydne pocujem y bruska take praskanie alebo pukanie...ako ked sa tuknu dva nehtt o seba... co to je teda za zvuk?
@halime ..ako dlho po tom si porodila? .

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucka273
2. aug 2012

ahoj ja mam za sebou try porody a to praskanie neviem posudit ale myslim že take praskanie som mala v panve nie v bruchu a to sa roztahovala panva na porod dokonca my sem tam prasklo už aj po porode asi sa panva vracala do povodneho stavu 🙂 ale v bruchu nie ...a detičkam myslim že praskat kostičky v bruchu nemožu.... 😉

halime
autor
6. aug 2012

@maribell no rodila som 13 hodin, po vyvolavani, malemu sa moc nechcelo aj sam porod bol u mna komplikovany, tlacila som skoro 45 minut a nemohol sa maly dostat von, potom ho vytiahly vakumextrakcne, keby som rodila na slovensku urobili by mi cisarku a tuna som tlacila jak krava, a 30 minut po porode, pod epiduralom mi kazali sa postavit a ist sa osprchovat :( ale to uz radsej nespominam, maly ma uz 15 mesiacov, moje stasticko, na take sa po tek dlhej dobe zabudne 🙂))) ked je tolko stastia v dome ...... ohladom toho pukania hovorila som s porodnikom ktory tuna rodi deti skoro 30 rokov a tvrdi ze to je koza na brusku nie panva, tak neviem 🙂

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monicka710
14. aug 2012

Ja som v 33 tyzdni tehotenstva a tiez citim niekedy hlavne vecer ked idem spat ze mi nieco puka ci praska, tak potichucky ze to skoro ani neni pocut ale len troska to citim, Uz sa mi to stalo asi 4x, neviem co to moze byt a velmi yb ma to zaujmalo

kissiska
24. júl 2014

@monicka710
@maribell čo to bolo nakoniec to praskanie ? Lebo mám to teraz aj ja, ako ked dva nechty otrieme o seba, ked sa malý hýbe v brušku, a mam aj ruku na bruchu položenú tak cíltim ako keby mu kostičky praskali.....prišli ste na to, čo to spôsobuje? DAKUJEM

labajka
24. júl 2014

ja som to počula dvakrát, necítila, iba počula, vždy to bola na pravej strane v podbrušku, nejak vedľa bedrovej kosti. nevenovala som tomu pozornosť, lebo som to necítila. počula som to teda vždy, ked som ležala na boku. Normálne som rada, že nie som sama, čo takéto niečo počula........🙂

momimi
25. júl 2014

ahojte ,ja som v 39.týždni a tiež počujem jemné praskanie ale na ľavej strane,som z toho zhrozená,lebo pri prvom som si nič také nevšimla.zajtra ráno asi pôjdem k doktorke ,

maribell
26. júl 2014

@kissiska doteraz netusim 😀 ... ale teraz to zatial nepocujem

silaviat
26. júl 2014

mne prasklo dvakrat v podbrusku ked som si sla lahnut =aoby mi pukly dve velke bubliny -potom som sla na zachod a nechala som tam zatku plodovu vodu i obsah zaludka 😀 to bolo o 12v noci o 4.44 v noci uz bola mala vonku .. co to prasklo vo mne neviem ja som bola v tom ze to ta voda ...

jablkoham
5. aug 2014

aj ja počúvam také praskanie už asi mesiac, aj niekoľko krát denne. Čo som čítala, tak to vraj praská panva ako sa rozťahuje, ale kým som nevedela čo to je, myslela som že koža na bruchu, alebo jazva po prvom cisárskom :D

ppavlinaa
11. nov 2014

Aj ja pocujem praskanie z bruska posledne dni.stale rozmyslam,co to moze byt:/

milagrosss20
11. nov 2014

Chcem sa opytat ake praskanie to ma byt a kde?

milota164
14. júl 2015

🙂 praskanie strii podla mna nepocut 🙂, pomoze proti tomu natierat natierat natierat. Ja som pouzivala krem proti striam od Bepanthenu . A nepraskali.

kniha24
28. máj 2016

Aj ja to zaznamenavam posledný týždeň,a vôbec neviem čo sa deje,je to také puknutie,som v 38 tt,možno to naozaj súvisí s blížiacim sa pôrodom,netusim..

lenulienka1008
30. máj 2016

@kniha24 S najväčšou pravdepodobnosťou to súvisí s blížiacim sa pôrodom. Panva sa už pripravuje- rozťahuje.To puknutie a času na čas aj ja dobre poznám, hlavne večer, keď som si už ľahla. A týždeň pred pôrodom som už ledva chodila ☹ . Tak prajem veľa šťastia 😉

adriana132
8. nov 2016

Mna by zaujimalo ...tie ktoré ste poculi to praskanie....ci mali vase deticky problem s bedrovými klbmi....aj ja totiz mam takýto problem a je to vzdy ked silnejsie babatko kopne preto si myslim, ze to moze byt praskanie v bedrovom klbe babatka. Poznam take praskanie...sestra mala problem s klbmi a jej tak praskalo v klbe a toto co pocujem z brucha mi to velmi pripomina

kniha24
8. nov 2016

Ja som mala praskanie v tehotenstve a moja mala na problemy,ma uz 5 mesiacov a stale to nema v poriadku ☹

adriana132
9. nov 2016

@kniha24 ..to mi je luto... prajem nech sa jej to cim skor upravi.
Aspon viem na co sa pripravit a ze musim potom poctivo balit nasiroko. Ja cakam tretie babatko a predtym pri chlapcoch som toto praskanie nepocula. Chlapci mali klby v poriadku a lekar vravel ze ani nemusim balit nasiroko, no teraz cakame dievcatko a denne aj 5x to pocujem.

kniha24
9. nov 2016

@adriana132 problemy s nozickami maju vacsinou dievcatka a je to dedicne,ona to zdedila po mne. Dnes sme boli na kontrole a lepsie. Nam nepomohlo ani poctive balenie na siroko,mali sme frejkovu perinku,ortezu.... ☹ drzim palce nech je malicka ok

lienkahr
30. nov 2016

@adriana132 pri synovi som počula pukanie v brušku a nemá problémy s bedrovým kĺbom. Teraz som opäť tehotná a zas počujem pukanie, dokonca častejšie ako počas prvého tehotenstva..

monilik
2. dec 2016

@adriana132 som rada ze som objavila tuto temu...aj ja pocujem praskanie z bruska.je to zvuk ako ked sa pukne nechtom o necht.pocujem to niektore dni aj viackrat, niektore dni vobec... vzdy je to vtedy ked sa drobuľka najviac hybe... tiez mam dvoch chlapcov a teraz cakame dievcatko a pri chalanoch som to nepocula. muz sa chyta za hlavu ze mam halucinacie,svokra ma vysmiala tak uz to ani nikomu nehovorim... skusim sa spytat doktora na poradni.

antalea
21. dec 2016

baby ako ste dopadli nakoniec, teda vase deticky? ja to totizto pocujem tiez, presne ako popisujete, take pukanie ako nechet o nechet, som v 32.tyzdni. cakam dievcatko. a tiez mam niekedy pocit ze to pukne ked sa najviac hybe.. dnes som sa pytala porodnika tak povedal ze nemalo by z brucha nic vychhadzat. tak sa tym trochu znepokojujem. ako nakoniec vy a vase deticky?

monilik
21. dec 2016

@antalea ja som v 30tt doktor netusi co to moze byt,povedal ze tam nema co pukat ze to musia byt len creva...ale tie to podla mna nie su urcite. 😕

alllexis13
21. dec 2016

Pukanie som nikdy nepocula a mam jedneho chlapca a dievcatko.Jedine ked som bola prave na vecku sa mala pomrvila a vtedy mi v bruchu puklo a splech do zachoda-zlakla som sa,co to bolo....no prenasala som uz tyzden abola to plodova voda.O styri hodky neskor bola mala na svete.:-P Ale to,co popisujete bude nieco ine.Opytala by som sa na to na poradni-tiez som zvedava.🙂

seahorse27
21. dec 2016

Ja som pocula len jedno velke prasknutie - ked mi praskla voda 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre